evergreen - en to tr translation catalogue (7 entries)

en: User Permission Editor
tr: Kullanıcı İzinleri

en: No barcode entered.
tr: Barkod girilmedi.

en: Problem retrieving %1$s.  Please report this message: 
    %2$s
tr: %1$s' i alırken bir hata oldu. Lütfen bu mesajı bildiriniz: 
    %2$s

en: Barcode %1$s not found.
tr: %1$s şeklinde bir barkod bulunamadı.

en: Accept
tr: Kabul Et

en: Deny
tr: Reddet

[ctx: staff.patron.barcode_entry.patron_consent_confirm]
en: Check here to confirm this message
tr: Bu mesajı onaymalak için tıklayın
