Evergreen 1.4 - en to cs translation catalogue (486 entries)

en: English
cs: Angličtina

en: All
cs: Vše

en: $
cs: &#x25;

en: Language:
cs: Jazyk:

en: Name
cs: Jméno

en: None
cs: Nic

[ctx: common.title]
en: Title
cs: Název

[ctx: common.author]
en: Author
cs: Autor

en: Authors
cs: Autoři

[ctx: common.callnumber]
en: Call Number
cs: Signatura

en: Edition
cs: Vydání

en: Subject
cs: Téma

en: Series
cs: Edice

en: Keyword
cs: Klíčové slovo

en: Search Type
cs: Druh vyhledávání

en: Format
cs: Nosič

[ctx: common.loading]
note: Message displayed while search results are loading
en: Loading...
cs: Načítání...

[ctx: common.login]
en: Login
cs: Přihlásit

en: Log Out
cs: Odhlásit

en: Physical Description
cs: Fyzický popis

en: Publication Date
cs: Datum vydání

en: Publisher
cs: Nakladatel

en: Results
cs: Výsledky

en: Select
cs: Vybrat

en: No
cs: Ne

en: Yes
cs: Ano

[ctx: common.cancel]
en: Cancel
cs: Zrušit

[ctx: common.library]
en: Library
cs: Knihovna

en: Username
cs: Uživatelské jméno

[ctx: common.password]
en: Password
cs: Heslo

[ctx: common.submit]
en: Submit
cs: Odeslat

en: close
cs: zavřít

en: and
cs: a

en: User not found
cs: Uživatel nenalezen

[ctx: opac.advanced.wizard.title]
en: Advanced Search
cs: Pokročilé vyhledávání

en: Now searching
cs: Vyhledávám

en:  of about
cs:  přibližně

en: Tips:
cs: Tipy:

en: Click on a folder icon in the sidebar to access related quick searches
cs: Klikněte na ikonu složky pro zobrazení souvisejících rychlých vyhledávání

en: If you don't find what you want try expanding your search using the range selector at the right of the search bar
cs: Pokud jste nenalezli, co jste hledali, zkuste rozšířit vyhledávání použitím stupnice rozsahu na pravé straně vyhledávacího pole

en: Expand All
cs: Rozbalit vše

en: Close All
cs: Zavřít vše

[ctx: common.org.cancel]
en: Cancel
cs: Zrušit

en: Loading library selector...
cs: Načítám volbu knihovny...

en: Click on a location's name to select it.  Click on the folder icons to expand a section.
cs: Zvolte název místa kliknutím. Klikněte na ikonu složky k rozbalení oddílu.

[ctx: opac.login.login]
en: Login
cs: Přihlásit

[ctx: opac.basic]
en: Basic Catalog (HTML only)
cs: Základní katalog (pouze HTML)

en: The password must be at least 7 characters in length, 
    contain at least one letter (a-z/A-Z), 
    and contain at least one number.
cs: Heslo musí být minimálně 7 znaků dlouhé, 
    obsahovat nejméně jedno písmeno (a-z/A-Z), 
    a jednu číslici.

en: Title: A to Z
cs: Název: A až Z

en: Title: Z to A
cs: Název: Z až A

en: Author: A to Z
cs: Autor: A až Z

en: Author: Z to A
cs: Autor: Z až A

en: Date: Newest to Oldest
cs: Datum: Od nejnovějšího po nejstarší

en: Date: Oldest to Newest
cs: Datum: Od nejstaršího po nejnovější

en: Reddish
cs: Červenější

en: Holds lists are not as simple as 
    'first come, first served.'  A complex matrix combining 
    consideration of item ownership, patron home library, and item purchase 
    date determines  priorities for holds; the list is dynamic, changing 
    with every hold placed.  Therefore, any indication of a place in the 
    holds list would be inaccurate.  The holds system is designed to 
    obtain a requested item in the fastest and most efficient way possible. 
    Your library will contact you when you hold items become 
    available.
cs: Seznamy rezervací nejsou tak jednoduché jako 
    'první příchozí je první obsloužený'. Složitý systém kombinující 
    ohledy vlastnictví exempláře, klientovy domovské knihovny a datum pořízení exempláře,  
    určuje priority pro rezervace. Seznam je dynamický a mění se s každou 
    novou rezervací. Proto je jakékoliv určení umístění 
    na seznamu rezervací nepřesné. Systém rezervací je navržen tak, aby 
    zajistil požadovaný exemplář nejrychlejším a nejefektivnějším způsobem. 
    Vaše knihovna Vás kontaktuje, jakmile bude Vámi rezervovaný exemplář 
    k dispozici.

en: If you wish to broaden the scope of your hold to include other 
    versions of this title, select the formats that would be acceptable. 
    The first available copy will be sent to you.
cs: Pokud chcete rozšířit oblast své rezervace tak, aby zahrnovala 
    další verze tohoto titulu, zvolte nosiče, které jsou pro Vás přijatelné. 
    První dostupný exemplář Vám pak bude zaslán.

note: ================================================================= Events and Permissions
en: Operation Succeeded
cs: Operace dokončena

en: Login failed.  The username or password entered was incorrect.
cs: Přihlášení se nezdařilo. Uživatelské jméno nebo heslo není správné.

en: Login session has timed out or does not exist
cs: Přihlašovací relace vypršela nebo není vytvořena

en: User was not found in the database
cs: Uživatel nebyl nalezen v databázi

en: The given username already exists in the database
cs: Toto uživatelské jméno již v databázi existuje

en: Permission Denied
cs: Přístup odmítnut

en: User is not allowed to create holds for other users at this location
cs: Uživate zde nemá povoleno vytvářet rezervace pro jiné uživatele

note: ================================================================= common/pages
en: Loading Callnumber Page...
cs: Nahrávání stránky signatur...

en: &lt;&lt; Previous Page
cs: &lt;&lt; Předchozí strana

en: Next Page &gt;&gt;
cs: Další strana &gt;&gt;

en: Text Size:
cs: Velikost textu:

en: Regular
cs: Normální

en: Large
cs: Velký

en: JavaScript must be enabled in order for you to use the regular Evergreen Catalog. 
    However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser. 
    To use the regular Evergreen Catalog, enable JavaScript by changing your browser options, then 
    <a style='color: blue; text-decoration: underline;' href='/'>try again</a>. 
    <br/><br/>Alternatively, you can use the basic HTML-only catalog 
    <a style='color: blue; text-decoration: underline;' href='/opac/extras/slimpac/start.html'>here</a>.
cs: K prohlížení katalogu Evergreen musíte mít povolený JavaScript. 
    Zdá se, že máte buď zakázaný JavaScript, nebo ho Váš prohlížeč nepodporuje. 
    K použití katalogu povolte JavaScript změnou nastavení v prohlížeči, potom 
    <a style='color: blue; text-decoration: underline;' href='/'>zkuste znovu</a>. 
    <br/><br/>Další možnost je použití katalogu v režimu HTML 
    <a style='color: blue; text-decoration: underline;' href='/opac/extras/slimpac/start.html'>zde</a>.

note: ================================================================= MyOPAC bookbag page
en: This will remove the selected bookbag and all items contained within the bookbag. 
    Are you sure you wish to continue?
cs: Toto odebere zvolený seznam knih a všechny exempláře, které obsahuje. 
    Chcete pokračovat?

en: You have not created any bookbags
cs: Nevytvořili jste žádný seznam knih.

[ctx: myopac.bookbags.title]
en: My Bookbags
cs: Moje seznamy knih

en: # Items
cs: # Exempláře

en: Shared
cs: Sdíleno

en: Share / Hide
cs: Sdílet / Skrýt

en: Delete this bookbag?
cs: Smazat tento seznam knih?

en: Items
cs: Exempláře

en: (View)
cs: (Zobrazit)

en: ATOM Feed
cs: ATOM kanál

en: Hide
cs: Skrýt

en: Delete
cs: Smazat

en: Create a new Bookbag
cs: Vytvořit nový seznam knih

en: Enter the name of the new Bookbag:
cs: Zvolte jméno pro nový seznam knih:

en: Share this Bookbag
cs: Sdílet tento seznam knih

en: The selected bookbag contains no items...
cs: Zvolený seznam knih neobsahuje žádné exempláře...

en: Remove this item?
cs: Odebrat tento exemplář?

en: remove
cs: odebrat

en: Sharing a Bookbag means that the contents of the Bookbag will be visible to others. 
    To see the public view of a shared Bookbag, click the "View" link in the 
    "Shared" column of the Bookbag list at the top of this page.
cs: Sdílet seznam knih znamená, že jeho obsah bude viditelný pro ostatní. 
    Pro zobrazení veřejně sdíleného seznamu klikněte na odkaz "Zobrazit" ve 
    sloupci "Sdílené" seznamu knih nahoře na této stránce.

en: Are you sure you wish to remove this bookbag item?
cs: Jste si jistý, že chcete odebrat tento exemplář ze seznamu?

en: Sharing this bookbag will allow the contents 
    of the bookbag to be seen by others.  Are you sure you wish to share this bookbag?
cs: Sdílením tohoto seznamu knih povolíte ostatním, aby 
    viděli jeho obsah. Jste si jistý, že chcete sdílet tento seznam?

en: Are you sure you wish to hide this bookbag?
cs: Jste si jistý, že chcete skrýt tento seznam?

en: The Bookbag was successfully updated.
cs: Seznam byl úspěšně aktualizován.

en: Bookbag successfully updated
cs: Seznam úspěšně aktualizován

en: Warning: Adding items to a bookbag creates a link between you and the 
    items in the database.  The contents of the bookbag are NOT publicly 
    viewable unless the bookbag is shared. However, if you prefer not to 
    have any link between your patron record and a particular item or items, 
    we suggest that you do not place said items in a bookbag or that you 
    avoid using bookbags all together.  Thank you.
cs: Varování: Přidáním exempláře do seznamu vytvoříte spojení mezi sebou a 
    exempláři v databázi. Obsah seznam NENÍ veřejně viditelný, pokud 
    není seznam sdílený. Nicméně pokud nechcete, aby existovalo 
    spojení mezi Vaším klientským záznamem a konkrétními exemplářii, 
    doporučujeme, abyste tyto exempláře do seznamu neumisťovali nebo 
    se zcela vyhnuli vužívání seznamů. Děkujeme.

en: Bookbags are...
cs: Seznamy knih jsou...

note: ================================================================= MyOPAC Checked Page
en: Total items out:
cs: Celkový počet výpůjček:

en: Total items overdue:
cs: Celkový počet výpůjček s překročenou výpůjční lhůtou:

en: Renew Selected Items
cs: Prodloužit zvolené výpůjčky

en: Renewing...
cs: Prodlužuji...

[ctx: myopac.checked.renew.remaining]
en: Renewals Remaining
cs: Zbývající prodloužení

en: You have no items checked out at this time
cs: V tuto chvíli nemáte žádné výpůjčky

en: Other Circulations
cs: Jiné výpůjčky

en: Circulating Library
cs: Půjčující knihovna

en: Circulation Type
cs: Druh výpůjčky

en: Please return by ...
cs: Vraťte prosím do ...

en: item(s) successfully renewed
cs: exemplář(e) úspěšně prodloužen(y)

en: Are you sure you wish to renew the selected item(s)?
cs: Jste si jistý, že chcete prodloužit zvolený exemplář?

en: The system is unable to renew the selected item at this time.  This usually means the item is needed to fulfill a hold.  Please see a librarian for further help.
cs: Systém v tuto chvíli není schopný prodloužit zvolený exemplář. To obvykle znamená, že je již rezervován. Pro další informace kontaktujte knihovníka.

en: Library policy prevents the renewal of this item at this time.  Please see a librarian for further details.
cs: Prodloužení exempláře není v tuto chvíli možné. Kontaktujte prosím svého knihovníka pro bližší informace.

note: ================================================================= MyOPAC Fines Page
en: Summary
cs: Shrnutí

en: Total Owed
cs: Celkový dluh

en: Total Paid
cs: Celkem zaplaceno

en: Balance Owed
cs: Dlužná částka

[ctx: myopac.fines.status]
en: Loading...
cs: Načítání...

en: Overdue Materials
cs: Exempláře s překročenou výpůjční lhůtou

en: Checkout Date
cs: Datum vypůjčení

[ctx: myopac.fines.due]
en: Due Date
cs: Vraťte do

en: Date Returned
cs: Datum vrácení

en: (fines accruing)
cs: (narůstající pokuty)

en: Other Fees
cs: Jiné poplatky

en: Transaction Start Time
cs: Datum zahájení transakce

en: Last Payment Time
cs: Čas poslední platby

en: Initial Amount Owed
cs: Počáteční dluh

en: Total Amount Paid
cs: Celkem zaplaceno

en: Billing Type
cs: Druh platby

note: ================================================================= MyOPAC Holds Page
en: Formats
cs: Nosiče

en: Pickup Location
cs: Místo vyzvednutí

en: Edit
cs: Editovat

en: You have no items on hold at this time
cs: Nemáte žádné rezervované exempláře

en: Waiting for copy
cs: Čekání na exemplář

en: In Transit
cs: Na cestě

en: Ready for Pickup
cs: Připraveno k vyzvednutí

[ctx: myopac.holds.cancel]
en: Cancel
cs: Zrušit

en: If you wish to cancel the selected hold, click OK, otherwise click Cancel.
cs: Pokud si přejete zrušit zvolenou rezervaci, klikněte na OK, jinak klikněte na Zrušit

en: Suspend
cs: Přerušit

en: Activate
cs: Aktivovat

en: Set Active Date
cs: Nastavit datum aktivace

[ctx: myopac.holds.cancel_selected]
en: Cancel
cs: Zrušit

en: Processing holds... This may take a moment.
cs: Zpracování rezervací... Prosím čekejte.

en: Actions for selected holds
cs: Akce pro zvolené rezervace

en: Are you sure you wish to cancel the selected holds?
cs: Jste si jistý, že chcete zrušit zvolené rezervace?

en: Are you sure you wish to suspend the selected holds? 
    If an item has already been selected to fulfill the hold, it will not be suspended
cs: Jste si jistý, že chcete pozastavit zvolené rezervace? 
    Pokud již byl zvolen exemplář pro splnění rezervace, nebude rezervace pozastavena

en: Are you sure you wish to activate the selected holds?
cs: Jste si jistý, že chcete aktivovat zvolené rezervace?

en: Are you sure you wish to change the activate date for the selected holds?
cs: Opravdu chcete změnit datum aktivace pro zvolené rezervace?

en: Select an automatic activation date.  If no date is chosen, the holds will remain suspended until they are manually activated.
cs: Zvolte datum automatické aktivace. Pokud není zvoleno datum, rezervace zůstanou pozastaveny, dokud nebudou aktivovány ručně.

en: Suspend this hold
cs: Pozastavit tuto rezervaci

en: A suspended hold will retain its place in the queue, but will not be fulfilled until it has been activated.
cs: Pozastavená rezervace zůstane na svém místě ve frontě, ale nebude vyřízena, dokud nebude aktivována.

en: Automatically activate hold on:
cs: Automaticky aktivovat rezervaci v:

en: Expiration date
cs: Datum výpůjční lhůty

en: Estimated Wait (days)
cs: Odhadovaná čekací lhůta (dny)

note: ================================================================= MyOPAC Preferences Page
en: Preferences
cs: Nastavení

en: Search hits per page
cs: Výsledků na stránku

en: Default Font Size
cs: Standardní velikost písma

en: Regular Font
cs: Normální písmo

en: Large Font
cs: Velké písmo

en: Default Hold Notification Method
cs: Standardní metoda oznámení rezervace

en: Use Phone and Email
cs: Použít telefon a e-mail

en: Use Phone Only
cs: Použít pouze telefon

en: Use Email Only
cs: Použít pouze e-mail

en: Default Search Location
cs: Standardní místo vyhledávání

en: Always search my home library by default.
cs: Vždy prohledávej mou domovskou knihovnu.

en: Default Search Range
cs: Standardní rozsah vyhledávání

en: Save Preference Changes
cs: Uložit změny nastavení

en: Preferences successfully updated
cs: Nastavení úspěšně změněno

en: Preferences update failed!
cs: Změna nastavení selhala!

en: This setting defines how you will be notified of holds that are ready to be picked up from the library. 
    By default, holds will use the notification style you choose here. 
    However, you will still have the option to change individual holds regardless of this setting.
cs: Toto nastavení definuje, jak budete informovat o rezervací, které jsou připraveny k vyzvednutí v knihovně. 
    Implicitně bude při rezervacích použit vybraný způsob informování. 
    Budete však mít stále možnost změnit individuální rezervace bez ohledu na toto nastavení.

en: Active
cs: Aktivní

en: Activate on...
cs: Aktivovat v...

note: ================================================================= MyOPAC Summary page
en: Your account expired on <span id='myopac.expired.date'/>! 
    Please see a librarian to renew your account.
cs: Váš účet vypršel v <span id='myopac.expired.date'/>! 
    Kontaktuje prosím knihovníka k obnově vašeho účtu.

en: * Staff Notes *
cs: * Poznámky zaměstnanců *

en: Day Phone
cs: Telefonní číslo přes den

en: Evening Phone
cs: Telefonní číslo večer

en: Other Phone
cs: Jiné telefonní číslo

en: Change
cs: Změnit

en: Enter new username:
cs: Zadejte nové uživatelské jméno:

en: (not shown)
cs: (nezobrazeno)

en: Enter current password:
cs: Zadejte současné heslo:

en: Enter new password:
cs: Zadejte nové heslo:

en: Re-enter new password:
cs: Zadejte nové heslo znovu:

en: Email Address
cs: E-mail

en: Enter new email address:
cs: Zadejte novou e-mailovou adresu:

en: Active Barcode
cs: Aktivní čárový kód

en: Home Library
cs: Domovská knihovna

en: Account Creation Date
cs: Datum vytvoření účtu

en: Addresses
cs: Adresy

en: Address Type
cs: Druh adresy

en: Street
cs: Ulice

en: City
cs: Město

en: County
cs: Okres

en: State
cs: Stát

en: Zip
cs: PSČ

en: Please enter a username
cs: Zadejte prosím uživatelské jméno

en: The requested username is not available.  Please choose a different username.
cs: Požadované uživatelské jméno není k dispozici. Zvolte si prosím jiné.

en: Username successfully updated
cs: Uživatelské jméno úspěšně změněno

en: Username update failed
cs: Změna uživatelského jména selhala

en: Username cannot contain spaces or have the same format as a barcode
cs: Uživatelské jméno nemůže obsahovat mezer nebo být stejného formátu jako čárový kód

en: Please enter a valid email address
cs: Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu

en: Email address successfully updated
cs: E-mailová adresa úspěšně změněna

en: Email address update failed
cs: Změna e-mailové adresy selhala

en: Passwords are empty or do not match
cs: Hesla nejsou vyplněna nebo nesouhlasí

[ctx: myopac.summary.password.success]
en: Password successfully updated
cs: Heslo úspěšně změněno

en: Password update failed
cs: Změna hesla selhala

note: ================================================================= Advanced Search Page
en: Selected field contains the following words
cs: Zvolené pole obsahuje následující slova

en: Selected field does <u>not</u> contain the following words
cs: Zvolené pole  <u>neobsahuje</u> následující slova

en: Selected field contains the <u>exact</u> phrase
cs: Zvolené pole obsahuje <u>přesný</u> výraz

en: Title contains the following words
cs: Název obsahuje následující slova

en: Author contains the following words
cs: Jméno autora obsahuje následující slova

en: Subject contains the following words
cs: Předmět obsahuje následující slova

en: Series contains the following words
cs: Edice obsahuje následující slova

en: Contains
cs: Obsahuje

en: Does not contain
cs: Neobsahuje

en: Matches Exactly
cs: Odpovídá přesně

en: For Librarians
cs: Pro knihovníky

[ctx: opac.advanced.marc.title]
en: MARC Expert Search
cs: Expertní vyhledávání MARC

en: MARC Tag
cs: Identifikátor pole MARC

en: Indicator 1
cs: Indikátor 1

en: Indicator 2
cs: Indikátor 2

en: Subfield
cs: Podpole

en: Value
cs: Hodnota

en: Add a new row
cs: Přidat řádek

[ctx: opac.advanced.quick.title]
en: Quick Search
cs: Rychlé vyhledávání

en: Item Barcode
cs: Čárový kód exempláře

[ctx: opac.advanced.quick.cn]
en: Call Number
cs: Signatura

[ctx: search.marc]
note: ========================================================== MARC expert search
en: MARC Expert Search
cs: Expertní vyhledávání MARC

en: Tag:
cs: Identifikátor pole:

en: Subfield:
cs: Podpole:

en: Value:
cs: Hodnota:

en: Add Row
cs: Přidat řádek

note: ========================================================== Status bar
en: Including results for
cs: Obsahuje výsledky pro

note: ================================================================= More generic stuff
en: Your login session will timeout in 1 minute unless there is activity.
cs: Vaše přihlášení vyprší během minuty, pokud nebude zaznamenána aktivita.

en: Your login session has expired
cs: Přihlášení vypršelo

en: Home
cs: Domů

en: Go to the Home page
cs: Jdi na domovskou stránku

[ctx: opac.navigate.advanced]
en: Advanced Search
cs: Pokročilé vyhledávání

en: Go to the Advanced Search Page
cs: Jdi na pokročilé vyhledávání

[ctx: navigate.myopac]
en: My Account
cs: Můj účet

[ctx: opac.navigate.myopac]
en: My Account
cs: Můj účet

en: Go to My OPAC
cs: Jdi na můj OPAC

en: Log in
cs: Přihlásit

en: Log in for personalized features
cs: Přihlásit pro individuální nastavení

[ctx: navigate.logout]
en: Log out
cs: Odhlásit

[ctx: navigate.logout.title]
en: Log out
cs: Odhlásit

en: Choose a different library
cs: Zvolit jinou knihovnu

[ctx: opac.navigate.selectOrg]
en: Choose a library to search
cs: Zvolit knihovnu pro vyhledávání

en: You are logged in as
cs: Jste přihlášen jako

en: Logged in as...
cs: Přihlášen jako...

en: My Search Results
cs: Moje výsledky vyhledávání

en: My Title Results
cs: Moje výsledky vyhledávání

en: My Title Details
cs: Moje podrobné záznamy

en: Record Details
cs: Detaily záznamu

[ctx: footer.basic]
note: ================================================================= Footer
en: Basic Catalog (HTML only)
cs: Základní katalog (pouze HTML)

en: Find a Library Near Me
cs: Najít knihovnu v okolí

en: Help
cs: Nápověda

en: About PINES
cs: O PINES

note: Introduces the logo for the project
en: Powered by
cs: Vytvořeno

note: ================================================================= My OPAC
en: Account Summary
cs: Přehled účtu

en: Items Checked Out
cs: Vypůjčené exempláře

en: Items on Hold
cs: Rezervované exempláře

en: Fines
cs: Pokuty

en: Account Preferences
cs: Nastavení účtu

[ctx: myopac.bookbags]
en: My Bookbags
cs: Moje seznamy knih

note: ================================================================= Sidebar
en: Relevant Subjects
cs: Související témata

en: Relevant Authors
cs: Související autoři

en: Relevant Series
cs: Související edice

[ctx: sidebar.relevantReviews.headerLabel]
en: Reviews
cs: Recenze

[ctx: sidebar.quick.search]
en: Quick Search
cs: Rychlé vyhledávání

en: No copy with the requested barcode was found
cs: Žádný exemplář se zadaným čárovým kódem nebyl nalezen

note: ================================================================= Search formats
en: Books
cs: Knihy

en: All Formats
cs: Všechny nosiče

en: Large Print Books
cs: Knihy s velkými písmeny

en: Audiobooks
cs: Audioknihy

en: Video Recordings
cs: Videonahrávky

en: Music
cs: Hudba

en: Electronic Resources
cs: Elektronické zdroje

en: Now Searching
cs: Vyhledávám

note: ================================================================= Page Titles
en: Evergreen Home
cs: Domovská stránka Evergreenu

en: Evergreen Title Groups
cs: Dílo v různých variantách

en: Evergreen Titles
cs: Tituly Evergreenu

en: Evergreen My Account
cs: Můj účet v Evergreenu

en: Evergreen Title Details
cs: Detaily titulu v Evergreenu

en: Evergreen Advanced Search
cs: Pokročilé vyhledávání v Evergreenu

en: Evergreen Request Items
cs: Požadované exempláře v Evergreenu

en: Evergreen Call Number Browse
cs: Prohledávání signatur v Evergreenu

en: Place this hold for myself
cs: Zarezervuj pro mě

en: Enter recipient barcode
cs: Zadejte čárový kód příjemce

en: Recipient
cs: Příjemce

en: Contact telephone number
cs: Kontaktní telefon

en: Contact email address
cs: Kontaktní e-mail

en: Pickup location
cs: Místo vyzvednutí

en: Hold was successfully placed
cs: Rezervace úspěšně odeslána

en: Hold was not successfully placed
cs: Rezervace nebyla odeslána

note: ================================================================= Advanced
en: Search Input
cs: Vyhledávací pole

en: Add Search Row
cs: Přidat řádek vyhledávání

en: Submit Search
cs: Vyhledat

en: Reset Form
cs: Vymazat formulář

en: Search Filters
cs: Filtry pro vyhledávání

en: Item Form
cs: Formát exempláře

en: Item Type
cs: Druh exempláře

en: Advanced
cs: Pokročilé

en: Basic
cs: Základní

en: Literary Form
cs: Literární žánr

en: Non Fiction
cs: Literatura faktu

en: Fiction
cs: Beletrie

en: Language
cs: Jazyk

en: Adult
cs: Dospělí

en: Juvenile
cs: Mládež

en: General
cs: Obecný

en: Sort Criteria
cs: Kritéria řazení

en: Search Library
cs: Vyhledávat v knihovně

en: Publication date
cs: Datum vydání

en: Ascending / A to Z
cs: Vzestupně / od A po Z

en: Descending / Z to A
cs: Sestupně / od Z po A

en: Group Formats and Editions
cs: Nosiče a edice skupiny

en: Bib Level
cs: Bibliografická úroveň

en: Publication Year
cs: Rok vydání

en: Before
cs: Před

en: After
cs: Po

en: Between
cs: Mezi

note: ================================================================= Rdetail
en: print these details
cs: vytiskni tyto detaily

[ctx: rdetail.cn.barcode]
en: Barcode
cs: Čárový kód

en: Location
cs: Umístění

en: Age Hold Protection
cs: Ochrana rezervace z důvodu věku

en: Create Date
cs: Datum vytvoření

en: Holdable
cs: Rezervovatelné

[ctx: rdetail.cn.due]
en: Due Date
cs: Vraťte do

en: more info...
cs: více informací...

en: less info
cs: méně informací

en: - Disabled -
cs: - Zakázáno -

en: Copy Note
cs: Poznámka k exempláři

en: Copy Category
cs: Kategorie exempláře

en: Print Page
cs: Vytiskni stránku

en: First results page
cs: První strana výsledků

note: Result # &common.of; #
en: Result
cs: Výsledek

en: Previous page
cs: Předchozí strana

en: Next page
cs: Další strana

en: Last results page
cs: Poslední strana výsledků

en: End
cs: Konec

en: More Actions...
cs: Více akcí...

en: Add to bookbag
cs: Přidat do seznamu knih

en: Create a new bookbag
cs: Vytvořit nový seznam knih

en: This record has been deleted from the database. 
    We recommend that you remove this title from any bookbags it may have been added to.
cs: Záznam byl vymazán z databáze. 
    Doporučujeme vám odebrat tento titul ze seznamů knih, do kterých byl přidán.

en: (none)
cs: (nic)

en: Item successfully added to bookbag
cs: Exemplář úspěšně vložen do seznamu

en: Enter the name of the new bookbag
cs: Zadejte jméno nového seznamu knih

en: Bookbag successfully created
cs: Seznam úspěšně vytvořen

en: Record Summary
cs: Přehled záznamu

[ctx: rdetail.detailMain.subjects]
en: Subjects
cs: Témata

en: Abstract
cs: Abstrakt

en: View MARC
cs: Zobrazit MARC

en: Return to title details
cs: Zpět k detailům titulu

en: Perform an author search
cs: Provést vyhledání podle autora

en: Copy Information
cs: Informace o exempláři

[ctx: rdetail.copyInfo.library]
en: Library
cs: Knihovna

en: Callnumber
cs: Signatura

en: View Copy Information for this location only
cs: Zobrazit informace o exempláři pouze pro toto místo

en: View copy information for all libraries
cs: Zobrazit informace o exempláři pouze pro všechny knihovny

en: Actions
cs: Akce

en: Print Call Numbers for this library
cs: Vypiš signatury pro tuto knihovnu

en: Copy Summary
cs: Počet exemplářů

[ctx: rdetail.extras.browser]
en: Shelf Browser
cs: Prohlížení regálu

[ctx: rdetail.extras.reviews]
en: Reviews
cs: Recenze

en: Table of Contents
cs: Obsah

en: Excerpt
cs: Výňatek

en: Author Notes
cs: Autorské poznámky

en: Annotation
cs: Anotace

en: MARC Record
cs: Záznam MARC

en: There are no call numbers for this item at this location.
cs: Pro tento exemplář nejsou v tomto umístění k dispozici žádné signatury.

en:  * There are no copies in this location
cs:  * V tomto umístění nejsou žádné exempláře

en: Online Resources
cs: Online zdroje

[ctx: rdetail.summary.subjects]
en: Subjects
cs: Témata

en: Sort Results by Relevance
cs: Řazení výsledků podle relevance

en: Sort Results by Title
cs: Řazení výsledků podle titulu

en: Sort Results by Author
cs: Řazení výsledků podle autora

en: Sort Results by Publication Date
cs: Řazení výsledků podle data vydání

en: Limit to Available
cs: Omezit na dostupné

en: Available copies / Total copies
cs: Dostupné exempláře / Celkový počet

en: No items with the selected format were found in this location.
cs: Na tomto místě nebyly nalezeny žádné exempláře zvoleného formátu.

en: Listed below are all items in the catalog with the chosen format.
cs: Níže jsou vypsány všechny exempláře z katalogu se zvoleným nosičem.

en: Show records for
cs: Zobrazit záznamy pro

en: Few hits were returned for your search.
cs: Pro vaše vyhledávání bylo nalezeno pouze několik výsledků.

en: Zero hits were returned for your search.
cs: Pro vaše vyhledávání nebyl nalezen výsledek.

en: Maybe you meant:
cs: Možná jste mysleli:

en: You will find more hits when searching all item formats:
cs: Vyhledáváním všech nosičů naleznete více výsledků:

en: Search again with all formats?
cs: Vyhledávat znovu pro všechny nosiče?

en: You may also like to try these related searches:
cs: Možná budete chtít vyhledávat také tyto související dotazy:

en: You may also wish to expand your search range to:
cs: Možná budete chtít rozšířit rozsah vyhledávání na:

en: You can try searching the same terms by:
cs: Můžete vyhledávat s využitím stejných klíčových slov podle:

en: title
cs: název

en: author
cs: autor

en: subject
cs: téma

en: series
cs: edice

en: keyword
cs: klíčové slovo

en: Perform an Author Search
cs: Provést vyhledávání podle autora

en: Browse in Google Books Search
cs: Prohlížet v Google Books Search

en: Call Number:
cs: Signatura:

en: Copy Barcode:
cs: Čárový kód exempláře:

en: Place hold for my account
cs: Zarezervuj pro můj účet

en: Checking for possibility of hold fulfillment...
cs: Zjišťuji možnost splnění rezervace...

en: Create / Edit a Hold
cs: Vytvořit / Editovat rezervaci

en: Update Hold
cs: Aktualizovat rezervaci

en: Hold Type:
cs: Druh rezervace:

en: Volume Hold
cs: Rezervace exempláře

en: Copy Hold
cs: Rezervace exempláře

en: Advanced Hold Options
cs: Pokročilé možnosti rezervace

en: Please select a physical location where your hold can be delivered.
cs: Zvolte prosím místo, kam může být doručena rezervovaná jednotka.

en: A hold already exists on the requested item.
cs: Na zvolený exemplář již existuje rezervace.

en: PATRON BARRED. Please see any notes in the 
    "Staff Notes" section of your "My Account" page or contact your local library.
cs: UŽIVATEL ZABLOKOVÁN. Zkontrolujte prosím poznámky 
    v sekci "Staff Notes"  na stránce "My Account" nebo kontaktujte svou knihovnu.

en: This hold is no longer valid. It's likely that the 
    target for the hold was deleted from the system.  Please cancel this hold and 
    place a new one.
cs: Tato rezervace již není platná. Je pravděpodobné, že 
    cíl rezervace byl smazán ze systému. Zrušte prosím tuto rezervaci a 
    udělejte novou.

en: The patron barcode entered as the hold recipient is invalid.
cs: Čárový kód uživatele jako příjemce rezervace není platný.

note: Was (??), perhaps change to a button or icon?
en: (Help)
cs: (Nápověda)

en: The phone number does not have the correct format. The expected format is XXX-YYY-ZZZZ
cs: Telefonní číslo nemá správný formát. Očekávaný formát je XXX-YYY-ZZZZ

en: No items were found that could fulfill the requested holds. 
    It's possible that choosing a different format will result in a successful hold. 
    It is also possible that you have exceeded the number of allowable holds. 
    For further information, please consult your local librarian.
cs: Nebyly nalezeny žádné exempláře pro splnění rezervace. 
    Je možné, že rezervace bude úspěšná, zvolíte-li jiný formát. 
    Je také možné, že jste již překročil počet povolených rezervací. 
    Pro další infomace kontaktujte prosím knihovníka.

en: (control-click to select multiple formats)
cs: (chcete-li si vybrat více nosičů, držte při výběru klávesu CTRL)

en: Acceptable Alternative Formats:
cs: Přijatelné alternativní nosiče:

en: Enable phone notifications for this hold?
cs: Povolit oznámení po telefonu pro tuto rezervaci?

en: Enable email notifications for this hold?
cs: Povolit oznámení e-mailem pro tuto rezervaci?

en: (Patron has no configured email address)
cs: (Uživatel nemá nastavenou e-mailovou adresu)

en: (See <a class='classic_link' id='holds.no_email.my_account'>My Account</a> for setting your email address)
cs: (Přejít na <a class='classic_link' id='holds.no_email.my_account'>Můj účet</a> pro nastavení emailové adresy)

en: Keywords:
cs: Klíčová slova:

en: Physical Description:
cs: Fyzický popis:

en: Series:
cs: Edice:

en: Subject:
cs: Téma:

en: Title:
cs: Název:

en: Author:
cs: Autor:

en: Format:
cs: Nosič:

en: Find results in
cs: Najít výsledky v

en: Choose a different library...
cs: Zvolit jinou knihovnu...

[ctx: library.select.help]
en: Choose a library to search
cs: Zvolit knihovnu pro vyhledávání

en: Enter your username or library barcode
cs: Zadejte své uživatelské jméno nebo čárový kód knihovny

en: Change Password
cs: Změnit heslo

en: This appears to be the first time you have logged in. 
    You will need to change your password.
cs: Toto je vaše první přihlášení. 
    Změňte si prosím své heslo.

en: Enter your current password
cs: Zadejte své stávající heslo

en: Enter the new password
cs: Zadejte nové heslo

en: Re-type the new password for verification
cs: Pro kontrolu zadejte nové heslo znovu

en: Update Password
cs: Aktualizuj heslo

en: Passwords do not match
cs: Heslo nesouhlasí

[ctx: login.password.success]
en: Password successfully updated
cs: Heslo úspěšně aktualizováno

en: The password provided is not strong enough.
cs: Zadané heslo není dostatečně bezpečné.

en: The barcode used to login is marked as inactive.  Please contact your local library.
cs: Čárový kód, který jste použili pro přihlášení, není aktivní. Kontaktujte prosím svou knihovnu.

en: This account has been deactivated.  Please contact your local library.
cs: Tento účet byl deaktivován. Kontaktujte prosím svou knihovnu.

en: Login failed. The username or password provided was not valid. 
    Ensure Caps-Lock is off and try again or contact your local library.
cs: Přihlášení nebylo úspěšné. Zadané uživatelské jméno nebo heslo nebylo správné. 
    Ujistěte se, že máte vypnutý Caps-Lock a zkuste to znovu nebo kontaktujte svou knihovnu.

note: ================================================================= Slimpac Simple Search
en: Select language
cs: Zvolte jazyk

en: Simple Search
cs: Jednoduché vyhledávání

en: Now searching:
cs: Vyhledávám:

en: Dynamic Catalog
cs: Dynamický katalog

note: ================================================================= Slimpac Advanced Search
en: Item Language
cs: Jazyk exempláře

en: Record Creation Date
cs: Datum vytvoření záznamu

en: Record Edit Date
cs: Datum editace záznamu

en: Image provided by
cs: Obrázek poskytl

note: ================================================================= Selfcheck
en: Staff login
cs: Přihlášení zaměstnance

en: Library barcode or username
cs: Čárový kód průkazky nebo uživatelské jméno

[ctx: selfck.staff_pw]
en: Password
cs: Heslo

[ctx: selfck.submit]
en: Submit
cs: Odeslat

en: Clear
cs: Vymazat

en: Please scan your library barcode
cs: Nasnímejte prosím čárový kód průkazky

en: Please scan an item to checkout or renew:
cs: Nasnímejte prosím exemplář pro vypůjčení nebo prodloužení:

[ctx: selfck.barcode]
en: Barcode
cs: Čárový kód

[ctx: selfck.title]
en: Title
cs: Název

[ctx: selfck.author]
en: Author
cs: Autor

[ctx: selfck.due_date]
en: Due Date
cs: Vraťte do

[ctx: selfck.remaining]
en: Renewals Remaining
cs: Zbývající prodloužení

en: Type
cs: Druh

en: Checkout
cs: Vypůjčit

en: Renewal
cs: Prodloužení

en: Done
cs: Hotovo

en: Welcome
cs: Vítejte

en: Printing Receipt...
cs: Tisknu stvrzenku...

note: event messages
en: Check out succeeded
cs: Vypůjčení úspěšné

en: An unknown event has occurred
cs: Vyskytla se neznámá chyba

en: This item has already been checked out during this session
cs: Exemplář již byla v průběhu této relace vypůjčen

en: The patron barcode was not found
cs: Čárový kód uživatele nebyl nalezen

en: The requested item is not in the catalog
cs: Požadovaný exemplář není v katalogu

en: The requested item is not allowed to circulate
cs: Požadovaný exemplář není k dispozici k vypůjčení

en: The requested item is already checked out to another patron
cs: Požadovaný exemplář je již zapůjčen jinému uživateli

en: You checked out the following items
cs: Vypůjčil jste si následující exempláře

en: Hours of Operation
cs: Provozní hodiny

en: Library Phone Number
cs: Telefonní číslo knihovny

en: Monday
cs: Pondělí

en: Tuesday
cs: Úterý

en: Wednesday
cs: Středa

en: Thursday
cs: Čtvrtek

en: Friday
cs: Pátek

en: Saturday
cs: Sobota

en: Sunday
cs: Neděle
