evergreen - en to pt_BR translation catalogue (18 entries)

en: Delete Record
pt_BR: Excluir Registro

en: Previous volumes
pt_BR: Volumes anteriores

en: Deleted MFHD record ${0}
pt_BR: Excluir registro MFHD ${0}

en: Save MFHD
pt_BR: Salvar MFHD

en: Edit Propeties
pt_BR: Editar Propriedades

en: Edit Record
pt_BR: Editar Registro

en: Incomplete volumes
pt_BR: Volumes incompletos

en: Current volume
pt_BR: Volume atual

en: Missing volumes
pt_BR: Volumes em falta

en: Previous supplements
pt_BR: Suplementos Anteriores

en: Edit Holdings
pt_BR: Editar Reservas

en: Previous indexes
pt_BR: Índices anteriores

en: Holdings summary (${0})
pt_BR: Súmario de reservas (${0})

en: Current supplements
pt_BR: Suplementos Atuais

en: Current indexes
pt_BR: Índices atuais

en: Created MFHD record for ${0}
pt_BR: Criar um registro MFHD para ${0}

en: Add MFHD Record
pt_BR: Incluir Registro  MFHD

en: Online volumes
pt_BR: Volumes online
