evergreen - en to de translation catalogue (7 entries)

en: Permission Denied
de: Zugriff verweigert

en: The given username already exists in the database
de: Der angegebene Benutzername existiert bereits in der Datenbank

en: The given user barcode already exists
de: Der angegebene Barcode existiert bereits

en: The user does not have a valid email address assigned
de: Der Benutzer hat keine gültige Email-Adresse angegeben

en: The login failed
de: Die Anmeldung ist gescheitert

en: The provided password is not correct
de: Das eingegebene Passwort ist nicht korrekt

en: User login failed
de: Die Benutzeranmeldung ist gescheitert
