Evergreen 1.4 - en to cs translation catalogue (224 entries)

en: User Permission Editor
cs: Editor uživatelského oprávnění

en: Check Out
cs: Vypůjčit

en: No barcode entered.
cs: Nebyl zadán čárový kód.

en: Problem retrieving %1$s.  Please report this message: 
    %2$s
cs: Problém s vyhledáním %1$s. Ohlaste prosím tuto zprávu: 
    %2$s

en: Barcode %1$s not found.
cs: Čárový kód %1$s nenalezen.

en: Does patron %1$s, %2$s from %3$s (%4$s) consent to having their personal information shared with your library?
cs: Souhlasí uživatel %1$s, %2$s z %3$s (%4$s) se sdílením osobních dat s touto knihovnou?

en: Accept
cs: Potvrdit

en: Deny
cs: Zamítnout

[ctx: staff.patron.barcode_entry.patron_consent_confirm]
en: Check here to confirm this message
cs: Zaškrtněte pro potvrzení zprávy

en: spawning user perm editor
cs: spouštění editace uživatelských oprávnění

en: All selected billings have already voided.
cs: Všechny vybrané fakturace byly právě zrušeny.

[ctx: staff.patron.bill_details.handle_void.confirm_void_billing]
en: Are you sure you would like to void $%1$s worth of line-item billings?
cs: Jste si jistý, že chcete zrušit účty v hodnotě $%1$s?

[ctx: staff.patron.bill_details.handle_void.confirm_void_billing_title]
en: Voiding Bills
cs: Rušení účtů

[ctx: staff.patron.bill_details.handle_void.confirm_void_billing_yes]
en: Yes
cs: Ano

[ctx: staff.patron.bill_details.handle_void.confirm_void_billing_no]
en: No
cs: Ne

[ctx: staff.patron.bill_details.handle_void.confirm_void_billing_confirm_message]
en: Check here to confirm this message
cs: Zaškrtněte pro potvrzení zprávy

[ctx: staff.patron.bill_details.handle_void.voiding_error]
en: Error voiding bills.
cs: Chyba při rušení účtů

en: Please close this window and try again.
cs: Zavřete prosím toto okno a zkuste to znovu.

en: Current Bills
cs: Současné účty

en: Bill History
cs: Historie účtů

en: Bill Patron
cs: Fakkturovat uživatele

[ctx: staff.patron.bill_history.handle_add.btn_yes]
en: Yes
cs: Ano

[ctx: staff.patron.bill_history.handle_add.btn_no]
en: No
cs: Ne

[ctx: staff.patron.bill_history.handle_add.confirm_message]
en: Check here to confirm this message
cs: Zaškrtněte pro potvrzení zprávy

en: printing bills
cs: tisknutí fakturací

en: Money Summary
cs: Souhrn hotovosti

en: Patron only has %1$s in credit.
cs: Uživatelův kredit je pouze %1$s.

en: No payments or patron credit applied.
cs: Neproběhly žádné platby, ani nebyl využit uživatelův kredit.

en: Please annotate this payment:
cs: Okomentujte prosím tuto platbu:

en: Annotate Payment
cs: Okomentovat platbu

en: Bill payment likely failed
cs: Platba faktury pravděpodobně selhala.

[ctx: staff.patron.bills.info_box.label_value.title]
en: Title
cs: Titul

en: Type
cs: Typ

en: Last Billing:
cs: Poslední fakturace

en: Add Billing
cs: Přidat fakturaci

en: Full Details
cs: Detaily

en: All billings already voided on this bill.
cs: Všechny platby na této faktuře již byly zrušeny.

[ctx: staff.patron.bills.void_all_billings.void.message]
en: Are you sure you would like to void $%1$s worth of line-item billings?
cs: Jste si jistý/á, že chcete anulovat plánované položky v hodnotě $%1$s?

[ctx: staff.patron.bills.void_all_billings.void.title]
en: Voiding Bills
cs: Rušení fakturace

[ctx: staff.patron.bills.void_all_billings.void.yes]
en: Yes
cs: Ano

[ctx: staff.patron.bills.void_all_billings.void.no]
en: No
cs: Ne

[ctx: staff.patron.bills.void_all_billings.void.confirm_message]
en: Check here to confirm this message
cs: Zaškrtněte pro potvrzení zprávy

[ctx: staff.patron.bills.void_all_billings.error_voiding_bills]
en: Error voiding bills.
cs: Chyba v rušení fakturací.

en: Billing added.
cs: Fakturace přidány.

en: No Patron Selected
cs: Nebyl vybrán žádný uživatel

en: Retrieving Patron...
cs: Vyhledávání uživatele

en: Retrieving...
cs: Vyhledávání...

en: Alert message: "%1$s"<br/><br/>
cs: Výstražná zpráva: "%1$s"<br/><br/>

en: Patron account is BARRED.<br/><br/>
cs: Uživatelský účet je ZABLOKOVANÝ.<br/><br/>

en: Patron account is INACTIVE.<br/><br/>
cs: Uživatelský účet je NEAKTIVNÍ.<br/><br/>

en: Patron account is EXPIRED.<br/><br/>
cs: Uživatelský účet je PROŠLÝ.<br/><br/>

en: Holds available: %1$s
cs: Dostupné rezervace: %1$s

en: Alert
cs: Výstraha

en: Press a navigation button above (for example, Check Out) to clear this alert.
cs: Klikněte na tlačítko navigace (například Vypůjčit) pro vyjasnění této výstahy.

en: Not re-displaying this alert message: %1$s
cs: Nezobrazovat znovu tuto výstražnou zprávu: %1$s

en: Error showing patron alert and holds availability.
cs: Chyba v zobrazování upozornění a dostupnosti rezervací uživateli.

en: Patron Search
cs: Vyhledávání uživatele

en: Patron:
cs: Uživatel:

en: ID: %1$s Hold ID: %2$s Notifying Staff ID: %3$s
cs: ID: %1$s ID rezervace: %2$s Oznamovací ID pro zaměstnance: %3$s

en: New Notification Record
cs: Nové oznámení

[ctx: staff.patron.hold_notices.note]
en: Note
cs: Poznámka

[ctx: staff.patron.hold_notices.cancel]
en: Cancel
cs: Zrušit

[ctx: staff.patron.hold_notices.cancel_accesskey]
en: C
cs: Z

en: Add Notification Record
cs: Přidat oznámení

[ctx: staff.patron.hold_notices.add_notif_record_accesskey]
en: A
cs: P

en: The notification was not likely created.
cs: Oznámení pravděpodobně nebylo vytvořeno.

[ctx: staff.patron.hold_notes.new_note]
en: New Note
cs: Nová poznámka

[ctx: staff.patron.hold_notes.title]
en: Title
cs: Titul

[ctx: staff.patron.hold_notes.body]
en: Note
cs: Poznámka

[ctx: staff.patron.hold_notes.cancel]
en: Cancel
cs: Zrušit

[ctx: staff.patron.hold_notes.cancel_accesskey]
en: C
cs: Z

[ctx: staff.patron.hold_notes.add_note]
en: Add Note
cs: Vložit poznámku

[ctx: staff.patron.hold_notes.add_note.accesskey]
en: A
cs: V

[ctx: staff.patron.hold_notes.new_note.not_created]
en: The note was not likely created.
cs: Poznámka pravděpodobně nebyla vytvořena.

en: Error retrieving details for hold #%1$s
cs: Při vyhledávání detailů pro rezervaci #%1$s došlo k chybě.

en: Error rendering or retrieving hold notifications.
cs: Chyba ve vytváření nebo obdržení zpráv o rezervaci.

en: Please choose a Hold Range:
cs: Vyberte prosím pořadí rezervace:

[ctx: staff.patron.holds.holds_edit_selection_depth.done.label]
en: Done
cs: Hotovo

[ctx: staff.patron.holds.holds_edit_selection_depth.done.accesskey]
en: D
cs: H

[ctx: staff.patron.holds.holds_edit_selection_depth.cancel.label]
en: Cancel
cs: Zrušit

[ctx: staff.patron.holds.holds_edit_selection_depth.cancel.accesskey]
en: C
cs: Z

[ctx: staff.patron.holds.holds_edit_selection_depth.choose_library]
en: Choose a Pick Up Library
cs: Vyberte knihovnu k vyzvednutí

en: Are you sure you would like to change the Hold Range for hold %1$s to "%2$s"?;
cs: Jste si jistý/á, že chcete změnit pořadí rezervace %1$s na "%2$s"?;

en: Are you sure you would like to change the Hold Range for holds %1$s to "%2$s"?;
cs: Jste si jistý/á, že chcete změnit pořadí rezervací  %1$s na "%2$s"?;

[ctx: staff.patron.holds.holds_edit_selection_depth.modify_holds_title]
en: Modifying Holds
cs: Úprava rezervací

en: Holds not likely modified.
cs: Rezervace pravděpodobně nebyly upraveny.

en: Please choose a new Pickup Library:
cs: Vyberte prosím novou knihovnu k vyzvednutí:

[ctx: staff.patron.holds.holds_edit_pickup_lib.done.label]
en: Done
cs: Hotovo

[ctx: staff.patron.holds.holds_edit_pickup_lib.done.accesskey]
en: D
cs: H

[ctx: staff.patron.holds.holds_edit_pickup_lib.cancel.label]
en: Cancel
cs: Zrušeno

[ctx: staff.patron.holds.holds_edit_pickup_lib.cancel.accesskey]
en: C
cs: Z

[ctx: staff.patron.holds.holds_edit_pickup_lib.choose_lib]
en: Choose a Pick Up Library
cs: Vyberte knihovnu k vyzvednutí

en: Are you sure you would like to change the Pick Up Library for hold %1$s to %2$s?
cs: Jste si jistý/á, že chcete změnit knihovnu pro vyzvednutí rezervace %1$s na %2$s?

en: Are you sure you would like to change the Pick Up Library for holds %1$s to %2$s?
cs: Jste si jistý/á, že chcete změnit knihovnu pro vyzvednutí rezervací %1$s na %2$s?

[ctx: staff.patron.holds.holds_edit_pickup_lib.change_pickup_lib_title]
en: Modifying Holds
cs: Úprava rezervací

en: Please enter a new phone number for hold notification (leave the field empty to disable phone notification):
cs: Vložte prosím nové telefonní číslo pro vyrozumění o rezervaci (nechte pole prázdné, pokud si telefonické vyrozumění nepřejete):

[ctx: staff.patron.holds.holds_edit_phone_notify.btn_done.label]
en: Done
cs: Hotovo

[ctx: staff.patron.holds.holds_edit_phone_notify.btn_done.accesskey]
en: D
cs: H

[ctx: staff.patron.holds.holds_edit_phone_notify.btn_cancel.label]
en: Cancel
cs: Zrušeno

[ctx: staff.patron.holds.holds_edit_phone_notify.btn_cancel.accesskey]
en: C
cs: Z

en: Choose a Hold Notification Phone Number
cs: Vyberte telefonní číslo pro vyrozumění o rezervaci.

en: Are you sure you would like to change the Notification Phone Number for hold %1$s to "%2$s"?
cs: Jste si jistý/á, že chcete změnit telefonní číslo pro vyrozumění o rezervaci?

en: Are you sure you would like to change the Notification Phone Number for holds %1$s to "%2$s"?
cs: Jste si jistý/á, že chcete změnit telefonní číslo pro vyrozumění o rezervace?

[ctx: staff.patron.holds.holds_edit_phone_notify.modifying_holds_title]
en: Modifying Holds
cs: Úprava rezervací

en: Send email notifications (when appropriate)?  The email address used is found in the hold recipient account.
cs: Zaslat upozornění e-mailem? Použitá e-mailová adresa se nachází v účtu příjemce.

en: No Email
cs: Žádný email

[ctx: staff.patron.holds.holds_edit_email_notify.btn_no_email.accesskey]
en: N
cs: Ž

[ctx: staff.patron.holds.holds_edit_email_notify.btn_cancel.label]
en: Cancel
cs: Zrušit

[ctx: staff.patron.holds.holds_edit_email_notify.btn_cancel.accesskey]
en: C
cs: Z

en: Set Email Notification for Holds
cs: Nastavit emailové vyrozumění o rezervacích

en: Are you sure you would like to enable email notification for hold %1$s?
cs: Jste si jistý/á, že chcete povolit emailovové vyrozumění o rezervaci %1$s?

en: Are you sure you would like to enable email notification for holds %1$s?
cs: Jste si jistý/á, že chcete povolit emailovové vyrozumění o rezervacích %1$s?

en: Are you sure you would like to disable email notification for hold %1$s?
cs: Jste si jistý/á, že chcete zakázat emailovové vyrozumění o rezervaci %1$s?

[ctx: staff.patron.holds.holds_edit_email_notify.mod_holds_title]
en: Modifying Holds
cs: Úprava rezervací

[ctx: staff.patron.holds.holds_cut_in_line.btn_no_cut.accesskey]
en: N
cs: Ž

[ctx: staff.patron.holds.holds_cut_in_line.btn_cancel.label]
en: Cancel
cs: Zrušit

[ctx: staff.patron.holds.holds_cut_in_line.btn_cancel.accesskey]
en: C
cs: Z

[ctx: staff.patron.holds.holds_cut_in_line.mod_holds_title]
en: Modifying Holds
cs: Úprava rezervací

[ctx: staff.patron.holds.holds_desire_mint_condition.btn_mediocre.accesskey]
en: A
cs: V

[ctx: staff.patron.holds.holds_desire_mint_condition.btn_cancel.label]
en: Cancel
cs: Zrušit

[ctx: staff.patron.holds.holds_desire_mint_condition.btn_cancel.accesskey]
en: C
cs: Z

[ctx: staff.patron.holds.holds_desire_mint_condition.mod_holds_title]
en: Modifying Holds
cs: Úprava rezervací

en: Are you sure you would like to reset hold %1$s?
cs: Jste si jistý/á, že chcete vynulovat rezervaci %1$s?

en: Are you sure you would like to reset holds %1$s?
cs: Jste si jistý/á, že chcete vynulovat rezervace %1$s?

en: Resetting Holds
cs: Vynulování rezervací

en: Holds not likely reset.
cs: Rezervace pravděpodobně nebyla vynulována.

en: Are you sure you would like to cancel hold %1$s?
cs: Jste si jistý/á, že chcete zrušit rezervaci %1$s?

en: Are you sure you would like to cancel holds %1$s?
cs: Jste si jistý/á, že chcete zrušit rezervace %1$s?

en: Cancelling Holds
cs: Rušení rezervací

en: For barcodes %1$s, should the associated transits also be cancelled?
cs: Zrušit přepravu pro exempláře s čárovými kódy %1$s?

en: Cancelling Transits
cs: Zrušení přepravy

en: Hold transits not likely cancelled.
cs: Přeprava rezervovaných exemplářů pravděpodobně nebyla zrušena.

en: Holds not likely cancelled.
cs: Rezervace pravděpodobně nebyly zrušeny.

[ctx: staff.patron.holds.lib_menus.missing_library_list]
en: Missing library list.
cs: Chybějící knihovní seznam.

en: Failed to retrieve all the group members.
cs: Vyhledávání všech členů skupiny selhalo.

en: Retrieving Patron..
cs: Vyhledávání uživatele...

en: Failed to retrieve patron.
cs: Vyhledávání uživatele selhalo.

en: Failed to retrieve patrons.
cs: Vyhledávání uživatelů selhalo.

en: Register Patron Clone for Group
cs: Registrovat uživatele do skupiny

en: Remove selected patrons from this group?  %1$s
cs: Odstranit vybraného uživatele z této skupiny?  %1$s

en: error removing patron (ID=%1$s) from usergroup
cs: Při dstraňování uživatele (ID=%1$s) ze skupiny se vyskytla chyba

en: Patrons removed from group.
cs: Uživatel byl odstraněn ze skupiny.

en: Patron not removed from group.
cs: Uživatel nebyl odstraněn ze skupiny.

en: null parameter not allowed
cs: nulový parametr nepovolen

en: Invalid parameter.  Expected boolean.
cs: Neplatný parametr. S výjimkou booleovského.

en: Please scan a patron barcode:
cs: Sejměte prosím čárový kód uživatele.

en: Move patron %1$s into patron %2$s's usergroup...
cs: Přesunout uživatele %1$s do uživatelské skupiny %2$s's...

en: Move
cs: Přesunout

en: M
cs: P

[ctx: staff.patron.info_group.link_patron.done.label]
en: Done
cs: Hotovo

[ctx: staff.patron.info_group.link_patron.done.accesskey]
en: D
cs: H

en: Move Patron into a Usergroup
cs: Přesunout uživatele do uživatelské skupiny

en: error linking patron (ID=%1$s)
cs: chyba v propojování uživatele (ID=%1$s)

en: User groups updated.
cs: Uživatelská skupina byla aktualizována.

en: error linking patrons
cs: chyba v propojování uživatelů

en: Add New Note
cs: Vložit novou poznámku

[ctx: staff.patron.info_notes.render_notes.add_new_note.accesskey]
en: A
cs: V

en: Note ID: %1$s Creator ID: %2$s
cs: ID poznámky: %1$s ID uživatele: %2$s

en: Patron Visible
cs: Uživatel je viditelný

en: Staff Only
cs: Pouze zaměstnanci

en: Delete the note titled "%1$s" created on %2$s?
cs: Vymazat poznámku "%1$s" vytvořenou %2$s?

en: Delete Note
cs: Smazat poznámku

en: Delete This Note
cs: Smazat tuto poznámku

en: Note deleted.
cs: Poznámka smazána.

en: Pertaining to
cs: Náležící do

en: created on
cs: vytvořeno

en: printing note #%1$s
cs: poznámka při tisku #%1$s

en: Print
cs: Tisknout

[ctx: staff.patron.info_notes.new_note.label]
en: New Note
cs: Nová poznámka

en: Patron Visible?
cs: Uživatel viditelný?

[ctx: staff.patron.info_notes.new_note.title.value]
en: Title
cs: Titul

[ctx: staff.patron.info_notes.new_note.note.value]
en: Note
cs: Poznámka

[ctx: staff.patron.info_notes.new_note.cancel.label]
en: Cancel
cs: Zrušit

[ctx: staff.patron.info_notes.new_note.cancel.accesskey]
en: C
cs: Z

[ctx: staff.patron.info_notes.new_note.add.label]
en: Add Note
cs: Vložit poznámku

[ctx: staff.patron.info_notes.new_note.add.accesskey]
en: A
cs: V

[ctx: staff.patron.info_notes.new_note.note_not_created]
en: The note was not likely created.
cs: Poznámka pravděpodobně nebyla vytvořena.

en: OPAC Visible
cs: Viditelné v OPACu

en: Not OPAC Visible
cs: Neviditelné v OPACu

en: rendering or retrieving stat cat
cs: provádění nebo vyhledávání katalogizačních statistik

en: Failed to retrieve all the survey responses.
cs: Získávání výsledků dotazu selhalo.

en: Required
cs: Doporučeno

en: Not Required
cs: Není doporučeno

en: 14 days
cs: 14 dní

en: Error showing NonCat #%1$s
cs: Chyba - nezkatalogizováno #%1$s

en: Error showing NonCat circulations
cs: Chyba - nezkatalogizovaná výpůjčka

en: Renew all the items in this list?
cs: Obnovit všechny exempláře v tomto seznamu?

en: All items were not likely renewed (%1$s)
cs: Pravděpodobně nebyly obnoveny všechny exempláře (%1$s)

en: Are you sure you would like to renew item %1$s?
cs: Jste si jistý, že chcete obnovit exemplář %1$s?

en: Are you sure you would like to renew items %1$s?
cs: Jste si jistý, že chcete obnovit exempláře %1$s?

en: Renewing %1$s
cs: Obnovování %1$s

en: %1$s renewed.
cs: %1$s obnoveno

en: %1$s not renewed.
    %2$s
cs: %1$s nebylo obnoveno.
    %2$s

en: Error in renew_via_barcode callback
    Renew probably did not happen for barcode %1$s
cs: Chyba v renew_via_barcode
    Prolongace pravděpodobně pro čárový kód %1$s neproběhla

en: Renew probably did not happen for barcode %1$s
cs: Nedošlo k obnově čárového kódu %1$s

en: Renew probably did not happen.
cs: K obnově pravděpodobně nedošlo.

en: Invalid Date
cs: Neplatné datum

en: Due date needs to be after today.
cs: Datum vrácení musí být po dnešním dni.

en: Edit Due Date
cs: Upravit datum vráceníi

en: Edit Due Dates
cs: Upravit data vrácení

en: Enter a new due date for these items: %1$s
cs: Zadejte nové datum vrácení pro tyto exempláře: %1$s

en: The due dates were not likely modified.
cs: Data poplatků pravděpodobně nebyla upravena.

en: Mark barcode lost = %1$s
cs: Zadaný čárový kód ztracen = %1$s

en: Item Barcode %1$s
    %2$s
cs: Čárový kód exempláře %1$s
    %2$s

en: The items were not likely marked lost.
cs: Exempláře pravděpodobně nebyly označeny jako ztracené.

en: Enter a claimed returned date for these items: %1$s
cs: Zadejte požadované datum vrácení pro tyto exempláře: %1$s

en: The items were not likely marked Claimed Returned.
cs: U exemplářů pravděpodobně nebylo vyznačeno požadované datum vrácení.

en: Are you sure you would like to check in item %1$s?
cs: Jste si jistá/ý, že chcete zaregistrovat exempláře %1$s?

en: Are you sure you would like to check in items %1$s?
cs: Jste si jistá/ý, že chcete zaregistrovat exempláře  %1$s?

en: Checkin probably did not happen.
cs: Registrane pravděpodobně neproběhla.

en: %1$s is not cataloged
cs: %1$s není zkatalogizováno.

en: No patrons found matching search criteria.
cs: Uživatel splňující kritéria nebyl nalezen.

en: Please enter some search terms.
cs: Zadejte prosím termíny pro vyhledávání.

en: summary: No barcode or ID
cs: hlášení: Žádný čárový kód nebo ID

en: Expires on
cs: Vyprší dne

[ctx: staff.patron.staged.lib_menus.missing_library_list]
en: Missing library list.
cs: Chybějící knihovní seznam.

[ctx: staff.patron.ue.uEditInit.session_no_defined]
en: User session is not defined
cs: Uživatelská sekce není definována

[ctx: staff.patron.ue.uEditShowSearch.search]
en: Search would be:
    %1$s
cs: Vyhledávání by bylo:
    %1$s

en: User %1$s [%2$s] successfully modified.
    %3$s permissions and %4$s work locations updated.
cs: Účet uživatele %1$s [%2$s] byl úspěšně upraven.
    %3$s oprávnění a %4$s pracovní lokality byly aktualizovány.

en: -- Select One --
cs: --Vyberte jeden --

[ctx: staff.patron.usr_buckets.merge_records.cancel_button.label]
en: Cancel
cs: Zrušit

[ctx: staff.patron.usr_buckets.merge_records.cancel_button.accesskey]
en: C
cs: Z

[ctx: web.staff.patron.ue.session_no_defined]
en: User session is not defined
cs: Uživatelská relace není definována

[ctx: web.staff.patron.ue.uedit_show_search.search_would_be]
en: Search would be:
    %1$s
cs: Vyhledávání by bylo:
    %1$s
