Evergreen 1.4 - en to cs translation catalogue (244 entries)

en: Alert
cs: Výstraha

en: Item %1$s has never circulated.
cs: Exemplář %1$s nebyl nikdy v oběhu.

[ctx: staff.circ.invalid_date]
en: Invalid Date
cs: Neplatné datum

en: Future Date
cs: Budoucí datum

en: Check In / Process Item
cs: Vrátit / zpracovat exemplář

en: Backdated %1$s Check In
cs: Datum vrácení %1$s zapsat

en: Problem setting backdate: %1$s
cs: Problem nastavení dřívějšího datumu: %1$s

[ctx: staff.circ.unimplemented]
en: Not Yet Implemented
cs: Dosud nebyla zavedena

[ctx: staff.circ.check_digit.bad]
en: Bad check digit, possibly due to a bad scan.  Use this barcode ("%1$s") anyway?
cs: Špatná kontrola čislic, pravděpodobně z důvodu špatného scanování. Použijete nějak tento čárový kód ("%1$s") ?

en: Bad Barcode
cs: Špatný čárový kód

[ctx: staff.circ.cancel]
en: Cancel
cs: Zrušit

en: Accept Barcode
cs: Přijmout čárový kód

en: Check here to confirm this action
cs: Ověřte zde potvrzení této akce

en: Check here to confirm this message.
cs: Ověřte zde potvrzení této zprávy.

note: # If we know the name of the object, we could parameterize that as well
en: Something went wrong in circ.util.checkin: %1$s
cs: Něco se stalo v circ.util.checkin: %1$s

en: Something went wrong in circ.util.checkin2: %1$s
cs: Něco se stalo v circ.util.checkin2: %1$s

en: error in sorting non-cataloged items: %1$s
cs: chyba v třídění nekatalogizovaných exemplářů: %1$s

en: Use this format: YYYY-MM-DD
cs: Použijte tento formát: RRRR-MM-DD

[ctx: staff.circ.checkout.unimplemented]
en: Not Yet Implemented
cs: Dosud nebyla zavedena

en: Enter the number of %1$s circulating:
cs: Zadejte číslo %1$s oběhu:

en: Non-cataloged Items
cs: nekatalogizované exempláře

en: You tried to circulate %1$d %2$s.  The maximum is 99 per action.
cs: Pokoušeli jste se cirkulovat %1$d %2$s.  Maximum je 99 na jednu činnost.

[ctx: staff.circ.checkout.cmd_checkout_submit.too_many.title]
en: Non-cataloged Circulation
cs: Nekatalogizační oběh

en: Are you sure you want to circulate %1$d %2$s?
cs: Jste si jisti, že chtete půjčovat %1$d %2$s?

[ctx: staff.circ.checkout.cmd_checkout_submit.confirm.title]
en: Non-cataloged Circulation
cs: Nekatalogizovaná výpujčka

[ctx: staff.circ.checkout.yes.btn]
en: Yes
cs: Ano

[ctx: staff.circ.checkout.no.btn]
en: No
cs: Ne

en: Error with non-cataloged checkout.  %1$s is not a valid number.
cs: Chyba s nezkatalogizované ověřování. %1$s je neplatné číslo.

en: Due date needs to be after today.
cs: Datum splatnosti musí být po dnešku.

en: %1$s failed.
cs: %1$s selhali.

en: A billing for an Item Deposit will be added to the patron's account if this action is overrided.
cs: Fakturace za jednu položku vkladu bude přidána na čtenářův účet, pokud je tato akce potlačena.

en: A billing for an Item Rental Fee will be added to the patron's account if this action is overrided.
cs: Vyúčtování za půjčení položky bude přidáno ke čtenářovu účtu, pokud je tato akce převýšena.

en: Checkout cancelled
cs: Ověřování zrušeno

en: The card used to retrieve this account is inactive and may not be used to circulate items.
cs: Tato karta použita k načtení tohoto účtu je neaktivní a exemplář nemůže být půjčen.

en: This account is inactive and may not circulate items.
cs: Tento účet je neaktivní a nemohou být půjčovány exempláře.

en: This account has expired and may not circulate items.
cs: Tento účet vypršel a nemůže půjčovat exempláře.

en: This item was due on %1$s.
cs: Tato položka byla splatná na %1$s.

en: There was a network failure.
cs: Došlo k selhání sítě.

en: Copy status = %1$s
cs: Status kopie = %1$s

en: Alert Message = %1$s
cs: Varovná zpráva = %1$s

en: Permission Denied = %1$s
cs: Povolení odepřeno = %1$s

[ctx: staff.circ.checkout.barcode]
en: Barcode:
cs: Čárový kód:

en: Check Out Staff ID = %1$s
cs: Odhlašovací ID zaměstnance = %1$s

en: Check In Staff ID = %1$s
cs: Přihlašovací ID zaměstnance = %1$s

en: Hold ID = %1$s
cs: ID rezervace = %1$s

en: Transit ID = %1$s
cs: ID přesunu = %1$s

en: Circulation ID = %1$s
cs: ID výpůjčky = %1$s

en: Last Circulation
cs: Poslední výpůjčka

en: Current Circulation
cs: Aktuální výpůjčka

en: This item has yet to circulate.
cs: Tento exemplář je dosud půjčen.

en: This item is not in transit.
cs: Tento exemplář je v přesunu.

en: This item is not captured for a hold.
cs: Tento exemplář není povolen pro rezervaci.

en: Item Status
cs: Status exempláře

en: Action complete.
cs: Akce hotova.

en: Checkin did not likely happen.
cs: Registrace pravděpodobně neproběhla.

en: Barcode %1$s was not likely replaced.
cs: Čárový kód %1$s nebyl pravděpodobně nahrazen.

en: Barcode replacements did not likely happen.
cs: Nahrazení čárového kódu pravděpodobně nenastalo.

en: Item with barcode %1$s is not circulating.
cs: Exemplář s čárovým kódem %1$s  není půjčen.

en: Import Barcode File
cs: Import souboru čárových kódů

en: File uploaded.
cs: Soubor nahrán.

en: No barcodes found in file.
cs: Žádný čárový kód nebyl nalezen ve složce.

en: Add Item for record # %1$s
cs: Přidat exemplář pro záznam # %1$s

en: Are you sure sure you want to delete these items? %1$s
cs: Jste si jisti, že chcete smazat tyto exempláře? %1$s

en: Items Deleted
cs: Exempláře smazány

en: Batch Item Deletion
cs: Dávkové vymazání exemplářů

en: Please mark a volume as the destination and then try this again.
cs: Prosím, označte svazek jako cíl a poté to zkuste znovu.

en: All copies not likely transferred.
cs: Všechny kopie nejsou pravděpodobně převedeny.

en: You do not have permission to add volumes to that library.
cs: Nemáte oprávnění přidávat svazky do této knihovny.

en: Add Volume/Item for Record # %1$s
cs: Přidat svazek/exemplář pro záznam # %1$s

en: You do not have permission to edit this volume.
cs: Nemáte oprávnění editovat tento svazek.

en: Volume for record # %1$s
cs: Svazek pro záznam # %1$s

en: Volumes for record # %1$s
cs: Svazky pro záznam # %1$s

en: Volumes modified.
cs: Svazky upraveny.

en: Are you sure you would like to delete this volume?
cs: Jste si jisti, že chcete smazat tento svazek?

en: Are you sure you would like to delete these volumes?
cs: Jste si jisti, že chcete smazat tyto svazky?

en: Delete Volumes?
cs: Vymazat svazky?

en: Delete
cs: Vymazat

[ctx: staff.circ.copy_status.delete_volumes.cancel]
en: Cancel
cs: Zrušit

en: You must delete all the copies on the volume before you may delete the volume itself.
cs: Musíte odstranit všechny kopie svazku, než se může smazat svazek sám.

en: Volumes deleted.
cs: Svazky vymazány.

[ctx: staff.circ.copy_status.mark_volume.title]
en: Limit Selection
cs: Limit pro výběr

[ctx: staff.circ.copy_status.mark_library.limit_one.title]
en: Limit Selection
cs: Limit pro výběr

en: Transfer volumes %1$s to library %2$s on the following record?
cs: Přenos svazků %1$s knihovnou na %2$s na následující záznam?

en: Transfer
cs: Přenos

[ctx: staff.circ.copy_status.transfer_volume.cancel.label]
en: Cancel
cs: Zrušit

en: Volume Transfer
cs: Přenos svazku

en: Transfer Aborted
cs: Nepodařený přesun

en: Volumes transferred.
cs: Svazky přeneseny.

en: All volumes not likely transferred.
cs: Všechny svazky nejsou pravděpodobně přemístěny.

[ctx: staff.circ.copy_status.test_barcode.prompt]
en: Bad check digit, possibly due to a bad scan.  Use this barcode ("%1$s") anyway?
cs: Špatná kontrola číslic, zřejmě skrz špatné scanování. Použit tento čárový kód ("%1$s") i tak?

[ctx: staff.circ.copy_status.status.not_cataloged]
en: Not Cataloged
cs: Nezkatalogizovaný

en: Item is captured for a Hold.
cs: Exemplář je zachycen pro rezervaci.

en: Item is in Transit.
cs: Exempláře jsou v přesunu.

en: Item is circulating.
cs: Exemplář je půjčen.

en: To Printer
cs: K tisku

[ctx: staff.circ.hold_capture.print.barcode]
note: # pad this with whitespace to align with the rest of the staff.circ.hold_capture.print.* entries
en: Barcode:
cs: Čárový kód:

note: # pad this with whitespace to align with the rest of the staff.circ.hold_capture.print.* entries
en: Title:
cs: Název:

note: # pad this with whitespace to align with the rest of the staff.circ.hold_capture.print.* entries
en: Author:
cs: Autor:

note: # pad this with whitespace to align with the rest of the staff.circ.hold_capture.print.* entries
en: Route to:
cs: Cesta k:

note: # pad this with whitespace to align with the rest of the staff.circ.hold_capture.print.* entries
en: Patron:
cs: Čtenář:

en: Could not capture hold.
cs: Nelze zachytit rezervaci.

en: In-House Use
cs: Prezenční použití

[ctx: staff.circ.in_house_use.barcode]
en: Barcode:
cs: Čárový kód:

en: items =
cs: exempláře =

[ctx: staff.circ.in_house_use.yes]
en: Yes
cs: Ano

[ctx: staff.circ.in_house_use.no]
en: No
cs: Ne

note: # adjust Circulation -> Offline Interface to match your translation in lang.dtd
en: In House Use Failed.  If you wish to use the offline interface, in the top menubar select Circulation -> Offline Interface
cs: Prezenční použití selhalo. Pokud chcete použít offline rozhraní, v horním menu zvolte půjčování -> Offline rozhraní

en: In House Use Failed
cs: Prezenční použití selhalo

en: Template Macros
cs: Šablona makra

en: General:
cs: Hlavní:

en: For type: %1$s
cs: Pro typ: %1$s

en: Close Window
cs: Zavřít okno

en: preview:
cs: náhled:

en: Template Saved
cs: Šablona uložena

en: Save Templates File As
cs: Uložit šablonu jako

[ctx: staff.circ.print_list_template.export.error]
en: Error exporting templates
cs: Chyba exportování šablony

en: Import Templates File
cs: Import šablon souboru

en: Imported these templates: %1$s
cs: Import těchto šablon: %1$s

[ctx: staff.circ.print_list_template.import.error]
en: Error exporting templates
cs: Chyby exportování šablon

en: Are you sure you would like to abort transits for copies: %1$s?
cs: Jste si jisti, že chcete ukončit přesun pro kopie: %1$s?

en: Aborting Transits
cs: Přerušení přesunu

[ctx: staff.circ.utils.yes]
en: Yes
cs: Ano

[ctx: staff.circ.utils.no]
en: No
cs: Ne

en: Copy ID = %1$s
cs: ID kopie = %1$s

en: Transit not likely aborted.
cs: Přesun nebyl pravděpodobně zrušen.

en: Problem retrieving patron.
cs: Problém načítání čtenáře.

en: Problem retrieving copy details.
cs: Problém načítání detailů kopie.

en: Problem retrieving circulations.
cs: Problém načítání půjčování.

en: Transaction Type
cs: Typ transakce

en: Count
cs: Účet

en: Patron Barcode
cs: Čárový kód čtenáře

en: Item Barcode
cs: Čárový kód exempláře

en: Due Date
cs: Datum splatnosti

en: Back Date
cs: Datum vrácení

[ctx: staff.circ.utils.not_cataloged]
en: Not Cataloged
cs: Nezkatalogizovaný

en: Retrieving...
cs: Získávání...

en: Short
cs: Krátký

[ctx: staff.circ.utils.loan_duration.normal]
en: Normal
cs: Normální

en: Long
cs: Dlouhý

en: Low
cs: Nízký

[ctx: staff.circ.utils.fine_level.normal]
en: Normal
cs: Normální

en: High
cs: Vysoký

en: Circulate?
cs: Pujčit?

en: Deleted?
cs: Vymazaný?

en: OPAC Visible?
cs: Viditelný OPAC?

en: Deposit?
cs: Uschovat?

note: # The < and > highlight that the value is not set; translate Unset and change the delimiters as needed
en: <Unset>
cs: <Neurovnaný>

en: Checkout Date
cs: Výpůjční datum

en: Checkin Date
cs: Datum vrácení

en: Transaction Finished
cs: Transakce dokončena

en: Date Created
cs: Datum vytvořeno

en: Date Last Edited
cs: Datum poslední editace

en: Edition
cs: Edice

en: Publication Date
cs: Den uveřejnění

en: Publisher
cs: Vydavatel

en: Fines Stopped
cs: Pokuty zastaveny

en: Route To
cs: Cesta k

[ctx: staff.circ.utils.message]
en: Message
cs: Zpráva

en: # of Uses
cs: # použití

en: Alert Message
cs: Varovná zpráva

en: Barcode
cs: Čárový kód

en: Title
cs: Název

en: Author
cs: Autor

en: Call Number
cs: Telefonní číslo

en: Transit ID
cs: ID přesunu

en: Transit Source
cs: Zdroj přesunu

en: Transit Send Time
cs: Čas odeslání přesunu

en: Transit Destination
cs: Cíl přesunu

en: Transit Completion Time
cs: Cekový čas přesunu

en: Transit Copy ID
cs: Přesun ID kopie

en: Request Library (Full Name)
cs: Žádost knihovny (celé jméno)

en: Request Library
cs: Žádost knihovny

en: Request Date
cs: Žádat datum

note: # Date the hold became available
en: Available On
cs: Dostupné na

note: # Date the hold was captured
en: Capture Date
cs: Získat datum

en: Waiting for copy
cs: Čekání na kopii

en: Waiting for capture
cs: Čekání na zachycení

en: In-Transit
cs: V přesunu

en: Ready for pickup
cs: Připraveno pro vyzvednutí

en: Frozen?
cs: Zmrazit?

en: Active?
cs: Aktivovat?

en: Activation Date
cs: Aktivační datum

en: No Date
cs: Žádný datum

en: No Copy
cs: Žádná kopie

en: No Title?
cs: Žádný název?

en: No Author?
cs: Žádný datum?

en: Last Notify Time
cs: Poslední oznamování času

en: Notices
cs: Oznámení

en: Patron Last Name
cs: Přijmení čtenáře

en: Patron First Name
cs: Křestní jméno čtenáře

en: Original hold for transit cancelled.
cs: Původní rezevace pro přesun zrušen.

en: %1$s was already checked in.
cs: %1$s byla již vrácena.

en: This item needs to be routed to %1$s
cs: Tento exemplář musí být směrován na %1$s

en: We should have received a ROUTE_ITEM
cs: Měli jsme obdržet ROUTE_ITEM

[ctx: staff.circ.utils.payload.hold.barcode]
en: Barcode: %1$s
cs: Čárový kód: %1$s

en: Title: %1$s
cs: Název: %1$s

note: # Hold for patron familyName, firstName secondName
en: Hold for patron %1$s, %2$s %3$s
cs: Rezervace pro čtenáře %1$s, %2$s %3$s

en: Notify by phone: %1$s
cs: Oznámit telefonem: %1$s

en: Notify by email: %1$s
cs: Oznámit e-mailem: %1$s

en: Request Date: %1$s
cs: Žádat datum: %1$s

en: Slip Date: %1$s
cs: Lístek data: %1$s

en: Hold Slip
cs: Rezervační lístek

[ctx: staff.circ.utils.hold_slip.print.yes]
en: Print
cs: Tisk

[ctx: staff.circ.utils.hold_slip.print.no]
en: Do Not Print
cs: Netisknout

[ctx: staff.circ.utils.transit_slip.print.yes]
en: Print
cs: Tisk

[ctx: staff.circ.utils.transit_slip.print.no]
en: Do Not Print
cs: Netisknout

en: Hold Capture Delayed
cs: Zachycení rezervace opožděno

en: Do Not Capture
cs: Nezachytit

en: Capture
cs: Zachytit

en: %1$s has been captured for a hold.
cs: %1$s byl zachycen pro rezervaci.

en: %1$s needs to be cataloged.
cs: %1$s potřeba katalogizovat.

en: Destination: %1$s.
cs: Cíl: %1$s.

en: We do not have a holds address for this library.
cs: Nemáme rezervaci adresy pro tuto knihovnu.

en: Unable to retrieve mailing address.
cs: Nepodařilo se najít e-mailovou adresu.

en: Author: %1$s
cs: Autor: %1$s

en: %1$s is in transit.
cs: %1$s je v přesunu

[ctx: staff.circ.work_log_column.message]
en: Message
cs: Zpráva

en: Hold Capture
cs: Získat rezervaci

en: Item Check In
cs: Vrácení exempláře

en: Check In Failed (in circ.util.checkin) (%1$s):
cs: Vrácení selhalo (in circ.util.checkin) (%1$s):

note: # "Circulation" - check &staff.main.menu.circ.label; in lang.dtd # "Offline Interface" - check &staff.main.menu.circ.offline.label; in lang.dtd
en: Check In Failed.  If you wish to use the offline interface, in the top menubar select Circulation -> Offline Interface
cs: Registrace se nezdařila. Pokud byste chtěli využít offline rozhraní, v horním menu zvolte půjčování -> Offline rozhraní

en: Renew Failed for %1$s
cs: Prodloužení pro %1$s selhalo

[ctx: staff.circ.renew.barcode]
en: Barcode: %1$s
cs: Čárový kód: %1$s

en: Barcode: %1$s Status: %2$s
cs: Čárový kód: %1$s Stav: %2$s

en: Barcode: %1$s Message: %2$s
cs: Čárový kód: %1$s  Zpráva: %2$s

en: Are you sure you would like to activate hold %1$s?
cs: Jste si jisti, že chcete aktivovat rezervaci %1$s?

en: Are you sure you would like to activate holds %1$s?
cs: Jste si jisti, že chcete aktivovat rezervace %1$s?

en: Are you sure you would like to suspend hold %1$s?
cs: Jste si jisti, že chcete pozastavit rezervaci %1$s?

en: Are you sure you would like to suspend holds %1$s?
cs: Jste si jisti, že chcete pozastavit rezervace %1$s?

en: Please enter an Activation Date (or leave blank to unset) for hold %1$s.  This will also Suspend the hold.
cs: Prosím, zadejte aktivační datum (nebo nevyplňujte formulář) pro rezervaci %1$s. Tím se také pozastaví rezervace.

en: Please enter an Activation Date (or leave blank to unset) for holds %1$s.  This will also Suspend the holds.
cs: Prosím, zadejte aktivační datum (nebo nevyplňujte formulář) pro rezervace %1$s. Tím se také pozastaví rezervace.

[ctx: staff.circ.holds.activation_date.invalid_date]
en: Invalid Date
cs: Neplatné datum

[ctx: staff.circ.holds.expire_time.invalid_date]
en: Invalid Date
cs: Neplatné datum

[ctx: staff.circ.holds.shelf_expire_time.invalid_date]
en: Invalid Date
cs: Neplatné datum

en: Modifying Holds
cs: Úprava rezervace

[ctx: staff.circ.holds.modifying_holds.yes]
en: Yes
cs: Ano

[ctx: staff.circ.holds.modifying_holds.no]
en: No
cs: Ne

en: Hold %1$s was already activated.
cs: Rezervace %1$s byla již aktivována.

en: Holds %1$s were already activated.
cs: Rezervace %1$s byly již aktivovány.

en: Hold %1$s was already suspended.
cs: Rezervace %1$s byla již odložena.

en: Holds %1$s were already suspended.
cs: Rezervace %1$s byly již odloženy.

en: Holds not likely modified.
cs: Rezervace nejsou pravděpodobně upraveny.

en: Holds not likely activated.
cs: Rezervace nejsou pravděpodobně aktivovovány.

en: Holds not likely suspended.
cs: Rezervace nejsou pravděpodobně odloženy.
