evergreen - en to es translation catalogue (32 entries)

en: Survey ID # ${0}
es: Estudio de ID # ${0}

en: Problem calling method to create new ${0}
es: Problema al llamar al método para crear nuevo ${0}

en: Saved changes to the Mailing Address of ${0}
es: Salvar cambios de la dirrecion del correo ${0}

en: Problem creating new Permission
es: Problema al crear un nuevo permiso

en: Holdable
es: Sostenible

en: Problem saving permission data for ${0}
es: Problema al salvar datos del permiso ${0}

en: Delete Answer
es: Eliminar pregunta

en: Grantable
es: Puede hacerse

en: New ${0} status created
es: Nuevo ${0} porcentaje de creado

en: Problem saving ${0}
es: Problema salvando ${0}

en: New permission map created
es: Nuevo permiso para crear mapa

en: ${0} deleted
es: ${0} eliminado

en: Saved changes to the ILL Address of ${0}
es: Salvados los cambios de la dirrecion "ILL"

en: Problem calling method to create new permission
es: Problema llamando al crear un nuevo permiso

en: Problem fetching Mailing Address for ${0}
es: Problema al extraer la Dirección de Correo para ${0}

en: End Survey Now
es: Finalizar Encuesta Ahora

en: Are you sure you want to delete ${0}?
es: Estas seguro que quieres eliminar ${0}?

en: Saved changes to ${0}
es: Datos guardados de ${0}

en: There are unsaved changes to one or more organization types. Click OK to save these changes, or Cancel to abandon them.
es: Existen cambios sin guardar en uno o mas tipos de organización. Click OK para guardar estos cambios, o Cancelar para abandonarlos.

en: Problem fetching hours of operation for ${0}
es: Problema al obtener horas de operación para ${0}

en: Description
es: Descripción

en: New Type
es: Nuevo Tipo

en: Save Changes
es: Guardar Cambios

en: Problem creating new Permission Map
es: Problema al crear nuevo Mapa de Permisos

en: Problem calling method to create child Group
es: Problema al llamar método para crear Grupo hijo

en: Problem fetching ILL Address for ${0}
es: Problema al obtener Dirección ILL para ${0}

en: Problem fetching perm maps
es: Problema al obtener mapa de permisos

en: New child Group created for ${0}
es: Nuevo Grupo hijo creado para ${0}

en: New child Organization Type created for ${0}
es: Nuevo Tipo de Organización hijo creado para ${0}

en: Problem creating child organizational unit
es: Problema creando unidad organizacional hija.

en: Add Answer
es: Agregar Respuesta

en: Problem fetching organizational unit data
es: Problema al obtener información de unidad organizacional
