evergreen - en to de translation catalogue (25 entries)

note: Do not translate this.  Only change the numeric values if you need this dialogue box to appear bigger
en: Auto Width
de: Automatische Breite

en: Bibliographic Records
de: Bibliographische Einträge

en: Cancel
de: Abbrechen

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Column
de: Spalte

en: Create
de: Erstellen

en: Delete record
de: Eintrag löschen

en: Description
de: Beschreibung

en: False
de: Falsch

en: Example
de: Beispiel

en: Import Records
de: Einträge importieren

en: Last Edit Date
de: Letztes Bearbeitungsdatum

en: MARC Record
de: MARC Eintrag

en: Matches
de: Übereinstimmungen

en: Next Page
de: Nächste Seite

en: Page
de: Seite

en: Previous Page
de: Vorherige Seite

en: Refresh
de: Neu laden

en: Remove
de: Entfernen

en: Source
de: Quelle

en: Are you sure you want to delete this record?
de: Möchten Sie diesen Eintrag wirklich löschen?

en: Save Changes
de: Änderungen speichern

en: Record Saved
de: Eintrag gespeichert

en: Export Records
de: Einträge exportieren

en: -- Actions --
de: -- Vorgänge --
