Evergreen 1.4 - en to cs translation catalogue (1868 entries)

en: remote v1
cs: vzdálený v1

en: English
cs: angličtina

en: Check today's date above.
cs: Zkontrolujte dnešní datum uvedené výše.

en: Check barcode?
cs: Zkontrolovat čárový kód?

en: or choose one of these
cs: nebo vyberte jednoho z těchto

en: _: common.date_helper.normal
    Normal
cs: Běžný

en: Today + 3 days
cs: Dnes + 3 dny

en: Today + 7 days
cs: Dnes + 7 dní

en: Today + 14 days
cs: Dnes + 14 dní

en: Today + 30 days
cs: Dnes + 30 dní

en: Enter the item due date:
cs: Zadejte datum, do kterého má být exemplář vrácen:

en: _: common.enter.label common.enter.accesskey
    &Enter
cs: &Zadejte

en: Enter the item barcode:
cs: Zadejte čárový kód exempláře:

en: _: common.title
    Title
cs: Název

en: _: common.author
    Author
cs: Autor

en: _: common.subject
    Subject
cs: Téma

en: Series
cs: Edice

en: _: common.keyword
    Keyword
cs: Klíčové slovo

en: _: common.type
    Type
cs: Typ

en: _: common.isbn
    ISBN
cs: ISBN

en: _: common.format
    Format
cs: Formát

en: Login
cs: Přihlášení

en: Log Out
cs: Odhlášení

en: at
cs: v

en: _: common.of
    of
cs: z

en: _: common.cancel
    Cancel
cs: Storno

en: _: common.library
    Library
cs: Knihovna

en: Step 1)
cs: Krok 1)

en: Step &2)
cs: Krok &2)

en: Step &3)
cs: Krok &3)

en: Step &4)
cs: Krok &4)

en: Step 6)
cs: Krok 6)

en: _: common.username
    Username
cs: Uživatelské jméno

en: &Username:
cs: &Uživatelské jméno:

en: _: common.barcode
    Barcode
cs: Čárový kód

en: _: common.password
    Password
cs: Heslo

en: _: common.refresh
    Refresh
cs: Obnovit

en: _: common.submit
    Submit
cs: Odeslat

en: User not found
cs: Uživatel nenalezen

en: Not Yet Implemented
cs: Zatím neimplementováno

en: Delete selected transaction
cs: Smazat vybrané transakce

en: &Save these transactions
cs: &Uložit tyto transakce

en: True
cs: Pravda

en: False
cs: Nepravda

en: _: common.textbox.cut
    Cut
cs: Vyjmout

en: _: common.textbox.copy
    Copy
cs: Kopírovat

en: _: common.textbox.paste
    Paste
cs: Vložit

en: _: common.textbox.delete
    Delete
cs: Zrušit

en: _: common.textbox.select_all
    Select All
cs: Vybrat vše

en: Login failed.  The username or password entered was incorrect.
cs: Přihlášení selhalo. Zadané uživatelské jméno nebo heslo nebylo správné.

en: Login session has timed out or does not exist
cs: Přihlášení vypršelo nebo neexistuje

en: User was not found in the database
cs: Uživatel nebyl nalezen v databázi

en: Permission Denied
cs: Přístup odepřen

en: User is not allowed to create holds for other users at this location
cs: Uživatel není oprávněn vytvářet rezervace pro ostatní uživatele v této knihovně

en: _: common.cancel.accesskey
    C
cs: C

en: _: common.login.accesskey
    L
cs: L

en: _: common.password.accesskey
    P
cs: P

en: _: common.barcode.accesskey
    B
cs: B

en: About
cs: O

en: _: staff.acp_label_barcode
    Barcode
cs: Čárový kód

en: _: staff.acp_label_call_number
    Call Number
cs: Signatura

en: Circulate As Type
cs: Půjčovat jako typ

en: Circulation Library
cs: Výpůjční knihovna

en: Circulation Modifier
cs: Modifikátor výpůjčky

en: _: staff.acp_label_copy_number
    Copy Number
cs: Číslo exempláře

en: _: staff.acp_label_deposit
    Deposit
cs: Vklad

en: _: staff.acp_label_deposit_amount
    Deposit Amount
cs: Vložená částka

en: _: staff.acp_label_fine_level
    Fine Level
cs: Úroveň pokuty

en: _: staff.acp_label_id
    Copy ID
cs: ID exempláře

en: _: staff.acp_label_loan_duration
    Loan Duration
cs: Délka výpůjčky

en: _: staff.acp_label_location
    Location
cs: Knihovna

en: _: staff.acp_label_price
    Price
cs: Cena

en: _: staff.acp_label_status
    Status
cs: Status

en: Capture Time
cs: Čas pořízení

en: Current Copy
cs: Tento exemplář

en: Email Notify
cs: Upozornění e-mailem

en: Expire Time
cs: Čas expirace

en: Fulfillment Time
cs: Čas splnění

en: _: staff.ahr_hold_type_label
    Type
cs: Typ

en: Holdable Formats
cs: Rezervovatelné formáty

en: Hold ID
cs: ID rezervace

en: _: staff.ahr_ischanged_label
    Is changed
cs: Je změněno

en: _: staff.ahr_isdeleted_label
    Is deleted
cs: Je smazáno

en: _: staff.ahr_isnew_label
    Is new
cs: Je nové

en: Phone Notify
cs: Telefonické upozornění

en: _: staff.ahr_pickup_lib_label
    Pickup Library
cs: Knihovna, v níž bude exemplář připraven k vyzvednutí

en: Previous Check Time
cs: Čas předchozí výpůjčky

en: Request Time
cs: Čas žádosti

en: Requestor
cs: Žadatel

en: Selection Depth
cs: Hloubka výběru

en: _: staff.ahr_status_label
    Status
cs: Status

en: Target
cs: Cíl

en: User
cs: Uživatel

en: _: staff.au_active_label
    Active
cs: Aktivní

en: _: staff.au_addresses_label
    Addresses
cs: Adresy

en: _: staff.au_alert_message_label
    Alert Message
cs: Varovná zpráva

en: _: staff.au_billing_address_label
    Billing Address
cs: Adresa pro vyúčtování

en: Card
cs: Karta

en: Cards
cs: Karty

en: Check Outs
cs: Výpůjčky

en: _: staff.au_claims_returned_count_label
    Claims Returned Count
cs: Počet vrácených požadavků

en: Create Date
cs: Datum vytvoření

en: Day Phone
cs: Telefon přes den

en: _: staff.au_dob_label
    Date of Birth
cs: Datum narození

en: Email
cs: E-mail

en: _: staff.au_evening_phone_label
    Evening Phone
cs: Telefon večer

en: _: staff.au_expire_date_label
    Expire Date
cs: Datum expirace

en: _: staff.au_family_name_label
    Family Name
cs: Příjmení

en: First Given Name
cs: Křestní jméno

en: Hold Requests
cs: Požadavky na rezervace

note: "OU" is an organization unit - typically a library
en: Home OU
cs: Domovská organizační jednotka

en: User ID
cs: ID uživatele

en: Identification Type2
cs: Identifikace Typ2

en: Identification Type
cs: Identifikace typ

en: Identification Value2
cs: Identifikace Hodnota2

en: Identification Value
cs: Identifikace hodnota

en: _: staff.au_ischanged_label
    Is changed
cs: Je změněno

en: _: staff.au_isdeleted_label
    Is deleted
cs: Je smazáno

en: _: staff.au_isnew_label
    Is new
cs: Je nové

en: _: staff.au_label_active
    Active
cs: Aktivní

en: _: staff.au_label_family_name
    Family Name
cs: Příjmení

en: _: staff.au_label_first_given_name
    First Name
cs: Křestní jméno

en: Record ID
cs: ID záznamu

en: _: staff.au_label_prefix
    Prefix
cs: Předpona

en: _: staff.au_label_second_given_name
    Middle Name
cs: Prostřední jméno

en: _: staff.au_label_suffix
    Suffix
cs: Přípona

note: "xact" is a transaction
en: Last Xact ID
cs: Poslední Xact ID

en: _: staff.au_mailing_address_label
    Mailing Address
cs: Poštovní adresa

en: Master Account
cs: Hlavní účet

en: Net Access Level
cs: Úroveň přístupu k síti

en: _: staff.au_other_phone_label
    Other Phone
cs: Další telefon

en: _: staff.au_passwd_label
    Password
cs: Heslo

en: _: staff.au_password_label
    Password
cs: Heslo

en: Photo URL
cs: URL fotografie

en: _: staff.au_prefix_label
    Prefix
cs: Předpona

en: _: staff.au_profile_label
    Profile
cs: Profil

en: Second Given Name
cs: Druhé jméno

en: Settings
cs: Nastavení

en: _: staff.au_standing_label
    Standing
cs: Trvalý

en: Statistical Category Entries
cs: Záznamy statistických kategorií

en: _: staff.au_suffix_label
    Suffix
cs: Přípona

en: Super User
cs: Superuživatel

en: Survey Responses
cs: Odpovědi z dotazníku

en: User group
cs: Uživatelská skupina

en: User name
cs: Uživatelské jméno

en: Available to:
cs: Dostupné pro:

en: Description:
cs: Popis:

en: End:
cs: Konec:

en: Poll Format:
cs: Formát ankety:

en: _: staff.admin.survey.name.label
    Name:
cs: Jméno:

en: _: staff.admin.survey.opac_visible.label
    OPAC Visible:
cs: Viditelné v OPACu:

en: Required:
cs: Vyžadováno:

en: Save this &Question
cs: Uložte tuto &Otázku

en: Staff Client:
cs: Klient pro zaměstnance

en: Start:
cs: Začátek:

en: Most Recent Staff Actions
cs: Nejnovější Zaměstnanecké Akce

en: _: staff.admin.work_log.refresh_btn.label
    Refresh
cs: Obnovit

en: Log in
cs: Přihlásit

en: Log off
cs: Odhlásit

en: _: staff.auth.logoff_prompt.key
    L
cs: L

en: _: staff.auth.name_prompt
    Name:
cs: Jméno:

en: _: staff.auth.name_prompt.key
    N
cs: N

en: Password:
cs: Heslo:

en: _: staff.auth.password_prompt.accesskey
    P
cs: P

en: _: staff.auth.password_prompt.key
    P
cs: P

en: Exit Evergreen
cs: Ukončit Evergreen

en: _: staff.auth.submit_prompt
    Submit
cs: Odeslat

en: _: staff.auth.submit_prompt.key
    S
cs: S

en: _: staff.auth.title
    Evergreen Staff Client
cs: Klient Evergreenu pro zaměstnance

en: About this client...
cs: O tomto klientovi...

en: Open &New Window
cs: Otevřít &nové okno

en: Local&e:
cs: Lokalita&:

en: &Apply Locale
cs: &Aplikuj lokalitu

en: &Verify
cs: &Ověřit

en: &Retrieve
cs: &Získat

en: Current Payment
cs: Tato platba

en: Information
cs: Informace

en: _: staff.bills_interface_label
    Bills
cs: Účty

en: Money
cs: Peníze

en: Total Owed
cs: Celková dlužná částka

en: Bill Patron
cs: Vyúčtuj uživateli

en: Record and Dates
cs: Záznam a data

en: _: staff.browse_list.barcode
    Barcode
cs: Čárový kód

en: _: staff.browse_list.callnumber
    Call Number
cs: Signatura

en: Circulate As
cs: Půjčovat jako

en: _: staff.browse_list.circ_lib
    Circulating Library
cs: Výpůjční knihovna

en: _: staff.browse_list.circ_modifier
    Circ Modifier
cs: Modifikátor výpůjčky

en: _: staff.browse_list.circulate
    Circulate
cs: Půjčovat

en: _: staff.browse_list.copy_number
    Copy Number
cs: Číslo exempláře

en: Creation Date
cs: Datum vytvoření

en: Creator
cs: Autor

en: _: staff.browse_list.deposit
    Deposit
cs: Vklad

en: _: staff.browse_list.deposit_amount
    Deposit Amount
cs: Vložená částka

en: Edit Date
cs: Datum editace

en: _: staff.browse_list.fine_level
    Fine Level
cs: Úroveň pokuty

en: Owning Lib
cs: Vlastnická knihovna

en: _: staff.browse_list.loan_duration
    Loan Duration
cs: Délka výpůjčky

en: Location and Barcode
cs: Umístění a čárový kód

en: _: staff.browse_list.location2
    Location
cs: Umístění

en: _: staff.browse_list.opac_visible
    OPAC
cs: OPAC

en: _: staff.browse_list.price
    Price
cs: Cena

en: _: staff.browse_list.ref
    Reference
cs: Příruční knihovna

en: _: staff.browse_list.shelving_loc
    Shelving Location
cs: Umístění na regále

en: _: staff.browse_list.status
    Status
cs: Status

en: _: staff.browse_list.win_title
    Cataloging
cs: Katalogizace

en: _: staff.cat.fixed.BKS.key
    B
cs: B

en: _: staff.cat.fixed.COM.key
    O
cs: O

en: _: staff.cat.fixed.MAP.key
    P
cs: P

en: _: staff.cat.fixed.MIX.key
    M
cs: M

en: _: staff.cat.fixed.REC.key
    R
cs: R

en: _: staff.cat.fixed.SCO.key
    C
cs: C

en: _: staff.cat.fixed.SER.key
    S
cs: S

en: _: staff.cat.fixed.VIS.key
    V
cs: V

en: _: staff.cat.opac.add_bucket.label staff.cat.opac.add_bucket.accesskey
    Add to &Bucket
cs: Přidat do &skupiny

en: _: staff.cat.opac.bib_in_new_tab.label
    Duplicate in New Tab
cs: Zdvojit v nové záložce

en: _: staff.cat.opac.copy_browse.label staff.cat.opac.copy_browse.accesskey
    &Holdings Maintenance
cs: &Správa exemplářů

en: Set bottom interface as Default
cs: Nastavit spodní rozhraní jako implicitní

en: _: staff.cat.opac.marc_edit.label staff.cat.opac.marc_edit.accesskey
    MARC &Edit
cs: MARC &Editovat

en: _: staff.cat.opac.marc_view.label staff.cat.opac.marc_view.accesskey
    MARC &View
cs: MARC &Zobrazit

en: &Mark for Overlay
cs: &Označit pro překrytí

en: &Delete Record
cs: &Smazat záznam

en: &Undelete Record
cs: &Vrátit záznam zpět

en: &Actions for this Record
cs: &Akce pro tento záznam

en: _: staff.cat.opac.opac_view.label staff.cat.opac.opac_view.accesskey
    &OPAC View
cs: &Zobrazení v OPACu

en: &End
cs: &Konec

en: &Next
cs: &Další

en: &Previous
cs: &Předchozí

en: &Start
cs: &Začátek

en: Reset Display
cs: Znovu nastavit zobrazení

en: _: staff.cat.opac.remove_me.label
    Remove this Frame
cs: Odstranit tento rámec

en: _: staff.cat.opac.view_holds.label staff.cat.opac.view_holds.accesskey
    View Hold&s
cs: Zobrazit &rezervaci

en: _: staff.cat.popup.add_to_bucket
    Add to Bucket
cs: Přidat do skupiny

en: View Copies (Tab)
cs: Zobrazit exempláře (záložka)

en: View Copies (Window)
cs: Zobrazit exempláře (okno)

en: Edit Record (Tab)
cs: Editovat záznam (záložka)

en: Edit Record (Window)
cs: Editovat záznam (okno)

en: Advanced
cs: Pokročilé

en: _: staff.cat.search_advanced.key
    V
cs: V

en: _: staff.cat.search_all
    Keyword
cs: Klíčové slovo

en: _: staff.cat.search_author
    Author
cs: Autor

en: _: staff.cat.search_barcode
    Item Barcode
cs: Čárový kód exempláře

en: _: staff.cat.search_callnumber
    Call Number
cs: Signatura

en: _: staff.cat.search_count_copy
    Location
cs: Umístění

en: _: staff.cat.search_count_copy.key
    L
cs: L

en: Show Only These Records
cs: Ukázat pouze tyto záznamy

en: Search Criteria
cs: Kritéria pro vyhledávání

en: _: staff.cat.search_format
    Format
cs: Formát

en: _: staff.cat.search_format.key
    F
cs: F

en: System ID
cs: Systémové ID

en: ISBN or ISSN
cs: ISBN nebo ISSN

en: _: staff.cat.search_location
    Location
cs: Umístění

en: _: staff.cat.search_location.key
    L
cs: L

en: Order
cs: Pořadí

en: _: staff.cat.search_order.key
    O
cs: O

en: _: staff.cat.search_pubyear
    Pub Year
cs: Rok vydání

en: _: staff.cat.search_subject
    Subject
cs: Téma

en: Search
cs: Vyhedávat

en: _: staff.cat.search_submit.key
    S
cs: S

en: _: staff.cat.search_tcn
    TCN
cs: Kontrolní číslo záznamu

en: Terms
cs: Klíčová slova

en: _: staff.cat.search_title
    Title
cs: Název

en: _: staff.cat.search_type
    Type
cs: Typ

en: _: staff.cat.search_type.key
    T
cs: T

en: _: staff.cat.test.key
    E
cs: E

en: TCN goes here
cs: Kontrolní číslo záznamu má být uvedeno zde

en: All
cs: Vše

en: Language Material
cs: Textový dokument

en: Notated Music
cs: Hudebnina

en: Manuscript Notated Music
cs: Rukopisná hudebnina

en: Cartographic Material
cs: Kartografický dokument

en: Manuscript Cartographic Material
cs: Rukopisný kartografický dokument

en: Projected Medium
cs: Projekční médium

en: Nonmusical Sound Recording
cs: Nehudební zvukový záznam

en: Musical Sound Recording
cs: Hudební zvukový záznam

en: Two-dimensional Nonprojectable Graphic
cs: Dvojrozměrná neprojekční grafika

en: Computer File
cs: Počítačový soubor/Elektronický zdroj

en: Kit
cs: Souprava/soubor

en: Mixed Material
cs: Smíšený dokument

en: Three-dimensional Artifact or Naturally Occurring Object
cs: Trojrozměrný předmět nebo přírodní objekt

en: Manuscript Language Material
cs: Rukopisný textový dokument

en: _: staff.checkin.auto_print_label
    Auto-Print
cs: Tisknout automaticky

en: _: staff.checkin.auto_print_label.accesskey
    A
cs: A

en: Done
cs: Provedeno

en: _: staff.checkin.done_label.accesskey
    D
cs: D

en: _: staff.checkin.print_receipt.label
    Print List
cs: Vytisknout seznam

en: _: staff.renew.print_receipt.label
    Print List
cs: Seznam tisku

en: _: staff.checkin.reprint_receipt_label
    Re-Print Last List
cs: Znovu vytisknout poslední seznam

en: _: staff.checkin.reprint_receipt_label.accesskey
    L
cs: L

en: _: staff.checkin_interface_label
    Check In
cs: Vrátit

en: Route To
cs: Směrovat k

en: _: staff.checkin_label_status
    Status
cs: Status

en: Message
cs: Zpráva

en: _: staff.checkin_patron.name.label
    Patron Name
cs: Jméno uživatele

en: _: staff.checkin_patron.retrieve
    Retrieve Patron
cs: Nalézt uživatele

en: _: staff.checkin_patron.retrieve.accesskey
    R
cs: R

en: _: staff.checkout_interface_label
    Check Out
cs: Půjčit

en: Evergreen Offline
cs: Evergreen je offline

en: Estimated Server Time - Click to adjust
cs: Odhadovaný čas serveru - klikněte pro provedení úpravy

en: &Check Out
cs: &Půjčit

en: &Renew
cs: &Prodloužit

en: In &House Use
cs: &Prezenční výpůjčka

en: Check &In
cs: &Vrátit

en: Register &Patron
cs: Registrovat &uživatele

en: &Last Receipt
cs: &Poslední stvrzenka

en: _: staff.circ.offline.cmd_exit.label staff.circ.offline.cmd_exit.accesskey
    E&xit
cs: U&končit

en: Standalone Check In
cs: Jednotlivé vrácení

en: _: staff.circ.offline_checkin.step2a.label staff.circ.offline_checkin.step2a.accesskey
    &Enter
cs: &Zadat

en: Repeat Steps 2 until done.
cs: Opakuj kroky 2, dokud nebudou dokončeny.

en: _: staff.circ.offline.finish.description
    Finish
cs: Ukončit

en: Print receipt?
cs: Vytisknout stvrzenku?

en: Standalone Check Out
cs: Jednotlivá výpůjčka

en: Enter the patron's barcode:
cs: Zadat čárový kód uživatele:

en: _: staff.circ.offline_checkout.step5.description
    Repeat Steps 3 and 4 until done.
cs: Opakovat kroky 3 a 4, dokud nebudou dokončeny.

en: Standalone In House Use
cs: Jednotlivé prezenční užití

en: Enter the number of uses for the item:
cs: Zadat počet využití exempláře:

en: Repeat Steps 2 and 3 until done.
cs: Opakovat kroky 2 a 3, dokud nebudou dokončeny.

en: Standalone Patron Registration
cs: Jednotlivá registrace uživatele

en: _: staff.circ.offline_register.x_home_ou.label
    Home Library:
cs: Domácí knihovna:

en: _: staff.circ.offline_register.x_profile.label
    Profile:
cs: Profil:

en: New Barcode:
cs: Nový čárový kód:

en: New Password:
cs: Nové heslo:

en: _: staff.circ.offline_register.family_name.label
    Last Name:
cs: Příjmení:

en: _: staff.circ.offline_register.first_given_name.label
    First Name:
cs: Křestní jméno:

en: _: staff.circ.offline_register.dob.label
    Date of Birth:
cs: Datum narození:

en: Identification Type:
cs: Identifikace typ:

en: Ident Value:
cs: Identifikace hodnota:

en: _: staff.circ.offline_register.billing_address.label
    Billing Address
cs: Adresa pro vyúčtování

en: Line 1
cs: Řádek 1

en: Line 2
cs: Řádek 2

en: _: staff.circ.offline_register.city.label
    City
cs: Město

en: _: staff.circ.offline_register.state.label
    State
cs: Stát

en: Postal Code
cs: Poštovní směrovací číslo

en: _: staff.circ.offline_register.country.label
    Country
cs: Země

en: &Save patron registration
cs: &Uložit registraci uživatele

en: Standalone Renew
cs: Jednotlivé prodloužení

en: (Optional) Enter the patron's barcode:
cs: (Nepovinné) Zadat čárový kód uživatele:

en: _: staff.circ.offline_renew.step5.label
    Repeat Steps 3 and 4 until done.
cs: Opakovat kroky 3 a 4, dokud nebudou dokončeny.

en: _: staff.circ.checkin.caption
    Check In
cs: Vrátit

en: _: staff.circ.checkin.scan.label staff.circ.checkin.scan.accesskey
    Enter B&arcode:
cs: Zadat č&árový kód:

en: _: staff.circ.checkin.submit.label staff.circ.checkin.submit.accesskey
    &Submit
cs: &Odeslat

en: Backdate
cs: antedatovat

en: _: staff.circ.backdate_post_checkin.cancel_btn.label staff.circ.backdate_post_checkin.cancel_btn.accesskey
    &Cancel
cs: &zrušit

en: _: staff.circ.backdate_post_checkin.apply_btn.label staff.circ.backdate_post_checkin.apply_btn.accesskey
    &Apply
cs: &Použít

en: _: staff.circ.renew.caption
    Renew
cs: Prodloužit

en: _: staff.circ.renew.scan.label staff.circ.renew.scan.accesskey
    Enter B&arcode:
cs: Zadat Č&árový kód:

en: _: staff.circ.renew.submit.label staff.circ.renew.submit.accesskey
    &Submit
cs: &Uznat

en: _: staff.circ.context_cancel_hold
    Cancel Hold
cs: Zrušit rezervaci

en: _: staff.circ.context_checkin
    Check In
cs: Vrátit

en: Edit Copy
cs: Editovat exemplář

en: Mark as Lost
cs: Označit jako ztracený

en: Mark as Missing
cs: Označit jako chybějící

en: Show Title in OPAC
cs: Ukázat záznam v OPACu

en: _: staff.circ.context_renew
    Renew
cs: Prodloužit

en: Capture Hold
cs: Pořídit rezervaci

en: Enter Barcode:
cs: Zadat čárový kód:

en: _: staff.circ.hold_capture.scan_label.accesskey
    a
cs: a

en: _: staff.circ.hold_capture.submit_label
    Submit
cs: Odeslat

en: _: staff.circ.hold_capture.submit_label.accesskey
    S
cs: S

en: _: staff.circ_label_due_date
    Due Date
cs: Datum vrácení

en: Circulation ID
cs: ID výpůjčky

en: _: staff.circ_label_renewal_remaining
    Remaining Renewals
cs: Zbývající prodloužení

en: Check in Date
cs: Datum vrácení

en: Check out Date
cs: Datum výpůjčky

en: Copies Edit
cs: Editace exemplářů

en: _: staff.copy.attr.barcode
    Barcode
cs: Čárový kód

en: Circulate?
cs: Vypůjčit?

en: _: staff.copy.attr.circulate.no
    No
cs: Ne

en: _: staff.copy.attr.circulate.yes
    Yes
cs: Ano

en: _: staff.copy.attr.circulating_lib
    Circulating Library
cs: Vypůjčující knihovna

en: Copy Status: Available?
cs: Status exempláře: Dostupný?

en: Copy Status
cs: Status exempláře

en: Deposit?
cs: Vklad?

en: _: staff.copy.attr.deposit.no
    No
cs: Ne

en: _: staff.copy.attr.deposit.yes
    Yes
cs: Ano

en: _: staff.copy.attr.deposit_amount
    Amount
cs: Částka

en: Deposit Notes
cs: Poznámky o vkladu

en: _: staff.copy.attr.fine_level
    Fine Level
cs: Úroveň pokuty

en: High
cs: Vysoká

en: Low
cs: Nízká

en: _: staff.copy.attr.fine_level.normal
    Normal
cs: Běžná

en: Holds Protection
cs: Ochrana před rezervacemi

en: 3 months (facility)
cs: 3 měsíce (zařízení)

en: 6 months (region)
cs: 6 měsíců (region)

en: No hold protection
cs: Žádná ochrana před rezervacemi

en: Not holdable
cs: Nerezervovatelný

en: _: staff.copy.attr.home_lib
    Home Library
cs: Domácí knihovna

en: _: staff.copy.attr.loan_duration
    Loan Duration
cs: Délka výpůjčky

en: Long
cs: Dlouhá

en: _: staff.copy.attr.loan_duration.normal
    Normal
cs: Běžná

en: Short
cs: Krátká

en: Copy Notes
cs: Poznámky o exempláři

en: Copy Notes Patron Viewable?
cs: Poznámky o exempláři viditelné pro uživatele?

en: _: staff.copy.attr.notes_viewable.example1
    Yes
cs: Ano

en: _: staff.copy.attr.notes_viewable.example2
    No
cs: Ne

en: OPAC Visible?
cs: Viditelné v OPACu?

en: _: staff.copy.attr.opac_visible.no
    No
cs: Ne

en: _: staff.copy.attr.opac_visible.yes
    Yes
cs: Ano

en: _: staff.copy.attr.price
    Price
cs: Cena

en: Reference Material?
cs: Dokument z příruční knihovny?

en: _: staff.copy.attr.reference_material.no
    No
cs: Ne

en: _: staff.copy.attr.reference_material.yes
    Yes
cs: Ano

en: _: staff.copy.attr.shelving_location
    Shelving Location
cs: Umístění na regále

en: Stacks
cs: Sklady

en: Audio-Visual
cs: Audiovizuální

en: Children's Room
cs: Dětské oddělení

en: Garden Room
cs: Zahrada

en: _: staff.copy.attr.shelving_location.example5
    Reference
cs: Příruční knihovna

en: Ready Reference
cs: Příručky

en: Behind Circulation Desk
cs: Za výpůjčním pultem

en: _: staff.copy.attr.shelving_location.example8
    Display
cs: Ukázat

en: Health
cs: Zdraví

en: Audience
cs: Publikum

en: Adult
cs: Dospělí

en: _: staff.copy.attr.stat.audience.example2
    Juvenile
cs: Mládež

en: Preschool
cs: Předškolní věk

en: Primary
cs: 1. stupeň

en: Pre-adolescent
cs: Preadolescenti

en: Young adult
cs: Mladí

en: General
cs: Obecné

en: Genre
cs: Žánr

en: Adventure
cs: Dobrodružství

en: Spy
cs: Špionáž

en: War
cs: Válka

en: Religious fiction
cs: Náboženská beletrie

en: Shortstory
cs: Povídka

en: _: staff.copy.attr.stat.genre.example16
    Biography
cs: Životopis

en: _: staff.copy.attr.stat.genre.example17
    Holiday
cs: Prázdniny

en: Nonfiction
cs: Literatura faktu

en: Historical
cs: Historie

en: _: staff.copy.attr.stat.genre.example4
    Holiday
cs: Prázdniny

en: Horror
cs: Horor

en: Mystery
cs: Záhady

en: Romance
cs: Romantika

en: _: staff.copy.bucket
    Add to Bucket
cs: Přidat do skupiny

en: _: staff.copy.bucket.key
    B
cs: B

en: Clone Copy
cs: Klonovat exemplář

en: Close Window
cs: Zavřít okno

en: _: staff.copy.close.key
    C
cs: C

en: Default Attributes
cs: Implicitní atributy

en: _: staff.copy.default.attr.value
    Value
cs: Hodnota

en: Delete Copy
cs: Vymazat exemplář

en: Edit Categories
cs: Upravit kategorie

en: Edit Entries
cs: Upravit záznamy

en: Local Attributes
cs: Místní atributy

en: _: staff.copy.local.attr.value
    Value
cs: Hodnota

en: _: staff.copy.notes
    Note
cs: Poznámka

en: Add Note
cs: Přidat poznámku

en: _: staff.copy.notes.add.key
    A
cs: A

en: Date
cs: Datum

en: Delete Note
cs: Vymazat poznámku

en: _: staff.copy.notes.delete.key
    D
cs: D

en: From
cs: Z

en: _: staff.copy.notes.opac
    OPAC
cs: OPAC

en: Reload Copy
cs: Znovu nahrát exemplář

en: _: staff.copy.reload.key
    R
cs: R

en: Save Copy
cs: Uložit exemplář

en: _: staff.copy.save.key
    S
cs: S

en: Barcode goes here
cs: Sem umístěte čárový kód

en: Transfer Copy
cs: Exemplář k přepravě

en: Batch Add Copies Wizard
cs: Dávkový průvodce přidáváním exemplářů

en: _: staff.copy_browser_interface_label
    Copies
cs: Exempláře

en: Copy statistical categories
cs: Statistické kategorie exemplářů

en: Display patron
cs: Zobrazit uživatele

en: Results per page
cs: Výsledků na stránku

en: _: staff.displaying.of
    of
cs: z

en: Displaying results
cs: Zobrazování výsledků

en: Fieldmapper
cs: Mapování polí

en: Filter Console
cs: Konzole pro filtrování

en: _: staff.hold_capture.auto_print.label staff.hold_capture.auto_print.accesskey
    &Auto-Print
cs: &Automatický tisk

en: _: staff.hold_capture.done.label staff.hold_capture.done.accesskey
    &Done
cs: &Provedeno

en: _: staff.hold_capture.print_receipt.label
    Print List
cs: Vytisknout seznam

en: _: staff.hold_capture.reprint_receipt_label
    Re-Print Last List
cs: Znovu vytisknout poslední seznam

en: _: staff.hold_capture.reprint_receipt_label.accesskey
    L
cs: L

en: Hold capture
cs: Pořízení rezervace

en: _: staff.hold_capture_patron.name.label
    Patron Name
cs: Jméno uživatele

en: _: staff.hold_capture_patron.retrieve
    Retrieve Patron
cs: Vyhledat uživatele

en: _: staff.hold_capture_patron.retrieve.accesskey
    R
cs: R

en: Available
cs: Dostupný

en: _: staff.holds_status_in_transit
    In Transit
cs: V přepravě

en: Copy found, waiting for capture
cs: Exemplář nalezen, čekání na pořízení

en: Waiting for available copy
cs: Čekání na dostupný exemplář

en: Items out
cs: Vypůjčené exempláře

en: Console
cs: Konzole

en: Startup and Shutdown
cs: Start a vypnutí

en: Authentication
cs: Autentikace

en: Debug Options
cs: Možnosti odladění

en: _: staff.main.auth.debug.clear
    Clear Cache
cs: Vymazat cache

en: _: staff.main.auth.debug.clear.accesskey
    C
cs: C

en: JavaScript Console
cs: Konzole JavaScriptu

en: _: staff.main.auth.debug.debugger.accesskey
    D
cs: D

en: _: staff.main.auth.debug.inspector.accesskey
    I
cs: I

en: Chrome List
cs: Chrome Seznam

en: Hostname
cs: Jméno hostitelského počítače

en: _: staff.main.auth.hostname.accesskey
    H
cs: H

en: Offline Use
cs: Užití offline

en: Export Transactions
cs: Exportovat transakce

en: Import Transactions
cs: Importovat transakce

en: Standalone Interface
cs: Samostatné rozhraní

en: _: staff.main.auth.offline.interface.accesskey
    S
cs: S

en: Re-Test Server
cs: Znovu testovat server

en: _: staff.main.auth.retest.accesskey
    R
cs: R

en: Add SSL Exception
cs: Přidat výjimku SSL

en: _: staff.main.auth.status
    Status
cs: Status

en: Version
cs: Verze

en: Workstation
cs: Pracovní stanice

en: _: staff.main.button_bar.check_out.label
    Check Out
cs: Půjčit

en: _: staff.main.button_bar.check_in.label
    Check In
cs: Vrátit

en: _: staff.main.button_bar.item_status.label
    Item Status
cs: Status exempláře

en: _: staff.main.button_bar.patron_search.label
    Patron Search
cs: Vyhledávání uživatelů

en: Patron Registration
cs: Registrace Příznivce

en: _: staff.main.menu.admin.accesskey
    -
cs: -

en: &Browse Unfulfilled Holds for this Pickup Lib
cs: &Prohlížet nesplněné rezervaci pro tuto půjčující knihovnu

en: Operator Change: New
cs: Změna operátora: Nový

en: _: staff.main.menu.admin.clear_cache.accesskey
    3
cs: 3

en: _: staff.main.menu.admin.clear_cache.label
    Clear Cache
cs: Vymazat cache

en: &JavaScript Console
cs: &Konzole JavaScriptu

en: Test Module
cs: Testovací modul

en: Copy &Location Editor
cs: Editor exemplářů a &umístění

en: _: staff.main.menu.admin.developer.accesskey
    -
cs: -

en: Notifications / Action Triggers
cs: Oznámení / Akční Spouštěče

en: Surveys
cs: Ankety

en: Field Documentation
cs: Obor Dokumentace

en: Standing Penalties
cs: Stálé Sankce

en: Group Penalty Thresholds
cs: Práh Skupinové Sankce

en: Copy Location Order
cs: Příkaz ke kopírování umístění

en: Circulation Policies
cs: Rozšiřování Politik

en: Hold Policies
cs: Vliv Politik

en: Server Administration
cs: Administrace Serveru

en: Organization Types
cs: Typy organizací

en: Organizational Units
cs: Organizační jednotky

en: Permission Groups
cs: Skupiny povolení

en: Permissions
cs: Oprávnění

en: Copy Statuses
cs: Stavy výtisků

en: MARC Codes
cs: Kódy MARC

en: Billing Types
cs: Druhy Účtování

en: Circulation Modifiers
cs: Modifikátory Oběhu

en: Organization Unit Setting Types
cs: Typy Nastavení Organizační Jednotky

en: User Setting Types
cs: Typy Uživatelského Nastavení

en: For developers...
cs: Pro vývojáře...

en: &Download Offline Patron List
cs: &Stáhnout offline seznam uživatelů

en: Field&mapper
cs: Mapování &polí

en: &Non-Cataloged Type Editor
cs: &Editor nezkatalogizovaného typu

en: Offline &Transaction Management
cs: Správa offline &transakcí

en: &Public OPAC
cs: &Veřejný OPAC

en: Unhide Tabs
cs: Odkrýt záložky

en: Extension Manager
cs: Správa rozšíření

en: Theme Manager
cs: Správa témat

en: Statistical &Category Editor
cs: Editor statistických &kategorií

en: &Receipt Template Editor
cs: &Editor šablon pro stvrzenky

en: &User Permission Editor
cs: &Editor uživatelských oprávnění

en: Catalo&ging
cs: Katalo&gizace

en: _: staff.main.menu.cat.add_bib.key
    B
cs: B

en: Add Bib Record
cs: Přidat bibliografický záznam

en: _: staff.main.menu.cat.add_copy.key
    I
cs: I

en: Add Item
cs: Přidat exemplář

en: _: staff.main.menu.cat.add_volume.key
    V
cs: V

en: Add Volume
cs: Přidat svazek

en: _: staff.main.menu.cat.bib_status.key
    B
cs: B

en: Display Bib Record
cs: Zobrazit bibliografický záznam

en: _: staff.main.menu.cat.copy_status.accesskey
    B
cs: B

en: _: staff.main.menu.cat.copy_status.key
    I
cs: I

en: _: staff.main.menu.cat.copy_status.label
    Display Item
cs: Zobrazit exemplář

en: Create &New Marc Record
cs: Vytvořit &nový záznam v MARCu

en: Manage Copy &Buckets
cs: Spravovat &skupiny exemplářů

en: Manage &Record Buckets
cs: Spravovat skupiny &záznamů

en: Manage &Volume Buckets
cs: Spravovat &skupiny svazků

en: Manage &User Buckets
cs: Spravovat &skupiny uživatelů

en: _: staff.main.menu.cat.key
    a
cs: a

en: Retrieve &Last Record
cs: Vyhledat &poslední záznam

en: Retrieve record by &TCN
cs: Vyhledat záznam podle &kontrolního čísla záznamu

en: Retrieve record by Record I&D
cs: Vyhledat záznam podle I&D záznamu

en: _: staff.main.menu.cat.volume_status.key
    V
cs: V

en: Display Volume
cs: Zobrazit svazek

en: MARC Batch Import/Export
cs: Dávkový import/export v MARCu

en: Import Record from &Z39.50
cs: Importovat záznamy pomocí &Z39.50

en: Retrieve Patron by Barcode
cs: Vyhledat uživatele podle čárového kódu

en: _: staff.main.menu.circ.barcode.retrieve_patron.accesskey
    P
cs: P

en: Show Item Status by Barcode
cs: Ukázat status exempláře podle čárového kódu

en: _: staff.main.menu.circ.barcode.show_item.accesskey
    B
cs: B

en: _: staff.main.menu.circ.claimed_returned.key
    C
cs: C

en: Mark as "Claimed Returned"
cs: Oznatič jako "Požadováno vráceno"

en: _: staff.main.menu.circ.copy_status.key
    I
cs: I

en: _: staff.main.menu.circ.copy_status.label
    Display Item
cs: Zobrazit exemplář

en: _: staff.main.menu.circ.found.key
    F
cs: F

en: Mark Found
cs: Označit jako nalezené

en: &Browse Holds Shelf
cs: &Prohlížet polici s rezervacemi

en: Pull Li&st for Hold Requests
cs: Vytvořit sez&nam požadavků na rezervace

en: Record &In-House Use
cs: Zaznamenat &prezenční užití

en: _: staff.main.menu.circ.lost.key
    L
cs: L

en: _: staff.main.menu.circ.lost.label
    Mark Lost
cs: Označit jako ztracené

en: _: staff.main.menu.circ.mark_used.key
    U
cs: U

en: Mark Used
cs: Označit jako použité

en: _: staff.main.menu.circ.missing.key
    M
cs: M

en: Mark Missing
cs: Označit jako chybějící

en: Enter O&ffline Interface
cs: Vstoupit do o&ffline rozhraní

en: _: staff.main.menu.circ.patron_retrieve.label staff.main.menu.circ.patron_retrieve.accesskey
    Retrieve &Last Patron
cs: Vyhledat &posledního uživatele

en: _: staff.main.menu.circ.patron_status.key
    P
cs: P

en: Display Patron
cs: Zobrazit uživatele

en: _: staff.main.menu.circ.place_hold.label staff.main.menu.circ.place_hold.accesskey
    Place &Hold
cs: Zadat &rezervaci

en: _: staff.main.menu.circ.place_hold.key
    H
cs: H

en: _: staff.main.menu.circ.quick_add.key
    Q
cs: Q

en: Quick Add
cs: Rychlé přidání

en: Re-Print &Last
cs: Znovu vytisknout &poslední

en: _: staff.main.menu.circ.special.key
    S
cs: S

en: Special Circulation
cs: Zvláštní režim výpůjčky

en: _: staff.main.menu.circ.verify_credentials.accesskey
    V
cs: V

en: _: staff.main.menu.edit.buckets.copies
    Copy Buckets
cs: Skupiny exemplářů

en: _: staff.main.menu.edit.buckets.copies.accesskey
    B
cs: B

en: _: staff.main.menu.edit.buckets.key
    B
cs: B

en: Manage Buckets
cs: Spravovat skupiny

en: _: staff.main.menu.edit.buckets.records
    Record Buckets
cs: Skupiny záznamů

en: _: staff.main.menu.edit.buckets.records.accesskey
    R
cs: R

en: Volume Buckets
cs: Skupiny svazků

en: _: staff.main.menu.edit.buckets.volumes.accesskey
    V
cs: V

en: User Buckets
cs: Skupiny uživatelů

en: _: staff.main.menu.edit.buckets.users.accesskey
    U
cs: U

en: _: staff.main.menu.edit.copy.key
    C
cs: C

en: _: staff.main.menu.edit.copy.label
    Copy
cs: Exemplář

en: _: staff.main.menu.edit.cut.key
    t
cs: t

en: _: staff.main.menu.edit.cut.label
    Cut
cs: Vyjmout

en: _: staff.main.menu.edit.delete.key
    D
cs: D

en: _: staff.main.menu.edit.delete.label
    Delete
cs: Smazat

en: _: staff.main.menu.edit.find.key
    F
cs: F

en: Find
cs: Najít

en: Find Again
cs: Znovu najít

en: _: staff.main.menu.edit.paste.key
    P
cs: P

en: _: staff.main.menu.edit.paste.label
    Paste
cs: Vložit

en: _: staff.main.menu.edit.redo.key
    R
cs: R

en: Redo
cs: Znovu provést

en: _: staff.main.menu.edit.select_all.key
    A
cs: A

en: _: staff.main.menu.edit.select_all.label
    Select All
cs: Vybrat vše

en: _: staff.main.menu.edit.undo.key
    U
cs: U

en: Undo
cs: Zrušit

en: Bib Records
cs: Bibliografické záznamy

en: Items
cs: Exempláře

en: Patrons
cs: Uživatelé

en: _: staff.main.menu.entity.patron.register.key
    R
cs: R

en: _: staff.main.menu.entity.volume.label
    Volumes
cs: Svazky

en: Close &Window
cs: Zavřít &okno

en: _: staff.main.menu.file.close.key
    C
cs: C

en: &Close Tab
cs: &Zavřít záložku

en: _: staff.main.menu.file.open.key
    O
cs: O

en: Open Session
cs: Zahájit relaci

en: _: staff.main.menu.file.save.key
    S
cs: S

en: Save Session
cs: Uložit relaci

en: _: staff.main.menu.help.label staff.main.menu.help.accesskey
    &Help
cs: &Nápověda

en: Quit Program
cs: Opustit program

en: _: staff.main.menu.quit.accesskey
    Q
cs: Q

en: _: staff.main.menu.replace_barcode.label
    Replace Barcode
cs: Nahradit čárový kód

en: _: staff.main.menu.reports.label
    Reports
cs: Výkazy

en: Search the &Catalog
cs: Vyhledávat v &katalogu

en: Search for copies by &Barcode
cs: Vyhledávat exempláře podle &čárového kódu

en: Search for &Patrons
cs: Vyhledávat &uživatele

en: Search for patro&n by Barcode
cs: Vyhledávat uživ&atele podle čárového kódu

en: Search for record by &TCN
cs: Vyhledávat záznamy podle &kontrolního čísla záznamu

en: Search for record by Record I&D
cs: Vyhledávat záznamy podle I&D záznamu

en: l
cs: I

en: _: staff.main.menu.serials.label
    Serials
cs: Seriály

en: Close All Tabs
cs: Zavřít všechny záložky

en: _: staff.main.menu.tabs.close.accesskey
    A
cs: A

en: _: staff.main.menu.title
    Evergreen Staff Client
cs: Klient Evergreenu pro zaměstnance

en: Authorization
cs: Autorizace

en: &Authorization
cs: &Autorizace

en: Exception
cs: Výjimka

en: Hello world!
cs: Ahoj světe!

en: _: staff.marc.008.BKS.MAP.indx.field
    008
cs: 008

en: _: staff.marc.008.BKS.MAP.indx.field_end_pos
    31
cs: 31

en: _: staff.marc.008.BKS.MAP.indx.field_size
    1
cs: 1

en: _: staff.marc.008.BKS.MAP.indx.field_start_pos
    31
cs: 31

en: _: staff.marc.008.BKS.SER.MIX.SCO.REC.form.desc
    Form of Item
cs: Formát exempláře

en: _: staff.marc.008.BKS.SER.MIX.SCO.REC.form.field
    008
cs: 008

en: _: staff.marc.008.BKS.SER.MIX.SCO.REC.form.field_end_pos
    23
cs: 23

en: _: staff.marc.008.BKS.SER.MIX.SCO.REC.form.field_size
    1
cs: 1

en: _: staff.marc.008.BKS.SER.MIX.SCO.REC.form.field_start_pos
    23
cs: 23

en: _: staff.marc.008.BKS.SER.MIX.SCO.REC.form.help
    http://www.oclc.org/bibformats/en/fixedfield/form.shtm
cs: http://www.oclc.org/bibformats/en/fixedfield/form.shtm

en: _: staff.marc.008.BKS.SER.MIX.SCO.REC.form.short
    Form
cs: Formát

en: Government Publication
cs: Vládní publikace

en: _: staff.marc.008.BKS.SER.VIS.MAP.COM.gpub.field
    008
cs: 008

en: _: staff.marc.008.BKS.SER.VIS.MAP.COM.gpub.field_end_pos
    28
cs: 28

en: _: staff.marc.008.BKS.SER.VIS.MAP.COM.gpub.field_size
    1
cs: 1

en: _: staff.marc.008.BKS.SER.VIS.MAP.COM.gpub.field_start_pos
    28
cs: 28

en: Conference Publication
cs: Konferenční publikace

en: _: staff.marc.008.BKS.SER.conf.field
    008
cs: 008

en: _: staff.marc.008.BKS.SER.conf.field_end_pos
    29
cs: 29

en: _: staff.marc.008.BKS.SER.conf.field_size
    1
cs: 1

en: _: staff.marc.008.BKS.SER.conf.field_start_pos
    29
cs: 29

en: Target Audience
cs: Cílová skupina

en: _: staff.marc.008.BKS.VIS.SCO.REC.COM.audn.field
    008
cs: 008

en: _: staff.marc.008.BKS.VIS.SCO.REC.COM.audn.field_end_pos
    22
cs: 22

en: _: staff.marc.008.BKS.VIS.SCO.REC.COM.audn.field_size
    1
cs: 1

en: _: staff.marc.008.BKS.VIS.SCO.REC.COM.audn.field_start_pos
    22
cs: 22

en: _: staff.marc.008.BKS.biog.desc
    Biography
cs: Životopis

en: _: staff.marc.008.BKS.biog.field
    008
cs: 008

en: _: staff.marc.008.BKS.biog.field_end_pos
    34
cs: 34

en: _: staff.marc.008.BKS.biog.field_size
    1
cs: 1

en: _: staff.marc.008.BKS.biog.field_start_pos
    34
cs: 34

en: _: staff.marc.008.BKS.cont.desc
    Nature of Contents
cs: Povaha obsahu

en: _: staff.marc.008.BKS.cont.field
    008
cs: 008

en: _: staff.marc.008.BKS.cont.field_end_pos
    27
cs: 27

en: _: staff.marc.008.BKS.cont.field_size
    4
cs: 4

en: _: staff.marc.008.BKS.cont.field_start_pos
    24
cs: 24

en: _: staff.marc.008.BKS.cont.help
    http://www.oclc.org/bibformats/en/fixedfield/cont.shtm
cs: http://www.oclc.org/bibformats/en/fixedfield/cont.shtm

en: _: staff.marc.008.BKS.cont.short
    Cont
cs: Cont

en: Festschrift
cs: Oslavný sborník

en: _: staff.marc.008.BKS.fest.field
    008
cs: 008

en: _: staff.marc.008.BKS.fest.field_end_pos
    30
cs: 30

en: _: staff.marc.008.BKS.fest.field_size
    1
cs: 1

en: _: staff.marc.008.BKS.fest.field_start_pos
    30
cs: 30

en: Illustrations
cs: Ilustrace

en: _: staff.marc.008.BKS.ills.field
    008
cs: 008

en: _: staff.marc.008.BKS.ills.field_end_pos
    21
cs: 21

en: _: staff.marc.008.BKS.ills.field_size
    4
cs: 4

en: _: staff.marc.008.BKS.ills.field_start_pos
    18
cs: 18

en: Literary Form
cs: Literární žánr

en: _: staff.marc.008.BKS.litf.field
    008
cs: 008

en: _: staff.marc.008.BKS.litf.field_end_pos
    33
cs: 33

en: _: staff.marc.008.BKS.litf.field_size
    1
cs: 1

en: _: staff.marc.008.BKS.litf.field_start_pos
    33
cs: 33

en: _: staff.marc.008.MAP.VIS.form.desc
    Form of Item
cs: Formát exempláře

en: _: staff.marc.008.MAP.VIS.form.field
    008
cs: 008

en: _: staff.marc.008.MAP.VIS.form.field_end_pos
    29
cs: 29

en: _: staff.marc.008.MAP.VIS.form.field_size
    1
cs: 1

en: _: staff.marc.008.MAP.VIS.form.field_start_pos
    29
cs: 29

en: _: staff.marc.008.MAP.VIS.form.help
    http://www.oclc.org/bibformats/en/fixedfield/form.shtm
cs: http://www.oclc.org/bibformats/en/fixedfield/form.shtm

en: _: staff.marc.008.MAP.VIS.form.short
    Form
cs: Formát

en: Original Alphabet or Script of Title
cs: Původní abeceda nebo písmo názvu

en: _: staff.marc.008.SER.alph.field
    008
cs: 008

en: _: staff.marc.008.SER.alph.field_end_pos
    33
cs: 33

en: _: staff.marc.008.SER.alph.field_size
    1
cs: 1

en: _: staff.marc.008.SER.alph.field_start_pos
    33
cs: 33

en: _: staff.marc.008.SER.cont.desc
    Nature of Contents
cs: Povaha obsahu

en: _: staff.marc.008.SER.cont.field
    008
cs: 008

en: _: staff.marc.008.SER.cont.field_end_pos
    27
cs: 27

en: _: staff.marc.008.SER.cont.field_size
    3
cs: 3

en: _: staff.marc.008.SER.cont.help
    http://www.oclc.org/bibformats/en/fixedfield/cont.shtm
cs: http://www.oclc.org/bibformats/en/fixedfield/cont.shtm

en: _: staff.marc.008.SER.cont.short
    Cont
cs: Cont

en: Nature of Entire Work
cs: Povaha celého díla

en: _: staff.marc.008.SER.entw.field
    008
cs: 008

en: _: staff.marc.008.SER.entw.field_end_pos
    24
cs: 24

en: _: staff.marc.008.SER.entw.field_size
    1
cs: 1

en: _: staff.marc.008.SER.entw.field_start_pos
    24
cs: 24

en: Frequency
cs: Četnost

en: _: staff.marc.008.SER.freq.field
    008
cs: 008

en: _: staff.marc.008.SER.freq.field_end_pos
    18
cs: 18

en: _: staff.marc.008.SER.freq.field_size
    1
cs: 1

en: _: staff.marc.008.SER.freq.field_start_pos
    18
cs: 18

en: ISSN Center
cs: Středisko ISSN

en: _: staff.marc.008.SER.issn.field
    008
cs: 008

en: _: staff.marc.008.SER.issn.field_end_pos
    20
cs: 20

en: _: staff.marc.008.SER.issn.field_size
    1
cs: 1

en: _: staff.marc.008.SER.issn.field_start_pos
    20
cs: 20

en: _: staff.marc.008.SER.issn.short
    ISSN
cs: ISSN

en: Form of Original Item
cs: Formát původního exempláře

en: _: staff.marc.008.SER.orig.field
    008
cs: 008

en: _: staff.marc.008.SER.orig.field_end_pos
    22
cs: 22

en: _: staff.marc.008.SER.orig.field_size
    1
cs: 1

en: _: staff.marc.008.SER.orig.field_start_pos
    22
cs: 22

en: Regularity
cs: Pravidelnost

en: _: staff.marc.008.SER.regl.field
    008
cs: 008

en: _: staff.marc.008.SER.regl.field_end_pos
    19
cs: 19

en: _: staff.marc.008.SER.regl.field_size
    1
cs: 1

en: _: staff.marc.008.SER.regl.field_start_pos
    19
cs: 19

en: Type of Continuing Resource
cs: Typ pokračujícího zdroje

en: _: staff.marc.008.SER.srtp.field
    008
cs: 008

en: _: staff.marc.008.SER.srtp.field_end_pos
    21
cs: 21

en: _: staff.marc.008.SER.srtp.field_size
    1
cs: 1

en: _: staff.marc.008.SER.srtp.field_start_pos
    21
cs: 21

en: Entry Convention
cs: Konvence tvorby záznamu

en: _: staff.marc.008.SER.succ.field
    008
cs: 008

en: _: staff.marc.008.SER.succ.field_end_pos
    34
cs: 34

en: _: staff.marc.008.SER.succ.field_size
    1
cs: 1

en: _: staff.marc.008.SER.succ.field_start_pos
    34
cs: 34

en: Country of Publication, etc.
cs: Země vydání atd.

en: _: staff.marc.008.ctry.field
    008
cs: 008

en: _: staff.marc.008.ctry.field_end_pos
    17
cs: 17

en: _: staff.marc.008.ctry.field_size
    3
cs: 3

en: _: staff.marc.008.date1.desc
    Date 1
cs: Datum 1

en: _: staff.marc.008.date1.field
    008
cs: 008

en: _: staff.marc.008.date1.field_size
    4
cs: 4

en: _: staff.marc.008.date1.field_start_pos
    7
cs: 7

en: _: staff.marc.008.date1.short
    Date 1
cs: Datum 1

en: _: staff.marc.008.date2.desc
    Date 2
cs: Datum 2

en: _: staff.marc.008.date2.field
    008
cs: 008

en: _: staff.marc.008.date2.field_size
    4
cs: 4

en: _: staff.marc.008.date2.short
    Date 2
cs: Datum 2

en: Dates
cs: Data

en: Type of Date/Publication Status
cs: Typ data/Publikační status

en: _: staff.marc.008.dtst.field
    008
cs: 008

en: _: staff.marc.008.dtst.field_end_pos
    6
cs: 6

en: _: staff.marc.008.dtst.field_size
    1
cs: 1

en: _: staff.marc.008.dtst.field_start_pos
    6
cs: 6

en: Date Entered
cs: Zadané datum

en: _: staff.marc.008.entered.field
    008
cs: 008

en: _: staff.marc.008.entered.field_end_pos
    5
cs: 5

en: _: staff.marc.008.entered.field_size
    6
cs: 6

en: Entered
cs: Zadáno

en: Language Code
cs: Kód jazyka

en: _: staff.marc.008.lang.field
    008
cs: 008

en: _: staff.marc.008.lang.field_size
    3
cs: 3

en: Modified Record
cs: Modifikovaný záznam

en: _: staff.marc.008.mrec.field
    008
cs: 008

en: _: staff.marc.008.mrec.field_end_pos
    38
cs: 38

en: _: staff.marc.008.mrec.field_size
    1
cs: 1

en: _: staff.marc.008.mrec.field_start_pos
    38
cs: 38

en: Cataloging Source
cs: Zdroj katalogizace

en: _: staff.marc.008.srce.field
    008
cs: 008

en: _: staff.marc.008.srce.field_end_pos
    39
cs: 39

en: _: staff.marc.008.srce.field_size
    1
cs: 1

en: _: staff.marc.008.srce.field_start_pos
    39
cs: 39

en: Bibliographic Level
cs: Bibliografická úroveň

en: _: staff.marc.LDR.blvl.field
    LDR
cs: LDR

en: _: staff.marc.LDR.blvl.field_end_pos
    7
cs: 7

en: _: staff.marc.LDR.blvl.field_size
    1
cs: 1

en: _: staff.marc.LDR.blvl.field_start_pos
    7
cs: 7

en: Type of Control
cs: Typ kontroly

en: _: staff.marc.LDR.ctrl.field
    LDR
cs: LDR

en: _: staff.marc.LDR.ctrl.field_end_pos
    8
cs: 8

en: _: staff.marc.LDR.ctrl.field_size
    1
cs: 1

en: _: staff.marc.LDR.ctrl.field_start_pos
    8
cs: 8

en: Descriptive Cataloging Form
cs: Formulář pro identifikační popis

en: _: staff.marc.LDR.desc.field
    LDR
cs: LDR

en: _: staff.marc.LDR.desc.field_end_pos
    18
cs: 18

en: _: staff.marc.LDR.desc.field_size
    1
cs: 1

en: _: staff.marc.LDR.desc.field_start_pos
    18
cs: 18

en: Encoding Level
cs: Úroveň kódování

en: _: staff.marc.LDR.elvl.field
    LDR
cs: LDR

en: _: staff.marc.LDR.elvl.field_end_pos
    17
cs: 17

en: _: staff.marc.LDR.elvl.field_size
    1
cs: 1

en: _: staff.marc.LDR.elvl.field_start_pos
    17
cs: 17

en: Record Status
cs: Status záznamu

en: _: staff.marc.LDR.rec_stat.field
    LDR
cs: LDR

en: _: staff.marc.LDR.rec_stat.field_end_pos
    5
cs: 5

en: _: staff.marc.LDR.rec_stat.field_size
    1
cs: 1

en: _: staff.marc.LDR.rec_stat.field_start_pos
    5
cs: 5

en: Type of Record
cs: Typ záznamu

en: _: staff.marc.LDR.type.field
    LDR
cs: LDR

en: _: staff.marc.LDR.type.field_end_pos
    6
cs: 6

en: _: staff.marc.LDR.type.field_size
    1
cs: 1

en: _: staff.marc.LDR.type.field_start_pos
    6
cs: 6

en: _: staff.marc.LDR.type.short
    Type
cs: Typ

en: _: staff.marc.display
    Display
cs: Zobrazit

en: Toggle Control and Data Fields
cs: Přepnout kontrolní a datová pole

en: _: staff.marc.display.control_fields.key
    F
cs: F

en: Toggle Cover Art
cs: Přepnout na obrázek z obálky

en: _: staff.marc.display.cover_art.key
    A
cs: A

en: Explain Errors
cs: Vysvětlit chyby

en: _: staff.marc.display.explain.key
    X
cs: X

en: Fixed Fields as BKS
cs: Pole s pevnou délkou jako BKS

en: _: staff.marc.display.fixed.BKS.key
    B
cs: B

en: Fixed Fields as COM
cs: Pole s pevnou délkou jako COM

en: _: staff.marc.display.fixed.COM.key
    O
cs: O

en: Fixed Fields as MAP
cs: Pole s pevnou délkou jako MAP

en: _: staff.marc.display.fixed.MAP.key
    P
cs: P

en: Fixed Fields as MIX
cs: Pole s pevnou délkou jako MIX

en: _: staff.marc.display.fixed.MIX.key
    M
cs: M

en: Fixed Fields as REC
cs: Pole s pevnou délkou jako REC

en: _: staff.marc.display.fixed.REC.key
    R
cs: R

en: Fixed Fields as SCO
cs: Pole s pevnou délkou jako SCO

en: _: staff.marc.display.fixed.SCO.key
    C
cs: C

en: Fixed Fields as SER
cs: Pole s pevnou délkou jako SER

en: _: staff.marc.display.fixed.SER.key
    S
cs: S

en: Fixed Fields as VIS
cs: Pole s pevnou délkou jako VIS

en: _: staff.marc.display.fixed.VIS.key
    V
cs: V

en: _: staff.marc.display.key
    D
cs: D

en: Legend
cs: Popiska

en: _: staff.marc.display.legend.key
    L
cs: L

en: Toggle Metadata
cs: Přepnout metadata

en: _: staff.marc.display.meta_data.key
    E
cs: E

en: Control+D = Delimiter Symbol ; Control+Enter = Insert Row ; Control+Delete = Delete Row;
cs: Control+D = symbol oddělovače ; Control+Enter = přidat řádku ; Control+Delete = vymazat řádku;

en: _: staff.marc.file
    MARC
cs: MARC

en: Close Editor
cs: Zavřít editor

en: _: staff.marc.file.close.key
    C
cs: C

en: _: staff.marc.file.export
    Export
cs: Export

en: _: staff.marc.file.export.key
    E
cs: E

en: _: staff.marc.file.key
    M
cs: M

en: Save (to DB)
cs: Uložit (do DB)

en: _: staff.marc.file.publish.key
    S
cs: S

en: Reload
cs: Znovu nahrát

en: _: staff.marc.file.reload.key
    R
cs: R

en: Validate
cs: Validovat

en: _: staff.marc.file.validate.key
    V
cs: V

en: Control Fields
cs: Kontrolní pole

en: Cover Art
cs: Obrázek z obálky

en: Data Fields
cs: Datová pole

en: Fixed Fields
cs: Pole s pevnou délkou

en: Metadata (NOT YET IMPLEMENTED)
cs: Metadata (ZATÍM NEIMPLEMENTOVÁNO)

en: _: staff.marc_editor_interface_label
    MARC
cs: MARC

en: _: staff.mbts_balance_owed_label
    Balance Owed
cs: Dlužná částka

en: Bill #
cs: Účet číslo

en: _: staff.mbts_total_owed_label
    Total Billed
cs: Celková účtovaná částka

en: _: staff.mbts_total_paid_label
    Total Paid
cs: Celková zaplacená částka

en: _: staff.mbts_xact_finish_label
    Finish
cs: Ukončit

en: _: staff.mbts_xact_start_label
    Start
cs: Start

en: _: staff.mvr_label_author
    Author
cs: Autor

en: Document ID
cs: ID dokumentu

en: _: staff.mvr_label_title
    Title
cs: Název

en: Next
cs: Další

en: _: staff.next.range.key
    N
cs: N

en: CAtalog Navigator
cs: Navigace v katalogu

en: _: staff.patron.context_display
    Retrieve Patron
cs: Vyhledat uživatele

en: _: staff.patron_barcode_entry_interface_label
    Patron
cs: Uživatel

en: Bills:
cs: Účty:

en: _: staff.patron_display.checkout.auto_print.label staff.patron_display.checkout.auto_print.accesskey
    &Auto-Print
cs: &Automatický tisk

en: _: staff.patron_display.checkout.done.label staff.patron_display.checkout.done.accesskey
    &Done
cs: &Provedeno

en: Print Receipt
cs: Vytisknout stvrzenku

en: Re-Print Last Receipt
cs: Znovu vytisknout poslední stvrzenku

en: _: staff.patron_display.checkout.reprint_receipt_label.accesskey
    L
cs: L

en: _: staff.patron_display.checkout.scan.label staff.patron_display.checkout.scan.accesskey
    Enter B&arcode:
cs: Zadat Č&árový kód:

en: _: staff.patron_display.checkout.submit.label staff.patron_display.checkout.submit.accesskey
    &Submit
cs: &Odeslat

en: Check Outs:
cs: Výpůjčky:

en: Overdue:
cs: S uplynulou výpůjční lhůtou:

en: Identity &amp; Contact Info
cs: Identita &amp; kontaktní informace

en: Credit:
cs: Kredit:

en: _: staff.patron_display.date_of_birth.label
    Date of Birth:
cs: Datum narození:

en: Day Phone:
cs: Telefon přes den:

en: _: staff.patron_display.email.label
    Email:
cs: E-mail:

en: Evening Phone:
cs: Telefon večer:

en: _: staff.patron_display.family_name.label
    Last Name:
cs: Příjmení:

en: _: staff.patron_display.first_given_name.label
    First Name:
cs: Křestní jméno

en: Holds:
cs: Rezervace:

en: _: staff.patron_display.holds_available.label
    Available:
cs: K dispozici:

en: _: staff.patron_display.home_ou.label
    Home Library:
cs: Domácí knihovna:

en: &Print Receipt
cs: &Vytisknout stvrzenku

en: Items Claimed Returned:
cs: Exempláře, které byly podle uživatele vráceny, ale nejsou nalezitelné:

en: Library Card:
cs: Průkazka do knihovny:

en: Mailing City:
cs: Město (k zasílání pošty):

en: Mailing ZIP:
cs: Poštovní směrovací číslo (k zasílání pošty):

en: Mailing State:
cs: Stát (k zasílání pošty):

en: Mailing Address 1:
cs: Poštovní adresa 1:

en: Mailing Address 2:
cs: Poštovní adresa 2:

en: _: staff.patron_display.mailing_address
    Mailing Address
cs: Poštovní adresa

en: _: staff.patron_display.name.label
    Patron Name
cs: Jméno uživatele

en: Other Phone:
cs: Další telefon:

en: Physical City:
cs: Fyzické město:

en: Physical ZIP:
cs: Fyzické poštovní směrovací číslo:

en: Physical State:
cs: Fyzický stát:

en: Physical Address 1:
cs: Fyzická adresa 1:

en: Physical Address 2:
cs: Fyzická adresa 2:

en: _: staff.patron_display.physical_address
    Physical Address
cs: Fyzická adresa

en: _: staff.patron_display.profile.label
    Profile:
cs: Profil:

en: _: staff.patron_display.second_given_name.label
    Middle Name:
cs: Prostřední jméno:

en: Standing:
cs: Probíhající:

en: _: staff.patron_display.status.caption
    Status
cs: Status

en: _: staff.patron_display_interface_label
    Patron
cs: Uživatel

en: _: staff.patron_display.apply_penalty_dialog.cancel_btn.label staff.patron_display.apply_penalty_dialog.cancel_btn.accesskey
    &Cancel
cs: &zrušit

en: _: staff.patron_display.edit_penalty_dialog.cancel_btn.label staff.patron_display.edit_penalty_dialog.cancel_btn.accesskey
    &Cancel
cs: &zrušit

en: _: staff.patron_display.archived_penalty.start_date.label
    Start Date:
cs: Datum začátku:

en: _: staff.patron_display.archived_penalty.end_date.label
    End Date:
cs: Datum ukončení:

en: Patron Edit
cs: Editovat uživatele

en: Patron
cs: Uživatel

en: _: staff.patron_navbar.bills
    Bills
cs: Účty

en: _: staff.patron_navbar.bills.accesskey
    B
cs: B

en: _: staff.patron_navbar.checkout
    Check Out
cs: Půjčit

en: _: staff.patron_navbar.checkout.accesskey
    C
cs: C

en: _: staff.patron_navbar.edit
    Edit
cs: Editovat

en: _: staff.patron_navbar.edit.accesskey
    E
cs: E

en: Holds
cs: Rezervace

en: _: staff.patron_navbar.holds.accesskey
    H
cs: H

en: _: staff.patron_navbar.alert.accesskey
    A
cs: A

en: _: staff.patron_navbar.other
    Other
cs: Jiné

en: Items Out
cs: Výpůjčky

en: _: staff.patron_navbar.items.accesskey
    I
cs: I

en: Lost, Claimed Returned, Long Overdue, Has Unpaid Billings
cs: Ztracené, podle uživatele navrácené, avšak nenalezitelné exempláře, dlouho uplynulá výpůjční lhůta, má nezaplacené účty

en: _: staff.patron_navbar.refresh
    Refresh
cs: Obnovit

en: _: staff.patron_navbar.retrieve
    Retrieve Patron
cs: Vyhledat uživatele

en: _: staff.patron_navbar.retrieve.accesskey
    R
cs: R

en: New Patron
cs: Nový uživatel

en: Search for Patron
cs: Vyhledat uživatele

en: City:
cs: Město:

en: _: staff.patron_search_form.clear.label staff.patron_search_form.clear.accesskey
    &Clear Form
cs: &Vymazat formulář

en: _: staff.patron_search_form.email.label
    Email:
cs: E-mail

en: &Last Name:
cs: &Příjmení:

en: _: staff.patron_search_form.first_given_name.label
    First Name:
cs: Křestní jméno:

en: _: staff.patron_search_form.card.label staff.patron_search_form.card.accesskey
    &Barcode:
cs: &Čárový kód

en: &Phone:
cs: &Telefon:

en: ZIP:
cs: Poštovní směrovací číslo:

en: _: staff.patron_search_form.search.label staff.patron_search_form.search.accesskey
    &Search
cs: &Vyhledat

en: _: staff.patron_search_form.second_given_name.label
    Middle Name:
cs: Prostřední jméno:

en: State:
cs: Stát:

en: A&ddress 1:
cs: A&dresa 1:

en: Address 2:
cs: Adresa 2:

en: _: staff.patron_search_interface_label
    Patron Search
cs: Vyhledávání uživatelů

en: _: staff.patron_stat_cat_editor_interface_label
    Patron Statistical Categories
cs: Statistické kategorie uživatelů

en: Previous
cs: Předchozí

en: _: staff.previous.range.key
    P
cs: P

en: Receipts
cs: Stvrzenky

en: _: staff.record_list.author
    Author
cs: Autor

en: Copies&#740;
cs: Exempláře&#740;

en: _: staff.record_list.isbn
    ISBN
cs: ISBN

en: _: staff.record_list.issn
    ISSN
cs: ISSN

en: _: staff.record_list.publisher
    Publisher
cs: Vydavatel

en: _: staff.record_list.pubyear
    Pub Year
cs: Rok vydání

en: _: staff.record_list.tcn
    TCN
cs: Kontrolní číslo záznamu

en: _: staff.record_list.title
    Title
cs: Název

en: _: staff.record_list.win_title
    Cataloging
cs: Katalogizace

en: _: staff.retrieving.record
    Retrieving...
cs: Vyhledávám...

en: Initial Settings
cs: Původní nastavení

en: Add Questions for Survey:
cs: Přidat otázku do dotazníku:

en: Add a Survey Wizard
cs: Průvodce přidáním dotazníku

en: Survey Administration
cs: Správa dotazníků

en: _: staff.volume.attr.callnumber
    Call Number
cs: Signatura

en: _: staff.volume.attr.owning_lib
    Owning Library
cs: Vlastnická knihovna

en: Entering Volumes
cs: Zadávání svazků

en: Entering Copies
cs: Zadávání exemplářů

en: Entering Barcodes
cs: Zadávání čárových kódů

en: Entering Copy-Level Attribute Defaults
cs: Zadávání implicitních hodnot atributů na úrovni exempláře

en: Batch Add Volumes or Copies Wizard
cs: Průvodce pro dávkové přidávání svazků nebo exemplářů

en: _: staff.z39_50.search_class.author
    Author
cs: Autor

en: _: staff.z39_50.search_class.isbn
    ISBN
cs: ISBN

en: _: staff.z39_50.search_class.issn
    ISSN
cs: ISSN

en: Item Type
cs: Typ exempláře

en: All Formats
cs: Všechny formáty

en: Papers or Articles
cs: Příspěvky nebo články

en: Books
cs: Knihy

en: Computer files
cs: Počítačové soubory

en: Maps
cs: Mapy

en: Mixed material
cs: Smíšený dokument

en: Sound recordings
cs: Zvukové nahrávky

en: Musical scores
cs: Hudebniny

en: _: staff.z39_50.search_class.item_type.ser
    Serials
cs: Seriály

en: Internet Resources
cs: Internetové zdroje

en: Visual materials
cs: Vizuální dokumenty

en: PubDate
cs: Datum vydání

en: _: staff.z39_50.search_class.publisher
    Publisher
cs: Vydavatel

en: Accession #
cs: Přírůstkové číslo

en: _: staff.z39_50.search_class.title
    Title
cs: Název

en: Z39.50 Import
cs: Import Z39.50

en: Organization Unit Settings
cs: Nastavení organizační jednotky

en: Context Location
cs: Kontextové umístění

en:  * Indicates the setting is not inherited from the parent org unit at run time
cs:  Ukazuje, že nastavení není totožné s nastavením původní organizační jednotky v době spuštění programu.

en: Edit Setting
cs: Nastavení editace

en: Delete Setting
cs: Zrušení  nastavení

en: Update Setting
cs: Aktualizace nastavení

en: Offline Sessions
cs: Ofline akce

en: _: staff.server.admin.offline.xacts.refresh.accesskey
    R
cs: R

en: _: staff.server.admin.offline.xacts.create.label
    Create
cs: Vytvořit

en: Process
cs: Proces

en: _: staff.server.admin.offline.xacts.upload.label
    Upload
cs: Nahrát

en: Uploaded Transaction Files
cs: Přenosové soubory nahrány

en: The transactions from the following workstations have been uploaded, but not processed.  When all expected workstations are present here, use the Process button above.
cs: Přenos z této pracovní stanice byl nahrán, ale nebyl zpracován. Když všechny očekávané pracovní stanice, které jsou zde přítomny, užijte tlačítko Proces.

en: Exceptions
cs: Výjimka

en: All transactions from this session have been processed.  The errors, if any, are listed below.
cs: Všechny přenosy z této relace byly zpracovány. Jestliže jsou nějaké chyby jsou uvedeny výše

en: Export List
cs: Seznam exportu

en: _: staff.server.admin.offline.xacts.print.label
    Print Export
cs: Tisk exportu

en: Retrieve Item
cs: Najít exemplář

en: _: staff.server.admin.offline.xacts.get_patron.label
    Retrieve Patron
cs: Najít uživatele

en: Details
cs: Detaily

en: The session is now processing.  Hit Refresh to check its status.
cs: Relace se nyní zpracovává. Zmáčkněte Obnovení ke kontrole statusu

en: Adjust Sound
cs: Nastavit zvuk

en: Disable sound?
cs: Vypnout zvuk

en: Save to Disk
cs: Uložit na disk

en: Adjust Global Font
cs: Nastavit globální font

en: Smaller than Default
cs: Menší než přednastavený

en: Default
cs: Přednastavený

en: Larger than Default
cs: Větší než přednastavený

en: XX-Small
cs: Velmi malý

en: X-Small
cs: Menší

en: Small
cs: Malý

en: Medium
cs: Střední

en: Large
cs: Velý

en: X-Large
cs: Větší

en: XX-Large
cs: největší

en: Restore Default
cs: Obnovit  základní nastavení

en: Transit Filter
cs: Filtr přenosu

en: Transit to
cs: Přenosk k

en: Transit from
cs: Přenos z

en: Transit Date falls between
cs: Datum přenosu je mezi

en: Today
cs: Dnes

en: Today - 7 days
cs: Dnes- 7 dní

en: Today - 14 days
cs: Dnes-14 dní

en: Today - 21 days
cs: Dnes-21 dní

en: Today - 30 days
cs: dnes -30 dní

en: The Beginning
cs: Začátek

en: Retrieve &Transits
cs: Vrátit a poslat

en: _: staff.server.admin.transit.list.label
    Transits
cs: Přenosy

en: Print Transits
cs: Tisk přenosů

en: Actions for Selected Transits
cs: Pokyny pro vybrané přenosy

en: _: staff.server.admin.transit.list.actions.accesskey
    S
cs: S

en: _: staff.server.admin.transit.list.copy.label staff.server.admin.transit.list.copy.accesskey
    &Copy to Clipboard
cs: &Kopírovat do schránky

en: _: staff.server.admin.transit.list.add.label staff.server.admin.transit.list.add.accesskey
    &Add to Item Bucket
cs: &Doplňte k exempláři do skupiny

en: _: staff.server.admin.transit.list.show.label staff.server.admin.transit.list.show.accesskey
    &Show in Catalog
cs: &zobrazte v katalogu

en: _: staff.server.admin.transit.list.details.label staff.server.admin.transit.list.details.accesskey
    Show &Item Details
cs: Ukažte &detaily exempáře

en: _: staff.server.admin.transit.list.circs.label staff.server.admin.transit.list.circs.accesskey
    Show &Last Few Circulations
cs: Ukaž poslední výpůjčky

en: _: staff.server.admin.transit.list.edit.label staff.server.admin.transit.list.edit.accesskey
    &Edit Item Attributes
cs: Editovat atributy exempláře

en: _: staff.server.admin.transit.list.abort.label
    Abort Transits
cs: Zruš přenosy

en: _: staff.server.admin.transit.list.save.label
    Save Columns
cs: Ulož sloupce

en: Evergreen: Cash Reports
cs: Evergreen: Platební zpráva

en: _: staff.server.admin.cash.welcome
    Welcome
cs: Vítejte

en: _: staff.server.admin.cash.start_date
    Start Date:
cs: Datum začátku:

en: _: staff.server.admin.cash.date.select
    Date selector
cs: Vyber datum

en: _: staff.server.admin.cash.end_date
    End Date:
cs: Datum ukončení:

en: (YYYY-MM-DD)
cs: (RRRR-MM-DD)

en: View reports for :
cs: Zobrazit poslední zprávy pro:

en: _: staff.server.admin.cash.submit
    Submit
cs: Potvrdit

en: Desk Payments
cs: Platby pultu

en: User Payments
cs: Platby uživatele

en: Evergreen: Library Closed Dates Editor
cs: Evergreen: Editor nastavení uzavření knihovny

en: _: staff.server.admin.closed_dates.welcome
    Welcome
cs: Vítejte

en: Closed Duration
cs: Trvání uzavření

en: Reason for Closing
cs: Důvod pro uzavření

en: _: staff.server.admin.closed_dates.editor.delete
    Delete
cs: Smazat

en: delete
cs: smazat

note: Translators: do not translate "<b>YYYY-MM-DD</b>" or "<b>HH:MM</b>"
en: Note: All dates must have the form <b>YYYY-MM-DD</b>.  Times must have the form <b>HH:MM</b>
cs: Pozn.: Všechny data musí mít tvar <b>RRRR-MM-DD</b>. Hodiny musí mít formát <b>HH:MM</b>

en: Add Single Day Closing
cs: Vložit Zavřeno na jeden den

en: Add Multiple Date Closing
cs: Vložit Zavřeno na více dní

en: Add Detailed Closing
cs: Přidat podrobnosti o uzavření

en: Start Date
cs: Začáteční datum

en: Start Time
cs: Začáteční čas

en: End Date
cs: Konečné datum

en: End Time
cs: Končný čas

en: All Day
cs: Celý den

en: Reason for closing:
cs: Důvod uzavření:

en: Apply to all of my libraries
cs: Proveď na všech mých knihovnách

en: _: staff.server.admin.closed_dates.save
    Save
cs: Uložit

en: _: staff.server.admin.closed_dates.cancel
    Cancel
cs: Zruš

en: Are you sure you wish to delete the selected close date?
cs: Jste si jistí, že chcete vymazat označené datum uzavření?

en: Invalid date format
cs: Neplatný formát data

en: Invalid time format
cs: Neplatný formát času

en: Closed date successfully updated
cs: DA

en: Evergreen: Copy Locations Editor
cs: Evergreen: Editr signatur

en:  Copy Locations Editor
cs:  Editor signatur

en: Create a new copy location
cs: Vytvoř novou signaturu

en: Name:
cs: Název:

en: Holdable:
cs: Rezervovatelné:

en: Hold Verify:
cs: Ověření držitele:

en: _: staff.server.admin.copy_locations.editor.yes
    Yes
cs: Ano

en: _: staff.server.admin.copy_locations.editor.no
    No
cs: Ne

en: OPAC Visible:
cs: OPAC zobrazen:

en: Circulate:
cs: Výpujčky:

en: Owning Library:
cs: Vlastnící knihovna:

en: _: staff.server.admin.copy_locations.editor.library
    Owning Library
cs: Vlastnící knihovna

en: Focus Location:
cs: Přesné uméstění:

en: _: staff.server.admin.copy_locations.editor.holdable
    Holdable
cs: Rezervovatelné

en: Hold Verify
cs: Ověřění držení

en: Help
cs: Pomoc

en: _: staff.server.admin.copy_locations.editor.opac_visible
    OPAC Visible
cs: OPAC zobrazen

en: _: staff.server.admin.copy_locations.editor.circulate
    Circulate
cs: Výpůjčka

en: _: staff.server.admin.copy_locations.editor.edit
    Edit
cs: Uprav

en: _: staff.server.admin.copy_locations.editor.delete
    Delete
cs: Smaž

en: If a copy location is 'Holdable', copies in that location may have holds placed on them.
cs: Když je umístění exempláře označeno jako 'Rezervovatelné', exempláře v  tomto umístění mohou být rezervovány.

en: Are you sure you wish to delete the selected copy location?  Note: If copies are currently attached to this location, the delete operation will fail.
cs: Jste si jistí, že chcete smazat označenou signaturu? Pozn. Jestliže exemplář je nyní přiřazen k signatuře, vymazání nebude provedeno.

en: _: staff.server.admin.copy_locations.submit
    Submit
cs: Potvrď

en: _: staff.server.admin.copy_locations.cancel
    Cancel
cs: Zruš

en: Update Succeeded
cs: Úprava Provedena

en: Evergreen Holds Pull List
cs: Seznam rezervací v Evergreenu

note: This will be followed by the user's name
en: _: staff.server.admin.hold_pull.greeting
    Welcome
cs: Vítejte

en: Note: Click on a column header to sort the column
cs: Pozn. Kllikni na hořejšek sloupce k utřídění sloupce.

en: _: staff.server.admin.hold_pull.title.label
    Title
cs: Název

en: _: staff.server.admin.hold_pull.author
    Author
cs: Autor

en: _: staff.server.admin.hold_pull.copy_location
    Copy Location
cs: Signatura

en: _: staff.server.admin.hold_pull.call_number
    Call Number
cs: Volací Číslo

en: _: staff.server.admin.hold_pull.item_barcode
    Item Barcode
cs: Čárový kód exempláře

en: _: staff.server.admin.hold_pull.copy
    Copy Number
cs: Číslo exempláře

en: _: staff.server.admin.hold_pull.format
    Format
cs: Formát

en: Patron Barcode
cs: Čárový kód uživatele

en: Hold Placement Date
cs: Podrž datum umístění

en: Hold Type
cs: Typ rezervace

en: Book
cs: Kniha

en: Large Print Book
cs: Velká tištěná kniha

en: Audiobook
cs: Audiokniha

en: Video Recording
cs: Videozáznam

en: Music
cs: Hudba

en: Electronic Resource
cs: Elektronický zdroj

en: Copy Hold
cs: Rezervace exempláře

en: Volume Hold
cs: Rezervace svazku

en: Title Hold
cs: Rezervace titulu

en: Metarecord Hold
cs: Rezervace metazáznamu

en: Evergreen: Non Cataloged Types Editor
cs: Evergreen: Editor nekatalogizovaných dokumentů

note: This will be followed by the user's name
en: _: staff.server.admin.non_cat_types.greeting
    Welcome
cs: Vítejte

en:  Non Cataloged Types Editor
cs:  Editor nekatalogizovaných dokumentů

en: Create a new non-cataloged type
cs: Vytvořit nový nekatalogizovaný typ

en: Minutes
cs: Minuty

en: Hours
cs: Hodiny

en: Days
cs: Dny

en: Weeks
cs: Týdny

en: Months
cs: Měsíce

en: Circulate In-House?
cs: Výpůjčka domů?

en: _: staff.server.admin.non_cat_types.editor.create
    Create
cs: Vytvoř

en: Owning Location
cs: Vlastnická knihovna

en: Duration
cs: Trvání

en: Circulate In House
cs: Výpůjčka domů

en: _: staff.server.admin.non_cat_types.edit
    Edit
cs: Uprav

en: _: staff.server.admin.non_cat_types.delete
    Delete
cs: Smazat

en: _: staff.server.admin.non_cat_types.submit
    Submit
cs: Potvrď

en: _: staff.server.admin.non_cat_types.cancel
    Cancel
cs: Zrušit

en: Are you sure you wish to delete the selected non-cataloged type?
cs: Jste si jistí, že chcete smazat označené nekatalogizované typy?

en: If the "In-House" flag is set on a non-cataloged type, items that circulate as that type will create "In-House" circulations.  This is ideal for computer use, room "rentals", etc.
cs: Když je nastavena "interní" vlaječka nekatalogizovaných typů, exempláře, které jsou vypůjčovány jako tento typ, vytvoří "interní" výpůjčky. Toto je ideální pro používání počítačů,  "pronajímání" místností atd.

en: Non-cataloged type successfully updated
cs: Nekatalogizovaný typ úspěšně aktualizován

en: A non-cataloged type with the selected name already exists.
cs: Nekatalogizovaný typ s vybraným jménem již existuje.

en: Local System Administration
cs: Nastavení místního systému

en: Workstation Configuration
cs: Nastavení pracovní stanice

en: Library Configuration
cs: Nastavení knihovny

en: Maintenance Reports
cs: gizo

en: Global Font and Sound Settings
cs: Celkové nastavení fontů a zvuků

en: Printer Settings Editor
cs: Nastavení tiskárny

en: Copy Locations Editor
cs: Editor signatur

en: Library Settings Editor
cs: Editor nastavení knihovny

en: Non-cataloged Types Editor
cs: Editor nekatalogizovaných typů

en: Statistical Categories Editor
cs: Editor statistických kategorií

en: Pull List for Hold Requests
cs: Seznam požadavků na rezervace

en: (Testing)
cs: (Testování)

en: Pull List for Hold Requests (Classic)
cs: Seznam požadavků na rezervace (klasický)

en: _: staff.server.admin.index.reports
    Reports
cs: Zprávy

en: Cash Reports
cs: Zprávy o hotovostních operacích

en: _: staff.server.admin.index.transits
    Transits
cs: Přenosy

en: Transit List
cs: Seznam přenosů

en: Server Settings
cs: Nastavení serveru

en: Evergreen: Library Settings Editor
cs: Evergreen: Editor nastavení knihovny

note: This will be followed by the user's name
en: _: staff.server.admin.org_settings.greeting
    Welcome
cs: Vítejte

en:  Library Settings Editor
cs:  Editor nastavení knihovny

note: This will be followed by the library's name
en: Edit Settings for :
cs: Editovat nastavení pro:

note: This will be followed by the library's name
en: Library Settings for
cs: Nastavení knihovny pro

en: OPAC Inactivity Timeout (in seconds)
cs: Vypršela relace v OPAC z důvodu nečinnosti (v sekundách)

en: Apply
cs: Použij

en: Apply to all Locations
cs: Použít na všechna umístění

en: Staff Login Inactivity Timeout (in seconds)
cs: Z důvodu nečinnosti vypršelo přihlášení zaměstnance (v sekundách)

en: Lost Materials Processing Fee
cs: Provozní poplatek za ztracené materiály

en: Default Item Price
cs: Přednastavená cena exempláře

en: Sending email address for patron notices
cs: Posílám e-mailovou adresu pro upozornění uživatele

en: Email delivery failures will be returned this address
cs: Poslání emailu selhalo, bude vrácen na tuto adresu

en: I. "Apply to all Locations" will force the new setting to be applied to all locations in the location dropdown.
cs: I. "Provést na všech lokacích" provede nové nastavení na všechny lokace v přehledu lokací.

en: Update succeeded.
cs: Obnova úspěšná.

en: This will update the setting for all of the locations listed in the dropdown menu. Are you sure you wish to continue?
cs: Toto aktualizuje nastavení pro všechny lokace zobrazené v dolním menu. Chcete pokračovat?

en: Holds: Expire Alert Interval
cs: Rezervace: Upozornění na vypršení lhůty

en: Amount of time before a hold expires at which point the patron should be alerted
cs: Množství času před vypršením rezervace

en: Holds: Expire Interval
cs: Rezervace: překročená lhůta

en: Amount of time after a hold is placed before the hold expires.  Example "100 days"
cs: Časová lhůta po rezervacije u,ístěna před překročení lhůty. Příklad /"100 dní/

en: Allow Credit Card Payments
cs: Povolit placení kreditní kartou

en: If enabled, patrons will be able to pay fines accrued at this location via credit card
cs: Jestliže je to umožněno, uživatelé mouhou v této knihovně platit pokuty kreditní kartou

en: Default Locale
cs: Standardní lokalita

en: Holds: Soft stalling interval
cs: a

en: Patron barcode format
cs: Formát čárového kódu uživatele

en: Selfcheck: Patron Login Timeout (in seconds)
cs: Samoobslužný výpůjční protokol: Rychlé přihlášení uživatele ( v sekundách)

en: Selfcheck: Pop-up alert for errors
cs: Samoobslužný výpůjční protokol: Varování chyby v roletovém menu

en: Selfcheck: Require patron password
cs: Samoobslužný výpůjční protokol:Požadavek na heslo uživatele

en: Evergreen: Statistical Category Editor
cs: Evergreen: Editor kategorií statistik

en: _: staff.server.admin.stat_cat.greeting
    Welcome
cs: Vítejte

en:  Statistical Category Editor
cs:  Editor kategorií statistik

en: Create a new statistical category
cs: Vytvořit novou kategorii statistik

en: Enter the name:
cs: Vložte jméno:

en: Owning Library:
cs: Vaše knihovna

en: OPAC Visibility:
cs: Zveřejněný OPAC:

en: On
cs: V

en: Off
cs: Z

en: Type:
cs: Typ:

en: _: staff.server.admin.stat_cat.patron
    Patron
cs: Uživatel

en: _: staff.server.admin.stat_cat.copy
    Copy
cs: Kopírovat

en: Create new statistical category
cs: Vytvořit novou statistiku

en: Loading permissions and statistical categories...
cs: Nahrávání povoleno a kategorie statistik

en: Copy Statistical Categories
cs: Kopírování statistických kategorií

en: _: staff.server.admin.stat_cat.patron_stat_cats
    Patron Statistical Categories
cs: Uživatelské kategorie statistik

en: * To edit or view information about an entry, click on the entry in the drop-down menu
cs: * Editovat nebo prohlížet informace o vstupu, vyber v roletovém menu Vstup

en: No statistical categories are defined
cs: Žádné statistické kategorie nejsou definovány

en: _: staff.server.admin.stat_cat.name.label
    Statistical Category Name
cs: Název statistické kaategorie

en: _: staff.server.admin.stat_cat.owning_library.label
    Owning Library
cs: Vlastnická knihovna

en: OPAC Visibility
cs: Zveřejněný OPAC

en: Entries
cs: Vstupy

en: Add Entry
cs: Přidat vstup

en: _: staff.server.admin.stat_cat.edit
    Edit
cs: Editovat

en: (none)
cs: (nic)

en: Add
cs: Přidat

en: Enter the value for the new statistical category entry
cs: Vložit hodnotu pro vstup nové statistické kategorie

en: Update Statistical Category
cs: Aktualizovat statistické kategorie

en: _: staff.server.admin.stat_cat.cancel
    Cancel
cs: Zrušit

en: Update Entry Value
cs: Aktualizovat hodnoty vstupu

en: Delete Entry
cs: Smazat vstup

en: Enter the value of the new entry:
cs: Vložit hodnotu pro nový vstup

en: Create new entry
cs: Vytvořit nový vstup

en: Update succeeded
cs: Úspěšně aktualizováno

en: Upload Offline Transactions
cs: Nahrát ofline přenos

en: Uploading transactions...
cs: Nahrát přenos...

en: _: staff.server.admin.upload_xacts.upload
    Upload
cs: Nahrát

en: _: staff.circ.checkin_overlay.sel_clip.label staff.circ.checkin_overlay.sel_clip.accesskey
    &Copy to Clipboard
cs: &Kopírovat do schránky

en: _: staff.circ.checkin_overlay.sel_bucket.label staff.circ.checkin_overlay.sel_bucket.accesskey
    &Add to Item Bucket
cs: &Doplnit do exemplářové skupiny

en: _: staff.circ.checkin_overlay.sel_opac.label staff.circ.checkin_overlay.sel_opac.accesskey
    &Show in Catalog
cs: &Zobrazit v katalogu

en: _: staff.circ.checkin_overlay.sel_copy_details.label staff.circ.checkin_overlay.sel_copy_details.accesskey
    Show &Item Details
cs: Zobrazit &detaily exempláře

en: _: staff.circ.checkin_overlay.sel_patron.label staff.circ.checkin_overlay.sel_patron.accesskey
    Show &Last Few Circulations
cs: Zobrazit &Několik posledních výpůjček

en: _: staff.circ.checkin_overlay.sel_last_patron.label staff.circ.checkin_overlay.sel_last_patron.accesskey
    &Retrieve Last Patron who circulated item
cs: &Najít posledního vypůjčovatele exempláře

en: _: staff.circ.checkin_overlay.sel_edit.label staff.circ.checkin_overlay.sel_edit.accesskey
    &Edit Item Attributes
cs: &Editovat atributy exempláře

en: _: staff.circ.checkin_overlay.sel_mark_items_damaged.label staff.circ.checkin_overlay.sel_mark_items_damaged.accesskey
    Mark Item &Damaged
cs: Označit exemplář&poškozený

en: _: staff.circ.checkin_overlay.sel_spine.label staff.circ.checkin_overlay.sel_spine.accesskey
    &Print Spine Label
cs: &tisk hřbetního štítku

en: _: staff.circ.checkin_overlay.save_columns.label
    Save Columns
cs: Uložit sloupce

en: Check In or Process Item
cs: Zaregistrovat nebo zpracovat exemplář

en: _: staff.circ.checkin_overlay.actions.label staff.circ.checkin_overlay.actions.accesskey
    Actions for &Selected Items
cs: Akce pro &vybrané exempláře

en: _: staff.circ.checkin_overlay.checkin_export.label
    Export
cs: Export

en: _: staff.circ.checkin_overlay.trim_list.label
    Trim List (20 rows)
cs: Uspořádaný seznam (20 řad)

en: _: staff.circ.checkin_overlay.strict_barcode.label
    Strict Barcode
cs: Přesný čárový kód

en: _: staff.circ.renew_overlay.sel_clip.label staff.circ.renew_overlay.sel_clip.accesskey
    &Copy to Clipboard
cs: &Kopírovat do schránky

en: _: staff.circ.renew_overlay.sel_bucket.label staff.circ.renew_overlay.sel_bucket.accesskey
    &Add to Item Bucket
cs: &Doplňte k exempláři do skupiny

en: _: staff.circ.renew_overlay.sel_opac.label staff.circ.renew_overlay.sel_opac.accesskey
    &Show in Catalog
cs: &Zobrazit v katalogu

en: _: staff.circ.renew_overlay.sel_copy_details.label staff.circ.renew_overlay.sel_copy_details.accesskey
    Show &Item Details
cs: Zobrazit &detaily exempláře

en: _: staff.circ.renew_overlay.sel_patron.label staff.circ.renew_overlay.sel_patron.accesskey
    Show &Last Few Circulations
cs: Ukaž poslední výpůjčky

en: _: staff.circ.renew_overlay.sel_last_patron.label staff.circ.renew_overlay.sel_last_patron.accesskey
    &Retrieve Last Patron who circulated item
cs: &Najít posledního vypůjčovatele exempláře

en: _: staff.circ.renew_overlay.sel_edit.label staff.circ.renew_overlay.sel_edit.accesskey
    &Edit Item Attributes
cs: &Editovat atributy exempláře

en: _: staff.circ.renew_overlay.sel_mark_items_damaged.label staff.circ.renew_overlay.sel_mark_items_damaged.accesskey
    Mark Item &Damaged
cs: Označit exemplář jako &poškozený

en: _: staff.circ.renew_overlay.sel_spine.label staff.circ.renew_overlay.sel_spine.accesskey
    &Print Spine Label
cs: &Tisk hřbetního štítku

en: _: staff.circ.renew_overlay.save_columns.label
    Save Columns
cs: Uložit sloupce

en: _: staff.circ.renew_overlay.actions.label staff.circ.renew_overlay.actions.accesskey
    Actions for &Selected Items
cs: Akce pro &vybrané exempláře

en: _: staff.circ.renew_overlay.renew_export.label
    Export
cs: Export

en: _: staff.circ.renew_overlay.trim_list.label
    Trim List (20 rows)
cs: Uspořádaný seznam (20 řad)

en: _: staff.circ.renew_overlay.strict_barcode.label
    Strict Barcode
cs: Přesný čárový kód

en: _: staff.circ.checkout_overlay.barcode.accesskey
    C
cs: C

en: _: staff.circ.checkout_overlay.export.label
    Export
cs: Export

en: _: staff.circ.checkout_overlay.sel_clip.label
    Copy to Clipboard
cs: Kopírovat do schránky

en: _: staff.circ.checkout_overlay.save_columns.label
    Save Columns
cs: Uložit sloupce

en: _: staff.circ.checkout_overlay.strict_barcode.label
    Strict Barcode
cs: Přesný čárový kód

en: Circulation ID:
cs: Výpůjčka ID

en: _: staff.circ.circ_brief.add_billing.label
    Add Billing
cs: Přidat fakturu

en: Check Out Time
cs: Prověřit čas

en: _: staff.circ.circ_brief.due_date.label
    Due Date
cs: Datum splatnosti

en: Stop Fines Time
cs: Zastavit načítání lhůty pokut

en: Check In Time
cs: Zaregistrovat čas

en: Check Out Library
cs: Prověřit knihovnu

en: Renewal
cs: Obnovit

en: Check In Library
cs: Zaregistrovat knihovnu

en: Last Few Circulations
cs: Posledních několik výpůjček

en: _: staff.circ.circ_summary.retrieve_last.label staff.circ.circ_summary.retrieve_last.accesskey
    Retrieve &Last Patron
cs: Najít&Poslední uživatel

en: _: staff.circ.circ_summary.done.label staff.circ.circ_summary.done.accesskey
    &Done
cs: &Hotovo

en: Captured for Hold
cs: Označit rezervaci

en: _: staff.circ.copy_details.transit_caption
    In Transit
cs: V přenosu

en: Last or Current Circulation
cs: Poslední nebo současná výpůjčka

en: _: staff.circ.copy_details.r_last.label staff.circ.copy_details.r_last.accesskey
    Retrieve &Last Patron
cs: Najít&Poslední uživatel

en: Retrieve &Hold Patron
cs: Najít &Rezervaci uživatele

en: _: staff.circ.copy_details.done.label staff.circ.copy_details.done.accesskey
    &Done
cs: &Hotovo

en: _: staff.circ.copy_status_overlay.sel_items.label staff.circ.copy_status_overlay.sel_items.accesskey
    Actions for &Selected Items
cs: Akce pro &vybrané exempláře

en: _: staff.circ.copy_status_overlay.sel_clip.label staff.circ.copy_status_overlay.sel_clip.accesskey
    &Copy to Clipboard
cs: &Kopírovat do schránky

en: _: staff.circ.copy_status_overlay.sel_bucket.label staff.circ.copy_status_overlay.sel_bucket.accesskey
    &Add to Item Bucket
cs: &Doplnit do exemplářové skupiny

en: _: staff.circ.copy_status_overlay.sel_opac.label staff.circ.copy_status_overlay.sel_opac.accesskey
    &Show in Catalog
cs: &Zobrazit v katalogu

en: _: staff.circ.copy_status_overlay.sel_copy_details.label staff.circ.copy_status_overlay.sel_copy_details.accesskey
    Show &Item Details
cs: Zobrazit &detaily exempláře

en: _: staff.circ.copy_status_overlay.sel_patron.label staff.circ.copy_status_overlay.sel_patron.accesskey
    Show &Last Few Circulations
cs: Zobrazit & Poslední několik výpůjček

en: _: staff.circ.copy_status_overlay.sel_edit.label staff.circ.copy_status_overlay.sel_edit.accesskey
    &Edit Item Attributes
cs: &Editovat atributy exempláře

en: _: staff.circ.copy_status_overlay.sel_mark_items_damaged.label staff.circ.copy_status_overlay.sel_mark_items_damaged.accesskey
    Mark Item &Damaged
cs: Označit exemplář jako &poškozený

en: &Mark Item Missing
cs: &Označit exemplář jako ztracený

en: _: staff.circ.copy_status_overlay.sel_transit_abort.label
    Abort Transits
cs: Zrušit přenosy

en: Check I&n Items
cs: Ověřit &v exemplářích

en: &Renew Items
cs: &Obnovit exempláře

en: _: staff.circ.copy_status_overlay.sel_spine.label staff.circ.copy_status_overlay.sel_spine.accesskey
    &Print Spine Label
cs: &Tisk hřbetního štítku

en: _: staff.circ.copy_status_overlay.cmd_replace_barcode.label
    Replace Barcode
cs: Nahradit čárový kód

en: _: staff.circ.copy_status_overlay.save_columns.label
    Save Columns
cs: Uložit sloupec

en: _: staff.circ.copy_status_overlay.cmd_transfer_items.label staff.circ.copy_status_overlay.cmd_transfer_items.accesskey
    &Transfer Items to Previously Marked Volume
cs: &Přemístit exempláře k  předchozím označeným svazkům

en: _: staff.circ.copy_status_overlay.cmd_add_volumes.label staff.circ.copy_status_overlay.cmd_add_volumes.accesskey
    Add &Volumes
cs: Doplnit &Svazky

en: _: staff.circ.copy_status_overlay.cmd_mark_library.label staff.circ.copy_status_overlay.cmd_mark_library.accesskey
    &Mark Library as Volume Transfer Destination
cs: &Označ knihovnu, kam bude přemístěn svazek

en: _: staff.circ.copy_status_overlay.cmd_add_items.label staff.circ.copy_status_overlay.cmd_add_items.accesskey
    &Add Items
cs: &Přidat exemplář

en: _: staff.circ.copy_status_overlay.cmd_edit_volumes.label staff.circ.copy_status_overlay.cmd_edit_volumes.accesskey
    &Edit Volumes
cs: &Editovat svazek

en: _: staff.circ.copy_status_overlay.cmd_mark_volume.label staff.circ.copy_status_overlay.cmd_mark_volume.accesskey
    &Mark Volume as Item Transfer Destination
cs: &Označit svazek jako exemplář pro přepravu

en: _: staff.circ.copy_status_overlay.cmd_transfer_volumes.label staff.circ.copy_status_overlay.cmd_transfer_volumes.accesskey
    &Transfer Volumes to Previously Marked Library
cs: &Přemístit svazky do označené knihovny

en: _: staff.circ.copy_status_overlay.cmd_delete_items.label
    Delete Items
cs: Zrušit exemplář

en: _: staff.circ.copy_status_overlay.cmd_delete_volumes.label
    Delete Volumes
cs: Zrušit svazek

en: _: staff.circ.copy_status_overlay.copy_actions.sel_mark_items_damaged.label staff.circ.copy_status_overlay.copy_actions.sel_mark_items_damaged.accesskey
    Mark Item &Damaged
cs: Označit exemplář jako &poškozený

en: _: staff.circ.copy_status_overlay.copy_actions.sel_mark_items_missing.label staff.circ.copy_status_overlay.copy_actions.sel_mark_items_missing.accesskey
    Mark Item Missin&g
cs: Označit exemplář jako ztracený

en: _: staff.circ.copy_status_overlay.item_status.label
    Item Status
cs: Status exempláře

en: _: staff.circ.copy_status_overlay.copy_status_scan_barcode.label staff.circ.copy_status_overlay.copy_status_scan_barcode.accesskey
    &Barcode:
cs: &Čárový kód:

en: Submi&t
cs: Odesla&t

en: &Upload From File
cs: &Nahrát ze souboru

en: Actions &for Catalogers
cs: Akce &pro katalogizátory

en: _: staff.circ.copy_status_overlay.copy_status_print.label staff.circ.copy_status_overlay.copy_status_print.accesskey
    &Print
cs: &Tisk

en: _: staff.circ.copy_status_overlay.copy_status_export.label
    Export
cs: Export

en: _: staff.circ.copy_status_overlay.copy_status_print_export.label
    Print Export
cs: Tisk exportu

en: _: staff.circ.copy_status_overlay.trim_list.label
    Trim List (20 rows)
cs: Uspořádaný seznam (20 řad)

en: _: staff.circ.copy_status_overlay.strict_barcode.label
    Strict Barcode
cs: Přesný čárový kód

en: Record In-House Use
cs: Záznam pro interní využití

en: In-House Use
cs: Interní využití

en: # of &uses:
cs: # z &užití:

en: _: staff.circ.in_house_use.submit.label staff.circ.in_house_use.submit.accesskey
    &Submit
cs: &Nabídnout

en: _: staff.circ.in_house_use.print.label
    Print List
cs: Seznam tisku

en: _: staff.circ.in_house_use.export.label
    Export
cs: Export

en: _: staff.circ.in_house_use.trim_list.label
    Trim List (20 rows)
cs: Uspořádaný seznam (20 řad)

en: _: staff.circ.in_house_use.strict_barcode.label
    Strict Barcode
cs: Přesný čárový kód

en: _: staff.circ.in_house_use.sel_clip.label
    Copy to Clipboard
cs: &Kopírovat do schránky

en: _: staff.circ.in_house_use.save_cols_btn.label
    Save Columns
cs: Uložit sloupce

en: Pre-Catalog Fields
cs: Pole pro předběžnou katalogizaci

en: Pre-Catalog Field Entry
cs: Vstup polí pro předběžnou katalogizaci

en: _: staff.circ.pre_cat.cancel.label staff.circ.pre_cat.cancel.accesskey
    &Cancel
cs: &zrušit

en: Check &Out
cs: &Půjčit

en: Templates
cs: Šablony

en: &Name
cs: &Jméno

en: _: staff.circ.print_list.top_ui.type.label
    Type
cs: Typ

en: Actions
cs: Akce

en: &Preview
cs: &Náhled

en: &Macros
cs: &Makra

en: &Default
cs: &Standard

en: &Save Locally
cs: &Místní uložení

en: Be sure to 'Save Locally' before export
cs: Jste si jisti "Místní uložením! před exportem

en: Header
cs: Záhlaví

en: Footer
cs: Pata (stránky)

en: _: staff.main.data.loading
    Loading data...
cs: Nahrávání dat...

en: &Register
cs: Seznam

en: _: staff.main.ws_info.help_btn.label staff.main.ws_info.help_btn.accesskey
    &Help
cs: &Nápověda

en: Record Summary
cs: Souhrn záznamu

en: Title:
cs: Název

en: View MARC
cs: Pohled z MARC

en: Author:
cs: Autor:

en: Edition:
cs: Vydání:

en: Publication Date:
cs: Datum publikování:

en: Created By:
cs: Vytvořeno:

en: Last Edited By:
cs: Poslední editace od:

en: Last Edited On:
cs: Poslední editace v :

en: _: staff.circ.holds.copy_to_clipboard
    Copy to Clipboard
cs: &Kopírovat do schránky

en: _: staff.circ.holds.copy_to_clipboard.accesskey
    C
cs: C

en: _: staff.circ.holds.show_in_catalog
    Show in Catalog
cs: Zobrazit v katalogu

en: _: staff.circ.holds.show_in_catalog.accesskey
    S
cs: S

en: Show Item Details
cs: Zobrazit detaily exempláře

en: _: staff.circ.holds.show_item_details.accesskey
    I
cs: I

en: Show Last Few Circulations
cs: Zobrazit posledních několik výpůjček

en: _: staff.circ.holds.show_last_few_circulations.accesskey
    L
cs: L

en: _: staff.circ.holds.retrieve_patron
    Retrieve Patron
cs: Obnovit uživatele

en: _: staff.circ.holds.retrieve_patron.accesskey
    P
cs: P

en: Edit Pickup Library
cs: Editovat dodávající knihovnu

en: _: staff.circ.holds.edit_pickup_library.accesskey
    L
cs: L

en: Edit Phone Notification
cs: Editovat telefonní sdělení

en: _: staff.circ.holds.edit_phone_notification.accesskey
    P
cs: P

en: Set Email Notification
cs: Nastavit e-mailové sdělení

en: _: staff.circ.holds.set_email_notification.accesskey
    E
cs: E

en: Edit Activation Date
cs: Editovat datum aktivace

en: _: staff.circ.holds.edit_activation_date.accesskey
    D
cs: D

en: Edit Expiration Date
cs: Editovat datom konce lhůty

en: _: staff.circ.holds.edit_expire_time.accesskey
    E
cs: E

en: _: staff.circ.holds.edit_shelf_expire_time.accesskey
    X
cs: X

en: Activate Hold
cs: Aktivovat rezervaci

en: _: staff.circ.holds.activate_hold.accesskey
    A
cs: A

en: Suspend Hold
cs: Pozastavit rezervaci

en: _: staff.circ.holds.suspend_hold.accesskey
    S
cs: S

en: Edit Hold Range
cs: Editovat rozsah rezervace

en: _: staff.circ.holds.edit_hold_range.accesskey
    R
cs: R

en: Edit Hold Focus
cs: Editovat upřesnění rezervace

en: _: staff.circ.holds.edit_hold_focus.accesskey
    F
cs: F

en: _: staff.circ.holds.edit_desire_mint_condition.accesskey
    Q
cs: Q

en: _: staff.circ.holds.set_top_of_queue.accesskey
    Q
cs: Q

en: Mark Item Damaged
cs: Označit exemplář jako poškozený

en: _: staff.circ.holds.mark_item_damaged.accesskey
    D
cs: D

en: Mark Item Missing
cs: Označit exemplář jako ztracený

en: _: staff.circ.holds.mark_item_missing.accesskey
    M
cs: M

en: Find Another Target
cs: Najít jiný cíl

en: _: staff.circ.holds.retarget.accesskey
    T
cs: T

en: _: staff.circ.holds.cancel
    Cancel Hold
cs: zrušit rezervaci

en: _: staff.circ.holds.cancel.accesskey
    C
cs: C

en: _: staff.circ.holds.uncancel.accesskey
    U
cs: U

en: _: staff.circ.holds.save_columns
    Save Columns
cs: Uložit sloupce

en: _: staff.hold_list.cancel_hold_dialog.title
    Cancel Hold
cs: zrušit rezervaci

en: _: staff.hold_list.cancel_hold_dialog.header
    Cancel Hold
cs: zrušit rezervaci

en: _: staff.hold_list.cancel_hold_dialog.cancel_btn.label staff.hold_list.cancel_hold_dialog.cancel_btn.accesskey
    &Cancel
cs: &zrušit

en: _: staff.cat.copy_browser.actions.sel_clip.label staff.cat.copy_browser.actions.sel_clip.accesskey
    &Copy to Clipboard
cs: &Kopírovat do schránky

en: _: staff.cat.copy_browser.actions.cmd_add_items_to_buckets.label staff.cat.copy_browser.actions.cmd_add_items_to_buckets.accesskey
    Add Items to &Buckets
cs: Přidat exempláře do &skupin

en: _: staff.cat.copy_browser.actions.sel_copy_details.label staff.cat.copy_browser.actions.sel_copy_details.accesskey
    Show &Item Details
cs: Zobrazit &detaily exempláře

en: _: staff.cat.copy_browser.actions.sel_patron.label staff.cat.copy_browser.actions.sel_patron.accesskey
    Show &Last Few Circulations
cs: Zobrazit & Poslední několik výpůjček

en: _: staff.cat.copy_browser.actions.cmd_edit_items.label staff.cat.copy_browser.actions.cmd_edit_items.accesskey
    &Edit Item Attributes
cs: &Editovat atributy exempláře

en: _: staff.cat.copy_browser.actions.cmd_transfer_items.label staff.cat.copy_browser.actions.cmd_transfer_items.accesskey
    &Transfer Items to Previously Marked Volume
cs: &Převést exemplář do dříve označeného svazku

en: _: staff.cat.copy_browser.actions.cmd_add_volumes.label staff.cat.copy_browser.actions.cmd_add_volumes.accesskey
    Add &Volumes
cs: Přdat & svazky

en: _: staff.cat.copy_browser.actions.cmd_mark_library.label staff.cat.copy_browser.actions.cmd_mark_library.accesskey
    &Mark Library as Volume Transfer Destination
cs: &označ knihovnu, do které bude převeden svazek

en: _: staff.cat.copy_browser.actions.cmd_add_items.label staff.cat.copy_browser.actions.cmd_add_items.accesskey
    &Add Items
cs: &Přidat exempláře

en: _: staff.cat.copy_browser.actions.cmd_edit_volumes.label staff.cat.copy_browser.actions.cmd_edit_volumes.accesskey
    &Edit Volumes
cs: &Editovat svazky

en: _: staff.cat.copy_browser.actions.cmd_mark_volume.label staff.cat.copy_browser.actions.cmd_mark_volume.accesskey
    &Mark Volume as Item Transfer Destination
cs: &Označit svazek, kam má být převeden exemplář

en: _: staff.cat.copy_browser.actions.cmd_transfer_volume.label staff.cat.copy_browser.actions.cmd_transfer_volume.accesskey
    &Transfer Volumes to Previously Marked Library
cs: &Převést svazky do dříve označených knihoven

en: _: staff.cat.copy_browser.actions.cmd_delete_items.label
    Delete Items
cs: Zrušit exempláře

en: _: staff.cat.copy_browser.actions.cmd_delete_volumes.label
    Delete Volumes
cs: Zrušit svazek

en: _: staff.cat.copy_browser.actions.sel_mark_items_damaged.label staff.cat.copy_browser.actions.sel_mark_items_damaged.accesskey
    Mark Item &Damaged
cs: Označit exemplář jako &poškozený

en: _: staff.cat.copy_browser.actions.sel_mark_items_missing.label staff.cat.copy_browser.actions.sel_mark_items_missing.accesskey
    Mark Item Missin&g
cs: Označit exemplář jako ztrace&ný

en: _: staff.cat.copy_browser.actions.cmd_print_spine_labels.label staff.cat.copy_browser.actions.cmd_print_spine_labels.accesskey
    &Print Item Spine Labels
cs: &Tisk hřbetních štítků exempláře

en: _: staff.cat.copy_browser.actions.cmd_replace_barcode.label
    Replace Barcode
cs: Změnit čárový kód

en: _: staff.cat.copy_browser.actions.save_columns.label
    Save Columns
cs: Uložit sloupce

en: _: staff.cat.copy_browser.actions.cmd_refresh_list.label staff.cat.copy_browser.actions.cmd_refresh_list.accesskey
    &Refresh Listing
cs: &Obnovit seznam

en: Holdings Maintenance
cs: Údtžba rezervací

en: Green in the list below means the library has volumes for this record.
cs: Zelená barva znamená, že knihovna vlastní tyto svazky

en: Consortial Total:
cs: Celkem za konsorcium:

en: _: staff.cat.copy_browser.holdings_maintenance.consortial_available
    Available:
cs: K dispozici:

en: Show Volumes
cs: Ukázat svazky

en: Show Items
cs: Ukázat exempláře

en: _: staff.cat.copy_browser.holdings_maintenance.refresh_button.label
    Refresh
cs: Obnovit

en: Show &Libraries With Items
cs: Ukázat& knihovny s exempláři

en: Actions &for Selected Rows
cs: Akce&pro vybrané řady

en: _: staff.cat.copy_browser.holdings_maintenance.sel_clip.label staff.cat.copy_browser.holdings_maintenance.sel_clip.accesskey
    &Copy to Clipboard
cs: &Kopírovat do schránky

en: _: staff.cat.copy_browser.holdings_maintenance.add_items_to_bucket.label staff.cat.copy_browser.holdings_maintenance.add_items_to_bucket.accesskey
    Add Items to &Buckets
cs: Přidat exempláře do &skupin

en: _: staff.cat.copy_browser.holdings_maintenance.sel_copy_details.label staff.cat.copy_browser.holdings_maintenance.sel_copy_details.accesskey
    Show &Item Details
cs: Zobrazit &detaily exempláře

en: _: staff.cat.copy_browser.holdings_maintenance.sel_patron.label staff.cat.copy_browser.holdings_maintenance.sel_patron.accesskey
    Show &Last Few Circulations
cs: Zobrazit & Poslední několik výpůjček

en: _: staff.cat.copy_browser.holdings_maintenance.cmd_edit_items.label staff.cat.copy_browser.holdings_maintenance.cmd_edit_items.accesskey
    &Edit Item Attributes
cs: &Editovat atributy exempláře

en: _: staff.cat.copy_browser.holdings_maintenance.cmd_transfer_items.label staff.cat.copy_browser.holdings_maintenance.cmd_transfer_items.accesskey
    &Transfer Items to Previously Marked Volume
cs: &Převést exempláře do dříve označeného svazku

en: _: staff.cat.copy_browser.holdings_maintenance.cmd_add_volumes.label staff.cat.copy_browser.holdings_maintenance.cmd_add_volumes.accesskey
    Add &Volumes
cs: Přidat &Svazky

en: _: staff.cat.copy_browser.holdings_maintenance.cmd_mark_library.label staff.cat.copy_browser.holdings_maintenance.cmd_mark_library.accesskey
    &Mark Library as Volume Transfer Destination
cs: &Označit knihovny, kam budou převedeny svazky

en: _: staff.cat.copy_browser.holdings_maintenance.cmd_add_items.label staff.cat.copy_browser.holdings_maintenance.cmd_add_items.accesskey
    &Add Items
cs: &Přidat exempláře

en: _: staff.cat.copy_browser.holdings_maintenance.cmd_edit_volumes.label staff.cat.copy_browser.holdings_maintenance.cmd_edit_volumes.accesskey
    &Edit Volumes
cs: &Editovat svazky

en: _: staff.cat.copy_browser.holdings_maintenance.cmd_mark_volume.label staff.cat.copy_browser.holdings_maintenance.cmd_mark_volume.accesskey
    &Mark Volume as Item Transfer Destination
cs: &Označit svazky jako exempláře pro přenos

en: _: staff.cat.copy_browser.holdings_maintenance.cmd_transfer_volume.label staff.cat.copy_browser.holdings_maintenance.cmd_transfer_volume.accesskey
    &Transfer Volumes to Previously Marked Library
cs: &Převést svazky do dříve označených knihoven

en: _: staff.cat.copy_browser.holdings_maintenance.cmd_delete_items.label
    Delete Items
cs: Zrušit exempláře

en: _: staff.cat.copy_browser.holdings_maintenance.cmd_delete_volumes.label
    Delete Volumes
cs: Zrušit svazky

en: _: staff.cat.copy_browser.holdings_maintenance.sel_mark_items_damaged.label staff.cat.copy_browser.holdings_maintenance.sel_mark_items_damaged.accesskey
    Mark Item &Damaged
cs: Označit exemplář jako &poškozený

en: _: staff.cat.copy_browser.holdings_maintenance.sel_mark_items_missing.label staff.cat.copy_browser.holdings_maintenance.sel_mark_items_missing.accesskey
    Mark Item Missin&g
cs: Označit exemplář jako ztrace&ný

en: _: staff.cat.copy_browser.holdings_maintenance.cmd_print_spine_labels.label staff.cat.copy_browser.holdings_maintenance.cmd_print_spine_labels.accesskey
    &Print Item Spine Labels
cs: &Tisk hřbetních štítků exempláře

en: _: staff.cat.copy_browser.holdings_maintenance.cmd_replace_barcode.label
    Replace Barcode
cs: Změnit čárový kód

en: _: staff.cat.copy_browser.holdings_maintenance.save_columns.label
    Save Columns
cs: Uložit sloupce

en: _: staff.cat.copy_browser.holdings_maintenance.cmd_refresh_list.label staff.cat.copy_browser.holdings_maintenance.cmd_refresh_list.accesskey
    &Refresh Listing
cs: &Obnovit seznam

en: _: staff.cat.copy_buckets.window_title
    Copy Buckets
cs: Kopírovat skupiny

en: Pending Copies
cs: Nevyřízené kopie

en: Bucket View
cs: Přehled skupiny

en: _: staff.cat.copy_buckets_overlay.pending_buckets.save_columns1
    Save Columns
cs: Uložit sloupce

en: _: staff.cat.copy_buckets_overlay.pending_buckets.sel_clip1
    Copy to Clipboard
cs: Kopírovat do schránky

en: _: staff.cat.copy_buckets_overlay.pending_buckets.cmd_print_export1
    Print Export
cs: Tisk exportu

en: _: staff.cat.copy_buckets_overlay.pending_buckets.cmd_export1
    Export
cs: Export

en: &Add All
cs: &Přidat vše

en: _: staff.cat.copy_buckets_overlay.pending_buckets.copy_buckets_sel_add.label
    Add Selected
cs: Přidat vybrané

en: _: staff.cat.copy_buckets_overlay.copy_buckets.copy_buckets_new_bucket.label
    New Bucket
cs: Nová skupiny

en: _: staff.cat.copy_buckets_overlay.copy_buckets.copy_buckets_delete_bucket.label
    Delete Bucket
cs: Smazat skupinu

en: _: staff.cat.copy_buckets_overlay.copy_buckets.refresh.label
    Refresh
cs: Obnovit

en: _: staff.cat.copy_buckets_overlay.copy_buckets.save_columns2.label
    Save Columns
cs: Uložit sloupce

en: _: staff.cat.copy_buckets_overlay.copy_buckets.sel_clip2.label
    Copy to Clipboard
cs: Kopírovat do schránky

en: Remove Selected From Bucket
cs: Odebrat vybrané ze skupiny

en: _: staff.cat.copy_buckets_overlay.copy_buckets.export.label
    Add Selected
cs: Přidej vybrané

en: _: staff.cat.copy_buckets_overlay.info_box.bucket.label
    Bucket #
cs: Skupina #

en: _: staff.cat.copy_buckets_overlay.info_box.owner.label
    Owner:
cs: Vlastník:

en: _: staff.cat.copy_buckets_overlay.copy_buckets.print.label staff.cat.copy_buckets_overlay.copy_buckets.print.accesskey
    &Print
cs: Tisk

en: _: staff.cat.copy_buckets_overlay.copy_buckets.print_export.label
    Print Export
cs: Tisk export

en: _: staff.cat.copy_buckets_overlay.copy_buckets.cmd_copy_buckets_export.label
    Export
cs: Export

en: _: staff.cat.copy_buckets_overlay.copy_buckets.batch.label
    Batch:
cs: Dávka:

en: Show Status
cs: Ukázat statut

en: Transfer to Specific Volume
cs: Přenést do specifického svazku

en: Edit Item Attributes
cs: Editovat atributy exempláře

en: Delete All from Catalog
cs: Zrušit vše z katalogu

en: _: staff.cat.copy_buckets_quick.title
    Add to Bucket
cs: Přidat do skupiny

en: Item Buckets
cs: Skupiny exemplářů

en: _: staff.cat.copy_buckets_quick.item_buckets.add_to_bucket.label staff.cat.copy_buckets_quick.item_buckets.add_to_bucket.accesskey
    &Add to Selected Bucket
cs: &Doplnit do vybraných skupin

en: _: staff.cat.copy_buckets_quick.item_buckets.new_bucket.label staff.cat.copy_buckets_quick.item_buckets.new_bucket.accesskey
    Add to &New Bucket
cs: Doplnit do nového koše

en: _: staff.cat.copy_buckets_quick.item_buckets.cancel.label staff.cat.copy_buckets_quick.item_buckets.cancel.accesskey
    &Cancel
cs: &zrušit

en: _: staff.cat.copy_editor.window.label
    Copies
cs: Kopie

en: Copy Viewer
cs: Pohlížeč kopií

en: Templates:
cs: Šablony:

en: Appl&y
cs: Použít

en: _: staff.cat.copy_editor.templates.delete_template.label
    Delete
cs: Zrušit

en: _: staff.cat.copy_editor.templates.export_template.label
    Export
cs: Export

en: _: staff.cat.copy_editor.templates.save_template.label
    Save
cs: Uložit

en: &Reset
cs: &Smazat

en: Identification
cs: Identifikace

en: _: staff.cat.copy_editor.identification.location.label
    Location
cs: Lokace

en: _: staff.cat.copy_editor.identification.location.accesskey
    1
cs: 1

en: _: staff.cat.copy_editor.identification.circulation.label
    Circulation
cs: Výpůjčky

en: Miscellaneous
cs: Různé

en: _: staff.cat.copy_editor.identification.miscellaneous.accesskey
    3
cs: 3

en: Statistics
cs: Statistiky

en: _: staff.cat.copy_editor.identification.statistics.accesskey
    4
cs: 4

en: Library Filter
cs: Filtr knihovny

en: Copy &Notes
cs: Kopie &Poznámky

en: &Modify Copies
cs: &upravit kopie

en: &Close
cs: &Zavřít

en: Item Summary
cs: Obsah exempláře

en: _: staff.cat.copy_summary.barcode.label
    Barcode:
cs: Čárový kód

en: Location:
cs: Lokace:

en: Call Number:
cs: Signatura

en: Status:
cs: Statut:

en: Circulate:
cs: Výpůjčit:

en: Reference:
cs: Odkazy:

en: Holdable:
cs: Rezervovatelný

en: _: staff.cat.copy_summary.opac_visible.label
    OPAC Visible:
cs: OPAC zobrazen

en: Created:
cs: Vytvořil:

en: Edited:
cs: Editoval:

en: Age Protect:
cs: Chráněný věk:

en: Total Circulations:
cs: Celkové výpůjčky:

en: _: staff.cat.copy_summary.alternate_view.label
    Alternate View
cs: Alternativní zobrazení

en: _: staff.cat.copy_summary.save_columns.label
    Save Columns
cs: Uložit sloupce

en: _: staff.cat.copy_summary.sel_clip.label
    Copy to Clipboard
cs: Kopírovat do schránky

en: _: staff.cat.copy_summary.print_export.label
    Print Export
cs: Tisk exportu

en: Options
cs: Volby

en: &Stack subfields
cs: &zásobník podpolí

en: &Validate
cs: &Validovat

en: _: staff.cat.marcedit.help.label staff.cat.marcedit.help.accesskey
    &Help
cs: &Nápověda

en: MARC Record
cs: Záznam v MARC formátu

en: Fixed Fields -- Record type:
cs: Pevná pole--typ záznamu:

en: &Load
cs: &Nahrát

en: MARC View
cs: Zobrazení v MARCu

en: _: staff.cat.opac.menuitem.opacview.label staff.cat.opac.menuitem.opacview.accesskey
    &OPAC View
cs: &OPAC zobrazení

en: _: staff.cat.opac.menuitem.marcview.label staff.cat.opac.menuitem.marcview.accesskey
    MARC &View
cs: MARC &zobrazení

en: _: staff.cat.opac.menuitem.marcedit.label staff.cat.opac.menuitem.marcedit.accesskey
    MARC &Edit
cs: MARC &Editace

en: _: staff.cat.opac.menuitem.holding.label staff.cat.opac.menuitem.holding.accesskey
    &Holdings Maintenance
cs: &Údržba rezervací

en: _: staff.cat.opac.menuitem.viewholds.label staff.cat.opac.menuitem.viewholds.accesskey
    View Hold&s
cs: Zobrazení rezervací

en: _: staff.cat.opac.menuitem.addtobucket.label staff.cat.opac.menuitem.addtobucket.accesskey
    Add to &Bucket
cs: Přidat do &skupiny

en: Refresh All Interfaces
cs: Obnovit všechna uživatelská prostředí

en: _: staff.cat.opac.menuitem.dupnewtab.label
    Duplicate in New Tab
cs: Duplikovat v nových tabulkách

en: _: staff.cat.opac.menuitem.removeframe.label
    Remove this Frame
cs: Odstranit tento rámeček

en: _: staff.cat.record_buckets.title
    Record Buckets
cs: Skupiny záznamů

en: Record &Query
cs: Záznam &Dotaz

en: &Pending Records
cs: Nevyřízené záznamy

en: Bucket &View
cs: Přehled &skupiny

en: Bucket Actions
cs: Akce skupiny

en: _: staff.cat.record_buckets_overlay.new_bucket.label
    New Bucket
cs: Nová skupina

en: _: staff.cat.record_buckets_overlay.delete_bucket.label
    Delete Bucket
cs: Zrušit skupinu

en: _: staff.cat.record_buckets_overlay.refresh_bucket.label
    Refresh
cs: Obnovit

en: Quer&y
cs: Dotazy

en: _: staff.cat.record_buckets_overlay.cmd_submit_query.button.label staff.cat.record_buckets_overlay.cmd_submit_query.button.accesskey
    &Submit
cs: &Nabídnout

en: _: staff.cat.record_buckets_overlay.query_help.button.label staff.cat.record_buckets_overlay.query_help.button.accesskey
    &Help
cs: &Nápověda

en: _: staff.cat.record_buckets_overlay.query_list_actions.label staff.cat.record_buckets_overlay.query_list_actions.accesskey
    &List Actions
cs: &Seznam akcí

en: _: staff.cat.record_buckets_overlay.menuitem.sel_clip0.label
    Copy Field from selected row to Clipboard
cs: Kopírovat pole z vybraných řad schránky

en: _: staff.cat.record_buckets_overlay.menuitem.query_csv_to_printer.label
    Print List CSV
cs: Tisk seznamu CSV

en: _: staff.cat.record_buckets_overlay.menuitem.query_csv_to_clipboard.label
    Copy List CSV to Clipboard
cs: Kopírovat seznam CSV do schránky

en: _: staff.cat.record_buckets_overlay.menuitem.query_csv_to_file.label
    Save List CSV to File
cs: Uložit seznam CSV do pole

en: _: staff.cat.record_buckets_overlay.menuitem.save_columns0.label
    Save List Configuration
cs: Uložit seznam konfigurací

en: Add All to Pending Records
cs: Doplnit vše do nevyřízených záznamů

en: _: staff.cat.record_buckets_overlay.add_sel_query_to_pending.label
    Add Selected to Pending Records
cs: Dodat vybrané do nevyřízených záznamů

en: _: staff.cat.record_buckets_overlay.pending_buckets_list_actions.label staff.cat.record_buckets_overlay.pending_buckets_list_actions.accesskey
    &List Actions
cs: &Seznam akcí

en: _: staff.cat.record_buckets_overlay.menuitem.sel_clip1.label
    Copy Field from selected row to Clipboard
cs: Kopírovat pole z vybraných řad schránky

en: _: staff.cat.record_buckets_overlay.menuitem.pending_buckets_csv_to_printer.label
    Print List CSV
cs: Tisk seznamu CSV

en: _: staff.cat.record_buckets_overlay.menuitem.pending_buckets_csv_to_clipboard.label
    Copy List CSV to Clipboard
cs: Kopírovat seznam CSV do schránky

en: _: staff.cat.record_buckets_overlay.menuitem.pending_buckets_csv_to_file.label
    Save List CSV to File
cs: Uložit seznam CSV do pole

en: _: staff.cat.record_buckets_overlay.menuitem.save_columns1.label
    Save List Configuration
cs: Uložit seznam konfigurací

en: &Add All to current Bucket
cs: &Doplnit vše do aktuální skupiny

en: Add Selected to current Bucket
cs: Odebrat vybrané z aktuální skupiny

en: Remove Selected from Bucket
cs: Odebrat vybrané ze skupiny

en: _: staff.cat.record_buckets_overlay.record_buckets_to_pending_buckets.label
    Add Selected to Pending Records
cs: Dodat vybrané do nevyřízených záznamů

en: _: staff.cat.record_buckets_overlay.info_box.label
    Bucket #
cs: Skupina #

en: _: staff.cat.record_buckets_overlay.bucket_owner.label
    Owner:
cs: Vlastník:

en: _: staff.cat.record_buckets_overlay.record_buckets_list_actions.label staff.cat.record_buckets_overlay.record_buckets_list_actions.accesskey
    &List Actions
cs: &Seznam akcí

en: _: staff.cat.record_buckets_overlay.menuitem.sel_clip2.label
    Copy Field from selected row to Clipboard
cs: Kopírovat pole z vybraných řad schránky

en: _: staff.cat.record_buckets_overlay.menuitem.record_buckets_csv_to_printer.label
    Print List CSV
cs: Tisk seznamu CSV

en: _: staff.cat.record_buckets_overlay.menuitem.record_buckets_csv_to_clipboard.label
    Copy List CSV to Clipboard
cs: Kopírovat seznam CSV do schránky

en: _: staff.cat.record_buckets_overlay.menuitem.record_buckets_csv_to_file.label
    Save List CSV to File
cs: Uložit seznam CSV do pole

en: _: staff.cat.record_buckets_overlay.menuitem.save_columns2.label
    Save List Configuration
cs: Uložit seznam konfigurací

en: _: staff.cat.record_buckets_overlay.box.label
    Batch:
cs: Dávka:

en: Show All in Catalog
cs: Zobrazit vše v katalogu

en: Delete All Records
cs: Zrušit všechny záznamy

en: Merge All Records
cs: Sloučit všechny záznamy

en: Export All Records
cs: Export všech záznamů

en: _: staff.cat.record_buckets_quick.groupbox.caption
    Record Buckets
cs: Skupiny záznamů

en: &Add to Bucket
cs: &Přidat do skupiny

en: _: staff.cat.record_buckets_quick.add_to_bucket.label staff.cat.record_buckets_quick.add_to_bucket.accesskey
    &Add to Selected Bucket
cs: &Přidat do vybraných skupin

en: _: staff.cat.record_buckets_quick.new_bucket.label staff.cat.record_buckets_quick.new_bucket.accesskey
    Add to &New Bucket
cs: Doplnit do nového koše

en: _: staff.cat.record_buckets_quick.cancel.label staff.cat.record_buckets_quick.cancel.accesskey
    &Cancel
cs: &zrušit

en: _: staff.cat.spine_labels.close_window.label staff.cat.spine_labels.close_window.accesskey
    &Close Window
cs: &Zavřít okno

en: Font size (in points):
cs: Velikost fontu ( v palcích)

en: Spine Label
cs: Hřbetní štítek

en: _: staff.cat.spine_labels.spine_label.label_width.label
    Label Width (in characters):
cs: Štítek na šířku (s písmeny)

en: _: staff.cat.spine_labels.spine_label.label_length.label
    Label Length (in lines):
cs: Štítek na délku

en: Pocket Label
cs: Knižní štítek

en: Middle Margin (in characters):
cs: Okrajový štítek (s písmeny)

en: _: staff.cat.spine_labels.pocket_label.label_width.label
    Label Width (in characters):
cs: Štítek na šířku (s písmeny)

en: _: staff.cat.spine_labels.pocket_label.label_length.label
    Label Length (in lines):
cs: Štítek na délku

en: Include Title (wraps on word at label width)
cs: Včetně názvu

en: On line:
cs: On line

en: Include Title (segment after wrapping)
cs: Včetně názvu

en: Indent a space?
cs: Zoubkované mezery

en: Include Call Number
cs: Včetně signatury

en: Include Item Barcode
cs: Zahrnout čárový kód exempláře

en: Custom:
cs: Zákazník

en: Available Macros
cs: Možná makra

en: Volume and Copy Editor
cs: Svazek a redaktor

en: Volume and Copy Creator
cs: Svazek a tvůrce

en: Check &Barcodes?
cs: Kontrolovat &Čárový kód?

en: &Print Labels?
cs: &Tisk štítků?

en: Edit then &Create
cs: Editovat pak  Vytvořit

en: _: staff.cat.volume_copy_creator.library_label.value
    Library
cs: Knihovna

en: # of volumes
cs: # ze svazku

en: _: staff.cat.volume_editor.title
    Volumes
cs: Svazky

en: Volume Editor
cs: Editor svazku

en: Modify
cs: Modifikovat

en: _: staff.cat.volume_editor.cancel.label
    Cancel
cs: Zrušit

en: Service and Credentials
cs: Služba a oprávnění

en: Service
cs: Sužby

en: _: staff.cat.z3950.username.label
    Username
cs: Uživatelské heslo

en: _: staff.cat.z3950.password.label
    Password
cs: Heslo

en: Local Catalog
cs: Lokální katalog

en: Evergreen Native Catalog
cs: Původní katalog Evergreenu

en: Save as &Default
cs: Uložit jako &Standard

en: Query
cs: Dotaz

en: _: staff.cat.z3950.clear.label staff.cat.z3950.clear.accesskey
    &Clear Form
cs: &Vyčistit formulář

en: _: staff.cat.z3950.search.label staff.cat.z3950.search.accesskey
    &Search
cs: &Vyhledávat

en: Results &Page
cs: Výsledky &Strana

en: Results
cs: Výsledky

en: _: staff.cat.z3950.search_form.label staff.cat.z3950.search_form.accesskey
    Search &Form
cs: Vyhledávat &Formulář

en: Fetch &More Results
cs: Vyvolat &Více výsledků

en: _: staff.cat.z3950.list_actions.label staff.cat.z3950.list_actions.accesskey
    &List Actions
cs: &Seznam akcí

en: _: staff.cat.z3950.menuitem.csv_to_clipboard.label
    Copy List CSV to Clipboard
cs: Kopírovat seznam CSV do schránky

en: _: staff.cat.z3950.menuitem.csv_to_file.label
    Save List CSV to File
cs: Uložit seznam CSV do pole

en: _: staff.cat.z3950.menuitem.csv_to_printer.label
    Print List CSV
cs: Tisk seznamu CSV

en: _: staff.cat.z3950.menuitem.copy_to_clipboard.label
    Copy Field from selected row to Clipboard
cs: Kopírovat pole z vybraných řad schránky

en: _: staff.cat.z3950.menuitem.save_columns.label
    Save List Configuration
cs: Uložit seznam konfigurací

en: _: staff.cat.z3950.marc_view.label staff.cat.z3950.marc_view.accesskey
    MARC &View
cs: MARC &zobrazení

en: MARC Editor for &Overlay
cs: MARC editor pro &překrytí

en: MARC Editor for &Import
cs: MARC Editor pro &Import

en: _: staff.pat.barcode_entry.retrieve_patron.label
    Retrieve Patron
cs: Najít uživatele

en: _: staff.pat.barcode_entry.barcode.label staff.pat.barcode_entry.barcode.accesskey
    &Barcode:
cs: &Čárový kód

en: _: staff.pat.barcode_entry.submit_btn.label staff.pat.barcode_entry.submit_btn.accesskey
    &Submit
cs: &Uznat

en: _: staff.pat.barcode_entry.retrieving.label
    Retrieving...
cs: Získávající...

en: Credit Card Information
cs: Informace o kreditní kartě

en: _: staff.patron.bill_cc_info.other.label
    Other
cs: Jiné

en: Credit Card Number
cs: Číslo kreditní karty

en: Expire Month
cs: Uplynulý měsíc

en: Expire Year
cs: Uplynulý rok

en: Approval Code
cs: Kód schválení

en: _: staff.patron.bill_cc_info.billing_address.value
    Address
cs: Adresa

en: _: staff.patron.bill_cc_info.note.value
    Note
cs: Poznámka

en: _: staff.patron.bill_cc_info.cancel.label staff.patron.bill_cc_info.cancel.accesskey
    &Cancel
cs: &Zrušit

en: &Submit this Info
cs: &Uznat tuto inf

en: Credit Card Info
cs: Info o kreditní kartě

en: Credit Card Type
cs: Typ kreditní karty

note: "Check" is used here to indicate a payment by check, not "Verify"
en: Check Info
cs: Kontrolní informace

note: "Check" is used here to indicate a payment by check, not "Verify"
en: Check Information
cs: kontrolní informace

note: "Check" is used here to indicate a payment by check, not "Verify"
en: Check Number
cs: Kontrola čísla

en: _: staff.patron.bill_check_info.note.value
    Note
cs: Poznámka

en: _: staff.patron.bill_check_info.cancel.label staff.patron.bill_check_info.cancel.accesskey
    &Cancel
cs: &Zrušit

en: &Submit this Information
cs: &Uznat tuto informaci

en: _: staff.patron.bill_details.bills.label
    Bills
cs: Účty

en: Void selected billings
cs: Neplatný vybraný učet

en: Payments
cs: Platby

en: _: staff.patron.bill_details.show_in_catalog.label staff.patron.bill_details.show_in_catalog.accesskey
    &Show in Catalog
cs: &Zobraz v katalogu

en: _: staff.patron.bill_details.close_window.label staff.patron.bill_details.close_window.accesskey
    &Close Window
cs: &Zavřít okno

en: Bill History
cs: Historie účtu

en: _: staff.patron.bill_history.add_billing.label
    Add Billing
cs: Přidat fakturu

en: _: staff.patron.bill_history.show_in_catalog.label staff.patron.bill_history.show_in_catalog.accesskey
    &Show in Catalog
cs: &Zobrazit v katalogu

en: _: staff.patron.bill_history.print.label staff.patron.bill_history.print.accesskey
    &Print
cs: &Tisk

en: _: staff.patron.bill_interface.add_billing.label
    Add Billing
cs: Přidat fakturu

en: _: staff.patron.bill_interface.show_in_catalog.label staff.patron.bill_interface.show_in_catalog.accesskey
    &Show in Catalog
cs: &Zobrazit v katalogu

en: _: staff.patron.bill_interface.print.label staff.patron.bill_interface.print.accesskey
    &Print
cs: &Tisk

en: _: staff.patron.bills_overlay.payment_type.accesskey
    t
cs: t

en: Credit Card
cs: Kreditní karta

en: Work
cs: Práce

en: _: staff.patron.bills_overlay.payment_received.accesskey
    a
cs: a

en: _: staff.patron.bill_summary_overlay.total_billed.value
    Total Billed
cs: Celková účtovaná částka

en: _: staff.patron.bill_summary_overlay.title.value
    Title
cs: Název

en: _: staff.patron.bill_summary_overlay.type.value
    Type
cs: Typ

en: _: staff.patron.bill_summary_overlay.total_paid.value
    Total Paid
cs: Celková zaplacená částka

en: _: staff.patron.bill_summary_overlay.start.value
    Start
cs: Start

en: _: staff.patron.bill_summary_overlay.balance_owed.value
    Balance Owed
cs: Dlužná částka

en: _: staff.patron.bill_summary_overlay.due_date.value
    Due Date
cs: Datum vrácení

en: _: staff.patron.bill_summary_overlay.finish.value
    Finish
cs: Ukončit

en: _: staff.patron.bill_wizard.location.value
    Location
cs: Lokace

en: _: staff.patron.bill_wizard.circulation.label
    Circulation
cs: Výpůjčky

en: _: staff.patron.bill_wizard.amount.value
    Amount
cs: Částka

en: _: staff.patron.bill_wizard.note.value
    Note
cs: Poznámka

en: _: staff.patron.bill_wizard.cancel.label staff.patron.bill_wizard.cancel.accesskey
    &Cancel
cs: &zrušit

en: &Submit this Bill
cs: &Uznat tento účet

en: _: staff.patron.display_overlay.exit.label staff.patron.display_overlay.exit.accesskey
    E&xit
cs: U&končit

en: _: staff.patron.display_overlay.search_form.label staff.patron.display_overlay.search_form.accesskey
    Search &Form
cs: Vyhledávat &Formulář

en: _: staff.patron.bills_overlay.auto_print.label
    Auto-Print
cs: Tisknout automaticky

en: Method:
cs: Metoda:

en: _: staff.patron.holds_overlay.pickup_lib.label
    Pickup Library
cs: Knihovna, v níž bude exemplář připraven k vyzvednutí

en: _: staff.patron.holds_overlay.holds_export.label
    Export
cs: Export

en: _: staff.patron.holds_overlay.print.label staff.patron.holds_overlay.print.accesskey
    &Print
cs: &Tisk

en: _: staff.patron.holds_overlay.place_hold.label staff.patron.holds_overlay.place_hold.accesskey
    Place &Hold
cs: Zadat &rezervaci

en: Answer:
cs: Odpověď

en: &Notes
cs: &Poznámky

en: _: staff.patron.search_form_overlay.inactive.accesskey
    I
cs: I

en: _: staff.patron.search_result_overlay.save_cols.label
    Save Columns
cs: Uložit sloupce

en: _: staff.patron.search_result_overlay.copy_to_clipboard.label
    Copy to Clipboard
cs: Kopírovat do schránky

en: Print
cs: Tisk

en: _: staff.patron.summary_overlay.pssgbc.standing.label
    Standing
cs: Trvalý

en: _: staff.patron.user_edit.title
    Evergreen User Editor
cs: Uživatelský editor Evergreenu

en: User Name:
cs: Jméno uživatele

en: _: staff.patron.user_edit.barcode.label
    Barcode:
cs: Čárový kód

en: _: staff.patron.user_edit.firstname.label
    First Name:
cs: Křestní jméno:

en: _: staff.patron.user_edit.middlename.label
    Middle Name:
cs: Prostřední jméno:

en: _: staff.patron.user_edit.lastname.label
    Last Name:
cs: Příjmení:

en: _: staff.patron.user_edit.save.label
    Save
cs: Uložit

en: _: staff.patron.ue.ev_user_editor.label
    Evergreen User Editor
cs: Uživatelský editor Evergreenu

en: _: staff.patron.ue.user_greeting.label
    Welcome
cs: Vítejte

en: _: staff.patron.ue.loading_data.label
    Loading data...
cs: Nahrávání dat...

en: _: staff.patron.ue.mark_lost.label
    Mark Lost
cs: Označit jako ztracené

en: _: staff.patron.ue.username.label
    Username
cs: Uživatelské jméno

en: _: staff.patron.ue.password.label
    Password
cs: Heslo

en: _: staff.patron.ue.re_password.label
    Password:
cs: Heslo:

en: _: staff.patron.ue.verify_password.label
    Verify Password
cs: Verifikace hesla

en: _: staff.patron.ue.first_name.label
    First Name
cs: Křestní jméno

en: _: staff.patron.ue.middle_name.label
    Middle Name
cs: Prostřední jméno

en: _: staff.patron.ue.suffix.label
    Suffix
cs: Přípona

en: _: staff.patron.ue.dob.label
    Date of Birth
cs: Datum narození

en: _: staff.patron.ue.email_address.label
    Email Address
cs: E-mailová adresa

en: _: staff.patron.ue.evening_phone.label
    Evening Phone
cs: Telefon večer

en: _: staff.patron.ue.other_phone.label
    Other Phone
cs: Další telefon

en: _: staff.patron.ue.home_library.label
    Home Library
cs: Domácí knihovna

en: _: staff.patron.ue.address.label
    Address
cs: Adresa

en: _: staff.patron.ue.mailing_address.label
    Mailing Address
cs: Poštovní adresa

en: _: staff.patron.ue.physical_address.label
    Physical Address
cs: Fyzická adresa

en: _: staff.patron.ue.edit.label
    Edit
cs: Editovat

en: _: staff.patron.ue.street_1.label
    Street 1
cs: Ulice 1

en: _: staff.patron.ue.street_2.label
    Street 2
cs: Ulice 2

en: _: staff.patron.ue.city.label
    City
cs: Město

en: _: staff.patron.ue.state.label
    State
cs: Stát

en: _: staff.patron.ue.country.label
    Country
cs: Země

en: _: staff.patron.ue.delete_this_address.label
    Delete this Address
cs: Zrušit tuto adresu

en: Create a New Address
cs: Vytvořit novou adresu

en: _: staff.patron.ue.active.label
    Active
cs: Aktivní

en: _: staff.patron.ue.claims_returned_count.label
    Claims Returned Count
cs: Počet vrácených požadavků

en: _: staff.patron.ue.alert_message.label
    Alert Message
cs: Varovná zpráva

en: _: staff.patron.ue.stat_cat_name.label
    Statistical Category Name
cs: Název statistické kaategorie

en: _: staff.patron.ue.owner.label
    Owner
cs: Vlastník

en: _: staff.patron.ue.value.label
    Value
cs: Hodnota

en: _: staff.patron.ue.barcode.label
    Barcode
cs: Čárový kód

en: _: staff.patron.ue.addresses.label
    Addresses
cs: Adresy

en: _: staff.patron.ue.billing_address.label
    Billing Address
cs: Adresa pro vyúčtování

en: _: staff.patron.ue.profile.label
    Profile
cs: Profil

en: _: staff.patron.ue.expire_date.label
    Expire Date
cs: Datum expirace

en: _: staff.patron.ue.stat_categories.label
    Statistical Categories
cs: Kategorie statistik

en: _: staff.patron.ue.question.label
    Question
cs: Otázka

en: _: staff.patron.ue.answer.label
    Answer
cs: Odpověď

en: _: staff.patron.ue.yes.label
    Yes
cs: Ano

en: _: staff.patron.ue.no.label
    No
cs: Ne

en: _: staff.patron.items_overlay.sel_clip.label staff.patron.items_overlay.sel_clip.accesskey
    &Copy to Clipboard
cs: &Kopírovat do schránky

en: _: staff.patron.items_overlay.sel_bucket.label staff.patron.items_overlay.sel_bucket.accesskey
    &Add to Item Bucket
cs: &Doplňte k exempláři do skupiny

en: _: staff.patron.items_overlay.show_catalog.label
    Show in Catalog
cs: Zobrazit v katalogu

en: _: staff.patron.items_overlay.sel_copy_details.label staff.patron.items_overlay.sel_copy_details.accesskey
    Show &Item Details
cs: Zobrazit &detaily exempláře

en: _: staff.patron.items_overlay.sel_patron.label staff.patron.items_overlay.sel_patron.accesskey
    Show &Last Few Circulations
cs: Ukaž poslední výpůjčky

en: _: staff.patron.items_overlay.items_renew.label
    Renew
cs: Prodloužit

en: _: staff.patron.items_overlay.items_checkin.label
    Check In
cs: Vrátit

en: _: staff.patron.items_overlay.add_billing.label
    Add Billing
cs: Přidat fakturu

en: _: staff.patron.items_overlay.save_columns.label
    Save Columns
cs: Uložit sloupce

en: _: staff.patron.items_overlay.actions_for_selected_items.label staff.patron.items_overlay.actions_for_selected_items.accesskey
    Actions for &Selected Items
cs: Akce pro &vybrané exempláře

en: _: staff.patron.items_overlay.items_export.label
    Export
cs: Export

en: _: staff.generic.list_actions.label staff.generic.list_actions.accesskey
    &List Actions
cs: Seznam akcí

en: _: staff.generic.list_actions.sel_clip.label staff.generic.list_actions.sel_clip.accesskey
    &Copy to Clipboard
cs: &Kopírovat do schránky

en: &Print List CSV
cs: Tisk seznamu CSV

en: &Copy List CSV to Clipboard
cs: Kopírovat seznam CSV do schránky

en: Save List CSV to &File
cs: Uložit seznam CSV do souboru

en: &Save List Configuration
cs: Uložit seznam konfigurací

en: _: ev.staff.patron.ue_xhtml.ev_user_editor.label
    Evergreen User Editor
cs: Uživatelský editor Evergreenu

en: _: ev.staff.patron.ue_xhtml.welcome.label
    Welcome
cs: Vítejte

en: _: ev.staff.patron.ue_xhtml.loading_data.label
    Loading data...
cs: Nahrávání dat...

en: _: ev.staff.patron.ue_xhtml.barcode.label
    Barcode
cs: Čárový kód

en: _: ev.staff.patron.ue_xhtml.mark_lost.label
    Mark Lost
cs: Označit jako ztracené

en: _: ev.staff.patron.ue_xhtml.username.label
    Username
cs: Uživatelské jméno

en: _: ev.staff.patron.ue_xhtml.password.label
    Password
cs: Heslo

en: _: ev.staff.patron.ue_xhtml.re_password.label
    Password:
cs: Heslo

en: _: ev.staff.patron.ue_xhtml.verify_password.label
    Verify Password
cs: Verifikace hesla

en: _: ev.staff.patron.ue_xhtml.first_name.label
    First Name
cs: Křestní jméno

en: _: ev.staff.patron.ue_xhtml.middle_name.label
    Middle Name
cs: Prostřední jméno

en: _: ev.staff.patron.ue_xhtml.suffix.label
    Suffix
cs: Přípona

en: _: ev.staff.patron.ue_xhtml.dob.label
    Date of Birth
cs: Datum narození

en: _: ev.staff.patron.ue_xhtml.email_address.label
    Email Address
cs: E-mailová adresa

en: _: ev.staff.patron.ue_xhtml.evening_phone.label
    Evening Phone
cs: Telefon večer

en: _: ev.staff.patron.ue_xhtml.home_library.label
    Home Library
cs: Domácí knihovna

en: _: ev.staff.patron.ue_xhtml.address.label
    Address
cs: Adresa

en: _: ev.staff.patron.ue_xhtml.mailing_address.label
    Mailing Address
cs: Poštovní adresa

en: _: ev.staff.patron.ue_xhtml.physical_address.label
    Physical Address
cs: Fyzická adresa

en: _: ev.staff.patron.ue_xhtml.street1.label
    Street 1
cs: Ulice 1

en: _: ev.staff.patron.ue_xhtml.street2.label
    Street 2
cs: Ulice 2

en: _: ev.staff.patron.ue_xhtml.city.label
    City
cs: Město

en: _: ev.staff.patron.ue_xhtml.state.label
    State
cs: Stát

en: _: ev.staff.patron.ue_xhtml.country.label
    Country
cs: Země

en: _: ev.staff.patron.ue_xhtml.ue_addr_delete.label
    Delete this Address
cs: Zrušit tuto adresu

en: _: ev.staff.patron.ue_xhtml.edit.label
    Edit
cs: Editovat

en: _: ev.staff.patron.ue_xhtml.active.label
    Active
cs: Aktivní

en: _: ev.staff.patron.ue_xhtml.juvenile.label
    Juvenile
cs: Mládež

en: _: ev.staff.patron.ue_xhtml.claims_returned_count.label
    Claims Returned Count
cs: Počet vrácených požadavků

en: _: ev.staff.patron.ue_xhtml.alert_message.label
    Alert Message
cs: Varovná zpráva

en: _: ev.staff.patron.ue_xhtml.stat_cat_name.label
    Statistical Category Name
cs: Název statistické kaategorie

en: _: ev.staff.patron.ue_xhtml.owner.label
    Owner
cs: Vlastník

en: _: ev.staff.patron.ue_xhtml.value.label
    Value
cs: Hodnota

en: _: ev.staff.patron.ue_xhtml.profile.label
    Profile
cs: Profil

en: _: ev.staff.patron.ue_xhtml.expire_date.label
    Expire Date
cs: Datum expirace

en: _: ev.staff.patron.ue_xhtml.stat_categories.label
    Statistical Categories
cs: Kategorie statistik

en: _: ev.staff.patron.ue_xhtml.question.label
    Question
cs: Otázka

en: _: ev.staff.patron.ue_xhtml.answer.label
    Answer
cs: Odpověď

en: Print Page
cs: Tisk stranky

en: Return to Editor
cs: Návrat do editoru

en: _: ev.staff.patron.ue_xhtml.cancel.value
    Cancel
cs: zrušit

en: _: ev.staff.patron.ue_xhtml.date_selector.label
    Date selector
cs: Vyber datum

en: _: staff.circ.alternate_copy_summary.Alternate_View.label
    Alternate View
cs: Alternativní zobrazení

en: _: staff.circ.alternate_copy_summary.Barcode.label
    Barcode
cs: Čárový kód

en: _: staff.circ.alternate_copy_summary.Call_Number.label
    Call Number
cs: Volací Číslo

en: _: staff.circ.alternate_copy_summary.Circ_Modifier.label
    Circ Modifier
cs: Modifikátor výpůjčky

en: _: staff.circ.alternate_copy_summary.Copy_ID.label
    Copy ID
cs: ID exempláře

en: _: staff.circ.alternate_copy_summary.Copy_Location.label
    Copy Location
cs: Signatura

en: _: staff.circ.alternate_copy_summary.Due_Date.label
    Due Date
cs: Datum vrácení

en: _: staff.circ.alternate_copy_summary.Holdable.label
    Holdable
cs: Rezervovatelné

en: _: staff.circ.alternate_copy_summary.ISBN.label
    ISBN
cs: ISBN

en: _: staff.circ.alternate_copy_summary.Loan_Duration.label
    Loan Duration
cs: Délka výpůjčky

en: _: staff.circ.alternate_copy_summary.OPAC_Visible.label
    OPAC Visible
cs: OPAC zobrazen

en: _: staff.circ.alternate_copy_summary.Owning_Library.label
    Owning Library
cs: Vlastnická knihovna

en: _: staff.circ.alternate_copy_summary.Price.label
    Price
cs: Cena

en: _: staff.circ.alternate_copy_summary.Publisher.label
    Publisher
cs: Vydavatel

en: _: staff.circ.alternate_copy_summary.Reference.label
    Reference
cs: Příruční knihovna

en: _: staff.circ.alternate_copy_summary.Remaining_Renewals.label
    Remaining Renewals
cs: Zbývající prodloužení

en: _: staff.circ.alternate_copy_summary.Status.label
    Status
cs: Status

en: _: staff.circ.alternate_copy_summary.TCN.label
    TCN
cs: Kontrolní číslo záznamu

en: _: staff.util.timestamp_dialog.cancel_btn.label staff.util.timestamp_dialog.cancel_btn.accesskey
    &Cancel
cs: &zrušit
