Evergreen 1.4 - en to hy translation catalogue (521 entries)

note: ================================================================= Some generic stuff
en: remote v1
hy: հեռացրու v1

en: English
hy: Անգլերեն

en: All
hy: Լրիվ

en: Language:
hy: ներկայացնում է բացատի նիշը։ Թարգմանության մեջ համապատասխան դիքում մուտք արա բացատ։

en: Name
hy: Անուն

en: None
hy: Ոչ մեկը

[ctx: common.title]
en: Title
hy: Վերնագիր

[ctx: common.author]
en: Author
hy: Հեղինակ

en: Authors
hy: Հեղինակներ

[ctx: common.callnumber]
en: Call Number
hy: Դասիչ

en: Edition
hy: Հրատարակություն

en: Subject
hy: Խորագիր

en: Series
hy: Մատենաշար

en: Keyword
hy: Վճռորոշ բառ

en: Search Type
hy: Փնտրման տեսակ

en: Format
hy: Ձևաչափ

[ctx: common.loading]
note: Message displayed while search results are loading
en: Loading...
hy: Բեռնավորում...

[ctx: common.login]
en: Login
hy: Գրանցում

en: Log Out
hy: Հեռանալ

en: Physical Description
hy: Ֆիզիկական նկարագրություն

en: Publication Date
hy: Հրատարակման ամսաթիվ

en: Publisher
hy: Հրատարակիչ

en: Results
hy: Արդյունքներ

en: Select
hy: Ընտրել

en: Status
hy: Կարգավիճակ

en: No
hy: Ոչ

en: Yes
hy: Այո

[ctx: common.cancel]
en: Cancel
hy: Չեղյալ անել

[ctx: common.library]
en: Library
hy: Գրադարան

en: Username
hy: Օգտվողի անուն

[ctx: common.password]
en: Password
hy: Գաղտնաբառ

[ctx: common.submit]
en: Submit
hy: Հաստատել

en: close
hy: փակել

en: and
hy: և

en: User not found
hy: Օգտվողը չի գտնվել

[ctx: opac.advanced.wizard.title]
en: Advanced Search
hy: Խորացված փնտրում

en: Now searching
hy: Հիմա որոնում է

en:  of about
hy:  մասին

en: Match Score:
hy: Հաշվի առ հաշիվը։

en: Tips:
hy: Հնարքներ։

en: Click on a folder icon in the sidebar to access related quick searches
hy: Սեղմիր կողային մասում առկա թղթապանակի պատկերիկի վրա առագ փնտրումը հասանելի դարձնելու համար

en: If you don't find what you want try expanding your search using the range selector at the right of the search bar
hy: Եթե չես գտնում այն ինչ որ պետք է քեզ, ապա ընդլայնիր որոնումը օգտագործելով փնտրման ցանկի աջ մասում եղած շղթայական ընտրիչը

en: Expand All
hy: Ընդլայնիր բոլորը

en: Close All
hy: Փակիր բոլորը

[ctx: common.org.cancel]
en: Cancel
hy: Չեղյալ անել

en: Loading library selector...
hy: Գրադարանի ընտրիչի բեռնավորում...

[ctx: common.org.note]
en: Tip:
hy: Հնարք։

en: Click on a location's name to select it.  Click on the folder icons to expand a section.
hy: Ընտրության համար սեղմիր տեղաբաշխման անվան վրա։ Սեղմիր թղթապանակի պատկերիկների վրա բաժինը ընդլայնելու համար։

[ctx: opac.login.login]
en: Login
hy: Գրանցում

[ctx: opac.basic]
en: Basic Catalog (HTML only)
hy: Հիմնական քարտարան (միայն HTML)

en: The password must be at least 7 characters in length, 
    contain at least one letter (a-z/A-Z), 
    and contain at least one number.
hy: Գաղտնաբառը պետք է լինի առնվազն 7 նիշ, 
    առնվազն պարունակի մեկ տառ (a-z/A-Z), 
    և պարունակի առնվազն մեկ թիվ։

en: Title: A to Z
hy: Վերնագիր։ Ա մինչև Ֆ

en: Title: Z to A
hy: Վերնագիր։ Ֆ մինչև Ա

en: Author: A to Z
hy: Հեղինակ։ Ա մինչև Ֆ

en: Author: Z to A
hy: Հեղինակ։ Ֆ մինչև Ա

en: Date: Newest to Oldest
hy: Ամսաթիվ։ թարմից դեպի հին

en: Date: Oldest to Newest
hy: Ամսաթիվ։ հնից դեպի թարմ

en: Reddish
hy: Կարմրավուն

en: Holds lists are not as simple as 
    'first come, first served.'  A complex matrix combining 
    consideration of item ownership, patron home library, and item purchase 
    date determines  priorities for holds; the list is dynamic, changing 
    with every hold placed.  Therefore, any indication of a place in the 
    holds list would be inaccurate.  The holds system is designed to 
    obtain a requested item in the fastest and most efficient way possible. 
    Your library will contact you when you hold items become 
    available.
hy: Պահումների ցուցակները PINES-ում այդքան էլ պարզ չեն ինչպես	'առաջին մուտք առաջին սպասարկված'։  Բարդ մատրիցան որը կոմբինացնում է 	նյութի պատկանելիության, ընթերցողի հիմնական գրադարանի, և նյութի պատվերի դիտարկումները 	որքան ամսաթիվը սահմանում է առաջնայնությունները պահումների համար. ցուցակը դինամիկ է, փոփոխվաղ 	յուրաքանչյուր տեղադրված պահման հետ։  Հետևաբար, տեղաբաշխման յուրաքանչյուր ցուցում 	պահման ցուցակում կլինի ոչ ճիշտ։  PINES-ի պահումների համակարգը նախագծված է 	պահանջվող նյութը հնարավորինս արագ և արդյունավետ կերպով ստանալու համար։ 	Ձեր PINES գրադարանը կկապվի ձեր հետ երբ պահվող նյութերը կդառնան 	հասանելի։

en: If you wish to broaden the scope of your hold to include other 
    versions of this title, select the formats that would be acceptable. 
    The first available copy will be sent to you.
hy: եթե ցանկանում ես ընդլայնել քո պահումները, ընդգրկելով  
    վերնագրի այլ տարբերակներ, ընտրիր մատչելի ձևաչափերը։ 
    Առաջին հասանելի օրինակը կուղարկվի քեզ։

note: ================================================================= Events and Permissions
en: Operation Succeeded
hy: Հաջողված գործողություն

en: Login failed.  The username or password entered was incorrect.
hy: Գրանցումը տապալվեց։ մուտք արված պայմանաբառը կամ գաղտնաբառը սխալ են։

en: Login session has timed out or does not exist
hy: Գրանցման սեսիայի ժամանակը լրացել է կամ գոյություն չունի։

en: User was not found in the database
hy: Շտեմարանում օգտվողը չի գտնվել։

en: The given username already exists in the database
hy: Այս ընթերցողը շտեմարանում արդեն գոյություն ունի։

en: Permission Denied
hy: Թույլատվությունը արգելված է

en: User is not allowed to create holds for other users at this location
hy: Օգտվողը իրավունք չունի այս վայրում ստեղծել պահումներ այլ օգտվողների համար

note: ================================================================= common/pages
en: Loading Callnumber Page...
hy: Բեռնավորում է դասիչների էջը...

en: You are now browsing
hy: Դու հիմա դիտում ես

en: &lt;&lt; Previous Page
hy: &lt;&lt; նախորդ էջ

[ctx: common.cn.shelf]
en: Shelf Browser
hy: Դարակի դիտակ

en: Next Page &gt;&gt;
hy: Հաջորդ էջ &gt;&gt;

en: Text Size:
hy: Տեքստի մեծություն։

en: Regular
hy: Սովորական

en: Large
hy: Լայն

en: JavaScript must be enabled in order for you to use the regular Evergreen Catalog. 
    However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser. 
    To use the regular Evergreen Catalog, enable JavaScript by changing your browser options, then 
    <a style='color: blue; text-decoration: underline;' href='/'>try again</a>. 
    <br/><br/>Alternatively, you can use the basic HTML-only catalog 
    <a style='color: blue; text-decoration: underline;' href='/opac/extras/slimpac/start.html'>here</a>.
hy: JavaScript-ը պետք է թույլատրված լինի որպեսզի կարողանաս օգտագործել Evergreen-ի սովորական քարտարանը։ 
    Համենայնդեպս թվում է որ JavaScript-ը արգելափակված է կամ քո դիտակի ւողմից չի աջակցվում։ 
    Evergreen-ի սովորական քարտարանի օգտագործման համար թույլատրիր JavaScript-ը փոխելով քո դիտակի ընտրությունները, ապա 
    <a style='color: blue; text-decoration: underline;' href='/'>փորձիր նորից</a>.
    <br/><br/>Որպես այլընտրանք կարող ես օգտագործել հիմնական միայն HTML-քարտարանը։

note: ================================================================= MyOPAC bookbag page
en: This will remove the selected bookbag and all items contained within the bookbag. 
    Are you sure you wish to continue?
hy: Սա կհեռացնի ընտրված պատվերները և այդ պատվերի ներսում առկա բոլոր նյութերը։ 
    Վստա՞հ ես որ ցանկանում ես շարունակել։

en: You have not created any bookbags
hy: Ոչ մի պատվեր չես ստեղծել

[ctx: myopac.bookbags.title]
en: My Bookbags
hy: Իմ գրքերի պայուսակը

en: # Items
hy: # Նյութեր

en: Shared
hy: Համատեղ

en: Share / Hide
hy: Համատեղ / Թաքցնել

en: Delete this bookbag?
hy: Ջնջե՞լ այս պատվերը

en: Items
hy: Նյութեր

en: (View)
hy: (Դիտել)

en: Hide
hy: Թաքցնել

en: Delete
hy: Ջնջել

en: Create a new Bookbag
hy: Ստեղծիր նոր պատվեր

en: Enter the name of the new Bookbag:
hy: Մուտք արա նոր գրքի զամբյուղի անունը։

en: Share this Bookbag
hy: Համատեղիր այս պատվերը

[ctx: myopac.bookbag.refworks]
en: Export to RefWorks
hy: Արտահանում դեպի RefWorks

en: The selected bookbag contains no items...
hy: Ընտրված պատվերը չի պարունակում ոչ մի նյութ...

en: Remove this item?
hy: Հեռացնե՞լ այս նյութը

en: remove
hy: հեռացնել

en: Sharing a Bookbag means that the contents of the Bookbag will be visible to others. 
    To see the public view of a shared Bookbag, click the "View" link in the 
    "Shared" column of the Bookbag list at the top of this page.
hy: Գրքի պայուսակի համատեղումը նշանակում է որ դրա պարունակությունը դառնում է տեսանելի մյուսներին։ 
    Համատեղ գրքապայուսակի հանրային տեսքը դիտելու համար սեղմիր "Դիտել" հղումը 
    այս էջի վերին մասում գտնվող գրքապայուսակի ցուցակի "Համատեղել" սյունակում

en: Are you sure you wish to remove this bookbag item?
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես հեռացնել պատվերի նյութը։

en: Sharing this bookbag will allow the contents 
    of the bookbag to be seen by others.  Are you sure you wish to share this bookbag?
hy: Այս գրքի պայուսակի համատեղումը թույլ կտա դրա պարունակությանը 
    տեսանելի դարձնել մյուսներին։ Դու վստա՞հ ես որ ցանկանում ես համատեղել այս պայուսակը։

en: Are you sure you wish to hide this bookbag?
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես թաքցնել գրքի այս զամբյուղը։

en: The Bookbag was successfully updated.
hy: Գրքի զամբյուղը հաջողությամբ թարմացված է։

en: Bookbag successfully updated
hy: Գրքի զամբյուղը հաջողությամբ թարմացվել է։

en: Warning: Adding items to a bookbag creates a link between you and the 
    items in the database.  The contents of the bookbag are NOT publicly 
    viewable unless the bookbag is shared. However, if you prefer not to 
    have any link between your patron record and a particular item or items, 
    we suggest that you do not place said items in a bookbag or that you 
    avoid using bookbags all together.  Thank you.
hy: Զգուշացում։ Գրքապայուսակում նյութերի ավելացումը ստեղծում է կապ քո և 
    շտեմարանի նյութերի մեջ։ Գրքապայուսակի պարունակությունները տեսանելի չեն հանրորեն 
    քանի դեռ գրքապայուսակը համատեղված է։ Համենայնդեպս, եթե դու նախընտրում ես չունենալ
    որևէ կապ ընթերցողի գրառման և որոշակի նյութի կա նյութերի միջև 
    մենք առաջարկում ենք այդ նյութերը չտեղադրել գրքապայուսակում կամ դու 
    խուսափես բոլոր գրքապայուսակները միանգամից օգտագործելուց։ Շնորհակալություն։

en: Bookbags are...
hy: Գրքի զամբյուղները ...

note: ================================================================= MyOPAC Checked Page
en: Total items out:
hy: Դուրս տրավծ նյութերի քանակ

en: Total items overdue:
hy: Ժամկետանց նյութերի քանակ

en: Renew Selected Items
hy: Թարմացրու ընտրված նյութերը

en: Renewing...
hy: Թարմացվում է...

[ctx: myopac.checked.renew.remaining]
en: Renewals Remaining
hy: Մնացող թարմացումներ

en: You have no items checked out at this time
hy: Այս պահին դու չունես դուրս տրված նյութեր

en: Other Circulations
hy: Այլ տրումներ

en: Circulating Library
hy: Սպասարկող գրադարան

en: Circulation Type
hy: Սպասարկման տեսակ

en: Please return by ...
hy: Խնդրվում է վերադառնալ...

en: item(s) successfully renewed
hy: հաջողությամբ թարմացված նյութ(եր)

en: Are you sure you wish to renew the selected item(s)?
hy: Արդյո՞ք վսատհ ես որ ցանկանում ես թարմացնել ընտրված նյութ(եր)ը։

en: The system is unable to renew the selected item at this time.  This usually means the item is needed to fulfill a hold.  Please see a librarian for further help.
hy: Համակարգը ի վիճակի չէ այս պահին թարմացնելու ընտրված նյութը։ Սա սովորաբար նշանակում է որ նյութը հարկավոր է պահումը ավարտին հասցնելու համար։ Դիմեք գրադարանավարին հետագա օգնության համար։

en: Library policy prevents the renewal of this item at this time.  Please see a librarian for further details.
hy: Գրադարանի քաղաքականությունը արգելում է այս պահին այս նյութի թարմացումը։ Հետագա մանրամասների համար տես գրադարանավարին։

note: ================================================================= MyOPAC Fines Page
en: Summary
hy: Ընդհանրացում

en: Total Owed
hy: Վերցրած ընդհանուր պարտքը

en: Total Paid
hy: Վճարված է ընդամենը

en: Balance Owed
hy: Ընդհանուր պարտքի բալանսը

[ctx: myopac.fines.status]
en: Loading...
hy: Բեռնավորում...

en: Overdue Materials
hy: Ժամկետանց նյութեր

en: Checkout Date
hy: Դուրս տրման ամսաթիվ

[ctx: myopac.fines.due]
en: Due Date
hy: Վերադարձի ամսաթիվ

en: Date Returned
hy: Իրական վերադարձի ամսաթիվ

en: (fines accruing)
hy: (կուտակային տուգանքներ)

en: Other Fees
hy: Այլ գումարներ

en: Transaction Start Time
hy: Տրանզակցիայի սկզբանվորման ժամ

en: Last Payment Time
hy: Վերջին վճարման ժամ

en: Initial Amount Owed
hy: Սկզբնական պարտքի գումարը

en: Total Amount Paid
hy: Ընդհանուր վճարված գումար

en: Billing Type
hy: Հայցի տեսակ

note: ================================================================= MyOPAC Holds Page
en: Formats
hy: Ձևաչափեր

en: Pickup Location
hy: Վերցնելու վայր

en: Edit
hy: Խմբագրել

en: You have no items on hold at this time
hy: Այս պահին դու չունես պահված նյութեր

en: Waiting for copy
hy: Սպասում է պատճեին

en: In Transit
hy: Փոխանցման մեջ

en: Ready for Pickup
hy: Վերցնելու համար պատրաստ է

[ctx: myopac.holds.cancel]
en: Cancel
hy: Չեղյալ անել

en: If you wish to cancel the selected hold, click OK, otherwise click Cancel.
hy: Եթե ցանկանում ես չեղյալ անել ընտրված պահումը, սեղմիր OK, հակառակ դեպքում սեղմիր Cancel:

en: Suspend
hy: Կասեցնել

en: Activate
hy: Ակտիվացնել

en: Set Active Date
hy: Դնել ակտիվ ամսաթիվը

[ctx: myopac.holds.cancel_selected]
en: Cancel
hy: Չեղյալ անել

en: Processing holds... This may take a moment.
hy: Պահումների իրականացում...Կտևի ինչ որ ժամանակ։

en: Actions for selected holds
hy: Գործողություններ ընտրված պահումների համար

en: Are you sure you wish to cancel the selected holds?
hy: Վստա՞հ ես որ ուզում ես չեղյալ անել ընտրված պահումները։

en: Are you sure you wish to suspend the selected holds? 
    If an item has already been selected to fulfill the hold, it will not be suspended
hy: Դու վստա՞հ ես որ ցանկանում ես կասեցնել ընտրված պահումները։ 
    Եթե նյութը արդեն ընտրվել է պահման համար այն չի կասեցվի։

en: Are you sure you wish to activate the selected holds?
hy: Դու վստա՞հ ես որ ցանկանում ես ակտիվացնել ընտրված պահումները։

en: Are you sure you wish to change the activate date for the selected holds?
hy: Դու վստա՞հ ես որ ընտրված պահումների համար ցանկանում ես փոխել ակտիվացման ամսաթիվը։

en: Select an automatic activation date.  If no date is chosen, the holds will remain suspended until they are manually activated.
hy: Ընտրեք ակտիվացման ավտոմատ ամսաթիվը: Եթե ամսաթիվ ընտրված չէ, պահումները կմնան կասեցված քանի դէռ ձեռքով չեն ակտիվացված:

en: Suspend this hold
hy: Կասեցնել այս պահումը:

en: A suspended hold will retain its place in the queue, but will not be fulfilled until it has been activated.
hy: Կասեցվածը կպահպանի իր տեղը հերթում, բայց չի կատարվի քանի դեռ չի ապասառեցվել։

en: Automatically activate hold on:
hy: Ավտոմատ ակտիվացրու պահումը։

en: Expiration date
hy: Ժամկետը լրանալու ամսաթիվ։

en: Estimated Wait (days)
hy: Գնահատվող սպասում (օրեր)

note: ================================================================= MyOPAC Preferences Page
en: Preferences
hy: Նախապատվություններ

en: Search hits per page
hy: Հաշվիր հարվածները ըստ էջի

en: Default Font Size
hy: Լռակյաց տառատեսակի չափ

en: Regular Font
hy: Սովորական տառատեսակ

en: Large Font
hy: Լայն տառատեսակ

en: Default Hold Notification Method
hy: Լռակյաց պահման հիշեցման մեթոդ

en: Use Phone and Email
hy: Օգտագործիր հեռախոս կամ էլ փոստ

en: Use Phone Only
hy: Օգտագործիր միայն հեռախոս

en: Use Email Only
hy: Օգտագործիր միայն էլ փոստ

en: Default Search Location
hy: Որոնման լռակյաց տեղաբաշխում

en: Always search my home library by default.
hy: Որպես լռակյաց միշտ որոնիր իմ տնային գրադարանում

en: Default Search Range
hy: Որոնման լռակյաց տիրույթ

en: Save Preference Changes
hy: Հիշիր նախապատվության փոփոխությունները

en: Preferences successfully updated
hy: Նախապատվությունները հաջողությամբ թարմացվել են։

en: Preferences update failed!
hy: Նախապատվությունների թարմացումը տապալվեց։

en: This setting defines how you will be notified of holds that are ready to be picked up from the library. 
    By default, holds will use the notification style you choose here. 
    However, you will still have the option to change individual holds regardless of this setting.
hy: Այս կարգաբերումները սահմանում են թե ինչպես դու կզգուշացվես պահումների մասին որոնք պատրաստ են գրադարանից ստանալու համար։ 
    Որպես պայմանավորվածություն, պահումները կօգտագործեն այն զգուշացման ձևը որը որ սահմանել ես այստեղ։ 
    Ինչևէ, դու դեռ կունենաս անհատական պահումը փոխելու ընտրություն, անկախ կարգաբերումից։

en: Active
hy: Ակտիվ:

en: Activate on...
hy: Ակտիվացնել ...

note: ================================================================= MyOPAC Summary page
en: Your account expired on <span id='myopac.expired.date'/>! 
    Please see a librarian to renew your account.
hy: Քո հաշիվը ավարտվում է <span id='myopac.expired.date'/>! 
    Թարմացնելու համար մոտեցիր գրադարանավարին։

en: * Staff Notes *
hy: * Աշխատակազմի նշումներ *

en: Day Phone
hy: Ցերեկային հեռախոս

en: Evening Phone
hy: Գիշերային հեռախոս

en: Other Phone
hy: Այլ հեռախոս

en: Change
hy: Փոփոխություն

en: Enter new username:
hy: Մուտք արա նոր օգտվողի անուն։

en: (not shown)
hy: (չի ցուցադրվում)

en: Enter current password:
hy: Մուտք արա ընթացիկ գաղտնաբառը։

en: Enter new password:
hy: Մուտք արա նոր գաղտնաբառը։

en: Re-enter new password:
hy: Նորից մուտք արա նոր գաղտնաբառը։

en: Email Address
hy: էլ փոստի հասցե

en: Enter new email address:
hy: Մուտք արա նոր էլ փոստի հասցե։

en: Primary Identification
hy: Սկզբնական ճանաչում

en: Active Barcode
hy: Ակտիվ շտրիխ կոդ

en: Home Library
hy: Տնային գրադարան

en: Account Creation Date
hy: Հաշվի ստեղծման ամսաթիվ

en: Addresses
hy: Հասցեներ

en: Pending Addresses
hy: Լուծման սպասող հասցեներ

en: Address Type
hy: Հասցեի տեսակ

en: Street
hy: Փողոց

en: City
hy: Քաղաք

en: County
hy: Համայնք

en: State
hy: Նահանգ

en: Country
hy: Երկիր

en: Zip
hy: Զիպ

en: Edit Address
hy: Խմբագրիր հասցեն

en: Invalid Address
hy: Սխալ հասցե

en: Please enter a username
hy: Մուտք արա օգտվողի անուն

en: The requested username is not available.  Please choose a different username.
hy: Պահանջվող օգտվողi անունը մատչելի չէ։ Ընտրիր օգտվողի այլ անուն։

en: Username successfully updated
hy: Օգտվողի անունը հաջողությամբ թարմացվել է։

en: Username update failed
hy: Օգտվողի անվան թարմացումը ձախողվեց։

en: Username cannot contain spaces or have the same format as a barcode
hy: Օգտվողի անունը չի կարող պարունակել բացատներ կամ ունենա նույն ձևաչափը ինչ որ շտրիխ կոդը։

en: Please enter a valid email address
hy: Մուտք արա իրական էլ փոստի հասցե

en: Email address successfully updated
hy: էլ փոստի հասցեն հաջողությամբ թարմացվել է։

en: Email address update failed
hy: Էլ փոստի հասցեի թարմացումը չստացվեց։

en: Passwords are empty or do not match
hy: Գաղտնաբառերը դատարկ են կամ չեն համընկնում։

[ctx: myopac.summary.password.success]
en: Password successfully updated
hy: Գաղտնաբառը հաջողությամբ թարմացվել է։

en: Password update failed
hy: Գաղտնաբառի թարմացումը տապալվեց։

note: ================================================================= Advanced Search Page
en: Selected field contains the following words
hy: Ընտրված դաշտը պարունակում է հետևյալ բառերը։

en: Selected field does <u>not</u> contain the following words
hy: Ընտրված դաշտը <u>չի</u> պարունակում հետևյալ բառերը

en: Selected field contains the <u>exact</u> phrase
hy: Ընտրված դաշտը <u>ճշգրտորեն</u> պարունակում է արտահայտություն

en: Refined Advanced Search
hy: Մաքրված խորացված փնտրում

en: Title contains the following words
hy: Վերնագիրը պարունակում է հետևյալ բառերը

en: Author contains the following words
hy: Հեղինակը պարունակում է հետևյալ բառերը

en: Subject contains the following words
hy: Խորագիրը պարունակում է հետևյալ բառերը

en: Series contains the following words
hy: Մատենաշարը պարունակում է հետևյալ բառերը

en: Contains
hy: Պարունակում է

en: Does not contain
hy: Չի պարունակում

en: Matches Exactly
hy: Ճշգրիտ համընկնում

en: For Librarians
hy: Գրադարանավարների համար

[ctx: opac.advanced.marc.title]
en: MARC Expert Search
hy: MARC արհեստավարժ որոնում

en: MARC Tag
hy: MARC ցուցիչ

en: Indicator 1
hy: Ցուցիչ 1

en: Indicator 2
hy: Ցուցիչ 2

en: Subfield
hy: Ենթադաշտ

en: Value
hy: Արժեք

en: Add a new row
hy: Ավելացրու նոր տող

[ctx: opac.advanced.quick.title]
en: Quick Search
hy: Արագ փնտրում

en: Item Barcode
hy: Նյութի շտրիխ կոդ

[ctx: opac.advanced.quick.cn]
en: Call Number
hy: Դասիչ

en: Shelving Location
hy: Դարակի տեղը

[ctx: search.marc]
note: ========================================================== MARC expert search
en: MARC Expert Search
hy: MARC արհեստավարժ որոնում

en: Tag:
hy: Ցուցիչ։

en: Subfield:
hy: Ենթադաշտ։

en: Value:
hy: Արժեք։

en: Add Row
hy: Ավելացրու տող

note: ========================================================== Status bar
en: Including results for
hy: Ներառելով արդյունքները համար

[ctx: tips.label]
note: ========================================================== Tips
en: Tip:
hy: Հնարք։

note: ================================================================= More generic stuff
en: Your login session will timeout in 1 minute unless there is activity.
hy: Քո գրանցված սեսիան կլրանա մեկ րոպեից, եթե ակտիվություն չլինի։

en: Your login session has expired
hy: Քո գրանցված սեսիան ավարտվեց

en: Home
hy: Տուն

en: Go to the Home page
hy: Գնա տնային էջ

[ctx: opac.navigate.advanced]
en: Advanced Search
hy: Խորացված փնտրում

en: Go to the Advanced Search Page
hy: Գնա խորացված որոնման էջ

[ctx: navigate.myopac]
en: My Account
hy: Իմ հաշիվը

[ctx: opac.navigate.myopac]
en: My Account
hy: Իմ հաշիվը

en: Go to My OPAC
hy: Գնա իմ ՀՕԱՔ

en: Log in
hy: Գրանցվիր

en: Log in for personalized features
hy: Գրանցվիր անհատականացված հնարավորությունների համար

[ctx: navigate.logout]
en: Log out
hy: Դուրս արի

[ctx: navigate.logout.title]
en: Log out
hy: Դուրս արի

en: Choose a different library
hy: Ընտրիր այլ գրադարան

[ctx: opac.navigate.selectOrg]
en: Choose a library to search
hy: Ընտրիր փնտրման համար գրադարանը

en: You are logged in as
hy: Դու գրանցված ես որպես

en: Logged in as...
hy: Գրանցված որպես...

en: My Search Results
hy: Իմ փնտրման արդյունքները

en: My Title Results
hy: Իմ վերնագրի արդյունքները

en: My Title Details
hy: Իմ վերնագրի մանրամասները

en: Record Details
hy: Գրառման մանրամասներ

[ctx: footer.basic]
note: ================================================================= Footer
en: Basic Catalog (HTML only)
hy: Հիմնական քարտարան (միայն HTML)

en: Find a Library Near Me
hy: Գտիր ինձ մոտիկ գրադարան

en: Help
hy: Օգնություն

en: About PINES
hy: PINES-ի մասին

en: Copyright &#xA9; 2006-2008 Georgia Public Library Service
hy: Հեղինակային իրավունք &#xA9; 2006-2008 Georgia Public Library Service

note: Introduces the logo for the project
en: Powered by
hy: Ուժեղացված

note: ================================================================= My OPAC
en: Account Summary
hy: Հաշվի համառոտագրություն

en: Items Checked Out
hy: Դուրս տրված նյութեր

en: Items on Hold
hy: Պահված նյութեր

en: Fines
hy: Տուգանքներ

en: Account Preferences
hy: Հաշվի նախապատվություններ

[ctx: myopac.bookbags]
en: My Bookbags
hy: Իմ գրքերի պայուսակը

note: ================================================================= Sidebar
en: Relevant Subjects
hy: Համապատասխան խորագրեր

en: Relevant Authors
hy: Համապատասխան հեղինակներ

en: Relevant Series
hy: Համապատասխան մատենաշարեր

[ctx: sidebar.relevantReviews.headerLabel]
en: Reviews
hy: Գրախոսություններ

[ctx: sidebar.quick.search]
en: Quick Search
hy: Արագ փնտրում

en: No copy with the requested barcode was found
hy: Պահանջվող շտրիխ կոդով պատճեներ չեն գտնվել

note: ================================================================= Search formats
en: Books
hy: Գրքեր

en: All Formats
hy: Բոլոր ձևաչափերը

en: Large Print Books
hy: Մեծ տպագիր գրքեր

en: Audiobooks
hy: Ձայնագրքեր

en: Video Recordings
hy: Տեսագրառումներ

en: Music
hy: Երաժշտություն

en: Electronic Resources
hy: Էլեկտրոնային պաշարներ

en: Now Searching
hy: Հիմա փնտրում է

note: ================================================================= Page Titles
en: Evergreen Home
hy: Evergreen տուն

en: Evergreen Title Groups
hy: Evergreen վերնագրերի խումբ

en: Evergreen Titles
hy: Evergreen վերնագրեր

en: Evergreen My Account
hy: Evergreen իմ հաշիվ

en: Evergreen Title Details
hy: Evergreen վերնագրի մանրամասներ

en: Evergreen Advanced Search
hy: Evergreen խորացված որոնում

en: Evergreen Request Items
hy: Evergreen պատվիրված նյութեր

en: Evergreen Call Number Browse
hy: Evergreen դասիչի դիտում

en: Place this hold for myself
hy: Տեղադրիր այս պահումը իմ փոխարեն

en: Enter recipient barcode
hy: Մուտք արա ստացողի շտրիխ կոդը

en: Recipient
hy: Ստացող

[ctx: opac.holds.placeHold]
en: Place Hold
hy: Տեղադրիր պահումը

[ctx: opac.holds.exportRefWorks]
en: Export to RefWorks
hy: Արտահանում դեպի RefWorks

en: Contact telephone number
hy: Կապի հեռախոսի համար

en: Contact email address
hy: Կապի էլ փոստի հասցե

en: Pickup location
hy: Վերցնելու վայր

en: Hold was successfully placed
hy: Պահումը հաջողությամբ տեղաբաշխված է

en: Hold was not successfully placed
hy: Պահումը անհաջող է տեղաբաշխվել

note: ================================================================= Advanced
en: Search Input
hy: Փնտրման մուտք

en: Add Search Row
hy: Ավելացրու որոնման տող

en: Submit Search
hy: Սկսիր փնտրումը

en: Reset Form
hy: Վերագրի ձևը

en: Search Filters
hy: Փնտրման զտիչներ

en: Item Form
hy: Նյութի կաղապար

en: Item Type
hy: Նյութի տեսակ

en: Advanced
hy: Խորացված

en: Basic
hy: Հիմնական

en: Literary Form
hy: Գեղարվեստական ձև

en: Non Fiction
hy: Ոչ գեղարվեստական

en: Fiction
hy: Գեղարվեստական

en: Language
hy: Լեզու

en: Audience
hy: Լսարան

en: Adult
hy: Մեծահասակ

en: Juvenile
hy: Պատանեկան

en: General
hy: Ընդհանուր

en: Sort Criteria
hy: Տեսակավորման չափանիշ

en: Search Library
hy: Որոնիր գրադարանը

en: Relevance
hy: Համարժեք

en: Publication date
hy: Հրատարակման տարեթիվ

en: Ascending / A to Z
hy: Աճող / Ա դեպի Ֆ

en: Descending / Z to A
hy: Նվազող / Ֆ դեպի Ա

en: Group Formats and Editions
hy: Խմբային ձևաչափեր և հրատարակություններ

en: Go
hy: Գնա

en: Bib Level
hy: Մատենագիտ մակարդակ

en: Publication Year
hy: Հրատարակման տարի

en: Before
hy: Մինչև

en: After
hy: Հետո

en: Between
hy: Միջև

note: ================================================================= Rdetail
en: print these details
hy: տպիր այս մանրամասները

[ctx: rdetail.cn.barcode]
en: Barcode
hy: Շտրիխ կոդ

en: Location
hy: Տեղաբաշխում

en: Age Hold Protection
hy: տարիքի պահման պաշտպանություն

en: Create Date
hy: Ստեղծիր ամսաթիվ

en: Holdable
hy: Պահվող

[ctx: rdetail.cn.due]
en: Due Date
hy: Վերադարձի ամսաթիվ

en: more info...
hy: ավելի տեղեկատվություն...

en: less info
hy: պակաս տեղեկատվություն

en: place hold
hy: տեղադրիր պահումը

en: - Disabled -
hy: - Արգելափակված -

en: Copy Note
hy: Նմուշի նշում

en: Copy Category
hy: Նմուշի դաս

en: Print Page
hy: Տպած էջ

en: First results page
hy: Առաջին արդյունքների էջ

note: Result # &common.of; #
en: Result
hy: Արդյունք

en: Start
hy: Սկսիր

en: Previous page
hy: Նախորդ էջ

en: Next page
hy: Հաջորդ էջ

en: Last results page
hy: Վերջին արդյունքների էջ

en: End
hy: Վերջ

en: More Actions...
hy: Ավելի գործողություններ...

en: Add to bookbag
hy: Ավելացրու գրքի զամբյուղին

en: Create a new bookbag
hy: Ստեղծիր գրքի նոր զամբյուղ

en: This record has been deleted from the database. 
    We recommend that you remove this title from any bookbags it may have been added to.
hy: Այս գրառումը հեռացվել է շտեմարանից։ 
    Խորհուրդ ենք տալիս այս վերնագիրը ջնջել բոլոր այն գրքի պայուսակներից որոնցում այն ավելացվել է։

en: (none)
hy: (ոչինչ)

en: Item successfully added to bookbag
hy: Նյութը հաջողությամբ ավելացվել է գրքի զամբյուղին

en: Enter the name of the new bookbag
hy: Մուտք արա նոր գրքի զամբյուղի անվանումը

en: Bookbag successfully created
hy: Գրքի զամբյուղը հաջողությամբ ստեղծվել է

en: Record Summary
hy: Գրառման համառոտագրություն

[ctx: rdetail.detailMain.subjects]
en: Subjects
hy: Խորագրեր

en: Abstract
hy: Համառոտագրություն

en: View MARC
hy: Դիտիր MARC

en: Return to title details
hy: Վերադարձիր վերնագրի մանրամասներին

en: Perform an author search
hy: Իրականցրու հեղինակի փնտրում

en: Copy Information
hy: Պատճենիր տեղեկատվությունը

[ctx: rdetail.copyInfo.library]
en: Library
hy: Գրադարան

en: Callnumber
hy: Դասիչ

en: Copy Location
hy: Օրինակի տեղաբաշխում

en: View Copy Information for this location only
hy: Դիտիր Պատճենիր տեղեկատվությունը այս տեղաբաշխման համար

en: View copy information for all libraries
hy: Դիտիր Պատճենիր տեղեկատվությունը բոլոր գրադարանների համար

en: Actions
hy: Գործողություններ

en: Print Call Numbers for this library
hy: Տպիր դասիչները այս գրադարանի համար

en: Copy Details
hy: Օրինակի մանրամասներ

en: Browse Call Numbers
hy: Դիտիր դասիչները

[ctx: rdetail.copyInfo.hold]
en: Place Hold
hy: Տեղադրիր պահումը

en: Copy Summary
hy: Պատճենի համառոտագրություն

[ctx: rdetail.extras.browser]
en: Shelf Browser
hy: Դարակի դիտակ

[ctx: rdetail.extras.reviews]
en: Reviews
hy: Գրախոսություններ

en: Table of Contents
hy: Բովանդակություն

en: Excerpt
hy: Մեջբերում

en: Preview
hy: Նախադիտում

en: Author Notes
hy: Հեղինակի նշումներ

en: Annotation
hy: Աննոտացիա

en: MARC Record
hy: MARC գրառում

en: There are no call numbers for this item at this location.
hy: Այս վայրում այս նյութի համար դասիչավորման համարներ չկան

en: Local Call Numbers:
hy: Տեղային դասիչներ

en: Full text
hy: Լրիվ տեքստ

en: See the full text of this book.
hy: Տես այս գրքի լրիվ տեքստը

en: Show a preview of this book from Google Book Search
hy: Ցույց տուր Google Book Search-ից այս գրքի նախնական դիտումը

en: Loading copy infomation...
hy: Պատճենի տեղեկատվության բեռնավորում...

en:  * There are no copies in this location
hy:  * Այս վայրում պատճեներ չկան

en: Online Resources
hy: Առցանց պաշարներ

[ctx: rdetail.summary.subjects]
en: Subjects
hy: Խորագրեր

en: Sort Results by Relevance
hy: Տեսակավորիր արդյունքները ըստ կարևորության

en: Sort Results by Title
hy: Տեսակավորիր արդյունքները ըստ վերնագրի

en: Sort Results by Author
hy: Տեսակավորիր արդյունքները ըստ հեղինակի

en: Sort Results by Publication Date
hy: Տեսակավորել արդյունքները ըստ հրատարակման ամսաթվի

en: Limit to Available
hy: Սահմանափակիր մատչելիներով

en: Available copies / Total copies
hy: Հասանելի պատճեներ / Ընդհանուր պատճեներ

en: No items with the selected format were found in this location.
hy: Այս վայրում ընտրված ձևաչափով նյութեր չեն գտնվել

en: Listed below are all items in the catalog with the chosen format.
hy: Ստորև թվարկվածները քարտարանի նյութերն են ըստ ընտրված ձևաչափի

en: Show records for
hy: Ցույց տուր գրառումները

en: Few hits were returned for your search.
hy: Քո որոնման համար շատ քիչ հարվածներ են վերադարձվել

en: Zero hits were returned for your search.
hy: Քո որոնման համար զերո արդյունք է վերադարձվել

en: Maybe you meant:
hy: Միգուցե՞ դու նկատի ունես

en: You will find more hits when searching all item formats:
hy: Դու կունենաս ավելի շատ հարվածներ երբ որոնես ըստ նյութի բոլոր ձևաչափերի։

en: Search again with all formats?
hy: Որոնե՞լ նորից ըստ բոլոր ձևաչափերի

en: You may also like to try these related searches:
hy: Դու կարող ես նախընտրել նաև այս կապակցված փնտրումները։

en: You may also wish to expand your search range to:
hy: Դու կարող ես ցանկանալ նաև ընդլայնել քո փնտրման տիրույթը։

en: You can try searching the same terms by:
hy: Դու կարող ես փորձել փնտրել նույն տերմինը։

en: title
hy: վերնագիր

en: author
hy: հեղինակ

en: subject
hy: խորագիր

en: series
hy: մատենաշար

en: keyword
hy: վճռորոշ բառ

en: View titles for this record
hy: Այս գրառման համար դիտիր վերնագրերը

en: Perform an Author Search
hy: Իրականացրու որոնում ըստ Հեղինակի

en: Browse in Google Books Search
hy: Դիտիր Google-ի Գրքի փնտրման մեջ

en: Call Number:
hy: Դասիչ։

en: Copy Barcode:
hy: Պատճենահանիր շտրիխ կոդը։

en: Place hold for my account
hy: Տեղադրի պահումը իմ հաշվում:

en: Checking for possibility of hold fulfillment...
hy: Պահման իրականացման համար ստուգվում է հնարավորությունը...

en: Create / Edit a Hold
hy: Ստեղծիր / Խմբագրիր պահումը

en: Update Hold
hy: Թարմացրու պահումը

en: Hold Type:
hy: Պահման տեսակ

en: Volume Hold
hy: Հատորի պահում

en: Copy Hold
hy: Պատճենի պահում

en: Advanced Hold Options
hy: Պահման խորացված ընտրանքներ

en: Please select a physical location where your hold can be delivered.
hy: Ընտրեք այն ֆիզիկական տեղաբաշխումը, ուր կարելի է առաքել ձեր պահումը։

en: A hold already exists on the requested item.
hy: Պատվիրված նյութի վրա արդեն գոյություն ունի պահում։

en: A hold already exists on the requested 
    item. Would you like to create the hold anyway?
hy: Պահանջվողի համար արդեն պահում կա։ 
    Ցանկանու՞մ ես ստեղծել պահում։

en: PATRON BARRED. Please see any notes in the 
    "Staff Notes" section of your "My Account" page or contact your local library.
hy: ԸՆԹԵՐՑՈՂԸ ԿԱՍԵՑՎԱԾ Է։ տես նշումները 
    "Իմ հաշվեկշիռ" էջի "Աշխատակազմի նշումներ" բաժնում, կամ կապվիր քո գրադարանի հետ։

en: This hold is no longer valid. It's likely that the 
    target for the hold was deleted from the system.  Please cancel this hold and 
    place a new one.
hy: Այս պահում արդեն օրինական չէ։ Հավանական է, որ 
    պահման թիրախը համակարգից ջնջված է։ Չեղյալ արա այս պահումը և 
    տեղադրի նորը։

en: The patron barcode entered as the hold recipient is invalid.
hy: Ընթերցողի շտրիխ կոդը մուտքագրված որպես ստացող հավաստի չէ։

note: Was (??), perhaps change to a button or icon?
en: (Help)
hy: (Օգնություն)

en: The phone number does not have the correct format. The expected format is XXX-YYY-ZZZZ
hy: Հեռախոսի համարը չունի ճիշտ ձևաչափ։ Սպասվող ձևաչափն է` XXX-YYY-ZZZZ

en: No items were found that could fulfill the requested holds. 
    It's possible that choosing a different format will result in a successful hold. 
    It is also possible that you have exceeded the number of allowable holds. 
    For further information, please consult your local librarian.
hy: Հարցվող պահմանը բավարարող ոչ մի նյութ չի գտնված։ 
    Հնարավոր է որ այլ ձևաչափի ընտրությունը կբերի հաջողված պահման։ 
    Նաև հնարավոր է, որ դու գերազանցել ես թույլատրելի պահումների քանակը։ 
    Հետագա տեղեկատվության համար կապվիր քո գրադարանի հետ։

en: (control-click to select multiple formats)
hy: (Բազմաձևաչափեր ընտրելու համար` ստուգիր-սեղմիր)

en: Acceptable Alternative Formats:
hy: Ընդունելի այլընտրանքային ձևաչափեր։

en: Enable phone notifications for this hold?
hy: Թույլատրե՞լ այս պահման համար հեռախոսային տեղեկացումներ։

en: Enable email notifications for this hold?
hy: Թույլատրե՞լ այս պահման համար էլ փոստով տեղեկացումներ։

en: (Patron has no configured email address)
hy: (Ընթերցողը չի կարգաբերել էլ փոստի հասցեն)

en: (See <a class='classic_link' id='holds.no_email.my_account'>My Account</a> for setting your email address)
hy: (Տես <a class='classic_link' id='holds.no_email.my_account'>Իմ հաշիվը</a> քո էլ փոստի հասցեն ստեղծելու համար)

en: Keywords:
hy: Վճռորոշ բառեր։

en: Physical Description:
hy: Ֆիզիկական նկարագրություն։

en: Series:
hy: Մատենաշար։

en: Subject:
hy: Խորագիր։

en: Title:
hy: Վերնագիր։

en: Author:
hy: Հեղինակ։

en: Format:
hy: Ձևաչափ։

en: Find results in
hy: Գտիր արդյունքները

en: Choose a different library...
hy: Ընտրիր մեկ այլ գրադարան...

[ctx: library.select.help]
en: Choose a library to search
hy: Ընտրիր փնտրման համար գրադարանը

en: Enter your username or library barcode
hy: Մուտք արա օգտվողի անունը կամ շտրիխ կոդը

en: Change Password
hy: Փոխիր գաղտնաբառը

en: This appears to be the first time you have logged in. 
    You will need to change your password.
hy: Կարծես թե դու առաջին անգամ ես մուտք գործում։ 
    Հարկավոր է փոխել գաղտնաբառը։

en: Enter your current password
hy: Մուտք արա ընթացիկ գաղտնաբառը։

en: Enter the new password
hy: Մուտք արա նոր գաղտնաբառը։

en: Re-type the new password for verification
hy: Ստուգման համար կրկին մուտք արա նոր գաղտնաբառը։

en: Update Password
hy: Թարմացրու գաղտնաբառը։

en: Passwords do not match
hy: Գաղտնաբառերը չեն համընկնում

[ctx: login.password.success]
en: Password successfully updated
hy: Գաղտնաբառը հաջողությամբ թարմացվել է։

en: The password provided is not strong enough.
hy: Ներկայացված գաղտնաբառը այնքան էլ ուժեղ չէ։

en: The barcode used to login is marked as inactive.  Please contact your local library.
hy: Մուտք գործելու համար տրված շտրիխ կոդը նշված է որպես ոչ ակտիվ։ Կապվիր քո տեղային գրադարանի հետ։

en: This account has been deactivated.  Please contact your local library.
hy: Այս հաշիվը ապաակտիվացված է։ Կապվիր քո տեղային գրադարանի հետ։

en: Login failed. The username or password provided was not valid. 
    Ensure Caps-Lock is off and try again or contact your local library.
hy: Գրանցումը տապալվեց։ Գրանցման անւնը կամ գաղտնաբառը հավաստի չեն։ 
    Ստուգիր որ Caps-Lock անջատված է . փորձիր նորից կամ կապվիր քո գրադարանի հետ։

en: Go!
hy: Գնա

note: ================================================================= Slimpac Simple Search
en: Select language
hy: Ընտրիր լեզու

en: Simple Search
hy: Հասարակ փնտրում

en: Now searching:
hy: Հիմա որոնում է։

en: Dynamic Catalog
hy: Դինամիկ քարտարան

note: ================================================================= Slimpac Advanced Search
en: Item Language
hy: Նյութի լեզու

en: Record Creation Date
hy: Գրառման ստեղծման ամսաթիվ

en: Record Edit Date
hy: Գրառման խմբագրման ամսաթիվ

en: Image provided by
hy: Նկարը ապահովել է

en: Amazon
hy: Ամազոն

note: ================================================================= Selfcheck
en: Staff login
hy: Աշխատակազմի գրանցում

en: Library barcode or username
hy: Գրադարանի շտրիխ կոդ կամ օգտվողի անուն

[ctx: selfck.staff_pw]
en: Password
hy: Գաղտնաբառ

[ctx: selfck.submit]
en: Submit
hy: Հաստատել

en: Clear
hy: Մաքրել

en: Please scan your library barcode
hy: Վերաստուգիր քո գրադարանի շտրիխ կոդերը

en: Please scan an item to checkout or renew:
hy: Դուրս տալու կամ թարմացնելու համար սկան արա նյութը

[ctx: selfck.barcode]
en: Barcode
hy: Շտրիխ կոդ

[ctx: selfck.title]
en: Title
hy: Վերնագիր

[ctx: selfck.author]
en: Author
hy: Հեղինակ

[ctx: selfck.due_date]
en: Due Date
hy: Վերադարձի ամսաթիվ

[ctx: selfck.remaining]
en: Renewals Remaining
hy: Մնացող թարմացումներ

en: Type
hy: Տեսակ

en: Checkout
hy: Դուրս տրում

en: Renewal
hy: Թարմացում

en: Done
hy: Կատարված է

en: Welcome
hy: Բարի գալուստ

en: Printing Receipt...
hy: Ստացականների տպում

note: event messages
en: Check out succeeded
hy: Սպասարկումը հաջողվեց

en: An unknown event has occurred
hy: Անծանոթ երևույթ է հանդիպել

en: This item has already been checked out during this session
hy: Այս նյութը տվյալ կապի ժամանակ արդեն սպասարկվել է

en: The patron barcode was not found
hy: Ընթերցողի կոդը չի գտնված

en: The requested item is not in the catalog
hy: Պահանջվող նյութը քարտարանում չէ

en: The requested item is not allowed to circulate
hy: Պահանջվող նյութը չի սպասարկվում

en: The requested item is already checked out to another patron
hy: Պահանջվող նյութը արդեն սպասարկված է

en: You checked out the following items
hy: Դուք վերցրել եք հետևյալ նյութերը

en: Hours of Operation
hy: Աշխատելու ժամեր

en: Library Phone Number
hy: Գրադարանի հեռախոսահամար

en: Monday
hy: Երկուշաբթի

en: Tuesday
hy: Երեքշաբթի

en: Wednesday
hy: Չորեքշաբթի

en: Thursday
hy: Հինգշաբթի

en: Friday
hy: Ուրբաթ

en: Saturday
hy: Շաբաթ

en: Sunday
hy: Կիրակի
