Evergreen - en to cs translation catalogue (446 entries)

en: No MARC Record
cs: Žádné MARC záznamy

en: The barcode for the item is %1$s
cs: Čárový kód exempláře je %1$s

en: The whole batch operation failed. %1$s
cs: Celá dávková procedura selhala. %1$s

en: Copy Buckets
cs: Kopírovat skupinu

en: Contains %1$s bucket items
cs: Obsahuje %1$s exempláře ve skupině

en: Returning %1$s hits
cs: Odpovídá %1$s výsledků

en: Record ID = %1$s
cs: ID záznamu = %1$s

en: (Deleted)
cs: (Smazáno)

en: (Inactive)
cs: (Neaktivní)

en: (Not Cataloged)
cs: (Nezkatalogizováno)

en: Item not cataloged.
cs: Exemplář není zkatalogizován.

en: Add Item
cs: Přidání exempláře

en: copy browser -> add copies
cs: kopírovat zobrazené -> přidat exempláře

en: copy browser -> add copies to bucket
cs: kopírovat zobrazené -> přidat exempláře do skupiny

en: Barcode %1$s not likely replaced.
cs: Čárový kód %1$s nebyl nahrazen.

en: copy browser -> replace barcode
cs: kopírovat zobrazené -> nahradit čárový kód

en: Copy Browser -> Edit Items
cs: kopírovat zobrazené -> editovat exempláře

en: Are you sure you would like to delete these %1$s items?
cs: Opravdu chcete smazat exempláře %1$s?

en: Are you sure you would like to delete this item?
cs: Opravdu chcete smazat tento exemplář?

en: Delete Items?
cs: Smazat exempláře?

en: _: staff.cat.copy_browser.delete_items.delete
    Delete
cs: Smazat

en: _: staff.cat.copy_browser.delete_items.cancel
    Cancel
cs: Storno

en: _: staff.cat.copy_browser.delete_items.override
    Override Delete Failure?
cs: Překonat chybu smazání?

en: Action complete.
cs: Proces dokončen.

en: copy browser -> delete items
cs: kopírovat zobrazené -> smazat exempláře

en: _: staff.cat.copy_browser.print_spine.tab
    Spine Labels
cs: Hřbetní štítky

en: copy browser -> Spine Labels
cs: koírovat zobrazené -> hřbetní štítky

en: You do not have permission to add volumes to that library.
cs: Nemáte oprávnění k přidávání svazků do této knihovny.

en: Add Volume/Item
cs: Přidat svazek/exemplář

en: copy browser -> add volumes
cs: kopírovat zobrazené -> přidat svazky

en: You do not have permission to edit this volume.
cs: Nemáte oprávnění k editaci tohoto svazku.

en: Volume
cs: Svazek

en: _: staff.cat.copy_browser.edit_volume.title.plural
    Volumes
cs: Svazky

en: Edit failed:  You tried to change a volume's callnumber to one that is already in use for the given library.  You should transfer the items to the desired callnumber instead.
cs: Chyba editace: Snažili jste se změnit signaturu svazku na takovou, která už ve vaší knihovně existuje. Měli byste přesunout exempláře do požadované sigantury.

en: Volumes modified.
cs: Svazky změněny.

en: volume update error:
cs: chyba aktualizace svazku:

en: Copy Browser -> Volume Edit
cs: kopírovat zobrazené -> editovat svazky

en: Are you sure you would like to delete this volume?
cs: Opravdu chcete smazat tento svazek?

en: Are you sure you would like to delete these %1$s volumes?
cs: Opravdu chcete smazat tyto %1$s svazky?

en: Delete Volumes?
cs: Smazat svazky?

en: _: staff.cat.copy_browser.delete_volume.delete
    Delete
cs: Smazat

en: _: staff.cat.copy_browser.delete_volume.cancel
    Cancel
cs: Storno

en: _: staff.cat.copy_browser.delete_volume.override
    Override Delete Failure?
cs: Překonat chybu smazání?

en: You must delete all the copies on the volume before you may delete the volume itself.
cs: Musíte smazat všechny exempláře svazku než smažete celý svazek.

en: Volumes deleted.
cs: Svazky smazány.

en: copy browser -> delete volumes
cs: kopírovat zobrazené -> smazat svazky

en: Library + Record marked as Volume Transfer Destination
cs: Knihovna + záznam označeny jako cíl přesunu svazků

en: Choose just one Library to mark as Volume Transfer Destination
cs: Označte pouze jednu knihovnu jako cíl přesunu svazků

en: _: staff.cat.copy_browser.mark_library.title
    Limit Selection
cs: Omezit výběr

en: Volume marked as Item Transfer Destination
cs: Svazek označen jako exemplář určený k přesunu

en: Choose just one Volume to mark as Item Transfer Destination
cs: Označte pouze jeden svazek jako exemplář určený k přesunu

en: _: staff.cat.copy_browser.mark_volume.title
    Limit Selection
cs: Omezit výběr

en: Please mark a library as the destination from within holdings maintenance and then try this again.
cs: Vyberte v seznamu knihovnu, která má být cílová, a poté zkuste proces zopakovat

en: Transfer volumes %1$s to library %2$s on the following record?
cs: Přesunout svazky %1$s do knihovny %2$s v následujícím záznamu?

en: _: staff.cat.copy_browser.transfer.submit.label
    Transfer
cs: Přesunout

en: _: staff.cat.copy_browser.transfer.cancel.label
    Cancel
cs: Storno

en: _: staff.cat.copy_browser.transfer.cancel.accesskey
    C
cs: C

en: Volume Transfer
cs: Přesun svazků

en: _: staff.cat.copy_browser.transfer.incomplete
    Transfer Aborted
cs: Přesun přerušen

en: Override Volume Transfer Failure?
cs: Překonat chybu přesunu?

en: That destination cannot have volumes.
cs: Tato lokace nemůže mít svazky.

en: Volumes transferred.
cs: Svazky přesunuty.

en: All volumes not likely transferred.
cs: Svazky nemohly být přesunuty.

en: _: staff.cat.copy_browser.transfer_items.missing_volume
    Please mark a volume as the destination from within holdings maintenance and then try this again.
cs: Označte svazek a cílovou knihovnu v seznamu vlastníků a poté zkuste proces zopakovat.

en: All copies not likely transferred.
cs: Žádný exemplář nebyl pravděpodobně přesunut.

en: Missing library list.
cs: Chybí seznam knihoven.

en: Error retrieving consortial copy count.
cs: Chyba načítání společného účtu exempláře.

en: Location/Barcode
cs: Lokace/Čárový kód

en: _: staff.cat.copy_browser.list_init.volume_count
    Volumes
cs: Svazky

en: Copies
cs: Exempláře

en: Copy Browser Actions
cs: Chyba kopírování zobrazeného

en: Problem refreshing the volume/copy tree.
cs: Problém s aktualizací seznamu svazků/exemplářů.

en: _: staff.cat.copy_buckets.render_pending_copies.complete
    Action completed.
cs: Akce dokončena

en: Error retrieving details for item with copy id = %1$s
cs: Chyba při načítání údajů o exempláři s ID = %1$s

en: _: staff.cat.copy_buckets.menulist.render.choose_bucket
    Choose a bucket...
cs: Vybrat skupinu...

en: _: staff.cat.copy_buckets.menulist.render.retrieve_bucket
    Retrieve shared bucket...
cs: Načítání sdílené skupiny...

en: _: staff.cat.copy_buckets.menulist.change_bucket.prompt
    Enter bucket number:
cs: Vložte číslo skupiny:

en: _: staff.cat.copy_buckets.menulist.change_bucket.undefined
    Could not find a bucket with ID = %1$s
cs: Skupina s ID = %1$s nebyla nalezena

en: Error retrieving bucket.  Did you use a valid bucket id?
cs: Chyba při načítání skupiny. Použili jste platné ID skupiny?

en: _: staff.cat.copy_buckets.copy_buckets_add.error
    Addition likely failed.
cs: Přidávání pravděpodobně selhalo.

en: _: staff.cat.copy_buckets.copy_buckets_sel_add.error
    Addition likely failed.
cs: Přidávání pravděpodobně selhalo.

en: Deletion likely failed.
cs: Smazání pravděpodobně selhalo.

en: _: staff.cat.copy_buckets.copy_buckets_delete_item.complete
    Action completed.
cs: Akce dokončena.

en: _: staff.cat.copy_buckets.copy_buckets_delete_bucket.confirm
    Delete the bucket named %1$s?
cs: Odstranit skupinu %1$s?

en: _: staff.cat.copy_buckets.copy_buckets_delete_bucket.complete
    Action completed.
cs: Akce dokončena.

en: Bucket deletion likely failed.
cs: Odstranění skupiny se pravděpodobně nezdařilo.

en: _: staff.cat.copy_buckets.copy_buckets_new_bucket.prompt
    What would you like to name the bucket?
cs: Jaké jméno má být skupině přiřazeno?

en: _: staff.cat.copy_buckets.copy_buckets_new_bucket.title
    Bucket Creation
cs: Vytvoření skupiny

en: _: staff.cat.copy_buckets.copy_buckets_new_bucket.container_exists
    You already have a bucket with that name.
cs: Skupina s tímto jménem byla již dříve vytvořena

en: Bucket "%1$s" created.
cs: Skupina "%1$s" byla vytvořena.

en: _: staff.cat.copy_buckets.copy_buckets_new_bucket.error
    Bucket creation failed.
cs: Vytvoření skupiny selhalo.

en: Batch Item Deletion
cs: Dávkové odstranění exemplářů

en: Please mark a volume as the destination from within the copy browser and then try this again.
cs: Označte svazek a cílovou knihovnu v zobrazení a poté zkuste proces zopakovat.

en: Transfer the items in bucket "%1$s" from their original volumes to the volume labelled "%2$s" for the library "%3$s" on the following record?
cs: Přesunout exempláře ve skupině  "%1$s"  z původních svazků do označených "%2$s" do knihovny "%3$s" v následujícím záznamu?

en: Items not likely transferred.
cs: Exempláře nebyly pravděpodobně přesunuty.

en: Copy Status from Copy Buckets
cs: Kopírovat status ze skupiny exemplářů.

en: List building failed.
cs: Vytvoření seznamu selhalo.

en: Copy this item into which bucket?
cs: Do které skupiny se má exemplář zkopírovat?

en: _: staff.cat.copy_buckets_quick.bucket_prompt.plural
    Copy these %1$s items into which bucket?
cs: Do které skupiny se mají exempláře %1$s zkopírovat?

en: _: staff.cat.copy_buckets_quick.copy_buckets_new_bucket.prompt
    What would you like to name the bucket?
cs: Jak chcete skupinu pojmenovat?

en: _: staff.cat.copy_buckets_quick.copy_buckets_new_bucket.title
    Bucket Creation
cs: Vytvoření skupiny

en: _: staff.cat.copy_buckets_quick.copy_buckets_new_bucket.error
    Bucket creation failed.
cs: Vytvoření skupiny selhalo.

en: Addition likely failed for bucket = %1$s and copy ID = %2$s.
cs: Přidání do skupiny = %1$s a exempláře = %2$s pravděpodobně selhalo.

en: Copy Editor
cs: Editor exemplář

en: Create Copies
cs: Vytvořit exempláře

en: Copy Notes
cs: Poznámky k exempláři

en: Error retrieving templates
cs: Chyba při načítání šablony

en: Error applying template
cs: Chyba při užití šablony

en: Enter template name:
cs: Pojmenujte šablonu:

en: Save As Template
cs: Uložit jako šablonu

en: Template "%1$s" saved.
cs: Šablona "%1$s" uložena.

en: Error saving template
cs: Chyba při ukládání šablony

en: Delete template "%1$s"?
cs: Smazat šablonu "%1$s"?

en: Template "%1$s" deleted.
cs: Šablona "%1$s" byla smazána.

en: Error deleting template
cs: Chyba při smazání šablony

en: Save Templates File As
cs: Uložit soubor šablon jako

en: Error exporting templates
cs: Chyba při exportování šablon

en: Import Templates File
cs: Importovat soubor šablon

en: Replace the existing template with the imported template?
cs: Nahradit existující šablonu importovanou šablonou?

en: Template %1$s already exists.
cs: Šablona %1$s již existuje

en: _: staff.cat.copy_editor.import_templates.replace.yes
    Yes
cs: Ano

en: _: staff.cat.copy_editor.import_templates.replace.no
    No
cs: Ne

en: _: staff.cat.copy_editor.import_templates.replace.click_here
    Click here
cs: Klikněte sem

en: Save all of these imported templates permanently to this account?
cs: Trvale uložit všechny importované šablony na tomto účtu?

en: Final warning
cs: Poslední varování

en: _: staff.cat.copy_editor.import_templates.save.yes
    Yes
cs: Ano

en: _: staff.cat.copy_editor.import_templates.save.no
    No
cs: Ne

en: _: staff.cat.copy_editor.import_templates.save.click_here
    Click here
cs: Klikněte sem

en: All templates saved.
cs: Všechny šablony uloženy.

en: Error saving templates
cs: Chyba při ukládání šablon

en: Note: These imported templates will get saved along with any new template you try to create, but if that does not happen, then these templates will disappear with the next invocation of the item attribute editor.
cs: Poznámka: Tyto importované šablony budou uloženy spolu s dalšími, které vytvoříte. Pokud se tak nestane, šablony zmizí spolu s příštím spuštěním editoru exemplářů.

en: Error importing templates
cs: Chyba importu šablon

en: Error retrieving Volume information for copy %1$s.  The owning library for this copy will not be changed.
cs: Chyba načítání informací o svazku pro exemplář %1$s. Domovská knihovna u tohoto exempláře nebude změněna.

en: Error changing owning library for copy %1$s.  The owning library for this copy will not be changed.
cs: Chyba změny domovské knihovny. Vlastnictví tohoto exempláře %1$s nebylo změněno.

en: 1 copy
cs: 1 exemplář

en: %1$s copies
cs: %1$s exemplářů

en: _: staff.cat.copy_editor.apply.label
    Apply
cs: Použít

en: _: staff.cat.copy_editor.apply.accesskey
    A
cs: A

en: _: staff.cat.copy_editor.cancel.label
    Cancel
cs: Storno

en: Items were added or modified.
cs: Exempláře byly přidány nebo upraveny.

en: copy update error:
cs: chyba aktualizace exemplářů:

en: Error adding statistical category to display definition
cs: Chyba přidání statistické kategorie k zobrazení definice

en: Error populating statistical categories for display
cs: Chyba zveřejnění statistických kategorií pro zobrazení

en: <Remove Stat Cat>
cs: <Odstranit katalogizační status>

en: <Remove Protection>
cs: <Odstranit ochranu>

en: <Remove Circulate as Type>
cs: <Odstranit Vypůjčit jako typ>

en: _: staff.cat.copy_editor.field.unset_or_null
    <Unset>
cs: <Zrušit>

en: Owning Lib : Call Number
cs: Domovská knihovna : signatura

en: Creator
cs: Vytvořeno

en: Last Editor
cs: Poslední editace

en: Barcode
cs: Čárový kód

en: Creation Date
cs: Datum vytvoření

en: Last Edit Date
cs: Datum poslední změny

en: Location/Collection
cs: Lokace/Fond

en: Circulation Library
cs: Výpůjční knihovna

en: Copy Number
cs: Číslo exempláře

en: Circulate?
cs: Půjčovat?

en: _: staff.cat.copy_editor.field.circulate.yes_or_true
    Yes
cs: Ano

en: _: staff.cat.copy_editor.field.circulate.no_or_false
    No
cs: Ne

en: Holdable?
cs: Možno rezervovat?

en: _: staff.cat.copy_editor.field.holdable.yes_or_true
    Yes
cs: Ano

en: _: staff.cat.copy_editor.field.holdable.no_or_false
    No
cs: Ne

en: Age-based Hold Protection
cs: Rezervace omezena věkem

en: Loan Duration
cs: Délka výpůjčky

en: Short
cs: Krátká

en: _: staff.cat.copy_editor.field.loan_duration.normal
    Normal
cs: Normální

en: Long
cs: Dlouhá

en: Fine Level
cs: Typ pokuty

en: Low
cs: Nízký

en: _: staff.cat.copy_editor.field.fine_level.normal
    Normal
cs: Normální

en: High
cs: Vysoký

en: Circulate as Type
cs: Půjčit jako typ

en: Circulation Modifier
cs: Modifikátor výpůjčky

en: Alert Message
cs: Varovná zpráva

en: Deposit?
cs: Vklad?

en: _: staff.cat.copy_editor.field.deposit.yes_or_true
    Yes
cs: Ano

en: _: staff.cat.copy_editor.field.deposit.no_or_false
    No
cs: Ne

en: Deposit Amount
cs: Výše vkladu

en: Price
cs: Cena

en: OPAC Visible?
cs: Zobrazit v OPACu?

en: _: staff.cat.copy_editor.field.opac_visible.yes_or_true
    Yes
cs: Ano

en: _: staff.cat.copy_editor.field.opac_visible.no_or_false
    No
cs: Ne

en: Reference?
cs: Příruční knihovna?

en: _: staff.cat.copy_editor.field.reference.yes_or_true
    Yes
cs: Ano

en: _: staff.cat.copy_editor.field.reference.no_or_false
    No
cs: Ne

en: Quality
cs: Kvalita

en: Good
cs: Dobrá

en: Mediocre
cs: Průměrná

en: Add New Note
cs: Přidat poznámku

en: _: staff.cat.copy_notes.render_notes.accesskey
    A
cs: A

en: Note ID:
cs: ID poznámky:

en: Creator ID:
cs: ID katalogizátora:

en: Public
cs: Veřejné

en: Private
cs: Soukromé

en: Delete This Note
cs: Smazat poznámku

en: Delete the note titled "%1$s" created on %2$s?
cs: Smazat poznámku "%1$s" vytvořenou "%2$s"?

en: Delete Note
cs: Smazat poznámku

en: _: staff.cat.copy_notes.delete_note.prompt.yes
    Yes
cs: Ano

en: _: staff.cat.copy_notes.delete_note.prompt.no
    No
cs: Ne

en: Note deleted.
cs: Poznámka smazána.

en: Close Window
cs: Zavřít okno

en: New Note
cs: Nová poznámka

en: Public?
cs: Veřejná?

en: Title
cs: Název

en: Note
cs: Poznámka

en: _: staff.cat.copy_notes.new_note.cancel.label
    Cancel
cs: Storno

en: _: staff.cat.copy_notes.new_note.cancel.accesskey
    C
cs: C

en: Add Note
cs: Přidat poznámku

en: _: staff.cat.copy_notes.new_note.add_note.accesskey
    A
cs: A

en: Note added.
cs: Poznámka přidána.

en: The note was not likely created.
cs: Poznámka pravděpodobně nebyla vytvořena.

en: Copy ID = %1$s
cs: ID exempláře = %1$s

en: Total Circs
cs: Celkový počet výpůjček

en: _: staff.cat.copy_summary.yes
    Yes
cs: Ano

en: _: staff.cat.copy_summary.no
    No
cs: Ne

en: _: staff.cat.copy_summary.unset
    <Unset>
cs: <Zrušit>

en: Not Cataloged
cs: Nezkatalogizováno

en: Add Row: CTRL+Enter
cs: Přidat řádek: CTRL+Enter

en: Insert Row: CTRL+Shift+Enter
cs: Vložit řádek: CTRL+Shift+Enter

en: Copy Current Row Above: CTRL+Up
cs: Kopírovat aktuální řádek výše: CTRL+↑

en: Copy Current Row Below: CTRL+Down
cs: Kopírovat aktuální řádek níže: CTRL+↓

en: Add Subfield: CTRL+D (CTRL+I on Mac OS X)
cs: Přidat podpole: CTRL+D (CTRL+I na Mac OS X)

en: Remove Row: CTRL+Del
cs: Smazat řádek: CTRL+Del

en: Remove Subfield: SHIFT+Del
cs: Smazat podpole: SHIFT+Del

en: Create/Replace 006: CTRL+F6
cs: Vytvořit/nahradit 006: CTRL+F6

en: Create/Replace 007: CTRL+F7
cs: Vytvořit/nahradit 007: CTRL+F7

en: Create/Replace 008: CTRL+F8
cs: Vytvořit/nahradit 008: CTRL+F8

en: Save Record
cs: Uložit záznam

en: Add Row
cs: Přidat řádek

en: Insert Row
cs: Vložit řádek

en: Remove Row
cs: Odstranit řádek

en: Add/Replace 006
cs: Přidat/nahradit 006

en: Add/Replace 007
cs: Přidat/nahradit 007

en: Add/Replace 008
cs: Přidat/nahradit 008

en: Not a controlled subfield
cs: Podpole není kontrolováno

en: Apply Selected
cs: Použít vybrané

en: No matching authority records found
cs: Nebyl nalezen odpovídající autoritní záznam

en: MARC Template
cs: Šablona MARC

en: Create Record
cs: Vytvořit záznam

en: System Local
cs: Lokální

en: Record created.
cs: Záznam vytvořen.

en: _: staff.cat.marc_new.retrieving.label
    Retrieving title...
cs: Stahování záznamu...

en: Error creating MARC record.
cs: Chyba při vytváření záznamu.

en: Error loading MARC template: %1$s
cs: Chyba při nahrávání šablony: %1$s

en: Record successfully saved.
cs: Záznam byl uložen.

en: Record not likely updated.
cs: Záznam nebyl pravděpodobně aktualizován.

en: Not yet implemented.  Work around: Choose Duplicate in New Tab option
cs: Zatím neimplementováno. Pomoc: Zvolte Duplikovat v nabidce Nový list

en: Record: %1$s
cs: Záznam: %1$s

en: Record Buckets
cs: Skupina záznamů

en: Save File As
cs: Uložit soubor jako

en: File not downloaded.
cs: Soubor nebyl stažen.

en: Records could not be exported.
cs: Záznamy nemohly být exportovány.

en: _: staff.cat.record_buckets.rednder_pending_records.alert
    Action completed.
cs: Proces dokončen.

en: Error retrieving mvr for record with ID = %1$s
cs: Chyba načítání mvr pro záznam ID =  %1$s

en: Could not retrieve your buckets.
cs: Vaše skupina nebyla načtena.

en: _: staff.cat.record_buckets.menulist_placeholder.item1
    Choose a bucket...
cs: Výběr skupiny...

en: _: staff.cat.record_buckets.menulist_placeholder.item2
    Retrieve shared bucket...
cs: Načítání sdílené skupiny...

en: _: staff.cat.record_buckets.change_bucket.bucket_id
    Enter bucket number:
cs: Vložte číslo skupiny:

en: Error retrieving bucket.  Did you use a valid bucket ID?
cs: Chyba načítání skupiny. Zadali jste platné ID skupiny?

en: _: staff.cat.record_buckets.delete_bucket_named
    Delete the bucket named %1$s?
cs: Smazat skupinu %1$s?

en: _: staff.cat.record_buckets.new_bucket.bucket_prompt
    What would you like to name the bucket?
cs: Jak má být skupina pojmenována?

en: _: staff.cat.record_buckets.new_bucket.bucket_prompt_title
    Bucket Creation
cs: Vytvoření skupiny

en: _: staff.cat.record_buckets.new_bucket.same_name_alert
    You already have a bucket with that name.
cs: Skupina s tímto jménem již existuje.

en: Bucket %1$s created.
cs: Skupina %1$s byla vytvořena.

en: Merge these records? (Select the "lead" record first)
cs: Sloučit tyto záznamy? (Vyberte nejprve "hlavní" záznam)

en: Merge
cs: Sloučit

en: _: staff.cat.record_buckets.merge_records.cancel_button.label
    Cancel
cs: Storno

en: _: staff.cat.record_buckets.merge_records.cancel_button.accesskey
    C
cs: C

en: Lead Record? # %1$s
cs: Hlavní záznam? # %1$s

en: Lead
cs: Vedoucí

en: Record Merging
cs: Sloučení záznamů

en: Merge Aborted
cs: Sloučení selhalo

en: Records were successfully merged.
cs: Záznamy byly úspěšně sloučeny.

en: Records were not likely merged.
cs: Záznamy pravděpodobně nebyly sloučeny.

en: Delete these records?
cs: Smazat tyto záznamy?

en: _: staff.cat.record_buckets.delete_records.button.label
    Delete
cs: Smazat

en: _: staff.cat.record_buckets.delete_records.cancel_button.label
    Cancel
cs: Storno

en: _: staff.cat.record_buckets.delete_records.cancel_button.accesskey
    C
cs: C

en: Record? # %1$s
cs: Záznam? # %1$s

en: Record Purging
cs: Čištění záznamů

en: Delete Aborted
cs: Odstranění selhalo

en: Error deleting these records:
cs: Chyba mazání těchto záznamů:

en: Record #%1$s : %2$s  : %3$s
cs: Záznam #%1$s : %2$s  : %3$s

en: Records deleted.
cs: Záznamy byly odstraněny.

en: Records were not likely deleted.
cs: Záznamy pravděpodobně nebyly odstraněny.

en: Not Yet Implemented
cs: Zatím nebylo realizováno

en: _: staff.cat.record_buckets.cmd_sel_opac.tab_name
    Retrieving title...
cs: Stahování záznamu...

en: Showing in OPAC
cs: Zobrazení v OPACu

en: _: staff.cat.record_buckets.submit.query_status
    Searching...
cs: Vyhledávání...

en: Could not retrieve this record: %1$s
cs: Nebylo možné získat záznam: %1$s

en: Copy this record into which bucket?
cs: Do které skupiny má být záznam zkopírován?

en: _: staff.cat.record_buckets_quick.copy_multiple_records
    Copy these %1$s items into which bucket?
cs: Do které skupiny mají být exempláře %1$s zkopírovány?

en: Trying to init record_buckets_quick.xul
cs: Zavádí se record_buckets_quick.xul

en: _: staff.cat.record_buckets_quick.name_of_bucket
    What would you like to name the bucket?
cs: Jak má být skupina pojmenována?

en: _: staff.cat.record_buckets_quick.name_of_bucket.title
    Bucket Creation
cs: Vytvoření skupiny

en: _: staff.cat.record_buckets_quick.bucket_creation_failure
    Bucket creation failed.
cs: Vytvoření skupiny selhalo.

en: Addition likely failed for bucket = %1$s and record ID = %2$s
cs: Proces pro skupinu = %1$s a záznam ID = %2$s pravděpodobně selhal

en: _: staff.cat.record_buckets.menulist.change_bucket.undefined
    Could not find a bucket with ID = %1$s
cs: Skupina s ID = %1$s nebyla nalezena

en: copy
cs: exemplář

en: copies
cs: exempláře

en: Generate
cs: Vygenerovat

en: _: staff.cat.spine_labels.preview.title
    Spine Labels
cs: Hřbetní štítky

en: Preview and Print
cs: Náhled a tisk

en: Enter original barcode for the copy:
cs: Vložit původní čárový kód k exempláři:

en: _: staff.cat.util.replace_barcode.old_bc_window_prompt.title
    Replace Barcode
cs: Nahradit čárový kód

en: We were unable to retrieve an item with barcode "%1$s".
cs: Nebylo možné nalézt exemplář s čárovým kódem "%1$s".

en: Enter the replacement barcode for the copy:
cs: Vložit náhradní čárový kód pro exemplář:

en: _: staff.cat.util.replace_barcode.new_bc_window_prompt.title
    Replace Barcode
cs: Nahradit čárový kód

en: Rename aborted.  Blank barcodes are not allowed.
cs: Přejmenujte zamítnuté. Prázdné čárové kódy nejsou povoleny.

en: Error testing replacement barcode "%1$s".
cs: Chyba testu změny čárového kódu "%1$s".

en: Rename aborted.  Insufficient permission.
cs: Přejmenování zamítnuto. Nemáte oprávnění.

en: Error renaming item.
cs: Chyba přejmenování exempláře.

en: Rename did not likely occur.
cs: Přejmenování se nezdařilo.

en: _: staff.cat.util.transfer_copies.unmarked_volume_alert
    Please mark a volume as the destination from within holdings maintenance and then try this again.
cs: Označte svazek a dílčí knihovnu v zobrazení a poté zkuste proces zopakovat.

en: Transfer items from their original volumes to %1$s's volume labelled %2$s on the following record (and change their circulation libs to match)?
cs: Přesunout exempláře z původních svazků do %1$s's do označených %2$s's v následujícím záznamu (a změnit jejich výpůjční knihovny)?

en: _: staff.cat.util.transfer_copies.transfer.label
    Transfer
cs: Přesunout

en: _: staff.cat.util.transfer_copies.cancel.label
    Cancel
cs: Storno

en: _: staff.cat.util.transfer_copies.cancel.accesskey
    C
cs: C

en: Item Transfer
cs: Přesun exempláře

en: _: staff.cat.util.transfer_copies.aborted_transfer
    Transfer Aborted
cs: Přesun zrušen

en: Override Transfer Failure?
cs: Překonat chybu přesunu?

en: Items transferred.
cs: Exempláře přesunuty.

en: All items not likely transferred.
cs: Pravděpodobně se nezdařilo přesunout všechny exempláře.

en: _: staff.cat.util.spine_editor.tab_name
    Spine Labels
cs: Hřbetní štítky

en: _: staff.cat.util.spine_editor.spine_editor_error
    Spine Labels
cs: Hřbetní štítky

en: %1$s is not cataloged
cs: %1$s nebyl zkatalogizován

en: Error opening catalog for document ID = %1$s
cs: Chyba při otevírání katalogu pro dokument ID = %1$s

en: Batch
cs: Dávka

en: _: staff.cat.util.copy_editor.edit_in_title
    Edit
cs: Editovat

en: _: staff.cat.util.copy_editor.view_in_title
    View
cs: Zobrazit

en: Copy Attributes
cs: Vlastnosti exempláře

en: Batch Edit
cs: Editovat dávku

en: Batch View
cs: Zobrazit dávku

en: _: staff.cat.util.copy_editor.edit
    Edit
cs: Editovat

en: _: staff.cat.util.copy_editor.view
    View
cs: Zobrazit

en: Copies not modified.
cs: Exempláře nebyly modifikovány.

en: Action failed.  One or more of these items is in a special status such as "Checked Out" or "In Transit" and cannot be changed to the Damaged status.
cs: Proces selhal. Jeden nebo více exemplářů mají speciální status jako "Vypůjčeno" nebo "V přepravě", a proto není jim možné změnit status na Poškozeno.

en: _: staff.cat.util.mark_item_damaged.af_title
    Action failed.
cs: Proces selhal.

en: _: staff.cat.util.mark_item_damaged.af_ok_label
    OK
cs: OK

en: _: staff.cat.util.mark_item_damaged.af_confirm_action
    Check here to confirm this message
cs: Zde potvrďte zprávu

en: Change the status for these items to Damaged?  Barcodes: %1$s
cs: Označit tyto položky jako poškozené? Čárové kódy:%1$s

en: Mark Damaged
cs: Označit poškozené

en: _: staff.cat.util.mark_item_damaged.md_ok_label
    OK
cs: OK

en: _: staff.cat.util.mark_item_damaged.md_cancel_label
    Cancel
cs: Storno

en: _: staff.cat.util.mark_item_damaged.md_confirm_action
    Check here to confirm this action
cs: Zde potvrďte proces

en: _: staff.cat.util.mark_item_damaged.checkin.no_checkin
    Cancel
cs: Storno

en: _: staff.cat.util.mark_item_damaged.checkin.confirm_action
    Check here to confirm this action
cs: Zde potvrďte proces

en: _: staff.cat.util.mark_item_damaged.charge_patron_prompt.ok_label
    OK
cs: OK

en: _: staff.cat.util.mark_item_damaged.charge_patron_prompt.cancel_label
    Cancel
cs: Storno

en: _: staff.cat.util.mark_item_damaged.charge_patron_prompt.confirm_action
    Check here to confirm this action
cs: Zde potvrďte proces

en: Error marking item %1$s damaged.
cs: Chyba při označení exempláře %1$s jako poškozené.

en: Item marked Damaged
cs: Exemplář označen jako poškozený.

en: %1$s items marked Damaged.
cs: %1$s exemplářů označeno jako poškozené.

en: Action failed.  One or more of these items is in a special status such as "Checked Out" or "In Transit" and cannot be changed to the Missing status.
cs: Proces selhal. Jeden nebo více exemplářů mají speciální status jako "Vypůjčeno" nebo "V přepravě", a proto není jim možné změnit status na ztrátu.

en: _: staff.cat.util.mark_item_missing.af_title
    Action failed.
cs: Proces selhal.

en: _: staff.cat.util.mark_item_missing.af_ok_label
    OK
cs: OK

en: _: staff.cat.util.mark_item_missing.af_confirm_action
    Check here to confirm this message
cs: Zde potvrďte zprávu

en: 'Change the status for these items to Missing? Barcodes: %1$s
cs: Změnit status pro tyto exempláře na ztracené? Čárové kódy: %1$s

en: Mark Missing
cs: Chybí označení

en: _: staff.cat.util.mark_item_missing.ms_ok_label
    OK
cs: OK

en: _: staff.cat.util.mark_item_missing.ms_cancel_label
    Cancel
cs: Storno

en: _: staff.cat.util.mark_item_missing.ms_confirm_action
    Check here to confirm this action
cs: Zde potvrďte proces

en: Error marking item %1$s missing.
cs: Chyba při označení exempláře %1$s  jako ztráta.

en: Item marked Missing
cs: Exemplář označen jako ztráta.

en: %1$s items marked Missing.
cs: %1$s exemplářů označeno jako ztráta.

en: Volume Buckets
cs: Skupina svazků

en: _: staff.cat.volume_copy_creator.my_init.btn.label
    Apply
cs: Použít

en: You may not add more than %1$s items at a time for a given volume in this interface.
cs: Nelze přidat víc než %1$s exemplářů najednou k vybranému svazku v tomto rozhraní.

en: Maximum items exceeded.
cs: Překročen maximální počet exemplářů

en: Ok
cs: OK

en: Call Numbers
cs: Signatury

en: # of Copies
cs: # exemplářů

en: "%1$s" is an invalid barcode.
cs: "%1$s" je neplatný čárový kód.

en: Invalid Barcode
cs: Neplatný čárový kód

en: _: staff.cat.volume_copy_creator.render_barcode_entry.alert_ok_button
    OK
cs: OK

en: Check here to confirm this message.
cs: Zde potvrďte zprávu

en: Problem finding or creating %1$s.  We will skip item creation for this volume.
cs: Problém s nalezením nebo vytvořením %1$s. Pro svazek nebudou vytvořeny exempláře.

en: volume tree update 2
cs: Aktualizace seznamu svazků 2

en: volume tree update 3
cs: Aktualizace seznamu svazků 3

en: Error retrieving stored preferences
cs: Chyba načítání uložených nastavení

en: Error storing preferences
cs: Chyba ukládání nastavení

en: Native Catalog
cs: Původní katalog

en: Failure during list construction.
cs: Selhání při vytváření seznamu.

en: Results View
cs: Zobrazení výsledků

en: _: staff.cat.z3950.results_view.accesskey
    V
cs: V

en: MARC View
cs: Zobrazení MARCu

en: _: staff.cat.z3950.marc_view.accesskey
    V
cs: V

en: Hide Top Pane
cs: Skrýt horní pole

en: _: staff.cat.z3950.hide_top_pane.accesskey
    T
cs: T

en: Show Top Pane
cs: Zobrazit horní pole

en: _: staff.cat.z3950.unhide_top_pane.accesskey
    T
cs: T

en: Record with ID %1$s marked for overlay.
cs: Záznam ID %1$s označen k přepsání.

en: Record with TCN %1$s marked for overlay.
cs: Záznam s TCN %1$s označen k přepsání.

en: No record marked for overlay.
cs: Žádný záznam nebyl označen k přepsání.

en: Failure during MARC view.
cs: Chyba při zobrazení MARCu.

en: Failure during MARC import.
cs: Chyba při importu MARCu.

en: Failure during MARC import overlay.
cs: Chyba importu MARCu k přepsání.

en: Error setting up search fields.
cs: Chyba nastavení vyhledávacích polí.

en: Z39.50 services not likely retrieved.
cs: Nezdařilo se spojení se službou Z39.50

en: No services selected to search.
cs: Nebyly vybrány služby pro vyhledávání.

en: _: staff.cat.z3950.initial_search.searching
    Searching...
cs: Vyhledávání ...

en: Failure during initial search.
cs: Chyba při počátečním vyhledávání.

en: Retrieving more results...
cs: Načítání dalších výsledků

en: Failure during subsequent search.
cs: Selhání během opakovaného vyhledávání.

en: Failure during actual search.
cs: Selhání během současného vyhledávání.

en: Server Error: request returned null
cs: Chyba serveru: nulová odpověď

en: Server Error: %1$s : %2$s
cs: Chyba serveru: %1$s : %2$s

en: Raw query: %1$s
cs: Obecný dotaz: %1$s

en: Showing %1$s of %2$s for %3$s
cs: Zobrazení %1$s z %2$s pro %3$s

en: %1$s records found
cs: %1$s záznamů nenalezeno

en: Error retrieving results.
cs: Chyba načítání záznamů.

en: Failure during search result handling.
cs: Chyba při zpracování výsledku vyhledávání.

en: _: staff.cat.z3950.replace_tab_with_opac.tab_name
    Retrieving title...
cs: Načítání záznamů

en: _: staff.cat.z3950.spawn_marc_editor.same_tcn
    A record with TCN %1$s already exists.
    FIXME: add record summary here
cs: Záznam s TCN %1$s již existuje.
    FIXME: Zde vložte shrnutí záznamu

en: _: staff.cat.z3950.spawn_marc_editor.title
    Import Collision
cs: Kolize importu

en: _: staff.cat.z3950.spawn_marc_editor.btn1_overlay
    Overlay
cs: Přepsat

en: Import with alternate TCN %1$s
cs: Importovat s alternativním TCN %1$s

en: _: staff.cat.z3950.spawn_marc_editor.permission_error
    check permission
cs: kontrola oprávnění

en: _: staff.cat.z3950.spawn_marc_editor.btn3_cancel_import
    Cancel Import
cs: Zrušit import

en: _: staff.cat.z3950.spawn_marc_editor.confirm_action
    Check here to confirm this action
cs: Zde potvrďte proces

en: _: staff.cat.z3950.spawn_marc_editor.successful_overlay
    Record successfully overlaid.
cs: Záznam úspěšně přepsán.

en: Record successfully imported with alternate TCN.
cs: Import záznamu s alternativním TCN se zdařil.

en: Record import cancelled
cs: Import záznamů byl stornován

en: Record successfully imported.
cs: Import záznamu se zdařil.

en: Record not likely imported.
cs: Záznam pravděpodobně nebyl importován.

en: Overlay this record?
cs: Přepsat tento záznam?

en: _: staff.cat.z3950.confirm_overlay.lead.label
    Overlay
cs: Přepsat

en: _: staff.cat.z3950.confirm_overlay.cancel.label
    Cancel
cs: Storno

en: _: staff.cat.z3950.confirm_overlay.cancel.accesskey
    C
cs: C

en: Record Overlay
cs: Přepsání záznamu

en: Overlay Aborted
cs: Přepsání zrušeno

en: Please mark a record for overlay from within the catalog and try this again.
cs: Označte prosím v katalogu záznam určený k přepsání a zopakujte proces.

en: MARC Editor
cs: MARC editor

en: Overlay Record
cs: Přepsání záznamu

en: _: staff.cat.z3950.spawn_marc_editor_for_overlay.same_tcn
    A record with TCN %1$s already exists.
    FIXME: add record summary here
cs: Záznam s TCN %1$s již existuje.
    FIXME: Zde vložte shrnutí záznamu

en: _: staff.cat.z3950.spawn_marc_editor_for_overlay.import_collision
    Import Collision
cs: Kolize importu

en: Overlay with alternate TCN %1$s
cs: Přepis s alternativním TCN %1$s

en: _: staff.cat.z3950.spawn_marc_editor_for_overlay.permission_error
    check permission
cs: kontrola oprávnění

en: _: staff.cat.z3950.spawn_marc_editor_for_overlay.btn2_cancel
    Cancel Import
cs: Zrušit import

en: _: staff.cat.z3950.spawn_marc_editor_for_overlay.confirm_action
    Check here to confirm this action
cs: Zde potvrďte proces

en: Record successfully overlaid with alternate TCN.
cs: Záznam úspěsně přepsán s alternativním TCN.

en: Record overlay cancelled
cs: Přepsání záznamu stornováno

en: _: staff.cat.z3950.spawn_marc_editor_for_overlay.success_overlay
    Record successfully overlaid.
cs: Záznam úspěšně přepsán.

en: Record not likely overlaid.
cs: Záznam pravděpodobně nebyl přepsán.

en: Error retrieving stored z39.50 credentials
cs: Chyba načítání dat pomocí Z39.50 z důvodu nesprávné identity

en: Problem storing z39.50 credentials.
cs: Problém s uložením dat získaných přes Z39.50 z důvodu nesprávné identity.
