evergreen - en to hy translation catalogue (1060 entries)

en: Record Source
hy: Գրառման աղբյուր

en: Transaction Paid Totals
hy: Տրանզակցիայի վճարման գումարներ

en: Postal Code
hy: Փոստային հասցե

en: Fiscal Calendar Name
hy: Ֆինանսական օրացույցի անուն

en: Secondary Identification
hy: Երկրորդային ճանաչում

en: Total Spent Amount
hy: Ընդհանուր ծախսած գումար

en: Use Information
hy: Օգտվողի տեղեկատվություն

en: Credit Card Payment Detail
hy: Կրեդիտ քարտի վճարման մանրամասն

en: Host
hy: Հյուրընկալող

en: User City
hy: Օգտվողի քաղաք

en: Billing Totals
hy: Հաշիվների գումար

en: Transferable
hy: Փոխարկելի

en: Org Address
hy: Կազմ հասցե

en: Pyament ID
hy: Վճարման ID

en: Claims-returned Count
hy: Նշված վերադրաձերի հաշվիչ

en: Total Credit to Funding Source
hy: Ընդհանուր կրեդիտ ֆինանսավորման աղբյուրին

en: Line Item Provider Attribute Definition
hy: Տողային նյութի մատակարարի բնութագրիչների սահմանում

en: Is Required
hy: Պահանջվում է

en: Booking Interval
hy: Պատվերի տիրույթ

en: Parameters (JSON Array)
hy: Պարամետրեր (JSON մասսիվ)

en: Reference
hy: Տեղեկատու

en: Balance after Spent
hy: Հետո ծախսածի բալանս

en: Trigger Event Environment Entry
hy: Եռակապ իրադարձության միջավայրի մուտք

en: Identification Type
hy: Փոխճանաչման տեսակ

en: Matched Attribute
hy: Համընկնման բլորոշ հատկանիշ

en: Notification Method
hy: Զգուշացման մեթոդ

en: Reservation Attribute Value Map
hy: Նախնական պահման բաղադրիչի արժեքի քարտեզ

en: Call Number Link
hy: Դասիչի կապ

en: Check In Library
hy: Ընդունող գրադարան

en: Item Type Map
hy: Նյութի տեսակի քարտեզ

en: Billing Location Short (Policy) Name
hy: Վճարման վայրի հակիրճ (քաղաքականություն) անվանում

en: Organizational Unit Setting
hy: Կազմակերպչական միավորի կարգաբերումներ

en: Unvoided Billing Amount
hy: Չմշակված հաշիվների մեծություններ

en: Hook
hy: Կեռիկ

en: Deleted
hy: Ջնջված

en: Payment Timestamp
hy: Վճարման ժամանակի կնիք

en: Attribute Values
hy: Բաղադրիչի արժեքներ

en: Import Record
hy: Ներմուծիր գրառում

en: Valid Values
hy: Թույլատրելի արժեքներ

en: IsActive?
hy: Ակտի՞վ է

en: Other Phone
hy: Այլ հեռախոս

en: Debit From Fund
hy: Դեբիտ բյուջեից

en: Total Paid Amount
hy: Ընդհանուր վճարված գումար

en: Last Name
hy: Ազգանուն

en: Open User Summary
hy: Բաց օգտվողի համառոտագրությունը

en: Statistical Category Entries
hy: Վիճակագրական դասի մուտքեր

en: Owner
hy: Տնօրինող

en: Current Resource
hy: Ընթացիկ պաշար

en: Fund Combined Balance
hy: Կոմբինացված բյուջեի հաշվեկշիռ

en: Holdable Formats (for M-type hold)
hy: Պահման ձևաչափեր (M-դասի պահումների համար)

en: Group
hy: Խումբ

en: Secondary Identification Type
hy: Երկրորդային ճանաչման տեսակ

en: Staff Member
hy: Աշխատակազմի անդամ

en: Currency Code
hy: Արտարժույթի կոդ

en: Payments: Desk
hy: Վճարումներ. ընդունարան

en: Short (Policy) Name
hy: Հակիրճ (կառավարչական) անուն

en: Is Deleted
hy: Ջնջված է

en: Transaction Finish Timestamp
hy: Տրանզակցիայի ավարտի ժամանակային դրոշմ

en: Billing Timestamp
hy: Վճարի ժամանակի դրոշմ

en: Provider Address
hy: Մատակարարի հասցե

en: Attribute Value ID
hy: Բնութագրիչի արժեքի ID

en: Hold Copy Map
hy: Օրինակի պահման քարտեզ

en: Authority Record Note
hy: Հեղինակավոր գրառման նշում

en: Classic Item List
hy: Դասական նյութի ցուցակ

en: Vote Value
hy: Քվեարկիր արժեքը

en: Attribute Definition
hy: Բաղադրիչի սահմանում

en: Billing Type
hy: Հաշվի տեսակ

en: Report Folder
hy: Հաշվետվության թղթապանակ

en: Line Item Notes
hy: Հավասարեցված նյութի նշումներ

en: Hold requiring Transit
hy: Պահումը պահանջւմ է տրանզիտ

en: Type Name
hy: Տեսակի անուն

en: Hold Cancel Date/Time
hy: Պահման չեղարկման ամսաթիվ/ժամ

en: Format
hy: Ձևաչափ

en: OPAC/Staff Client User Name
hy: ՀՕԱՔ/Աշխատակազմի հաճախորդի օգտվողի անուն

en: Circulating Library
hy: Սպասարկող գրադարան

en: Index Summary
hy: Ցուցիչի համառոտագրություն

en: Call Number Maps
hy: Դասիչիքարտեզ

en: Call Number Note
hy: Դասիչի նշում

en: Max Fine Rule
hy: Մաքսիմում տուգանքի օրենք

en: Hold Matrix Matchpoint
hy: Պահման մատրիցայի համընկնման կետ

en: Indexed Subject Field Entries
hy: Ինդեքսավորված առարկայական դաշտի մուտքեր

en: Copy/Shelving Location
hy: Օրինակ/դարակի վրա գտնվելու տեղ

en: Response Group ID
hy: Արձագանքի խմբի ID

en: User Setting
hy: Օգտվողի կարգաբերումներ

en: User Statistical Category Entry
hy: Օգտագործիր վիճակագրական դասի մուտքը

en: Line Item
hy: Տողի նյութ

en: Public Note
hy: Հանրային նշում

en: Total Circulations
hy: Գումարային տրումներ

en: User Home Library Name
hy: Օգտվողի տնային գրադարանի անուն

en: User Credit Balance
hy: Օգտվողի կրեդիտի բալանս

en: House Credit Payment
hy: Կրեդիտ տնային վճարում

en: URI Maps
hy: URI քարտեզներ

en: Eligible Copies
hy: Իրավասու պատճեններ

en: Total Billed
hy: Ընդամենը հաշվված

en: Valid Value
hy: Հավաստի արժեք

en: Check Payment Detail
hy: Ստուգիր վճարի մանրամասները

en: Effective Answer Date/Time
hy: Արդյունավետ պատասխանի ամսաթիվ/ժամ

en: Capture Date/Time
hy: Որսալու ամսաթիվ/ժամ

en: User Permission Map
hy: Օգտվողի թույլատրությունների քարտեզ

en: Electronic Access URI to Call Number Map
hy: Էլեկտրոնային հասանելիության URI դասիչների քարտեզին

en: Percent
hy: Տոկոս

en: Rule ID
hy: Կանոնի ID

en: Loan Duration
hy: Տրման տևողություն

en: Type
hy: Տեսակ

en: Call Number Bucket Note
hy: Փնջի նշումի կանչի համար

en: Staff
hy: Աշխատակազմ

en: Hold
hy: Պահում

en: Event ID
hy: Միջոցառման ID

en: User Bucket Item Note
hy: Օգտվողի փնջի նյութի նշում

en: Copy Bucket Item
hy: Պատճենիր փնջի նյութը

en: Order Date
hy: Պատվերի ամսաթիվ

en: Fine Level
hy: Տուգանքի մակարդակ

en: Validator
hy: Ստուգիչ

en: Required Permission
hy: Պահանջվող իրավասություն

en: Copy Status Changed Time
hy: Պատճենի կարգավիճակի փոփոխման ժամ

en: Dewey Block - Hundreds
hy: Դյուի խումբ - Հարյուրյակներ

en: MARC Form
hy: MARC ձևաչափ

en: Order of Application
hy: Դիմումի պատվեր

en: Visible
hy: Տեսանելի

en: Error Output
hy: Ելքի սխալ

en: Circ ID
hy: Տացքի ID

en: Active?
hy: Ակտի՞վ

en: Statistical Category Entry Copy Map
hy: Վիճակագրական դասի մուտքի պատճենի քարտեզ

en: Previous Hop (unused)
hy: Նախորդ կետ (չօգտագործվող)

en: Can Circulate?
hy: Կարո՞ղ է սպասարկել

en: Stat-Cat entry maps
hy: Stat-Cat մուտքի քարտեզներ

en: Module Name
hy: Մոդուլի անուն

en: Call Number Bucket Item Note
hy: Դասիչ. Փնջի նյութի նշում

en: Create Time
hy: Ստեղծման ժամ

en: Patron Birth Year
hy: Ընթերցողի ծննդյան ամսաթիվ

en: Hold Transit
hy: Պահիր տրանզիտը

en: SIP2 Media Type
hy: SIP2 մեդիա տեսակ

en: Code
hy: Կոդ

en: User Bucket Item
hy: Օգտվողի փնջի նյութ

en: Due Date/Time
hy: Վերադարձի ամսաթիվ/ժամ

en: Purchase Order ID
hy: Գնման պատվերի ID

en: Age Hold Protection
hy: տարիքի պահման պաշտպանություն

en: Resource Type Name
hy: Պաշարի տեսակի անուն

en: Standing Penalty
hy: Մշտական տուգանք

en: Check In Staff
hy: Ընդունող աշխատակազմ

en: Cash Drawer
hy: Կանխիկի մեքենա

en: Z39.50 Attribute
hy: Z39.50 բաղադրիչ

en: Success
hy: Հաջողված

en: Max Loop
hy: Մաքս խոշորացում

en: Asynchronous Output
hy: Ասինխրոն ելք

en: Call Number Bucket Type
hy: Դասիչի փնջի տեսակ

en: Workstation link
hy: Աշխատանքային կայանի կապ

en: Patron ZIP
hy: Ընթերցողի ZIP

en: Check Out Date/Time
hy: Դուրս տրման ամսաթիվ/ժամ

en: General Demographic Division
hy: Ընդհանուր ժողովրդագրական բաժանմունք

en: Base Transaction
hy: Բազային տրանզակցիա

en: Line Item Note
hy: Գծային նյութի նշում

en: In House?
hy: Ներքին օգտագործմա՞ն

en: Current Library Card
hy: Ընթացիկ գրադարանի քարտ

en: Note Creator
hy: Նշման ստեղծող

en: Total Allocated from Funding Source
hy: Ընդամենը հատկացված ֆինանսավորման աղբյուրից

en: Template
hy: Ձևաօրինակ

en: Resources
hy: Պաշարներ

en: Circulating Item
hy: Սպասարկվող նյութ

en: User Bucket Type
hy: Օգտվողի փնջի տեսակ

en: Renewal?
hy: Թարմացու՞մ

en: Actual Receive Date
hy: Ստացման ակտուլ ամսաթիվ

en: Debits
hy: Դեբիտներ

en: Copy Bucket Item Note
hy: Արտագրի փնջի նյութի նշումը

en: Prev Destination
hy: Նախորդ գտնվելու վայր

en: Unfulfilled Hold Targets
hy: Չկատարված թիրախ պահումներ

en: Creator
hy: Ստեղծող

en: Series Statement (normalized)
hy: Պարբերականի վիճակ (նորմալացված)

en: Classic Open Transaction Summary
hy: Դասական բաց տրանզակցիայի համառոտագրություն

en: Previous Stop
hy: Նախորդ կանգ

en: Address Type
hy: Հասցեի տեսակ

en: Top of Queue
hy: Հարցման սկիզբ

en: Last Editing User
hy: Վերջին խմբագրող օգտվող

en: Settings
hy: Կարգաբերումներ

en: Queue
hy: Հերթ

en: Queued Record
hy: Հարցված գրառում

en: Age Hold Protection Rule
hy: Տարիքային պահման պաշտպանության օրենք

en: Workstations
hy: Աշխ կայաններ

en: All Hold Requests
hy: Բոլոր պահումների հարցում

en: Is Group Lead Account
hy: Սա խմբի առաջատարի հաշիվն է

en: Currently Frozen
hy: Արտարժույթը սառեցված է

en: Contact
hy: Կոնտակտներ

en: User Work Org Unit Map
hy: Օգտվողի աշխատանքային կազմ միավորի քարտեզ

en: Goods Payment
hy: Ապրանքների վճարում

en: Org Unit
hy: Կազմ միավոր

en: Keyword Field Entry
hy: Վճռորոշ բառի իդաշտի մուտք

en: User Survey Question
hy: Օգտվողի հարցախույզի հարց

en: Phone Renewal
hy: Հեռախոսի թարմացում

en: Patron Home Library
hy: Ընթերցողի տնային գրադարան

en: Issuance
hy: Հրատարակում

en: Definition
hy: Սահմանում

en: Relevance Adjustment
hy: Հարաբերական հավասարեցում

en: Edit date
hy: Խմբագրիր ամսաթիվը

en: Permission List
hy: Իրավասության ցուցակ

en: Retargeting Date/Time
hy: Ամսաթվի/ժամանակի վերաթիրախավորում

en: Field Path
hy: Դաշտի ուղի

en: Accepting User
hy: Ընդունող օգտվող

en: Thaw Date (if frozen)
hy: Մեղմացնելու ամսաթիվ (եթե սառեցված է)

en: Publication Year (normalized)
hy: Հրատարակման տարի (նորմալացված)

en: Answer Text
hy: Պատասխանի տեքստ

en: Record ID
hy: Գրառման ID

en: Email Address
hy: էլ փոստի հասցե

en: Formula Name
hy: Բանաձևի անուն

en: Patron
hy: Ընթերցող

en: Flattened MARC Fields
hy: Հարթեցված ՄԵԸՔ դաշտեր

en: All Library Cards
hy: Գրադարանի բոլոր քարտերը

en: Matrix Test Result
hy: Մատրիցային թեստի արդյունքներ

en: User ZIP Code
hy: Օգտվողի ZIP կոդ

en: Cat Form
hy: Քարտագրման ձև

en: Pickup Time
hy: Վերցնելու ժամ

en: Destination
hy: Նպատակակետ

en: Forgive Payment
hy: Ներված վճարում

en: Final Target Record
hy: Վերջնական թիրախ գրառում

en: Fund Allocation Total
hy: Բյուջեի բաշխման ընդհանուր գումար

en: Legacy Stat Cat 2 Value
hy: Legacy Stat Cat 2 արժեք

en: Serial Virtual Record
hy: Պարբերական վիրտուալ գրառում

en: Range is from Owning Lib?
hy: Տիրույթը տնօրինող գրադարանի՞ց է։

en: Bib Record link
hy: Մատեն գրառման կապ

en: Stat Cat Value
hy: Վիճակագրական դասի արժեք

en: Copy Note
hy: Նմուշի նշում

en: Is Persistent? (unused)
hy: Մշտակա՞ն է (չի օգտագործված)

en: Fiscal Calendar
hy: Ֆինանսական օրացույց

en: Line Item Generated Attribute Definition
hy: Տողային նյութի գեներացված բաղադրիչների սահմանում

en: Organizational Unit Setting Type
hy: Կազմակերպչական միավորի կարգաբերման տեսակ

en: Virtual Due Date/Time
hy: Վերադարձի վիրտուլ օր/ժամ

en: Unrecovered Debt
hy: Չվերադարձված պարտք

en: Note Title
hy: Նշում վերնագիր

en: Copy Owning Library
hy: Պատճենիր տնօրինող գրադարանը

en: Replaces
hy: Փոխարինում է

en: Non-cataloged Circulation
hy: Չմուտքագրված սպասարկում

en: Resource Attribute Value ID
hy: Պաշարի բաղկացուցիչի արժեքի ID

en: Patron Home Library Link
hy: Ընթերցողի տնային գրադարանի կապ

en: Transaction Billings
hy: Տրանզակցիայի հաշիվներ

en: Mailing Address Stage
hy: Գրագրության հասցեի հարթակ

en: Resource Attribute ID
hy: Պաշարի բնութագրիչի ID

en: Is Percent
hy: Տոկոս է

en: Calendar
hy: Օրացույց

en: Payment Summary
hy: Վճարման համառոտագրություն

en: Resource Attribute
hy: Պաշարի բնութագրիչ

en: Provider
hy: Մատակարար

en: Matches
hy: Համընկնումներ

en: Non-cat Circulation ID
hy: Չքարտագրվող սպասարկման ID

en: Transaction Start Date/Time
hy: Տրանզակցիայի սկզբի օր/ժամ

en: Open Circulation Balance by User Home Library and Owning Library
hy: Բաց սպասարկան հաշվեկշիռ օգտվողի տնային գրադարանի և տնօրինող գրադարանի կողմից

en: Survey
hy: Հարցախույզ

en: Setting ID
hy: Կարգաբերման ID

en: User Bucket
hy: Օգտվողի փունջ

en: Dummy ISBN
hy: Դատարկ ISBN

en: Hook Key
hy: Կեռիկի բանալի

en: Call Number Label
hy: Դասիչի պիտակ

en: County
hy: Համայնք

en: Prefix
hy: Նախածանց

en: Expected Receive Date
hy: Ստացման սպասվող ամսաթիվ

en: Circ Modifier
hy: Տացքի ձևափոխիչ

en: Series Title (normalized)
hy: Մատենաշարի վերնագիր (նորմալացված)

en: Balance after Spent and Encumbered
hy: Հաշվեկշիռ ծախսելուց հետո

en: Non-fulfilling Copy
hy: Չսպասարկվող օրինակ

en: Output Folder
hy: Արտահանման թղթապանակ

en: Row ID
hy: Տողի ID

en: Description
hy: Նկարագրություն

en: Entry Count
hy: Մուտքի հաշվիչ

en: Non-fulfilling Library
hy: Չիրականացնող գրադարան

en: Title Field Entry
hy: Վերնագրի դաշտի մուտք

en: Language Map
hy: Լեզվի քարտեզ

en: Resource Attribute Maps
hy: Պաշարի բնութագրիչի քարտեզ

en: Display in User Summary
hy: Արտածիր օգտվողի համառոտագրությունում

en: Legacy CAT1 Value
hy: Legacy CAT1 արժեք

en: Fiscal Year
hy: Ֆինանսական տարի

en: Check In Date/Time
hy: Հետ ընդունման ամսաթիվ/ժամ

en: Owning Lib
hy: Տնօրինող գրադ

en: Last Billing Type
hy: Վերջին հաշվի տեսակ

en: Is Active
hy: Ակտիվ է

en: Using Library
hy: Օգտագործվող գրադարան

en: Update Type
hy: Թարմացման տեսակ

en: Edit Time
hy: Խմբագրման ժամ

en: Title
hy: Վերնագիր

en: Bib Source
hy: Մատեն. աղբյուր

en: Checkin Scan Date/Time
hy: Հետ ընդունման սկանի ամսաթիվ/ժամ

en: Work Payment
hy: Աշխատանքային վճարում

en: Aged (patronless) Circulation
hy: Տարիքային (ընթերցողից անկախ) սպասարկում

en: Funding Source Balance
hy: Ֆինանսավորման աղբյուրի հաշվեկշիռ

en: User Group Map
hy: Օգտվողի խմբի քարտեզ

en: Org Lasso Map
hy: Org Lasso քարտեզ

en: Street (2)
hy: Փողոց (2)

en: Electronic Access URI
hy: Էլեկտրոնային հասանելիության URI

en: Barred
hy: Կասեցված

en: Event Output
hy: Իրադարձության ելք

en: Rule Name
hy: Օրենքի անուն

en: Tag
hy: Ցուցիչ

en: Sending Library
hy: Առաքող գրադարան

en: Label
hy: Պիտակ

en: Normalizer
hy: նորմալացնող

en: Form
hy: Ձև

en: Indicator 1
hy: Ցուցիչ 1

en: Indicator 2
hy: Ցուցիչ 2

en: Checkins
hy: Ընդունումներ

en: Bib Level Code
hy: Մատեն մակարդակի կոդ

en: Location ID
hy: Տեղաբաշխման ID

en: Formula Owner
hy: Բանաձևի տնօրինող

en: Simple Record Extracts
hy: Պարզ գրառման ընդլայնում

en: User Stat Cat Entry
hy: Օգտվողի վիճակ դասի մուտք

en: Juvenile
hy: Պատանեկան

en: Fund Tag Map
hy: Բյուջեի ցուցիչի քարտեզ

en: Call Number/Volume
hy: Դասիչ/հատոր

en: Copy Notes
hy: Օրինակի նշումներ

en: Deposit
hy: Դեպոզիտ

en: Match ID
hy: Համընկեցրու ID

en: Statistical Category
hy: Վիճակագրական դաս

en: Hold User
hy: Պահված օգտվող

en: Circulate
hy: Սպասարկիր

en: Last Edit Date/Time
hy: Վերջին խմբագրման ամսաթիվ/ժամ

en: Queue ID
hy: Հերթի ID

en: Target Resource Types
hy: Թիրախ պաշարների տեսակներ

en: Stat Cat
hy: Վիճակ դաս

en: Summary
hy: Ամփոփում

en: Dewey Range - Hundreds
hy: Դյուի տիրույթ - Հարյուրյակներ

en: All User Settings
hy: Բոլոր օգտվողների կարգաբերում

en: Dewy Hundreds
hy: Դյուի հարյուրներ

en: User Expiration Interval
hy: Օգտվողի ժամկետանցության տիրույթ

en: Basic Record Descriptor
hy: Հիմնական գրառման նկարագրիչ

en: Transit Range
hy: Տրանզիտի տիրույթ

en: Payment ID
hy: Վճարման ID

en: Biblio Record Entry Bucket Item Note
hy: Մատեն գրառման մուտքի փնջի նյութի նշում

en: Item Form Map
hy: Նյութի ձևի քարտեզ

en: Granularity
hy: Մանրամասների խորություն

en: Resource Attribute Name
hy: Պաշարի բաղադրիչի անուն

en: Fund Tag
hy: Բյուջեի ցուցիչ

en: Billed User
hy: Ընթերցող որին հաշիվ է ներկայացված

en: Item Form Code
hy: Նյութի ձևի կոդ

en: Locale
hy: Տեղային

en: Overall Record Quality
hy: Գրառման ընդհանրական որակ

en: Import Item ID
hy: Ներմուծված նյութի ID

en: Literary Form
hy: Գեղարվեստական ձև

en: Last Targeting Date/Time
hy: Վերջին թիրախավորման ամսաթիվ/ժամ

en: Relevance
hy: Համարժեք

en: Item Language
hy: Նյութի լեզու

en: Queued Authority Record Attribute Definition
hy: Հարցված հեղինակային գրառման բաղադրիչի սահմանում

en: OPAC Label
hy: ՀՕԱՔ Պիտակ

en: Opt-In User Field
hy: Օգտվողի դաշտի մասնակցություն

en: Survey Responses
hy: Հարցախույզի արձագանքեր

en: CAT2 Entry
hy: CAT2 մուտք

en: Type ID
hy: Մուտք արա ID

en: Bibliographic Record
hy: Մատենագիտական գրառում

en: Cause ID
hy: Պատճառի ID

en: Cash Payment Detail
hy: Կանխիկի վճարման մանրամասներ

en: Field ID
hy: Դաշտի ID

en: Non-cat Item Type
hy: Չքարտագրվող նյութի տեսակ

en: Balance Owed
hy: Տնօրինած հաշվեկշիռ

en: Street (1)
hy: Փողոց (1)

en: Middle Name
hy: Միջին անուն

en: Resource Types
hy: Պաշարների տեսակներ

en: Trigger Event Entry
hy: Եռակապ միջոցառման մուտք

en: Age Protection
hy: Տարիքային պաշտպանություն

en: Picklist ID
hy: Ընտրացանկի ID

en: Z39.50 Source
hy: Z39.50 աղբյուր

en: Bib Record
hy: Մատեն գրառում

en: LitF Code
hy: LitF կոդ

en: Item Form
hy: Նյութի կաղապար

en: Requesting User
hy: Պահանջող օգտվող

en: Workstation
hy: Աշխատանքային կայան

en: Owning Lib Name
hy: Տնօրինող գրադ անուն

en: Metabib Field to Indexing Normalizer Map
hy: Metabib դաշտից նորմալացված ինդեքսների քարտեզ

en: Record
hy: Գրառում

en: Uniform Title (normalized)
hy: Համընդհանուր վերնագիր (նորմալացված)

en: Return Time
hy: Վերադարձի ժամ

en: Callnumber Label
hy: Դասիչի պիտակ

en: Hold Target
hy: Պահման թիրախ

en: Provider Contact
hy: Մատակարարի կոնտակտ

en: Library Circulation Location Link
hy: Գրադարանի սպասարկման վայր

en: Copy Location Orders
hy: Պատճենի տեղաբաշխման պատվերներ

en: Is User Group
hy: Օգտվողի խումբ է

en: Debit Type
hy: Դեբետի տեսակ

en: Search Result
hy: Որոնման արդյունք

en: Set Date
hy: Դիր ամսաթիվը

en: Fingerprint
hy: Մատնահետք

en: Data
hy: Տվյալ

en: Trigger Hook Point
hy: Տրիգերի կեռիկի կետ

en: i18n Core
hy: i18n միջուկ

en: Circulation
hy: Տացք

en: TCN Value
hy: TCN արժեք

en: Question ID
hy: Հարցի ID

en: PO Note
hy: PO նշում

en: Transmission Format
hy: Ձևափոխման ձևաչափ

en: Total Credits to Funding Source
hy: Ընդհանուր կրեդիտներ ֆինանսավորման աղբյուրին

en: Collections Tracker
hy: հավաքածուի վերահսկիչ

en: Field
hy: Դաշտ

en: Owning Org Unit
hy: Տնօրինող կազմ միավոր

en: Transaction Finish Time
hy: Տրանզակցիայի ավարտի ժամ

en: Start Time
hy: Սկսելու ժամ

en: Total Billing Amount
hy: Ընդհանուր վճարային մեծություն

en: Transaction Finish Date/Time
hy: Տրանզակցիայի ավարտի ամսաթիվ/ժամ

en: Total Debit from Fund
hy: Գումարային դեբետ բյուջեից

en: Name
hy: Անուն

en: Language Code
hy: Լեզվի կոդ

en: Patron Home Library Short (Policy) Name
hy: Ընթերցողի տնային գրադարանի հակիրճ (գործառնական) անուն

en: Call Number
hy: Դասիչ

en: Template Output
hy: Նմուշի ելք

en: Formula ID
hy: Բանաձևի ID

en: Renewal
hy: Թարմացում

en: Resource Attribute Map
hy: Պաշարի բնութագրիչի քարտեզ

en: User Home Library Link
hy: Օգտվողի տնային գրադարանի կապ

en: Role
hy: Դեր

en: Daytime Phone
hy: Ցերեկային հեռախոս

en: Notify by Email?
hy: Զգուշացնե՞լ էլ փոստով

en: User Payment Summary
hy: Օգտվողի վճարների համառոտագրություն

en: User Notes
hy: Օգտվողի նշումներ

en: From Currency
hy: Արտարժույթից

en: Trigger Event Reactor
hy: Եռակի միջոցառման ռեակտոր

en: Selection Locus
hy: Ընտրելու տեղ

en: Collector
hy: Հավաքող

en: Child Groups
hy: Երեխա խմբեր

en: Total Circulation Count, Including Legacy
hy: Ընդհանուր տացքերի հաշվիչ։ Հաշվիչ ներառած ժառանգությունը

en: Location
hy: Տեղաբաշխում

en: Topic Subjects (normalized)
hy: Թեմատիկ խորագրեր (նորմալացված)

en: Main (Profile) Permission Group
hy: Հիմնական (պրոֆայլ) իրավասության խումբ

en: Subfield
hy: Ենթադաշտ

en: Creating User
hy: Օգտվողի ստեղծում

en: Is Holdable
hy: Պահվող է

en: Bib IDs by Holding Add/Delete Time (OCLC batch update)
hy: Մատեն ID-եր ըստ Պահումների ավելացման/ջնջման ժամանակի (OCLC փաթեթային թարմացում)

en: Max Fine Amount
hy: Տուգանքի մաքս չափ

en: Tag ID
hy: Ցուցիչի ID

en: Hold Type
hy: Պահման տեսակ

en: Origin Currency
hy: Սկզբնական արտարժույթ

en: OPAC/Staff Client Holds Alias
hy: ՀՕԱՔ/աշխատակազմ հաճախորդի պահման կեղծանուն

en: Subordinate Organizational Units
hy: Ենթակայության տակ դիր կազմակերպչական միավորները

en: Normalized Value
hy: Նորմալացված արժեք

en: Circulate?
hy: Սպասարկե՞լ

en: XML/XSLT Transform Definition
hy: XML/XSLT ձևափոխման սահմանում

en: Fulfillment Date/Time
hy: Իրականացան օր/ժամ

en: Note
hy: Նշում

en: Call Number Bucket Item
hy: Փնջի նյութի դասիչ

en: Events
hy: Միջոցառումներ

en: Circ Lib
hy: Տացքի գրադարան

en: Call Number/Volume ID
hy: Դասիչ/Հատորի ID

en: Asset Statistical Category
hy: Արժեքավոր վիճակագրական դաս

en: Queued Authority Record
hy: Հարցված հեղինակավոր գրառում

en: Capture Staff
hy: Որսա աշխատակազմը

en: Payment Line Items
hy: Վճարիր տողային նյութերը

en: Multiplier
hy: Բազմապատկիչ

en: Row Date
hy: Ամսաթվի շարք

en: Bib Level Map
hy: Մատեն մակարդակի քարտեզ

en: Cash Payment
hy: Կանխիկ վճարում

en: Fulfilling Library
hy: Իրակաանացնող գրադարան

en: Shelving Location Name
hy: Դարակի վրա տեղաբաշխման անուն

en: Voiding Staff Member
hy: Դատարկ աշխատակազմի անդամ

en: Payment Note
hy: Վճարման նշում

en: IDL Field Doc
hy: IDL դաշտի Doc

en: Script Test
hy: Սկրիպտի տեստ

en: Record Creation Date/Time
hy: Գրառման ստեղծման օր/ժամ

en: Request Library
hy: Հարցրու գրադարան

en: Responding User
hy: Արձագանքող օգտվող

en: Trigger Condition Validator
hy: Տրիգերի վիճակի ստուգում

en: Exchange Rate
hy: Փոխանակման արժեք

en: Complete
hy: Ավարտվեց

en: Non-cat Type ID
hy: Չքարտագրվող տեսակ ID

en: Failure Cleanup
hy: Ձախողված մաքրում

en: User Permission Group
hy: Օգտվողի իրավասության խումբ

en: Attribute Value Maps
hy: Բաղկացուցիչի արժեքի քարտեզ

en: Billing Line Item
hy: Վճարման գծային նյութ

en: Resource Attribute Value Maps
hy: Պաշարի բաղադրիչի արժեքի քարտեզ

en: User Circulation Summary
hy: Օգտվողի սպասարկման համառոտագրություն

en: Voided (Returned) Paid Amount
hy: Դատարկված (վերադարձված) վճարված գումար

en: Catalog Item
hy: Քարտարանի նյութ

en: Last Billing Note
hy: Վերջին հաշվի նշում

en: Line Item Detail
hy: Տողային նյութի մանրամասն

en: Hold Request Cancel Cause
hy: Պահման հարցման չեղյալ անելու պատճառ

en: Open User Circulation Summary
hy: Բաց օգտվողի տացքերի համառոտագրությունը

en: Indexed Author Field Entries
hy: Ինդեքսավորված Հեղինակի դաշտի մուտքեր

en: Serial Record Entry
hy: Պարբերականի գրառման մուտք

en: Remove RegExp
hy: Հեռացրու RegExp

en: Holdable?
hy: Պահվո՞ղ

en: Open Billable Transaction Summary
hy: Բաց վճարվող տրանզակցիաների համառոտագրությունը

en: Import/Overlay Bib Queue
hy: Ներմուծիր/համակցի մատեն հարցումը

en: Is Persistent?
hy: Շարունակակա՞ն է

en: Fund Debit
hy: Բյուջեի դեբետ

en: Internet Access Level
hy: Ինտերնետ հասանելիության մակարդակ

en: Allocation ID
hy: Բաշխման ID

en: Payment Type
hy: Վճարի տեսակ

en: Last Billing Date/Time
hy: Վերջին հաշվեվճարի օր/ժամ

en: Amount Collected
hy: Հավաքված գումար

en: Currently Targeted Copy
hy: Այս պահին թիրախավորված օրինակ

en: Authority Record Entry
hy: Հեղինակավոր գրառման մուտք

en: Funding Source
hy: Ֆինանսավորման աղբյուր

en: Fund Tag Owner
hy: Բյուջեի ցուցիչի տնօրինող

en: Fund Allocation
hy: Բյուջեի բաշխում

en: Answers
hy: Պատասխաններ

en: Legacy Stat Cat 1
hy: Իրավասության ՎԻճակ Դաս 1

en: Legacy Stat Cat 2
hy: Իրավասության Վիճակ Դաս 2

en: Field Type
hy: Դաշտի տեսակ

en: Truncation
hy: Հատում

en: Survey Answer
hy: Հարցախույզի պատասխան

en: Transit
hy: Տրանզիտ

en: Max Event Validity Delay
hy: Միջոցառման մաքս իրավասու լինլու ուշացում

en: Skip Count
hy: Բաց թող հաշվարկը

en: Capture Time
hy: Որսալու ժամանակը

en: Survey Start Date/Time
hy: Հարցախույզի սկզբի օր/ժամ

en: Line Item Local Attribute Definition
hy: Տողային նյութի Տեղային Բաղադրիչների Սահմանում

en: All Circulations
hy: Բոլոր սպասարկումները

en: Workstation Name
hy: Աշխատակայանի անուն

en: Parent Circulation
hy: Ծնող սպասարկում

en: Call Number Bucket
hy: Փնջի դասիչ

en: Fulfilling Staff
hy: Իրականացնող աշխատակազմ

en: Work Payment Detail
hy: Աշխատանքի վճարի մանրամասներ

en: Fund Spent Balance
hy: Ծախսած բյուջեի հաշվեկշիռ

en: Total Encumbrance Amount
hy: Գումարային աջակցության մեծություն

en: Valid Address?
hy: Հասցեն ճի՞շտ է

en: Hours of Operation
hy: Աշխատելու ժամեր

en: Circulations
hy: Սպասարկումներ

en: Overbook
hy: Գերվաճառք

en: Reservation Pickups
hy: նախնական պահումների վերցնում

en: Survey ID
hy: Հարցախույզի ID

en: Patron County
hy: Հաճախորդի երկիր

en: Allowed Proximity
hy: Թույլատրված մոտարկում

en: Field Class
hy: Դաշտի դաս

en: Processing Delay
hy: Ընթացակարգի ուշացում

en: Total Allocation to Funding Source
hy: Բյուջետային աղբյուրին ընդհանուր հատկացում

en: User Setting Type
hy: Օգտվողի կարգաբերման տեսակ

en: Item Type Code
hy: Նյութի տեսակի կոդ

en: Standing (unused)
hy: Սպասվող (չի օգտագործվում)

en: Password
hy: Գաղտնաբառ

en: Personal Name Subjects (normalized)
hy: Անձնանունների խորագրեր (նորմալացված)

en: Country
hy: Երկիր

en: Minimum Total Copy/Hold Ratio
hy: Ընդհանուր օրինակ/պահում սեղմելու մինիմում

en: Payments
hy: Վճարներ

en: Total Circulation Count
hy: Ընդհանուր սպասարկման հաշվիչ

en: Indexed Title Field Entries
hy: Ինդեքսավորված վերնագրի դաշտի մուտքեր

en: Circulation Modifier
hy: Տացքի ձևափոխիչ

en: Addresses
hy: Հասցեներ

en: Opt-in Date/Time
hy: Ներգրավման օր/ժամ

en: Year
hy: Տարի

en: Voided Billing Amount
hy: Դատարկիր վճարման հաշիվը

en: Demographic Info
hy: Ժողովրդագրական տեղեկատվություն

en: Last Payment Note
hy: Վերջին վճարման նշում

en: Privilege Expiration Date
hy: Արտոնության լրանալու ամսաթիվ

en: Card ID
hy: Քարտի ID

en: User ID
hy: Օգտվողի ID

en: Entries
hy: Մուտքեր

en: Precat Dummy Title
hy: Նախնական քարտագրման դատարկ վերնագիր

en: Transit Copy Prev Destinations
hy: Տրանզիտ պատճենի նախորդ տեղակայումներ

en: Amount
hy: Գումար

en: Workstation Payment Summary
hy: Աշխատանքային կայանի համառոտագրություն

en: Indexed Series Field Entries
hy: Ինդեքսավորված մատենաշարի դաշտի մուտք

en: Bib Record Note
hy: Մատեն. գրառման նշում

en: Total Paid
hy: Վճարված է ընդամենը

en: Check Payment
hy: Չեկով վճարում

en: Legacy CAT1 Link
hy: թույլատրելի CAT1 կապ

en: Minimum Available Copy/Hold Ratio
hy: Մինիմում հասանելի Պատճե/պահում հարաբերակցություն

en: Update Time
hy: Թարմացման ժամ

en: Additional Permission Groups
hy: Լրացուցիչ իրավասության խումբ

en: Bibliographic Record Entry Bucket Note
hy: Մատենագիտական գրառման մուտքի փնջի նշում

en: Requesting Library
hy: Առաջարկող գրադարան

en: Transaction
hy: Տրանզակցիա

en: Organizational Unit Type
hy: Կազմակերպչական միավորի տեսակ

en: Map Entries
hy: Քարտեզավորի մուտքերը

en: Notify Count
hy: Հիշեցման հաշվիչ

en: Amount Encumbered
hy: Պահվող գումար

en: Legacy CAT2 Value
hy: Թույլատրված CAT2 արժեք

en: OPAC Survey?
hy: ՀՕԱՔ հարցախու՞յզ

en: Legacy CAT2 Link
hy: Թույլատրված CAT2 կապ

en: Note ID
hy: Նշոմի ID

en: Evergreen Record
hy: Էվերգրին գրառում

en: Line Item MARC Attribute Definition
hy: Սահմանային նյութի ՄԵԸՔ բաղադրիչի սահմանում

en: Penalty
hy: Տույժ

en: Credit Card Payment
hy: Վճարում կրեդիտ քարտով

en: Is OPAC Visible?
hy: ՀՕԱՔ-ը տեսանե՞լի է

en: Answer Date/Time
hy: Պատասխանի ամսաթիվ/ժամ

en: Debit ID
hy: Դեբետի ID

en: Transaction Type
hy: Տրանզակցիայի տեսակ

en: End Time
hy: Ավարտի ժամ

en: Output ID
hy: Ելքային ID

en: Physical Address
hy: Ֆիզիկական հասցե

en: Z39.50 Attribute ID
hy: Z39.50 բաղադրիչի ID

en: Allocations
hy: Բաշխումներ

en: Queued Bib Record Attribute Definition
hy: Հարցված մատեն գրառման բաղադրիչի սահմանում

en: Origin Amount
hy: Սկզբնական մեծություն

en: Record Node
hy: Գրառման հանգույց

en: Circulation Type
hy: Սպասարկման տեսակ

en: Bibliographic Record Entry Bucket
hy: Մատենագիտական գրառման մուտքի փունջ

en: Fine Interval
hy: Տուգանքի տիրույթ

en: Checkin Workstation
hy: Հետ ընդունման աշխատանքային կայան

en: Author Field Entry
hy: Հեղինակի դաշտի մուտք

en: User Address
hy: Օգտվողի հասցե

en: Processing Delay Context Field
hy: Ուշացման բովանդակության դաշտի ակտիվացում

en: Bib Summary
hy: Մատեն համառոտագրություն

en: Lineitem ID
hy: Գծային նյութի ID

en: Net Access Level
hy: Ցանցի մատչելիության մակարդակ

en: OPAC Visible
hy: ՀՕԱՔը տեսանելի է

en: Metarecord Source Map
hy: Մետագրառման աղբյուրի քարտեզ

en: Total Results
hy: Ընդհանուր արդյունքներ

en: Billing Address Stage
hy: Վճարի հասցեի հարթակ

en: Alert Message
hy: Ահազանգող հաղորդում

en: Transaction ID
hy: Տրանզակցիայի ID

en: Notification Date/Time
hy: Զգուշացման ամսաթիվ/ժամ

en: Create Date
hy: Ստեղծիր ամսաթիվ

en: Base Transit
hy: Բազային տրանզիտ

en: Duration Rule
hy: Տևողության օրենք

en: Template Folder
hy: Ձևաօրինակի թղթապանակ

en: User Age Demographic
hy: Օգտվողի տարիքի դեմոգրաֆիա

en: Notification Note
hy: Հիշեցման նշում

en: Circ Duration Rule
hy: Տացքի տևողության օրենք

en: Attribute Map
hy: Բաղադրիչի քարտեզ

en: Is Required?
hy: Պահանջվու՞մ է

en: Parameter Value
hy: Պարամետրի արժեք

en: Transit ID
hy: Տրանզիտի ID

en: Year End
hy: Տարվա վերջ

en: Transaction Payments
hy: Տրանզակցիայի վճարումներ

en: Fine Amount
hy: Տուգանքի մեծություն

en: User Home Library
hy: Օգտվողի տնային գրադարան

en: User Note
hy: Օգտվողի նշում

en: Forgive Payment Detail
hy: Զիջիր վճարման մանրամասները

en: Is Deposit Required
hy: Դեպոզիտ է պահանջվում

en: Target Bib Record
hy: Թիրախ մատեն գրառում

en: Hold Expire Date/Time
hy: Պահումի ժամկետի լրանալու ամսաթիվ/ժամ

en: Flattened MARC Fields
hy: Հարթեցված ՄԵԸՔ դաշտեր

en: Amount Spent
hy: Ծախսած գումար

en: Report
hy: Հաշվետվություն

en: Voided?
hy: Դատարվա՞ծ

en: Import Item Attribute Definition
hy: Ներմուծիր նյութի բնութագրիչի սահմանումը

en: Library Circulation Location Short (Policy) Name
hy: Սպասարկող գրադարանի կարճ (գործառութային) անուն

en: Line Item Details
hy: Հավասարեցված նյութի մանրամասներ

en: Card Stage
hy: Քարտի տիրույթ

en: Copy/Shelving Location Order
hy: Պատճենի/Դարակի վրա գտնվելու հերթականություն

en: Is Valid?
hy: Թույլատրվա՞ծ է

en: Item Type
hy: Նյութի տեսակ

en: Picklist
hy: Ընտրացուցակ

en: Notifications Phone Number
hy: Զգուշացումների հեռախոսի համար

en: Billable Transaction link
hy: Գանձվող տրանզակցիայի կապ

en: Date1
hy: Ամսաթիվ1

en: Import/Overlay Authority Queue
hy: Ներմուծիր/վերադրի Հեղինակավորի հերթը

en: Billing Line Items
hy: Գծով շարված նյութերի գանձում

en: Last Transaction ID
hy: Վերջին տրանզակցիայի ID

en: Shelf Time
hy: Դարակի ժամ

en: User Link
hy: Օգտվողի կապ

en: Core Type
hy: Հիմնական տեսակ

en: Legacy Billing Type
hy: Պաշտոնական վճարման տեսակ

en: Street 1
hy: Փողոց 1

en: Language
hy: Լեզու

en: Street 2
hy: Փողոց 2

en: Attribute ID
hy: Բաղկացուցիչի ID

en: Resource Attribute Value
hy: Պաշարի նկարագրիչի արժեք

en: Videorecording Format
hy: Տեսագրանցման ձևաչափ

en: Funding Source ID
hy: Բյուջեի աղբյուրի ID

en: State
hy: Նահանգ

en: Entry ID
hy: Մուտքի ID

en: Copy Age Hold Protection Rule
hy: Պատճենիր տարիքային պահման պաշտպանության կանոնկ

en: Namespace Prefix
hy: Անվան տարածքի նախդիր

en: Max includes Frozen
hy: Մաքս ներառում է սառեցված

en: Survey Response
hy: Հարցախույզի արձագանքներ

en: Claims Never Checked Out Count
hy: Պիտակավորված. երբեք դուրս չտրվածների հաշվիչ

en: All Permissions
hy: Բոլոր թույլատվություններ

en: Identification ID
hy: Բնութագրական ID

en: Users
hy: Օգտվողներ

en: Price
hy: Գին

en: Group ID
hy: Խմբի ID

en: Deposit Amount
hy: Դեպոզիտ մեծություն

en: MARC Type
hy: ՄԵԸՔ տեսակ

en: Last Edit Data/Time
hy: Վերջին խմբագրման ամսաթիվ/ժամ

en: Dewey Range - Tens
hy: Դյուի տիրույթ - տասնյակներ

en: Geographic Subjects (normalized)
hy: Աշխարհագրական խորագրեր (նորմալացված)

en: Port
hy: Պորտ

en: Transited Copy
hy: Տրանզիտ օրինակ

en: Queued Bib Record Match
hy: Հարցված մատ գրառումը համընկավ

en: Line Items
hy: Դասավորիր նյութերը

en: Bib Record Entry
hy: Մատեն գրառման մուտք

en: Fiscal Year ID
hy: Ֆինանսական տարվա ID

en: User Age: Lower Bound
hy: Օգտվողի տարիք. ներքին սահման

en: Record Format
hy: Գրառման ձևաչափ

en: Pick List
hy: Ընտրացուցակ

en: Success Cleanup
hy: հաջողված մաքրում

en: Group Permission Map
hy: Խմբի իրավասությունների քարտեզ

en: Notifications
hy: Զգուշացում

en: Payment Totals
hy: Վճարման ընդհանուրներ

en: Patron Link
hy: Ընթերցողի կապ

en: Copy Number
hy: Պատճենի համար

en: Notes
hy: Նշումներ

en: Value
hy: Արժեք

en: CAT1 Entry
hy: CAT1 մուտք

en: Years
hy: Տարիներ

en: Ordering Agency
hy: Պատվիրող գործակալություն

en: Slip?
hy: Բլա՞նկ

en: Non-cataloged Type
hy: Չմուտքագրված տեսակ

en: Hold Notification
hy: Պահման զգուշացում

en: Circulation ID
hy: Տացքի ID

en: Holds Receiving Address
hy: Պահումների ստացման հասցե

en: Copy Status at Transit
hy: Պատճենի վիճակը տրանզիտում

en: User Fee
hy: Օգտվողի վարձ

en: Credit Payment Detail
hy: Կրեդիտ վճարման մանրամասներ

en: Circulation Matrix Matchpoint
hy: Սպասարկման մատրիցայի համընկնման կետ

en: Evergreen Copy ID
hy: Evergreen պատճենի ID

en: Patron Age Demographic
hy: Ընթերցողի տարիքի դեմոգրաֆիա

en: Circulation Matrix Circulation Modifier Subtest
hy: Տացքի մատրիցա։ Տացքի ձևափոխիչի ենթատեստ

en: Corporate Name Subjects (normalized)
hy: Համատեղ անվան խորագրեր (նորմալացված)

en: Queued Bib Record
hy: Հարցված մատեն գրառում

en: Funding Source Name
hy: Ֆինանսավորման աղբյուրի անուն

en: Distribution Formula Entry
hy: Բաշխման բանաձևի մուտք

en: Address ID
hy: Հասցեի ID

en: User County
hy: Օգտվողի նահանգ

en: Tags
hy: Ցուցիչներ

en: User Name
hy: Օգտվողի անուն

en: Requestor Permission Group
hy: Հարցում անողի իրավասության խումբ

en: Virtual Record
hy: Վիրտուալ գրառում

en: Resource Type
hy: Պաշարի տեսակ

en: All Addresses
hy: Բոլոր հասցեները

en: User Age: Upper Bound
hy: Օգտվողի տարիք։ Վերն սահման

en: Statistical Category Stage
hy: Վիճակագրական դասի հարթակ

en: Video Recording Format
hy: Տեսագրանցման ձևաչափ

en: Matchpoint ID
hy: Համընկնելու ID

en: User Profile Group
hy: Օգտվողի տեսակի խումբ

en: Circulations Performed as Staff
hy: Սպասարկումները կատարված են որպես աշխատակազմ

en: Answer ID
hy: Պատասխանի ID

en: Hold Request Note
hy: Պահման հարցման նշում

en: Billing Types
hy: Հաշվի տեսակներ

en: City
hy: Քաղաք

en: Circulation Duration Rule
hy: Սպասարկման տևողության կանոն

en: Holds
hy: Պահումներ

en: Classic Circulation View
hy: Դասական տացքի տեսք

en: Use ID
hy: Օգտագործվող ID

en: Receive Date/Time
hy: Ստացման օր/ժամ

en: Poll Style?
hy: Ընտրացուցակի՞ ոճ

en: Copy
hy: Պատճենել

en: Can Have Volumes?
hy: Կարո՞ղ է ունենալ հատորներ։

en: Stop Fines Reason
hy: Տուգանքի կանգնեցման պատճառ

en: LitF Description
hy: LitF նկարագրություն

en: Item
hy: Նյութ

en: Parent Type
hy: Ծնողի տեսակ

en: User Demographics
hy: Օգտվողների դեմոգրաֆիկ պատկեր

en: Add Time
hy: Ավելացրու ժամ

en: Holdings Tag
hy: Պահումների ցուցիչ

en: Currency Label
hy: Արտարժույթի պիտակ

en: Encumbrance
hy: Պարտք

en: Reservation Target Resources
hy: Նախնական պահման թիրախ պաշար

en: Precat Dummy Author
hy: նախն քարտագրման կեղծ հեղինակ

en: Cancelation note
hy: Չեղյալ անելու նշում

en: Combined Aged and Active Circulations
hy: Տարիքային և ակտիվ սպասարկումների կոմբինացիա.

en: Goods Payment Detail
hy: Ապրանքների վճարների մանրամասներ

en: Open Circulation Balance by Owning Library
hy: Բաց սպասարկման հաշվեկշիռ տնօրինող գրադարանի կողմից

en: Payments: Non-drawer Staff
hy: Վճարումներ։ Չսպասարկող աշխատակազմ

en: Resource Type ID
hy: Պաշարի տեսակի ID

en: Fund ID
hy: Բյուջեի ID

en: Patron Name
hy: Ընթերցողի անուն

en: Phone Number
hy: Հեռախոսահամար

en: Copy Transit
hy: Պատճենի տրանզիտ

en: Purchase Order
hy: Առաքման պատվեր

en: Position
hy: Դիրք

en: Circulation Type (MARC)
hy: Սպասարկման տեսակ (ՄԵԸՔ)

en: Line Item Attribute Definition
hy: Հավասարեցված նյութի բաղկացուցիչի սահմանում

en: Workstation ID
hy: Աշխատակայանի ID

en: Resource Attribute Map ID
hy: Պաշարի բնութագրիչի քարտեզի ID

en: Year Begin
hy: Տարվա սկիզբ

en: Fiscal Calendar ID
hy: Ֆինանսական օրացույցի ID

en: Family Linkage or other Group
hy: Ընտանեական կապ կամ այլ խումբ

en: Type Depth
hy: Տեսակի խորություն

en: Email
hy: Էլ. փոստ

en: Fund Allocation Percentages
hy: Բյուջեի բաշխման տոկոսներ

en: Patron Profile Group
hy: Հաճախորդի պրոֆայլի խումբ

en: User Home Library Short (Policy) Name
hy: Օգտվողի տնային գրադարանի հակիրճ (գործառնական) անուն

en: Fund
hy: Բյուջե

en: Map Entry ID
hy: Քարտեզի մուտքի ID

en: User Bucket Note
hy: Օգտվողի փնջի նշում

en: Owning Library Short (Policy) Name
hy: Տնօրինող գրադարանի հակիրճ (գործառնական) անուն

en: Inter-system Copy Transit
hy: Միջհամակարգային պատճենի տրանզիտ

en: Trigger Event Cleanup
hy: Բաց թող իրադարձության մաքրիչը

en: Error Events
hy: Սխալների պատահարներ

en: Note Content
hy: Նշումի բովանդակություն

en: Private Note
hy: Մասնավոր նշում

en: Summary (normalized)
hy: Համառոտագրություն (նորմալացված)

en: Bump Type
hy: Հարվածի տեսակ

en: Reservation Current Resources
hy: Ընթացիկ պաշարների նախնական պահում

en: User
hy: Օգտվող

en: Billing Location Name
hy: Հաշվի տեղաբաշխման անուն

en: Fund Tag ID
hy: Բյուջեի ցուցիչի ID

en: Namespace URI
hy: Անվան տարածքի URI

en: Index Field
hy: Դաշտի ինդեքս

en: Mailing Address
hy: Առաքման հասցե

en: Distribution Formula
hy: Բաշխման բանաձև

en: Source Label
hy: Աղբյուրի պիտակ

en: To Currency
hy: Արտարժույթի

en: Credit to Funding Source
hy: Կրեդիտներ ֆինանսավորման աղբյուրին

en: Shelving Location
hy: Դարակի տեղը

en: Pickup Library
hy: Ստանալու գրադարան

en: Indexed Keyword Field Entries
hy: Ինդեքսավորված բանալի բառի դաշտի մուտքեր

en: Transaction Billing Totals
hy: Տրանզակցիայի հաշիվների գումարներ

en: Home Library
hy: Տնային գրադարան

en: Identification Name
hy: Իդենտիֆիկացիայի անուն

en: Circulation Billing link
hy: Տաքի հաշվի կապ

en: Pretransit Copy Status
hy: Նախատրանզիտ պատճենի վիճակ

en: Loop Count
hy: խոշորացված հաշվարկ

en: Notifying Staff
hy: Հիշեցնել աշխատակազմին

en: LitF Name
hy: LitF անուն

en: Shelf Expire Time
hy: Դարակի ժամկետի լրանալու ժամ

en: Is Error
hy: Սխալ է

en: Desk Renewal
hy: Սպասարկման սեղանի թարմացում

en: Provider Name
hy: Մատակարարի անուն

en: Item Age
hy: Նյութի տարիք

en: Primary Identification Type
hy: Նախնական ճանաչման տեսակ

en: Transaction Start Time
hy: Տրանզակցիայի սկզբանվորման ժամ

en: Within City Limits?
hy: Քաղաքի սահմաններու՞մ

en: Hold Request Type
hy: Պահման առաջարկի տեսակ

en: Ratio
hy: Մասշտաբ

en: Event Definition
hy: Իրադարձության սահմանում

en: Simple Record Extracts
hy: Պարզ գրառման ընդլայնում

en: Note Creation Date/Time
hy: Նշումի ստեղծման ամսաթիվ/ժամ

en: Update Process
hy: Թարմացման գործընթաց

en: Payments: Brick-and-mortar
hy: Վճարումներ։ Brick-and-mortar

en: Call Number Dewey/Prefix
hy: Դասիչ Դյուի/նախածանց

en: Passive
hy: Պասիվ

en: Org Units
hy: Կազմ. միավոր

en: Selecting User
hy: Օգտվողի ընտրություն

en: Magnetic Media
hy: Մագնիսական կրիչ

en: Item Count
hy: Նյութի հաշվիչ

en: Target Object ID
hy: Թիրախ օբյեկտի ID

en: Run Time
hy: Կատարման ժամանակ

en: Responses
hy: Արձագանքներ

en: Call Numbers
hy: Դասիչներ

en: Payment Date/Time
hy: Վճարման օր/ժամ

en: Request Time
hy: Պահանջի ժամ

en: Non-cataloged In House Use
hy: Չքարտագրված տեղային օգտագործման համար

en: Required Parameter Count
hy: Պահանջվող պարամետրի հաշվիչ

en: Total Owed
hy: Ընդհանուր պարտք

en: Last Payment Timestamp
hy: Վերջին վճարման ժաանակի շտամպ

en: Simple Record
hy: Պարզ գրառում

en: Open Circulation Billing by Circulating Library and Owning Library
hy: Տացքի բաց հաշիվ սպասարկող և տնօրինող գրադարանների կողմից

en: Answer
hy: Պատասխան

en: Status
hy: Կարգավիճակ

en: Patron Barcode
hy: Ընթերցողի շտրիխ կոդ

en: Metabib Field
hy: Metabib դաշտ

en: Billable Transaction Summary
hy: Վճարվող տրանզակցիայի համառոտագրություն

en: Credit ID
hy: Կրեդիտի ID

en: Lang
hy: Լեզու

en: Bib Level
hy: Մատենագիտ մակարդակ

en: Descriptor ID
hy: Նկարագրիչի ID

en: Bibliographic Record Bucket Type
hy: Մատենագիտական գրառման փնջի տեսակ

en: Import/Overlay Fields for Removal
hy: Հեռացման համար Ներմուծիր/վերագրի դաշտերը

en: Definition ID
hy: Սահմանման IDադ

en: Full Bibliographic record
hy: Լրիվ մաենագիտական գրառում

en: MARC
hy: ՄԵԸՔ

en: Reservation Requests
hy: Նախնական պահման պահանջներ

en: In House Use
hy: Ներքին օգտագործման համար

en: Circulation Matrix Circulation Modifier Subtest Circulation Modifier Set
hy: Տացքի մատրիցա Տացքի ձևափոխիչի ենթատեստ Տացքի ձևափոխիչի բազմություն

en: ILL Receiving Address
hy: ՄԳԲ ստացման հասցե

en: Biblio Record Entry Bucket Item
hy: Biblio գրառման փնջի մուտքի նյութ

en: Trigger Environment Collector
hy: Բաց թող Միջավայրի կոլլեկտորը

en: Author (normalized)
hy: Հեղինակ (նորմալացված)

en: Holdable
hy: Պահվող

en: Fine Stop Date/Time
hy: Տուգանքի կանգնեցման ամսաթիվ/ժամ

en: Copies
hy: Օրինակներ

en: Excluded
hy: Բացառված է

en: Fund Allocation Percent
hy: Բյուջեի հատկացման տոկոս

en: Organizational Unit
hy: Կազմակերպչական միավոր

en: Circulation Date/Time
hy: Տացքի ամսաթիվ/ժամ

en: Series Field Entry
hy: Մատենաշարի դաշտի մուտք

en: Bib ID
hy: Մատեն ID

en: Item Selection Depth
hy: Նյութի ընտրության խորություն

en: Reservation
hy: Նախնական պատվեր

en: Unvoided Paid Amount
hy: Չդատարկված վճարված գումար

en: Total Debit Amount
hy: Ընդհանուր դեբետի մեծություն

en: Audience Code
hy: Լսարանի կոդ

en: Trigger Event Definition
hy: Գործարկիր իրադարձության սահմանումը

en: Default Price
hy: Լռակյաց արժեք

en: Failure Part
hy: Ձախողման մաս

en: Allowed Org Unit
hy: Թույլատրված կազմ միավոր

en: Circulation Duration
hy: Տացքի տևողություն

en: Body
hy: Մարմին

en: Fund Tag Name
hy: Բյուջեի ցուցիչի անուն

en: Authority Record Descriptor
hy: Հեղինակավոր գրառման նկարագրիչ

en: Schedule
hy: Աշխատակարգ

en: Recurring Fine Rule
hy: Կրկնվող տուգանքի օրենք

en: Complete Time
hy: Լրիվ ժամ

en: User Standing Penalty
hy: Օգտվողի մշտական տուգանք

en: Exchange Rate ID
hy: Փոխարժեքի ID

en: Queued Bib Record Attribute
hy: Հարցված մատեն գրառման բաղադրիչ

en: Creation Date/Time
hy: Ստեղծման ամսաթիվ/ժամ

en: Parameter Name
hy: Պարամետրի անուն

en: Due Date
hy: Վերադարձի ամսաթիվ

en: Allocating User
hy: Օգտվողի առանձնացում

en: Total Spent from Fund
hy: Բյուջեից ընդհանուր ծախսած

en: Group Penalty Threshold
hy: Խմբի պատժաչափի սկիզբ

en: Queued Authority Record Match
hy: Հարցվող հեղինակավոր գրառման համընկնում

en: User Statistical Category
hy: Օգտվողի վիճակագրական դաս

en: Suffix/Title
hy: Նախածանց/կոչում

en: Max Holds
hy: Մաքս պահումներ

en: Library Card
hy: Գրադարանի քարտ

en: Recording Staff
hy: Գրանցող անձնակազմ

en: Location Order ID
hy: Տեղաբաշխման պատվերի ID

en: Billing Address
hy: Հաշիվ ներկայացնելու հասցե

en: Send Date/Time
hy: Առաքման օր/ժամ

en: Supplemental Issue Summary
hy: ՈՒղեկցող նյութի համառոտագրություն

en: Open Circulation Balance by Circulating Library and Owning Library
hy: Սպասարկող գրադարանի . տնօրինող գրադարանի կողմից Բաց սպասարկման հաշվեկշիռ

en: Notify Time
hy: Զգուշացման ժամ

en: Hold Request
hy: Պահման հարցում

en: Non-MARC Record Notes
hy: Ոչ-ՀՕԱՔ գրառման նշումներ

en: Currency
hy: Արտարժույթ

en: Open Circulation Billing by Owning Library
hy: Բացիր սպասակման հաշիվ տնօրինող գրադարանի կողմից

en: Fund Code
hy: Բյուջեի կոդ

en: Trigger Event Parameter
hy: Եռակապ միջոցառման պարամետր

en: Is Deleted?
hy: Ջնջվա՞ծ է

en: Can Circulate
hy: Կարող է սասարկել

en: Line Item Attribute
hy: Գծային նյութի բնութագրիչ

en: Permission Group
hy: Իրավասության խումբ

en: Hold ID
hy: Պահման ID

en: Last Billing Timestamp
hy: Վերջին վճարման ժամանակի դրոշմ

en: Dewy Tens
hy: Դյուի տասականներ

en: Lineitem
hy: Գծային նյութ

en: Cancel Time
hy: Չեղյալ անելու ժամ

en: Subordinate Types
hy: Երկրորդային տեսակներ

en: Fixed Field Entry
hy: Սևեռված դաշտի մուտք

en: Reference?
hy: Տեղեկատու՞

en: External URI List (normalized)
hy: Արտաքին URI ցուցակ (նորմալացված)

en: Owning Library
hy: Տնօրինող գրադարան

en: Circ Lib Name
hy: Տացքի գրադ անուն

en: User Summary
hy: Օգտվողի համառոտագրություն

en: Billing Location
hy: Հաշիվ ներկայացնողի տեղաբաշխւմ

en: Circulating Staff
hy: Սպասարկող կազմ

en: Item Stat Cat Entry
hy: Նյութի վիճակ Դաս մուտք

en: Billings
hy: Հաշիվներ

en: Creating Staff
hy: Ստեղծող կազմ

en: Hold Capture Requires Verification
hy: Պահման որսումը պահանջում է ստւգում

en: Last Payment Date/Time
hy: Վերջին վճարման օր/ժամ

en: Copy Bucket Note
hy: Պատճենի փնջի նշում

en: Copy Number on Volume
hy: Պատճենի համար հատորի վրա

en: Last Payment Type
hy: Վերջին վճարման տեսակ

en: Resource ID
hy: Պաշարի ID

en: User Stage
hy: Օգտվողի հրապարակ

en: First Name
hy: Անուն

en: Post Code
hy: Փոստային կոդ

en: Audience Map
hy: Լսարանի քարտեզ

en: Barcode
hy: Շտրիխ կոդ

en: Dewey Block - Tens
hy: Դյուի բլոկ -տասնյակներ

en: Credits
hy: Երախտիք

en: Open Billable Transactions
hy: Բաց վճարային տրանզակցիա

en: Is Reference
hy: Տեղեկատու է

en: Target Resource Type
hy: Թիրախ պաշարի տեսակ

en: Parent Group
hy: Ծնող խումբ

en: Item Detail ID
hy: Նյութի մանրամասների ID

en: Provider ID
hy: Մատակարարի ID

en: Closed Dates
hy: Փակ ամսաթվեր

en: Entry Value
hy: Մուտքի արժեք

en: Indexing Normalizer
hy: Ցուցիչավորման նորմալացնող

en: Copy Circulating Library
hy: Պատճենիր սպասարկող գրադարանը

en: Checked
hy: Ստուգված

en: Copy ID
hy: Պատճենի ID

en: Target ID
hy: Թիրախի ID

en: Author
hy: Հեղինակ

en: Test ID
hy: Թեստ ID

en: Fast Simple Record Extracts
hy: Պարզ գրառման արագ ընդլայնում

en: Cancelation cause
hy: Չեղյալ անելու պատճառ

en: Keep
hy: Պահել

en: TCN Source
hy: TCN աղբյուր

en: Destination Library
hy: Ուղարկվող գրադարան

en: Processing Group Context Field
hy: Աշխատացվում է խմբային բովանդակային դաշտը

en: Copy Link
hy: Պատճենի կապ

en: Provider Holding Subfield Map
hy: Մատակարար. պահման ենթադաշտի քարտեզ

en: Circulation Modifier Subtest ID
hy: Տացքի ձևափոխիչի ենթատեստի ID

en: Question
hy: Հարց

en: Total Fund Encumbrance
hy: Ընդհանուր բյուջեի պարտք

en: Source
hy: Աղբյուր

en: Subject Field Entry
hy: Առարկա դաշտի մուտք

en: Metarecord
hy: Մետագրառում

en: OPAC Renewal
hy: ՀՕԱՔ թարմացում

en: User Barcode
hy: Օգտվողի շտրիխ կոդ

en: Copy Bucket Type
hy: Պատճենի փնջի տեսակ

en: Subscription
hy: Բաժանորդագրություն

en: Request Date/Time
hy: Պահանջի ամսաթիվ/ժամ

en: Line Item User Attribute Definition
hy: Տողի նյութի օգտվողի բաղկացուցիչի սահմանում

en: Transaction End Date/Time
hy: Տրանզակցիայի ավարտի օր/ժամ

en: Open Circulation
hy: Բաց սպասարկում

en: Title Proper (normalized)
hy: Վերնագիրը ուղիղ (նորմալացված)

en: Use Date/Time
hy: Օգտագործիր ամսաթիվ/ժամ

en: Accepting Staff Member
hy: Ընդունել աշխատակազմի անդամ

en: Overdue Circulation
hy: Ժամկետանց սպասարկում

en: Is Active?
hy: Ակտի՞վ է

en: Stop Date
hy: Կանգնեցման ամսաթիվ

en: Pending
hy: Սպասող

en: ILS User
hy: ԻԳՀ (ILS) օգտվող

en: Phone
hy: Հեռախոս

en: Overall Quality
hy: Ընդհանուր որակ

en: Active
hy: Ակտիվ

en: Attribute Value
hy: Բաղկացուցիչի արժեք

en: Count
hy: Հաշիվ

en: Staff?
hy: Աշխատակա՞զմ

en: Min Loop
hy: Մին խոշորացույց

en: Copy Bucket
hy: Պատճենիր փուջը

en: Payment link
hy: Վճարի կապ

en: Is Holdable?
hy: Պահվո՞ղ է

en: Patron City
hy: Ընթերցողի քաղաք

en: Responses using this Answer
hy: Արձագանքներ օգտագործելով այս պատասխանը

en: Organizational Unit ID
hy: Կազմակերպչական միավորի ID

en: Publisher (normalized)
hy: Հրատարակիչ (նորմալացված)

en: Billing ID
hy: Հաշվի ID

en: Resource
hy: Պաշար

en: Audience
hy: Լսարան

en: Circulate As MARC Type
hy: Սպասարկիր որպես ՄԵԸՔ տեսակ

en: Line Item Count
hy: Տողի նյութի հաշվիչ

en: Reservations
hy: Նախնական պահումներ

en: Open Circulation Billing by User Home Library and Owning Library
hy: Բաց սպասարկման հաշիվ օգտվողի տնային գրադարանից և տնօրինող գրադարանից

en: Import Time
hy: Ներմուծման ժամանակ

en: Threshold
hy: Ճեղքվածք

en: Billing Location Link
hy: Հաշվի գտնվելու վայրի կապ

en: Evening Phone
hy: Գիշերային հեռախոս

en: Group Name
hy: Խմբի անուն

en: Provider Contact Address
hy: Մատակարարի կապի հասցե

en: Item Circ Library
hy: Նյութի տացքի գրադարան

en: Transaction link
hy: Տրանզակցիայի կապ

en: Balance Remaining
hy: Մնացող հաշվեկշիռ

en: Queued Authority Record Attribute
hy: Հարցված Հեղինակավոր գրառման բաղկացուցիչ

en: Purpose
hy: Պատճառ

en: Create Date/Time
hy: Ստեղծման օր/ժամ

en: Is Super User
hy: Գեր օգտվող է

en: Attributes
hy: Բաղադրիչներ

en: Patron ZIP Code
hy: Հաճախորդի ZIP կոդ

en: Resource Attributes
hy: Պաշարի բնութագրիչներ

en: Parameters
hy: Պարամետրեր

en: Notification ID
hy: Հիշեցման ID

en: Editor
hy: Խմբագրիչ

en: Full Authority Record
hy: Հեղինակավոր լրիվ գրառում

en: Date of Birth
hy: Ծննդյան ամսաթիվ

en: Record Creator
hy: Գրառման ստեղծող

en: Creation Time
hy: Ստեղծման ժամ

en: Collection Code
hy: Հավաքածուի կոդ

en: Total Allocation Amount
hy: Ընդհանուր բաշխված գումար

en: Reactor
hy: Ռեակտոր

en: Billable Transaction
hy: Վճարվող տրանզակցիաներ

en: Parent Organizational Unit
hy: Ծնող կազմակերպչական միավոր

en: Photo URL
hy: Նկարի URL

en: Payments: All
hy: Վճարումներ։ Բոլորը

en: Questions
hy: Հարցեր

en: Environment Entries
hy: Միջավայրի մուտքեր

en: Check Number
hy: Ստուգիչ թիվ

en: Primary Identification
hy: Սկզբնական ճանաչում

en: Character Encoding
hy: Նիշերի կոդավորում

en: Money Summary
hy: Փողի հաշվեկշիռ

en: Use Count
hy: Օգտագործիր հաշվիչ

en: Cause Label
hy: Պիտակի պատճառ

en: User Object Permission Map
hy: Օգտվողի օբյեկտի իրավասությունների քարտեզ

en: Fine Stop Reason
hy: Տուգանքի կասեցման պատճառ

en: Genres (normalized)
hy: Ժանրեր (նորմալացված)

en: Hold Request Record
hy: Պահման հարցման գրառում

en: Copy Status
hy: Օրինակի վիճակ

en: Opt-In Setting Type
hy: Մասնակից կարգաբերման տեսակ

en: Balance
hy: Հաշվեկշիռ

en: Standing Penalties
hy: Սպասող տուգանքներ

en: Currency Type
hy: Արտարժույթի տեսակ

en: Can Have Users?
hy: Կարո՞ղ է ունեալ օգտվողներ։

en: Entry Owner
hy: Մուտք արա տնօրինողին

en: Descriptive Attributes
hy: Նկարագրական բաղկացուցիչներ

en: Entry Text
hy: Տեքստի մուտք

en: Prev Destination Library
hy: Նախորդ նպատակային գրադարան

en: Function
hy: Ֆունկցիա

en: Edit Date
hy: Խմբագրման ամսաթիվ

en: Items Out
hy: Նյութեր դրսում

en: Org Unit Proximity
hy: Կազմ միավորի մոտարկում

en: Remove
hy: Հեռացնել

en: Recurring Fine Amount
hy: Կրկնվող տուգանքի մեծություն

en: Survey End Date/Time
hy: Հարցախույզի ավարտի օր/ժամ

en: Transaction Start Timestamp
hy: Տրանզակցիայի սկսվելու ժամանակի դրոշմ

en: Target Resource
hy: Թիրախ պաշար

en: Is Identifier?
hy: Բնութագրի՞չ է

en: Remaining Renewals
hy: Մնացող թարմացումներ

en: Void Timestamp
hy: Դատարկիր ժամանակային կնիքը

en: Billable Transactions
hy: Վճարվող տրանզակցիաներ
