evergreen - en to de translation catalogue (22 entries)

en: Month Name'
de: Monatsname'

en: Year(s)
de: Jahr(e)

en: On or Before (Date/Time)
de: Am oder vor dem (Datum/Zeit)

en: Select
de: Auswählen

en: Before (Date/Time)
de: Vor dem (Datum/Zeit)

en: Day of Year
de: Tag des Jahres

en: Day of Week
de: Wochentag

en: Month(s)
de: Monat(e)

en: Hour
de: Stunde

en: Age
de: Alter

en: Quarter of Year
de: Quartal

en: Year + Month
de: Jahr + Monat

en: Quarter(s)
de: Quartal(e)

en: Date
de: Datum

en: After (Date/Time)
de: Nach dem (Datum/Zeit)

en: Week of Year
de: Woche eines Jahres

en: Day of Month
de: Tag des Monats

en: Day(s)
de: Tag(e)

en: Month Name
de: Monatsname

en: First 5 characters (for US ZIP code)
de: Erste 5 Ziffern (für US Postleitzahl)

en: On or After (Date/Time)
de: Am oder nach dem (Datum/Zeit)

en: Year
de: Jahr
